Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cain Pullo a kolik jsem loni získali z dotací z EU???
  • OT numr ajnc : Elitařství nad novinkama je vtipný, obzvlášť u čtenářů stejně žumpoidního idnesu apod.
    OT numr cvaj: Historie tzv. Československa je vycucaná z prstu a založena na národních mýtech.
    ad OT numr cvaj: Zkuste něco zpochybnit a většina pseudovlasteneckého Volku vám utrhne hlavu:)
    • No gratuluju, letos bys to zvládnul i na vrchol žebříčku dementních idiotů *3*
      • Vole, to má šťávu, jak kdyby Tě učil sám Cicero. Palec hore.
        • Ty raději napočítej do deseti než něco napíšeš, ptže z toho doslova tryská tvoje pubertální demence.
          • Předpokládám, že čerstvé opuštění náctiletého věku Ti dává pocit přehnané dospělosti, leč rétorovi Tvého umu s chutí ustoupím a můžeš si zaonanovat nad svým vítězstvím. Však víš, jak se to říká s diskusí a paralympiádou:)
            • To je jen jedna z potíží pokřiveného českého nacionalismu, který není schopný sebereflexe a sebekritiky. A dokud si nepřiznáme spoustu věci, nesmíříme se s nimi a pochopíme, že některé nejsou vůbec na škodu, tak z nás bude jen ufňukaný národ, kterému všichni vybájeně ubližují. Vždyť i ten Sudetenland byl odstoupenej na návrh československé vlády;)
            • Magister_Peditum
              OK.
              K tomu názvu. Tak kdyby bylo po mým, tak máme stále země Koruny české. *3* Teď ale vážně. Mně je to celkem jedno, mám raději jednoslovné označení státu než vyjmenovávání jeho oficiální názvu.
            • Neber to tak že na tebe útočím. Zaujalo mne tvrzení že se ten název objevoval. ("Objevoval" imo implikuje "relativně běžně vyskytoval".) Myslím, že to se prostě tvrdit nedá. Každopádně je fajn, že aspoň můžeš doložit že se prokazatelně objevil, což mne popravdě docela překvapuje.

              O slovo samotný mi nejde, resp. diskuse o něm mi přijde zbytečná. Sám bych dával přednost tvaru "Čechy a Morava" (jako "Bosna a Hercegovina") prostě protože se mi slovo "Česko" (esteticky) nelíbí, ale možná by to zlobilo obyvatele Chebska nebo zbytků Slezska. *1*
            • Magister_Peditum
              Tak ty se mě ptáš na zdroj a když ti ho dodám, tak to celé zpochybníš. Tvrdím někde, že se BĚŽNĚ užíval? Ne, jen, že se objevuje. Což je prostě v rozporu s tvrzením, že jde o nějaký novotvar, či paskvil.
            • Přece nemůžeš na základě užití toho termínu jedním autorem učebnice pedagogiky tvrdit, že se název objevuje už od 18. století. Běžně se rozhodně nikde neobjevoval, alespoň pokud vím. Logicky, protože takový název během platnosti Obnoveného zemského zřízení neměl žádný smysl. Nebo se pletu?
            • Magister_Peditum
              Tunak: Knihy metodní pro učitele českých škol, str. 333, 1777.
            • Magistře, máš nějaký doklad (ideálně primární zdroj) užití názvu Česko v 18. neb 19. století?
            • Magister_Peditum
              Mít tak tvoje problémy. To je potíž nacionalismu 19. a první poloviny 20. století, a ne jen česká - stačí si vzpomenout na tahanice Němců a Francouzů o Karla Velikého. Jestli český název pro "Bohemii" jsou Čechy, pak je nazvání všech jejích obyvatel (Čechů i německých Čechů, ano původně se Sudeťáci sami označovali jako "Deutschböhmen"), pro nás zcela legitimní. Pokud se však říká A, musí se říct i B, a následně dodat, že se nejedná o národnost v dnešním slova smyslu. Pokud to někdo nedělá, tak je tvůj hate na něj rovněž zcela legitimní, ale pokud tě jen štve, že užíváme český název pro naši zem, tak to bys měl problém asi všude.
            • Omyl, tahle hra se slovy je součástí novodobé historie Československa. Ono totiž český skladatel, český vynálezce, český spisovatel. To panečku zní hezky. Pak zjistíš, že většina těch českých osobností byla ve skutečnosti národnosti německé. Škoda toho šovinismu. První obrozenecké snahy přitom podporovali sami Němci.
            • Magister_Peditum
              Ehm? Tobě tedy vadí, že se tu užívá historického názvu v českém jazyce, protože si něco údajně přivlastňuje? Tak teda OK.
            • Skoro jsi se trefil. Ano, naprosto přesně označují územní celek Bohemia, Bohmen atd. Celou republiku pak Czech, Tschechische atd.
              Hra se slovy, díky které není problém si přivlastňovat osoby a jiné:)
            • Magister_Peditum
              Česko, jako název pro celé území Koruny české, se objevuje už od 18. století. A že v zahraničí často rozlišují mezi Bohemia a Čechy? No a? U nás tohle označení máme už od středověku a podobný případ mají i Maďaři. Kteří zase vždy měli Maďarské království, místo Uherské království.
            • Vybuzněná husa se vždycky ozve. Přesně, jak jsem si myslel a ještě použiješ paskvil Česko.
              To opravdu historii nemá. Takový böhmen und mähren ( případně Čechy a Morava), to už je jiná. Až přestaneš hltat výplody Kosmase a Jiráska, tak se zamysli, proč má zbytek světa jinej název pro oblast Čechy a jinej pro Českou republiku. A aby ses řádně šovinisicky vymezil vůči skopčákům, jak Ty říkáš, tak si nezapomeň počeštit jména jako Peter Parler a další.
              Užij si i svůj čechoslovakismus (jaja ten měli rádi i Slováci) a zeptej se, proč si ho tatíček Masařík vymyslel. Taky se zamysli, proč po většinu války stál za myšlenkou R-U.
              A tak bychom mohli pokračovat dále.
              A pokud se jednou opravdu začneš věnovat historii, pak možná náš stát nesehraje úlohu mouřenína, stejně jako kdysi. Páčko
            • Tady ti nepomůžou ani ty tvoje knižní výrazy. Pokud napíšeš, že Česko nemá historii, tak jsi pro mě jen další skopčácký odpad a nestojíš mi ani za vytření kaďáku, sbohem a doufám, že tě znásilní uprchlíci.
  • heeej Cain Pullo :-D doufám, že tě příliš nerozhněvaly mínusy od duševně slabších, 13 letých gamblerů :) objektivně - máš pravdu. Sice vůbec netuším, proč to píšeš na dětský herní web, kde tvá slova pochopí pár dospělejch, kteří si o polední pauze z nudy otevřou games.cz, ale palec nahoru.

    Určitě lepší, než rádoby frajerský výkřiky Magistra_Pedituma, kterýmu chudáčkovi zavřeli květinářství - co to je za příměru ty lobotome? Mimochodem Vladimír Stehlík i jeho syn Marko Stehlík jsou od začátku 90. let naši rodiní známí ( pro ty co zaspali - bývalý generální ředitel POLDI Kladno). Celá sitauce je úplně jinak, než že by (dle tisku) Stehlík POLDI rozkradl - ale chápu, to vás nezajímá, proč by taky mělo. Jsme v diskuzi o Mankind Divided.

    Sorry, že pokračuji v offtopicu, ale ty zvratky malejch smradů, kteří o tom absolutně, ale absolutně nic nevědí viz. geniální j"já nic nevím"...jak si vydedukoval, že kydá špínu na druhé a sám je anděl?....ty máš zajímavý myšlenkový pochody mladej........

    Zkratka bez dalších plků - Cai Pullo souhlasím, spoustu věcí naše kultura nechce slyšet, ale nerozumim, proč to dáváš sem?? sám víš nejlíp, jaký je tady věkový složení - starší se u diskuzí spíš smějou, než že by aktivně přispívali do mlýna "mladejm všudybylům, všeznalům"
    • Magister_Peditum
      Víš, jakej je tvůj problém? Bereš se moc vážně. *15* *2*
      • A ty se magistre evidentně neberes vážně ani trochu :-D ale šel si na to od lesa, sám si pochopil, že v tvém případě bude lepší "mít ostatní na burtu".....ve finále rozuměj sám sebe
        • Magister_Peditum
          Bez tebe bych ani nevěděl, jak se mám brát. Dík. *15*
    • A ty jako starý chuj máš potřebu psát takové srance? Tobě víc jak 20 nebude *1*
      • těsně vedle :) ale co se nevyjádřit, když si blbec myslí, že může v diskuzi "máchat beztrestně červenym hadrem bejkovi před ksichtem".....ta příměra k zavřenýmu květinářství mě dostala do kolen, vlastně jsem nevěděl, jestli se mám pos+at vzteky, nebo smíchy.......
  • Ty záběry z gameplaye jsou hodně dobré, ty částicové efekty. Snad ukazují skutečný gameplay a nebude z toho nějaké polovičaté řešení ve finále jak u Zaklínače.
  • v The Guild 3 bude cela kampan nazvana Kingdom of Bohemia, zahrnujici jak Husitske valky, tak i zacatek tricetilete valky
    • Magister_Peditum
      Fajn, ale proč to píšeš sem?
  • Nvidia HAIRWORKS ze jo? No tak to bude off. Zere to uplne zbytecne a bysledek vypada takhle.
  • Věta: "Pracujeme s tématem segregace augmentovaných lidí a proto nám sem Praha sedla i tématicky.“ mi přijde naprosto fascinující. Netušil jsem, že ve střední Evropě segregujeme augmentované lidi. Copak produkty kosmetické chirurgie nesmí do metra? *8*
    • asi myslel isté etnikum zaoberajúce sa zberom kovových predmetov
      • chudák Adam Jensen netuší že augmenťáci tu končej ve sběrnách kovu *15*
      • Co Čech, to sběratel odznáčků?
  • naklikali si data z nake focusgrupy a zjistili ze evropskej trh potrebuje nakej boost

    tojt asi vse

    viva la console gamingu
  • Pripada mi to z videa az moc akcni. Snad to je jen pro ucely prezentace a pujde to hrat i jako stealth.
  • Zní to hodně dobře. Snad jim někdo poradí, že v češtině bysme neřekli "kontrolní bod", aspoň v užití ve styku s civilisty rozhodně ne. I když na druhou stranu pravda - pokud v tý době bude čeština vůbec existovat, dost možná se bude mluvit doslovným překladem angličtiny. *1*
    • jakubc
      Ono my bychom taky v češtině neměli říct ani to "bysme".
      • Bysme je hovorově, ale pravopisně v pořádku. Kdybych napsal "by jsme", máš právo mi za takovej fujtajbl ukopnout hlavu, ale takhle ne. *1*
        • Tilwaen
          Tak alespoň polovinu hlavy, protože bysme je opravdu humus *2*
    • MickeyMutant
      Výraz "kontrolní bod" není problém ve společnosti, která koncentračním táborům říká hotspoty.
      • Touché. *1* *1*
      • :D :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit