Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sankuri
    //Edit sry to je pro Jxe ne pro Huhiho:-): Bohuzel podle statistik Blizzu tomu tak je, pres 50% hracu wowka ma pry 12-14 let:-) Problem spousty WoWkaru je v tom ze hrajou WoWko, jakkoli absurdne to zni:-) Vetsina z nich totiz je s tim co jim Blizzard naserviroval natolik spokojena ze vicemene nemaji potrebu pidit se po novych featurach a ucit se nove postupy, protoze to co ve WoWku je funguje dobre. Je to uplne stejne jako bychom meli presedlat ze stareho mobilu na novy, taky casto nemame ani poneti o novych funkcich ktere tam jsou a bez kterych jsme se leta obesli, ale jakmile ho dostaneme do rukou zacneme je pouzivat, tak teprve pak si zacneme rikat "sakra jak jsem si s tim starym kramem mohl tak dlouho vystacit, vzdyt nic neumel, byl pomaly, skaredy a delalo se s nim tak nemotorne"

    Blizzardu nelze uprit jednu vec a to je naprosto dokonaly marketing a schopnost vyzobat (radeji bych se vyhnul slovu vykrast aby Cahir nevygooglil nejake nove vulgarity) ze vsech her okolo ty nejlepsi napady a prodat je ve svem titulu.

    Paradox tkvi taky v tom ze Blizzard sam sebe presvedcil ze jsou veci ktere maji u hracu uspech (a jine firmy se tim samozrejme ridi) a ktere ne, viz pvp o ktere ma dle statistiky Blizzu zajem jen 1% hracu WoWka. Bodejt by ne kdyz ma WoWko jedno z nejhorsich pvp na trhu. Podivejte se na jine hry zamerene na pvp, kde jsou vybalancovane classy a gear ovlivnuje hru v mnohem mensi mire - vpodstate nenajdete cloveka ktery by tam nehral pvp. A tak je to se spoustou dalsich veci na ktere jsme si zvykli a uz je ani nevnimame, ale ty principy jsou proste spatne a jde je udelat lip
    • Nevím jak u WoW, ale u takového Warhammeru online ovlivňuje výbava PVP zcela zásadně. Zvlášť když grind věcí je omezen jen a pouze na PvP samotné a neexistují dungy ani PVE gear, který by se tomu z PvP alespoň přiblížil. Myslím, že nespokojení hráči WoW by si měli uvědomit jednu zcela zásadní věc. Hře se vývojáři věnují od jejího vzniku. Přijde v pořadí již 4tý datadisk. Hra se neustále odlaďuje, patchuje a tak dále. Bohužel existují i jiná MMO, která měla potenciálu na rozdávání(kupříkladu Warhammer online), fungující mass pvp systém a tak dále, na které se autoři na hru vybodli cirka rok po jejím vydání, takže ze sta serverů a skolo půl milionů hráču, zbyly servery 4(pouze 2 s dostatečnou populací) a cca 5 tisíc hráčů(nepočítaje mraky lidí, co hrají free verzi, která se omezuje pouze do desátého levelu a na Tier 1). Hra nedostala za 3 roky žádný skutečný datadisk. Naprosto základní bugy, které byly už v betě tu jsou stále a PvP je tak úžasně nevybalancované nejen díky vybavení hráčů na renown ranku 90+, ale i díky skrytým levelům plynoucích z dosažení renown ranků 90 a 100. Děkujte Blizzardu, jak se o WoW stará.
      • sankuri
        WAR mel vyborny gear balanc dokud nepridali ranky 81-100
    • Vyzobat ze všech her okolo to nejlepší? Proč ne ?..
      • sankuri
        Jiste proc ne, WoWku se to povedlo docela dobre skloubit. Ostatni hry kopirujuci cizi napady pripominaji pohadku o pejskovi a kocicce kterak pekli dort.
    • walltar
      S tímhle se nedá nic než souhlasit.....
      • Ne tak uplne Waltre, to s tim mobilem mi tam moc nesedi...
        • walltar
          Mě celkem jo ... sem si teď nedávno koupil nový chytoid protože se mě pokazila stará nokie, do teď sem si říkal k čemu takové vymoženosti v mobilu sou? No a začal sem ho používat a nemůžu si dost věcí vynachválit.
  • Dle mého kat Blizzardu, uvidíme, ale očekávám od toho hodně.
    A tolik inovací co slibují a i dokazují, nedivím se že Blizzard-Activision nechce pokračovat v sérii WoW a přišel s unknown projektem MMO - Titan

    Ačkoliv jsem hrál WoW nejdéle ze všech MMO, tak GW2 je jasnou volbou na další hraní
    • No skvely, presne to co GW2 potrebuje jsou hraci, co tam budou pobihat a kricet, ze to je mnohem lepsi nez WoW...
    • Mně je úplně jedno jestli to sesadí WoW nebo ne, hlavně aby mě to bavilo a GW2 nemusí bavit všechny, pořád jsou lidi co rádi preferují starý styl RPG
    • no o titanu byla první zmínka už v roce 2007 myslím takže novou značku rozhodně nevytváří ze strachu z GW2, ale prootže prostě chtěli.

      Jinak sdílím tvoje nadšení a věřím, že nás GW2 přesvědčí o svých kvalitách při vydání. I přesto že GW1 mě extra neoslovilo.
      • EuroSamurai
        Jakože mě MMO nebavěj a WOW se mi hnusil po všech stránkách tak GW mě kupodivu bavil hlavně s příchodem hrdinů
        • já nevim proč ale nějak mě to nevtáhlo, ale nutno říct, že jsem hrál jenom trial. Třeba kdybych tomu dal šanci tak mě to vezme, ale dal jsem přednost Warhammeru onehdá.(ať je mu země lehká)
          • EuroSamurai
            Tak pokud si hrál jen vannilu tak ta je vážně o ničem.
            Ale komplet hra se všema datáčema je parádní .
  • Takhle má vypadat MMO z roku 2012 *3*
  • Bože tahle hra vypadá lépe a lépe!!!! Konečně 3 "factions" pvp navic stare dobre dobyvani pebností. Vypadá to, že po Daoc a warhammeru konečně bude vyjde hra s pvp.
    • sry za to slovo navíc jsem z toho úplně v rauši :-D
  • sankuri
    Frog+ostnatni kteri by mel obdobny dotaz: Samozrejme ti nikdo predem nemuze zarucit ze GW2 bude mit 100% uspech a ze znici ostatni mmo, ale pokud se zacnes o hru vice zajimat zjistis ze ten uspech tryska kazdou skulinou co se jen objevi.
    Zacal bych u GW1, ktery se dodnes drzi na vrcholu zebricku a 7 milionu prodanych kopii mluvi samo za sebe. Zatimco jine nejmenovane (Cahir vi) studia utraci stovky milionu za reklamu Anet je zticha a jen sem tam vypusti nejakou informaci, pres to sbira oceneni po desitkach a roky stabilne vede zebricky ocekavani. Narozdil od jinych nejmenovanych studii (Cahir opet jiste vi) nevedou vyvoj financni manazeri s jejich grafy kteri casto nehrali na pc vic nez Solitare, ale vyvojari kteri svou hru s nadsenim pri vyvoji hraji a chteji ji hrat i po vydani. Nestanovili si presny termin vydani ktery by je nutil delat kompromisy a vydat hru nedodelanou. Oni ji vydaji "az bude hotova". Rozhodli se jit vlastni cestou misto kopirovani zabehnutych principu u kterych "je uspech zarucen" neboji se ani v pozdni fazi vyvoje prekopat dulezite herni principy kdyz se jim nezdaji dobre. Mohl bych pokracovat jeste dlouho. Z pozice cloveka ktery se pohybuje ve svete mmo uz pres 10 let a ktery si na vystave GW2 zahral a byl k pc prikovan jako kdysi pred lety ke sve prvni hre s ocima vykulenyma jak maly jarda ti garantuju ze GW2 bude skutecne dosud nevidena pecka:-)

    Nicmene rozumim tve nerozhodnosti a pesimismu, protoze aby cloveku zaclo dochazet co vsechno GW2 znamena musi se vice ponorit do dostupnych informaci. Nemuzu nedoporucit zacit hltani informaci v mem souhrnem clanku: http://guild-hall.cz/index.php/guild-wars-2-game-info a dale pak je mnoho informaci na http://guildwars2.cz/
    Pokud bychom meli zabruslit k videim, doporucuju jako prvni techto 10 duvodu: http://www.youtube.com/watch?v=xBC_ig73aMs
    Co se tyce gameplay nemuzu nedoporucit ta s komentarem od TotalBiscuita (postuju vzdy jen prvni cast videa): http://www.youtube.com/watch?v=4ttfOuxB6Gc&hd=1 , http://www.youtube.com/watch?v=TfE_Xu9H1Bw&hd=1 , http://www.youtube.com/watch?v=-healkDctCw&hd=1
    Dal pro predstavu jak se Anet popral napr. s mesty tu mam prochazku po Divinity's Reach (lidske hlavni mesto) http://www.youtube.com/watch?v=oxx_sDlFuQw&hd=1
    A nakonec pak zaznam PvP turnaje z GamesComu kde team Anetu zmeril sily s profi pvp guildou BoonControl: http://www.youtube.com/watch?v=oXc1JwHGNik
    • Ještě jsem nepochopil, že si dělají co chtějí a ncsoft se jen podívá a nasolí jim další prachy bez řečí, zajímalo by mě jak to mezi těmi společnostmi funguje... :)
      • sankuri
        NCSoft se na vyvoji financne ani nijak jinak nepodili, pouze hru vydava jako distibutor. Cele to financujou z vynosu z prvniho dilu + microtransakci. Jednoduchou matematikou clovek dojde k tomu ze na to teoreticky maji vice financi nez kolik BioWare a EA vrazili do SWTORu:-)
  • Urug
    Já už mám připraveného litra na GW2 dva roky. Jen mě štve, jak všem, které jsem už také přesvědčil, musím stále říkat: "Tento rok už to určitě vyjde" *3*
    • sankuri
      Nastesti tento rok uz urcite vyjde:-)
  • Internet... misto kam si muzete jit anonyme vyblit svoje h*vna. 'Diskuze' se tu uz skoro nedaji cist. A vypada to, ze vetsina onoho hnoje je tu kydana prevazne registrovani uzivateli.
    • Prsne tak. Bohuzel.
    • chyba se vloudila: *registrovani = registrovanymi*
  • sankuri
    Zase nejde reagovat takze nezbyva nez zalozit nove vlakno..
    Cahir: Takze si to shrneme. Kdyz ja vyslovim svuj nazor na hru, ktery jako kazdy jiny nazor se logicky nekoho dotkne tak jsem podle tebe: "zamindrakovany chudak", idi*t, "smejd" a "kok*t", ovsem kdyz se ty vulgarne navazis do vsech okolo prosazujic svuj jediny spravny nazor, kazajic vsem jak se maji kde podle tebe chovat je vse v naprostem poradku. Mno budiz svet je podivne misto.

    K te nejake elite.. Ehm no diky docela jsi me tim pobavil *7* Jedina "elitni" vec kterou disponuji je po bratru dvaceti letech intenzivniho hrani jakysi instinkt na hry, ktery mi velmi rychle odhali jestli bude ta hra dobra nebo ne. Jeste nikdy me nezlamal.
    • Cahir
      Jestli neumíš vyslovit svůj názor na hru, aniž by ses při tom otíral o její hráče, je to tvůj problém, očekávej reakce. Kritizování SWTORu se neobejde bez toho, aby její příznivci byli fandové penisů, kteří jsou navíc vypatlaní, jelikož si nevšimli, že je to "fail už na papíře"?? Aha...

      Tvé překrucování faktů raději ani nebudu komentovat (tebe jsem kokot*m nikde nenazval...) The End.
      • sankuri
        Podle toho co ty tu porad dokola omilas se kazdy nazor ktery nevychvaluje SWTOR do nebe otira o hrace a kazdy kdo jej vyslovi je souhrnou kombinaci tech krasnych vulgarismu, ktere se ti tu podarilo nastradat.
      • Ringwraith
        Ať žije SWtOR!

        Ale zase máš pravdu, že SWtOR a GW2 cílí na jiné skupiny hráčů. To je fakt.
        • GW2 na hráče a SW:TOR na nehráče MMORPGček?
          • Ringwraith
            SWtOR na hráče singleplayerových Bioware RPG a SW fandy, kterým jde v MMO o jiné věci, než kterého ho tím MMO dělají.

            Takže ano, SWtOR představuje jeden směr možného vývoje budoucích MMO. Podle mého názoru špatný směr. A hlavně směr, který se někomu těžko podaří zopakovat. SWtOR míří na Bioware fandy a SW fandy... a těžko se bude hledat další taková skupina lidí, co budou ochotní platit mesíčně za víceméně singleplayer hru s koop multiplayerem... ale tak uvidíme. Třeba Bioware zavede mesíční poplatky za hraní ME3 v multiplayeru. A pak vydá Mass Effect Online - což bude přeskinovanej SWtOR.
  • Trol.diskuzni
    Trol.diskuzni je jednoznačný fanda série Guild Wars, to si pamatujte! *4*
    • Jistě, pane navšechnoexperte, to tak někoho zajímá...
    • Tak v tom případě tuhle sr*čku rozhodně hrát nebudu... *10*
    • Knifer
      Bože teď si tomu dal, jen doufám že si to myslel ironicky
      • Trol.diskuzni
        Nemyslel, jednička byla perfektní. *4*
        • Knifer
          Souhlasí a stále je. Jen lidi tě tady nemají moc v lásce tak to moc nevykřikuj ať neuděláš GW špatné jméno *1*
          • Cypri
            Nesouhlasím. Oproti jinejm trolům jsou jeho připomínky a názory docela inteligentní. Míra kritiky kterou dává je taky slušná a nezachází do vulgárností.
            • Trol.diskuzni
              Pokud bych měl srovnat míru vulgárností svých příspěvků s komentáři ostatních příspěvatelů, kteří na mě reagují, určitě bych nebyl vítězem, to je fakt. *4*
  • Já nevím jak vy ale nehodlám platit mesíční poplatek u WOWu a proto je pro mě jasná volba GW 2 ..... chtěl jsme jit do RIFT ale abych platil za to ze u toho strávim pár hodin na to se můžu......

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit