Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Skyrim má milión chyb a chybiček.
    Kdysi dávno jsem si myslel, že je to tím, že je hra příliš velká a náročná na odladění, ale teď už si to nemyslím. Nedokáže dát do pořádku ani naprosté banality, jejichž oprava, která ve skutečnosti ani není opravou, ale změnou do normálního stavu, by znamenala přepsání jednoho čísla, nebo triviální úpravu kódu... Toto napsal Vávra před více jak šesti lety v legendárním článku 100+ důvodů proč Dan Vávra nesnáší TES V: Skyrim ... *1* V rámci výdání totálně zabugované a neoptimalizované hry Kingdom Come to od něj působí docela vtipně
    • skaven
      ak tam najdes kone jazdiace dozadu, budes mat pravdu
      • Ronox
        Koně ne, ale postavy co couvaj tam najdeš *1*
        • Moonwalk byl v kurzu i v roce 1403
        • Its a feature! Oni se jen bojí, že je Henry okrade když se na něj přestanou koukat. :D
    • Neoptimalizovaně... GTX 660, funguje. Betu jsem nerozjel vůbec.
      • To jsem rad, taky mam 660. Hned jak dojdu dom zapnu. Zadnou recenzi pred tim ale cost nebudu.
  • Zing - 7/10... by mě zajímalo, jak dlouho to hráli a jestli to vůbec dohráli... stáhnout hru ze steamu, nainstalovat patch, kterej vyšel sotva den zpátky a pak hodnotit.. tomu se řiká exkluzivita za každou cenu tvl *11* *11* *11*
    • No, podle recenzentova steamu ma nahráno sotva 30h. http://steamcommunity.com/id/honzas4400/stats/379430/achievements/
    • On se pak bude zase Herni Expert na twitteru pošklebovat, že české herní weby nejsou schopné dodat recenzi na největší českou hru včas. Takže jaká je ideální situace? V klidu pořádně zahrát finální verzi hry (a snášet posměšky že to dlouho trvá) nebo to zrecenzovat asap, protože je přece strašně důležitý mít recenzi v den vydání? A není to nakonec chyba vývojáře/distributora, když dává review kódy na nehotovou verzi hry?
    • Většina recenzentů už hru hraje třeba měsíc. Měli verzi k dispozici dřív. Samozřejme jim chybí day 1 patch, ale tak bugy (opravené v patchi) nejsou to jediné, co se hře vytýká.
  • Osobne to zatím vidím na 7/10, až se pořeší porodní bolesti, tak 8,5/10, koupě nelituju.
    • kolik máš odehráno hodin prosimtě? *7*
  • Dnes běžím pro Xbox One verzi. Doufám, že těch 5 let čekání nebo kolik to bylo stálo za to.
    In nomine patris et filii et spiritus sancti, amen.
  • Tak jsem to zkusil a ten patch je k ničemu.

    Jak tohle mohl Vávra vydat? Bugy to má otřesné a na každém kroku viz recenze zing kde to měli s patchem. Do toho to není vůbec optimalizováno. Propady FPS jsou neustále a zejména NPC to nějak zalagují.

    Tyhle lidi nechápu. Vědí, že to je špatně a stejně to vydají a pak to ladí za chodu na hráčích kteří dělají betatest. Ten člověk snad není soudný. Měl to znova odložit a vydat to v perfektním stavu. Na PC se to hraje blbě i na gtx 1070 a ty bugy NPC jsou teda něco. Tu tupou AI mohu potvrdit. K pořádnému plížení jsem se nedostal ale co čtu tak NPC se na to reagují tragicky.

    Prostě ta logika. Víme, že to je špatné a stejně to vydáme. Lidi to koupí za plnou cenu a pak to nějak budeme dolaďovat.
    • ucho
      po oznameni toho data vydani uz neslo couvnout. uz to odkladali mockrat a hra proste musela jit ven v takovym stavu, v jakym byla. vyvoj nejde natahovat donekonecna. tohle je holt srazka s realitou. vyvoj muze natahovat jen ten, kdo je financne nezavisly.
      • me prijde dost divny tu hru tolikrat odlozit a vydat to uplne rozbity...
        • ucho
          na zacatku se urcite zdrzeli spoustou kravin. a konec zkratka nestihali vysperkovat. velke ambice. ale myslim, ze je dobre, ze je to venku. jen ted holt sliznou nejakou kritiku. kdyz ale jeste maknou, za pul roku to muze byt jinde.
      • Mohli to řešit. Přeci to nejde vydat jako ten Batman apod.
        Za mě jako zákazníka bych raději počkat měsíc, dva.

        Takto si koupíš prostě zabugovanou hru a technicky dost špatnou. Tedy na PC kde jsou propady FPS. Konzole to mají co jsem četl dobrý. Jede to stále stejně.

        Hlavně, jak na KS videu říkali, jak tam mají odborníky... Tohle budou dlouho opravovat a pochybuji, že optimalizaci dořeší. Ty bugy co člověk čte na zingu i jinde to je něco neuvěřitelného.

        Ta AI mě štve, jsem čekal supr svět který bude dost realistický a zatím tomu tak není.
  • XorxoxTalarius
    DRM Free verze na GOGu vychazi az 27. Unora, takze do te doby snad budou vsechny porodni bolesti vyresene.
  • Tovej spíše kladnej průměr. 7/10 na metacritics. na takový hry nemám čas. Nůůůdáááá *7*
    • Přesně. Radši si budu hrát legendární skyrim kde se v polovině gameplaye zaseknu na neschopnost lootovat draky. I po 7 letech od vydání. :D 11/10 IGN.
      • Skyrim :D
        Legendární hra, ale prvního půl roku to byla úplná hrůza hrát, bugy všude *1*
        A jak jste poznamenal, některé bugy nejsou spravené až dodnes...
    • cca 60 respondentů je hodně reprezentativní vzorek na hodnocení... na závěry bych počkal až to bude alespoň v tisících
  • Koukal jsem na trailery i pár videí a jak sem se na tu hru těšil, tak pro mne je tam hrozně moc vizuálně nesympatická až odpudivá postava hlavního hrdiny. Škoda, že ve hře není možná alespoň nějaká jeho customizace, minimálně účesu a délky vlasů jako to šlo v už pár let starém Zaklínačovi.
    Páč pro mne je to takhle strašnej jouda doslova "na facku", za kterého nemám nejmenší chuť hrát i třeba jinak kvalitní hru a celou tu dobu na něj koukat a fandit mu.
    Navíc ve zmiňovaném Zaklínačovi byli poláci omezení známostí vzhledu Geralta z knižní předlohy a předchozích her a i tak tam propašovali alespoň možnost volby účesu. Tady žádné takové omezení neexistovalo, když jde o zbrusu nový a doteď neznámý charakter, a jestliže ingame scény nejsou předrenderované, nebyl by s tím nejspíše velký problém ani potom ve hře.
    Chápu, že je to dost individuální pocit, zato poměrně silný *6*
    • Měl jsem s tím také veliký problém, ale nakonec jsem si zvykl. Člověk musí při hraní překousnout daleko horší věci.
  • CRYPT
    Ani se nebudu moc vyjadrovat, uz samo za sebe mluvi, ze v den vydani uz musel byt vydan 20gb patch....
    • 20GB byl protože to lidi z WH neumí udělat aby ten patch byl menší. Tady musí pro pidi opravu nahradit celé soubory a proto to pak stahuje skoro celou hru.
      xdelta patch jím asi nic neříká... Ten ty soubory otevře nahradí co je třeba a hotov. Patchování trvá déle ale nemusíš tahat 20GB.
      • walltar
        Neřekl, bych že jim to nic neříká... jen když vezmu jaký s tímhle měli problémy tvůrci Star Citizena a jak dlouho sme stahovalo 30GB kvůli každé blbosti, tak to asi nebude úplně jednoduché tohle do cryengine implementovat.

        A pokud to není úplně jednoduché, tak to spíš začne být otázka toho jestli se ti vyplatí do toho investovat čas a peníze. KCD není MMO, takže počet patchů nemusí být až tak velký, takže celá implementace něčeho takového by měla jenom celkem omezený dopad.
        • To je slušný fail, protože těch 30 GB jsou textury, modely, audio, které se z 99% stahují úplně zbytečně znova.
          • walltar
            Bohužel... cry tak v základu funguje.
    • ucho
      to je jeste v poho. ted se uvidi, kdy vydaji dalsi patch. to ukaze na zavaznost problemu a nedodelku.
    • Ano, je to známka toho, že i po tom, co šla hra do lisovny, na ní nepřestali pracovat a mezitím našli a opravili spoustu chyb.
      • 20 GB? a nemelo se na hre vice pracovat nez sla do lisovny? Chapu ze je to ceska hra, ale kdyz si vzpomenu na kritiku TES her...
        • Tady je tenhle způsob práce normální. Od od školy, ať bylo času kolik chtělo, tak se 70% udělalo okolo deadline, ideálně noc předem. Nedávno se u nás opravovala silnice a taky tam pár měsíců nebylo ani živáčka a poslední týden jeli od svítání i víkendy...
  • Odulin
    Na jednu stranu huráá, na druhou stranu a sakra. Podle prvních recenzí to s tou optimalizací nevypadá úplně růžově. No nic stejně to jdu koupit na PC a budu holt doufat, že to na silném železe bude aspoň nějak hratelný. Betu jsem odehrál s 30fps lockem a dalo se to.
    • Naopak je super. Naproti tomu beta byla špatná
      Mám i7-6700k a gtx 1080ti full hd ultra 60fps. Jen načítaní lokaci a obrazovek chvilku trvá, ale to opraví.
      Ono na každém pc se bugy projevují jinak, takže než to všechno opraví taky bude trvat.
      • No, to je úžasný mít na high end kartě fullhd 60FPS. Světoborná optimalizace.
        • Jestli to maj locknutý tak víc nikdo nedostane...
      • Tak na čem jinym by to proboha mělo běžet plynule než na i7-6700k a gtx 1080ti, nebo jen trolíš?! *15*
        • Na hardwaru budoucnosti. To není vtip, když děláš hodně náročnou hru, tak tam buď super ultra nastavení vůbec nedáš, nebo ho tam dáš s tím, že lidi to můžou hrát "úplně nejvíc hezký", ale moc to nepoběží. Lidi navíc budou tu hru hrát i za půl roku nebo za rok nebo za dva, takže jestli nejvyšší nastavení běží na nejlepším dnešním hardwaru plynule, tak je to supr.
          • Jenže ta hra není něco, co by bylo naprosto graficky dechberoucí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit