Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Už jsem se lekl, že to tam přidali patchem..

 • iSpirit

  Problém CDP byla hlavně nekritická adorace CDP a Witchera 3, kde se objevilo spousty problémů sdílených s CP2077, bohužel recenzenti i fanboys zcela tyhle chyby ignorovali. 

  Kritika je dobrá věc a posouvá pomyslné hranice. Tato doba bohužel kritice moc nenahrává. Jede se jednotný názor, kdo vystoupí proti všepravdě, je následně dehonestován. Jednotný názor se upravuje i na platformách jako Youtube, kde zmizely dislikes hlavně kvůli korporátům jako EA a Activison apod. Jejich trailery obsahovaly zaslouženě ve větší míře dislikes a to reklamě, PR prostě neprospívá.

 • Titulni obrazek - tak mel Cyberpunk 2077 vypadat.

  Gif v clanku - takhle Cyberpunk 2077 vypada. Omodovany!

  😀

  Tahle hra je neskutecne promarneny potencial.

 • victor

  Kdo si pamatuje jakým způsobem kolidovala obyčejná doprava při scriptovaných honičkách , tomu musí být dávno jasné jak by vypadala policie kdyby vás pronásledovala ....bohužel , na termíny se vymlouvat nedá .Měli na hře dělat celých osm let co byla ve vývoji , ne ji lepit za poslední dva roky a nedodělky vydávat za finální verzi ....

 • J.V.Stalin

  Počkat a ono tam metrem jezdit nešlo? Sakra vždyť to byla součást toho jejich slavnýho traileru co všem tak vyrážel dech. Já si právě myslel, že to byla nedílná součást Night City. Pokaždé, když si přečtu nějakou novinku ohledně Cyberpunku, tak se mi vždyky akorát potvrdí jak moc dobře jsem udělal, že jsem to ještě nehrál 😀

  • Derp_1337

   Co na to říct? Haters gonna hate.

   Většina lidí měla přehnané očekávání a předpokládali, že Cyberpunk 2077 se bude rovnat sestoupení Ježíše Krista na Zemi (tj. nej hra v historii). A teď každý hater vytahuje "to tam není" , "tamto tam není" atd.

   Prostě to chce hodnotit hru takovou jaká je a ne takovou jakou sis ji vysnil.

   Je to celkem slušná hra. Dal bych tomu tak 8/10 či 9/10 , pokud člověk hraje za nějaké zábavnější povolání (pozn. nehrát za hackera).

   • Hráči si ji takto nevysnili, CDP jim ji takto "prodával" přes PR a to je sakra rozdíl a rozhodně to není omluvitelné. A to CDP opravdu rád mám... Ale chci aby zůstal dobrou firmou a proto si myslim, že je nesmysl to házet na hráče a dělat z nich "hatery", protože to tak není. Je prostě nutné si přiznat, že ta kritika je oprávněná. A CDP má ještě šanci to aspoň částečně napravit...

    • Derp_1337

     Jo, v tom s tebou souhlasím. CDP si zaslouží kritiku za lživou marketingovou kampaň a za vydání nedodělané hry.

     Ale co si ta hra nezaslouží, je donekonečna opakovaný spam, že je to nejhorší hra, protože tam není XYZ, bla bla bla.

     • Nejhorší hra to určitě není. Určitě to ale je jedno z největších zklamaní.

   • michaelfoucault

    Tohle nekritické adorování rozbitých popřípadě osekaných her nás přivedlo do stavu, kdy nám videoherní společnosti servírují přesně takový typ herního obsahu. Navíc olizovat korporacím podrážky a bít se za ně v diskuzích, je zhruba stejný nevkus, jako nosit tričko s Havlem. 

    • Derp_1337

     Hele, já tu hru hrál a celkem jsem si ji užil. Během hry jsem narazil snad asi na 3 bugy, takže ty kecy o "rozbité" hře od provařených trollů, kteří se přiznali, že tu hru ani nehráli, mě maximálně tak rozesmějou.

     A to se totálně pleteš, že nějaké "adorování" hry přivedlo herní scénu do stavu, že vycházejí nedodělané/rozbité/osekané hry. Za ten stav můžou pouze ti lidé, co nakupují hry, aniž by si přečetli recenzi či nějaké ohlasy na internetu.

     Velké korporace nezajímají nějaké komentáře kdesi v diskuzích, je zajímají jenom peníze!!! Tak dlouho dokud budou vydělávat a lidé to budou kupovat, tak ten recept budou opakovat.

     • J.V.Stalin

      Líbí se mi, že už místo haterů požíváš trolly, asi jsi ten můj odkaz na wikipedii četl. To chválím 😉

   • Inquisitor

    Vysněnou hru nám předkládali vývojáři a ne hráči. A to ještě pár dní před vydáním.

   • J.V.Stalin

    Co na to říct? Ty ani nevíš co to znamená hater 😂 A to s tím přirovnání k sestoupení Ježíše Krista - to už fakt nebylo nutný. Tvé duševní pochody už jsou jasné z první věty, nebylo nutné k nim cokoliv dodávat.

    Navíc já si tu hru nijak nevysnil, ale tak nějak jsem čekal, že většina (pozor! nepíšu všechno aby sis zase nezačal něco vymýšlet) toho čím se CDP tak prsil v trailerech tam opravdu bude. A ano, nějaká očekávání jsem skutečně měl, ale přehnaná jistě ne. Naopak jsem měl jisté rezervy, protože moc dobře vím jak se v různých kampaních lže a už když CDP nepustil k recenzím konzolové verze, přestože se předtím zaklínal jak dělá maximum aby to na nich jelo téměř bez kompromisů (mimochodem to taky není hate, ale fakt - to jen kdyby tě to zase chytlo) tak mi bylo jasný, že je něco špatně a začal jsem být opatrný.

    A když jsem hru nehrál, tak logicky (!!!) nemůžu vědět co v ní nakonec všechno není. Tolik k mému překvapení k obsahu v článku.

    • Derp_1337

     To jsi špatně pochopil. Já nikde netvrdil, že jsi hater. Já komentoval ty názory různých haterů pod těma novinkama o Cyberpunku, o kterých jsi mluvil. Vždycky se někdo objeví a kritizuje (nevím, jestli jsi vědom té přehnané kritiky od haterů, protože v poslední době se tu dost mažou komenty).


     A ještě jednou, já z principu marketingové kampaně ignoruji. Pak hodnotím tu hru takovou jaká skutečně je, a ne podle toho, jak moc je odlišná od trailerů. Sám dokonce říkáš, že jsi měl rezervy k těm trailerům, protože jsi si vědom, že se v mark. kampaních lže... a přesto se divíš, že to dopadlo jinak.

     • J.V.Stalin

      Tak já nevím ale tvoje reakce na můj komentář byla: "Co na to říct? Haters gonna hate." a to mi teda přijde, že tím nepřímo ukazuješ na mě. / Následně jsi napsal: "A teď každý hater vytahuje "to tam není" , "tamto tam není" atd. " to už byla nepopiratelně čistě narážka na mě, kde opravdu tvrdíš, že jsem hater, takže prosím nelži. / "Prostě to chce hodnotit hru takovou jaká je a ne takovou jakou sis ji vysnil. " - Tenhle blábol snad ani nepotřebuje komentář.

      Přehnané kritiky si vědom nejsem, protože takové komentáře nevyhledávám. Jediné co jsem tu napsal, byla reakce na článek ve kterém stojí, že metro které bylo v traileru co má na YT přes 21 milionu zhlédnutí (a jsem si jistej, že jsi ho viděl taky), tam musel dodělat moder. Já si nic nevysnil, to mi ukázali kluci z CD Projektu a není to přitom žádná killer feature, tak mě pobavilo že tam není, takže ten tvů konstrukt jak se tomu strašně divím, byla spíš řečnická otázka - to je celý jádro (spíš tvýho) problému. Není potřeba z toho dělat takový haló, nemyslíš?

      • Derp_1337

       Oki, oki. Jak jsem řekl, nebylo to myšleno na tebe, i když to tak možná neúmyslně působilo. Mluvil jsem všeobecně o různých haterech, co si stěžuješ z principu. Pár takových příspěvků bylo smazáno.

    • No vidíš, tak nějak si čekal, že většina promovaných věcí tam bude a ona tam i je. Hurá! Tak teď si to stačí už jen zahrát a mít na ni alespoň vlastní objektivní názor, bude to lepší než se vyjadřovat k něčemu o čem víš vlastně kulové a z ostatních přitom ještě děláš zcela zbytečně blbce.

     • J.V.Stalin

      No ale já se jen vyjádřil ke chybějícímu metru, které bylo napsáno v článku a k ničemu jinému - konkrétně v čem jsem teda neobjektivní? 😀

      • "ale tak nějak jsem čekal, že většina (pozor! nepíšu všechno aby sis zase nezačal něco vymýšlet) toho čím se CDP tak prsil v trailerech tam opravdu bude."

       Zda jsi tou většinou myslel jen metro, tak ok, ale pak už ses s touto plitkou reakcí nemusel ani zalamovat..

       • J.V.Stalin

        Reakce na příspěvek:

        Ale pořád jsem se od tebe nedozvěděl, v čem jsem teda neobjektivní 😀

        • Reakce na příspěvek:

         No tak já ti nevím, pokud ti to nepřijde už ztoho základního faktu že si to nehrál tak se asi nemáme moc očem bavit. :)

         Já se ti jen snažil nastínit, že krom naprosto bezvýznamného metra vtom traileru není navíc nic, co by pak nebylo ve hře.

         A aniž bych toho byl fanda, nadsazené trailery vznikají dnes už naprosto standartně.

         • J.V.Stalin

          Reakce na příspěvek:

          Základní fakt je úplně někde jinde a ty od něj pořád utíkáš 🙂 Položil jsem ti jednoduchou otázku a ty jsi na ni jednak vůbec neodpověděl a ještě mi k tomu pořád podsouváš, že jsem tu hru nehrál. Přitom v rámci toho o čem se bavíme je zrovna tato informace zcela irelevantní.

          Nastínit ses mi nic nesnažil, doslova jsi napsal, že o tom vím kulové. Přestože jsem použil fakt, který zazněl v článku. Mimochodem proto opravdu tu hru hrát nemusím 😀

          Nebo jsem napsal teda něco, co nebyla pravda? Byl jsem neobjektivní? Pořád samé otázky 😀

          • Reakce na příspěvek:

           Odpoveď na tvou otázku si dostal hned ve druhém mém příspěvku, proč si vtom dál hledal něco hlubšího, netuším.

           • J.V.Stalin

            Reakce na příspěvek:

            Právěže nedostal. Takže se ještě jednou ptám a rád bych přímou odpověď:


            1. Kde jsem neobjektivní?

            2. Kde jsem napsal co není pravda?


            Jak jednoduché otázky, na které máš problém odpovědět 😂

            • uher

             Reakce na příspěvek:

             Hel to fakt nemá cenu. Očividně jsi twicera zahnal do kouta, tak už se jen kroutí jak žížala a evidentně ti nikdy neodpoví. Už ho chudáka netrap 😇

             Jak se říká: člověk se nemá bavit s bláznem, není-li psychiatr 🙂

            • Reakce na příspěvek:

             "Tak teď si to stačí už jen zahrát a mít na ni alespoň vlastní objektivní názor."

             Tohle sem ti napsal už původně, nevím proč se furt dokola bákáš na to samé, ještě sis ten význam posunul jinam.

             Bylo to myšleno tak, že si na věci uděláš nejlepší názor tím, když si je sám zkusíš, nebo si toho otom alespoň dost nastuduješ. Což srovnávání s trailerem vytvořeným minimálně rok před vydáním dle mého názoru fakt není.

             A kde přesně jsem napsal, že nemáš pravdu? Vytváříš si otázky které vůbec nebyli předmětem předchozích příspěvků, to se pak odpovídá těžko.

             • J.V.Stalin

              Reakce na příspěvek:

              Tak teď už ti teda vůbec nerozumím. Argument, který jsem použil jsem si nastudoval v přímo v tomto článku pod kterým diskutujeme 😀

              Já jsem ale ani jednou nenapsal, že ty tvrdíš že nemám pravdu. Já jsem doslova napsal: "Kde jsem napsal co není pravda?" To je pak problém, když si vytváříš otázky, které vůbec nejsou 😂

              • Reakce na příspěvek:

               Jo, uznávám že jsem se už do toho slovíčkaření slušně zamotal. A popravdě už nemám ani sílu vrtat se týden starých reakcích a honit argumenty.

               Budu rád když si hru v současném stavu alespoň zahraješ, a sám posoudíš včem je poutavá, co bije do očí a zaslouží si kritiku. Polofunkční metro, nebo design hledanosti policií, mě ze zážitku zrovna nevytrhovalo a vídím vtom spíš určitou formu kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

               • J.V.Stalin

                Reakce na příspěvek:

                Ale však v pohodě. Věř mi, že zrovná já se tu hádat vůbec nechtěl. Naopak bych si o tom rád s někým v klidu i popovídal. Osobně ani tu hůl na psa nehledám, to už je zase další fabulace. Vždyť za celou dobu jsem té hře vyčetl vlastně naprosté minimum věcí o kterých vím, že tam nejsou (a kdybych chtěl, tak to dělám v mnohem větší míře, jenže já nechci). Určitě mě tu nenajdeš pod každou novinkou o Cyberpunku ve které bych na tu hru bezmyšlenkovitě plival a kritizoval. Naopak se k ní vyjadřuju velmi vzácně.

                Ale na druhou stranu se na to podívej i z jiného úhlu pohledu. Ten trailer o kterém mluvím prostě začíná dokonce i detailním záběrem stanic metra. Beru to střízlivě a vím, že i kdyby tam to metro bylo, tak tolik stanic ani mít nebude atd... Moc dobře znám trailerové kampaně. Na druhou stranu bych čekal, že když je to natolik zásadní část prezentovaného materiálu (vyloženě ti to vmetou do tváře), tak jsem prostě očekával, že tam opravdu bude. To je celé. V podstatě je to jediná (!!!) věc, kterou jsem tady z toho traileru vytrhl. A že mě pobavilo, že ji tam musel přidat moder? Nezlob se na mě, ale to prostě vtipný je 😀. Pak se nediv, že mě popudí, když tu někdo začne psát jak o tom vím kulové apod...

                Jinak neboj, mám v plánu si tu hru zahrát. Jenže já osobně nemusím všechno hrát hned první den a radši si v klidu počkat. Bohužel teď hru předchází taková pověst, že ji prostě hrát nechci a raději si počkám až bude v rozumné míře opravená. Osobně totiž nemám tolik problém se Cyberpunkem, jako spíš s CD Projektem, který bezostyšně a sprostě lhal úplně všem (mně i tobě). A nebavím se ani tak o traileru (i když ano, je to jeden z problémů, ale spíš těch menších). Bavím se o podvádění zákazníků jako např. lži ohledně toho jak se snaží aby to na konzolích minulé generace bylo (s pochopitelnými ústupky) plynule hratelné apod. Pak najednou konzolové verze ani nedají recenzentům a tají to do zahájení prodeje - to je první humus.

                Dál je tu ono slavné video, ve kterém nám potenciálním zákazníkům opět sprostě lže. Hlavně ta část, kde se prý problémy konzolových verzí ztratily v komunikaci díky covidu. Což jak se později ukázalo a potvrdili to i zaměstanci CDP moc dobře věděli, že konzolová verze byla hnůj, ale bylo jim to jedno, protože priorita byla vydat ji před vánoci - to je druhý humus.

                A s tím videem se pojí další věc. Když se pořádně podíváš na tu roadmapu, tak zjistíš, že už koncem minulého roku měla být hotová i nextgen verze hry na současné konzole plus zdarma velké DLC. Co to znamená? Že teď už víc jak rok od vydání ta hra není stále hotová (!!!)

                Navíc abych splnil tvé podmínky, tak jsem se zeptal kamaráda, který si ji kupoval day one PC verzi co na to říká. Předně musím říct, že ho hra jako taková bavila, dohrál ji dvakrát. Ale taky mi říkal, že po některých updatech mu hra běžela dokonce hůř než dřív a zrovna chování policie ho vytáčelo do nepříčetnosti

                Takže celkem vzato je taky nutné nenosit růžové brýle a vidět to trochu nezaujatě. Takže já si klidně počkám ještě další rok když to bude nutné. Rád bych hru hrál bez sebezapření a sebenucení že: "aby mě to ze zážitku nevytrhovalo". Takže až se přestanou vydávat velké updaty, které nebudou mít v popisu "tady opravíme tuhle a tamtu zásadní chybu" (ano, čtu si obsahy updatů, protože mě Cyberpunk opravdu zajímá) tak se do té hry pustím. Bez emocí, bez předsudků ji pak zhodnotím a možná pak odpustím CDP že mi sprostě lhal.

                • Reakce na příspěvek:

                 To je dobře, že to tak máš v sobě nastavené. No, tohle už je ale zase tvá osobní fabulace. ^^ Já to bral obecně jako narážku na často skloňovanou výtku, která je vlastně i součástí tohoto článku.

                 Tento úhel pohledu chápu, avšak minimálně posledních 10 let kdy AAA hry prodává grafické pozlátko nejsou vyhoněné trailery bohužel něčím novým. Vývojáři tvoří tech demo/trailer na prezentaci pro uklidnění investorů po několikaleté produkci, často i roky před vydáním, kdy funkční není ani polovina plánovaných mechanik. To celé často vede ktomu, že nakonec dostaneš značně jinou hru, než jaká byla původně prezentována, kde významná část původně prezentovaných featur je buď kompletně předělána, nebo rovnou vyříznuta skrz nedostatek času na vývoj, testování a implementaci. Podobně rozebírat bysme mohli i další E3 trailery. Z minulosti si vzpomenu na Watch Dogs, no man sky, killzone, dead island, alien colonal marines a určité i další které ukazovali značně jinou hratelnost či atmosféru než co bylo nakonec naservírováno nám, hráčům. Po těch letech se už pravostí E3 trailerů fakt nezabývám, z mé zkušenosti to vede jen ke zklamání. Beru to jako ochutnávku atmosféry nebo zasazení, tím to hasne.

                 Za sebe mám hry od CD projektu rád, ale hry v mizerném stavu při vydání od nich znám už od prvního zaklínače, takže jsem byl rozhodně zvědavý jak to dopadne, ale růžové brýle zůstaly bezpečně v pouzdře. To co se stalo u Cyberpunku se jednou stát muselo, natahovat špagát jde jen do určité míry a sklízí pouze to, co si předtím zaseli. Já jen doufám že to byl dostatečný kopanec pro velitelstvo firmy, aby si uvědomilo, že není potřeba využivát všechny šedé praktiky co se do herního průmyslu v průběhu času dostali.

                 Skrz fungování policie to bude asi na herním stylu každého, já třeba hojně využíval parkuru, takže nahánění policií bylo často záležitost na pár vteřin než jsem zmizel na nejbližší střechu.

          • uher

           Reakce na příspěvek:

           S twicerem ve škole asi museli mít hodně práce. Úplně si dovedu představit ty hodiny dějepisu, kdy mu učitel vyprávěl o historii a jeho reakce musela být: "A byl jste tam? Ne? Tak se nemáme o čem bavit!" 😂

           • Reakce na příspěvek:

            Je to tak, z mých učitelek historie už je zaplněný celý hřbitov. A na moudru, že historii píší vítězové taky něco je ne? :)

            Hold jsem ještě ten staromilecký boomer který rád ty hry i hraje, aby o nich pak mohl následně diskutovat a nemusel srovnávat stím co bylo či nebylo v nějakém vyhoněném traileru. :)

    • uher

     Tý jo! Takovej HATE! Strašnej HATE!! to je úplný Haters gonna hate!!! 😀

     • Derp_1337

      Haha

      A co říkáš na ty komenty, co tu byly, ale už tu nejsou, a jejich pisatelé dostali (zase) ban???

      Asi předpokládáš, že ti lidé dostali banána jenom protože se cenzoři nudili a vůbec to nedostali za ten zbytečný hate, co? 😀

     • J.V.Stalin

      😂

   • sugyn

    Kvuli lidem jako ty dostavame hry jako Cyberpunk, Battlefield 2042.

    Absolutni absence vkusu a naroku.

 • Prej metro...... a na tom videu taková pojízdná rakev.....looooool

 • Derp_1337

  "Spekuluje se o tom, že by v budoucích verzích hry tenhle systém mohl být
  přepracovaný, anebo se ho možná (podobně jako metra) ujme modderská
  komunita
  ".

  Nezdá se mi to moc reálné. Naprogramovat umělou inteligenci pro policii, aby byla schopna člověka smysluplně honit, je mnohem těžší než udělat nějakou trasu po které jezdí metro.

  • victor

   Ještě že letitá  mafie neteleportovala policisty hned za záda jako to uměl Cyberpunk ....

   • To teda! Letitá Mafie takový technologický milník ve všech myslitelných aspektech.

  • Veskoslav

   Na druhou stranu je to budoucnost a klasické honičky ala GTA mi přijdou krapet zastaralé, čímž ale neomlouvám teleportací současné policie. 

   • Presne, v budoucnosti vidim policii spis jako vymahacske slozky korporaci (ala Expanse), na co by nekoho honili po meste? :D

    • Derp_1337

     Jo, kromě Expanse to taky tak nějak fungovalo v Deus Ex. Prakticky všechny "bezpečnostní jednotky" plnili zájmy nějaké strany (ať už politické či korporátní).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit