Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • clovicekO

Fakt bych si chtěl přečíst to zdůvodnění nějakého čínského hnida, co o tomhle rozhoduje, proč je závadný třeba medvídek Pú, Zelda, Diablo nebo Pokémoni.

Diablo: zakázáno, protože se můžete svobodně rozhodnout, kým se stanete.

Mario: povoleno, protože postavička skáče přesně tak, jak chcete.

Je ostuda, že s podobnými zeměmi udržuje normální svět styky jen kvůli zisku.

• ja_nic_nevim

Stejná situace když my udržujeme styky se sunnitskym světem. Proč ti nevadí třeba tohle? Popírání lidských práv není tak důležité jako hry? 

• Tak takovou stupidní rekaci bych čekal na novinkách, ale tady? To má jako teď vypsat všechny problémy světa, které mu vadí? :D 

• ja_nic_nevim

Proč ti vadí Čína? Má to prostě jinak, své kavárny, své hry... já zase nerozumím, proč se tu objevují tak omezené a hloupé komenty, jako ty nademnou. Beztak si pirátské verze svou cestu najdou. 

• Omezený komentář je ta tvoje reakce. Podsouváš mu něco, co sám nenapsal. Tyhle praktiky jsou svinstvo. 

Ty jsi nenapsal že ti vadí tohle = nevadí ti to a souhlasíš s tím.

Položil si otázku: "Proč ti nevadí třeba tohle?" Jak ty můžeš sakra vědět s čím on souhlasí a s čím ne, když o dané věci předtím nepadlo ani jedno slovo? Pokud ti nedochází jaká je tohle blbost a ubohost, tak se není o čem bavit. 

• ja_nic_nevim

Prosím tě, nafackuj si a pak si přečti jeho poslední dva řádky... 

• clovicekO

Reakce na příspěvek:

On že si má nafackovat? Můj původní komentář je hysterický? Jak? Moje poslední dva řádky jsou tyto: 

"Je ostuda, že s podobnými zeměmi udržuje normální svět styky jen kvůli zisku."

Kdyby ses zamyslel, možná by sis uvědomil, že podobnými zeměmi jako Čína z ohledu cenzury a omezování práv, jsou i ty tvoje sunnitské země. Příště mysli a potom piš a nepředhazuj lidem nesmysly, které nenapsali. Jak můžeš argumentovat v tomhle kontextu že "omezení zobrazení násilí bývalo jiné i v Německu, na plastových modelech nesmějí být svastiky". Omezování zobrazování násilí nemá s politickou cenzurou nic společného.

• ja_nic_nevim

Reakce na příspěvek:

Příště mysli.. :)... no když to tak po tobě čtu, vychází mi z toho myšlenka mojí reakce na tvůj první příspěvek.... asi jsme duševně jinde a je tu nějaký šum (v něčí hlavě) 

• clovicekO

Jak jsi proboha přišel na to, že mi to nevadí??? Vadí mi to úplně stejně. Tohle je ale diskuze k článku o hrách na Switchi v Číně, ne o sunnitském světě. A jaký má kriste pane smysl ta rádobypolemizace nad hrami a lidskými právy? Samozřejmě, že lidská práva jsou důležitější, a porušují se jak v Číně tak v islámském světě, proč to ale taháš do tohoto vlákna?

• ja_nic_nevim

omezení zobrazení násilí bývalo jiné i v Německu, na plastových modelech nesmějí být svastiky atd.. . Jedinou hysterickou reakci tu budí tvůj původní komentář. 

• Mícháš jablka s hruškama. Zakázaný je mj i Animal Crossing který je na úvodním obrázku, kde násilí prakticky neexistuje, zakázaný je proto, že tam lidé mohou tvořit vlastní designy včetně nápisů a tudíž mohou propagovat nějaký názor, který se nelíbí straně, což by ses dozvěděl i z článku, který by sis mohl přečíst místo psaní jednoho argumentačního faulu za druhým.

• ja_nic_nevim

No však ano. Ale Čína v tom není jediná, i když ostatní mohou mít jiné pohnutky a... A ANO, je to naprosto absurdní, stejně jako u našich západních sousedů. 

Chlapci, myšlenkově to tu skřípe, analýzu ať si každý udělá sám. Je zajímavé, co dokáží dva řádky vyvolat. 

• Hidden

Ten medvidek Pu je kvuli parodicke podobe se Si Tin-pchingem. Diablo zakazane tusim neni, jen museli udelat nejake upravy (uz si nepamatuju presne, myslim neco s questy). Pokemon a Zelda netusim. Ale ono tech her v Cine natvrdo zakazanych zase tolik neni, jen se proste musely upravit od ostatnich verzi a nebo neprosly schvalenim a tak tam ani nevysly (specificky pro mistni trh). Ale souhlasim, ze je to saskarna a pozadavky mistni rude komise jsou az absurdni.

Edit: Psano v reakci na clovickaO.

• ja_nic_nevim

Jestli se nepletu, tak Austrálie, či Nový Zéland má často taky problémy s obsahem her a musejí se cenzurovat. 

• Hidden

To ano, ono kdyz se to tak vezme, rada her se upravuje ci uz na urovni tvorby prizpusobuje obecne, treba aby se vesly do nejakeho ratingu a nebo aby se neurazila nejaka etnicka, nabozenska, atp. skupina lidi. V Cine rada omezeni dava celkem smysl i ze zapadniho pohledu (pokud si dobre vybavuju, nemuze tam byt treba cervena krev nebo questy zalozene na podvodnem jednani, coz byl myslim i pripad Diabla pokud si dobre vzpominam). To je neco, co u her s nizkym ratingem pro deti moc nechces ani na Zapade. Nanestesti, nektere davaji smysl jen z pohledu rezimu, treba omezeni chatu nebo uzivatelskeho obsahu (aby si nedejbo... nedejsoudruhu mezi sebou lid nemohl sirit nejake nepristojne myslenky). Nebo treba ten "slavny" medvidek Pu. ;)

• Tak zaprvé chlapče jestli je údaj na tvé profilovce pravdivý tak jsem čerstvě o 4 roky starší(čímž se názorně dopouštím argumentačního faulu apel na věk), za druhé jestli tady něco myšlenkově skřípe tak jsou to tvoje argumentační fauly red herring, neboli česky falešnou stopou počínaje, sloučenou otázkou pokračujíc a apelem na názor konče. Učebnicový příklad. Dále jediný nedemokratický režim který cenzuruje hry z politických důvodů, tzn ne násilí ani nahotu je skutečně jedině Čína, protože v zemích jako je např. Severní Korea si nemůžeš koupit ani herní zařízení natož hru a Čína rovnou hry zakazuje. Ty sem zatáhneš téma úplně mimo článek a pak obviňuješ ostatní že to tu myšlenkové skřípe to je vrchol, akorát nevím jestli drzosti jestli si troll nebo hlouposti.

edit: reakce na "duchaplný" příspěvek já nic nevím

• clovicekO

Asi ho nemá cenu řešit, vidím, že má podobné příspěvky i v diskuzích k jiným článkům. Tenhle člověk měl jedinou světlou chvilku, a to když si vymýšlel nick. Jinak má v hlavě temno. Ale díky že jsi sem přispěl, pomatuju si tě, jak jsi mi radil, jak opravit páčku u Lite :) mimochodem, ještě se mi ani jedna neporouchala. Osobně si myslím, že příčinou driftu může být ve většině případech, že lidi nechávají Switch ve špinavém prostředí, do mechanismu se dostane prach nebo nějaké malé částice, a je to. Já mám třeba svoje Lite jen u postele a nikam ho nenosím, pravidelně ho čistím a zatím problém nemám. Naopak známej, o kterém vím, že si před hraním ani neumyje ruce, už drift zažil (a vyreklamoval). Možná je to tím.

• Nechtěl jsem zavádět offtopic ale aspoň se to týká her takže takhle - je to složitější ano prach a špína to způsobuje taky ale je to designová chyba, požíváním páček se obrušuje vrstva která slouží jako rezistor a i když joycony pravidelně čistíš, tak se ta vrstva jednou obrousí, samozřejmě nepravidelně a bude to zlobit. 

• clovicekO

Aha, to jsem nevěděl. No tak v tom případě tedy doufám, že to u dalšího modelu vychytají.

• ja_nic_nevim

Jaké téma? Že jsem si rypnul do myšlenky "kvůli cenzuře her a herních zařízení je nemorální být ve (obchodním) styku s Čínou" zatímco všude jinde je asi svět zuzovy...  Někdo tu bubaky v hlavě má a já to nejsem. 

A to si ani nedovedu představit, co je potom "normální" svět. 

• Ach jo, tak si tu větu rozebereme je ostuda není apel na morálku, s podobnými zeměmi=nejen Čína. Navíc si na to odpověděl sloučenou otázkou, jinými slovy na "vadí mi x" přičemž x spadá pod množinu herní web jsi odpověděl "aha takže tobě nevadí y jsi hysterka a pokrytec" trochu sebereflexe by to chtělo.

• ja_nic_nevim

"Je ostuda, že s podobnými zeměmi udržuje normální svět styky jen kvůli zisku" je komentář hodný naivní dívky z osmé třídy. Potud původní myšlenku autora beru. Vypovídá to o Vašem kratkozrakem vidění světa. 

• A věty "Proč ti nevadí třeba tohle? Popírání lidských práv není tak důležité jako hry?" jsou komentář manipulátora který podsouvá něco co nebylo vyřčené, třídu hodnotit nebudu. Jsi na herním webu a článek se týká her a týká se konkrétně Číny ne porušování lidských práv v sunnitských zemích, jestli jsi z toho schopný vyhodit krátkozraké vnímání světa tak by ses měl nadechnout a uklidnit se a třeba by pomohla i ta rada co jsi dal dahakereovi.

• ja_nic_nevim

Neboj, já se tu bavím, žilka rozhodně nepraská. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit