Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tahle hra mě očarovala už prvním screenshotem. Jen jsem si říkal, zdali se to celé poveze v duchu Remarquova "na západní frontě klid", což už teď vypadá, že asi ne.

    Dost mě tam ale irituje ten "american volunteer" a ještě černej... Ani v II sv. nebojovali černoši v řadových pozicích, natož v ve velké válce. Trochu to amíci s tou rovnoprávností přehánějí.
    • Von_Ljonborg
      Co kdyby sis aspoň zkusil najít ve článku zmíněné "Harlem Hellfighters" na wikipedii, ty intelektuální deprivante.

      Jinak tahle hra vypadá parádně, pokud to nepřeženou s patosem a podaří se jim (byť stylizovaně) vystihnout syrovost války.
      • Tím, že odkazuješ na wikipedii se degraduješ sám. Řekni schválně někdy profesorovi u zkoušky, že jsi čerpal z tohodle zdroje a uvidíš, jak s tebou zamete. Z tohoto období mám načteno dost a mimo kuchařů a techniků černoši moc na vybranou neměli (v řadách US). Leda by to byl legionář, ale v traileru jasně zaznělo, že černoch je amík.
        • Nechci vás urážet, ale jste zaslepenec. Uvádět samotná hesla na wikipedii jako zdroj není příliš profesionální, nikoliv však již prameny, ze kterých dané příspěvky citují. Pro vás tedy něco málo k četbě:
          - The Unknown Soldiers; Black American Troops in World War I
          - The Hellfighters of Harlem: African-American Soldiers Who Fought for the Right to Fight for Their Country
          - Harlem's Hell Fighters: The African-American 369th Infantry in World War I
          - From Harlem to the Rhine: The Story of New York's Colored Volunteers
          Možná že kdybyste nebyl zatrpklý rasista, který zřejmě existenci 369. pěchotního regimentu nepřipouští v úvahu, tak byste věděl o čem kolega nad vámi hovoří.
          • davidBray
            hele, osobo. Víš vůbec co to je rasizmus? Pusť si Království nebeské. Začátek filmu a křižáka tam hraje .. mám napsat afro-američan? je to blbost co, při první křížové výpravě :) takže to bude třeba Nubijec. Myslíš, že v 11 století byla společnost natolik nevím co, aby mohl být křižák jiné barvy než alabastrové ?? Já osobně si to neumím představit, že by nějaký řád té doby HO nechal obléct něco co má na sobě kříž a brali ho jako sobě rovného. Kéž by to tak bylo už tehdy !! jsem tedy rasista?

            nebo příklad Mark Twain. Ve svých knihách používá slovo pozor ať neomdlíš "negr", přijde ti správné tyto knihy dnes přepisovat, aby tam to slovo nebylo a tím vlastně lhát, že lidi nikdy nebyli rasisti a nosili jen batikovaná trika, nemyli si vlasy a papali LSD? :D Mělo by se vědět jak se k sobě lidé chovali. Tudíž na jeho příspěvku nevidím zhola nic rasistického. To spíš ty tady na všechny útočíš jako demagog .)) to bude ta pseudohumanita co? .))) hawg a mír s tebou bratře/sestro (nehodící se škrtněte)
            • davidBray
              bože sxe, tím se ještě dneska někdo chlubí? :D:D:D, takže vím co jste zač. mažu odsud, nemá to cenu. nechci aby to došlo tak daleko, že začneš mlátit hlavou do zdi, aby ti narostlo mužské přirození a mohla jsi mě trumfnout :D
            • 27 let, studentka doktorského studia na fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Straight edge veganka. Dělám pucfleka svému vedoucímu a mimo jiné si příležitostně přivydělávám jako redaktorka nejmenovaného magazínu. Zábradlí jsem v životě neolizovala, ale konec konců, vše se má jednou v životě vyzkoušet... Budeme si tady dále ukazovat, kdo má větší přirození? Kdybych měla uvažovat na základě stejných premis, tak bych vás jako studenta historie charakterizovala, jako vlasaté a fousaté "hovado" věnující se living history, čtoucí fantasy romány, popíjející medovinu s pivem za každé příležitosti a poslouchající folk metal.
            • davidBray
              oka, filosofická fakulta - historie - Jihočeská Univerzita, je mi 30 let, nekouřím, nepiji alkohol a nežeru maso! fuj co :D

              momentálně pracuji v soukromém sektoru, kde mám pod sebou 10 lidí

              napíšeš o sobě taky něco? ale to že jsi zabedněný hlupák co musí mít za každou cenu jiný názor než ostatní - olizuješ v zimě zábradlí (když teda znám jen ty filmy) psát nemusíš, to tady už o tobě víme :)

              dále .. chceš psát něco ze středověku? ha nevěřím ti ani řádku, dyť jsi tam nebyl ... pracuješ s lidi, kteří jsou drogově závislí? nebereš drogy, jak jim můžeš pomoct, když nevíš jaké to je. A když budeš chtít pomáhat lidem s AIDS .. bojím se zeptat .)) to asi tak k tomu kdo z čeho vychází a jaké má zdroje a zkušenosti.

              dej si raději ten božkov a jdi vybírat třeba brambory. to je smysluplnější činnost :)
            • Nemyslim, ze zkusenosti Davida Braye nutne musi vychazet z popularnich, mainstreamovych filmu - ilustracni priklad Kralovstvi Nebeskeho (jinak je to skutecne obdivuhodne pitomy film a prekrouceni historie) je namiste, protoze komentujeme hru a co jineho je hra nez popularni umeni a co jineho dat jako doplnkovy priklad, nez taktez popkulturni film?
              A ac jde o netradicni adventuru, do artove nebo dokumentarni kategorie se spise neprehoupne.
            • Samozřejmě že bychom neměli přepisovat historii (ačkoliv se to stejně děje po celá tisíceletí). Vidím, že vaše zkušenosti však vycházejí především z pop kulturních filmů. Stejná situace, jako by student religionistiky pro poznání víry křesťanské vycházel z obrázkové Bible pro děti. Vytahovat "kecy" o batikovaných trikách a konzumaci LSD je taky naprosto od věci (ach narážíte na hippies, jak vtipné).
          • "To že byť jen na chvíli nepřipustíte, že by afroameričan mohl v této válce bojovat" - pokud se domnival, ze slo o historicky fakt, pak se o rasismus pochopitelne nejedna. Stejne jako neni rasisticke tvrzeni, ze cernosi nemohli jezdit vepredu v autobuse. Posleze doznal, ze se mylil a o existenci onoho cerneho regimentu netusil.
          • Ježíš, takže delší dobu po debatě o tom debilním výzkumu mezi hráči s předem nastaveným výsledkem jsi zase vylezlo? Běž zase domů, tady tě nečeká nic dobrýho a pseudointelektuálně *asturbovat můžeš se svými kamarády z FHS u čaje.
            • FHS? O čem to hovoříte?
          • koukám, že "můžete" mít pravdu, mám ted podmět k nastudování a omlouvám se za předešlý příspěvek.
            Co je na mém příspěvku rasistického? Že jsem neřekl Afroameričan? :-D Rasistická společnost v té době byla a ještě velice dlouhou dobu. Dokonce i židi to měli v řadách US hodně těžký během druhé sv. natož černoši.

            A co je na mě zatrpklého?

            omezené jsou Vaše reakce
            • Rekl bych, ze pouzil ironii. Tim nemyslim ten pripravek, co na filde pijete, kdyz dojde bozkov.
            • DavidBray: Takže schvalujete násilí obecně, přičemž se neštítíte násilí páchaného na ženách? Toliko k vaší osobnosti...
            • davidBray
              proč by nemohl uhodit ženu. šak tu máme rovnoprávnost, emancipaci atd atd. nebo jsou ženy stále něco méně než muži, že se nemůžou normálně porvat? :D:D

              pusť si film GHOST DOG. zastřelil jsi ženskou, ne zastřelil sem policajta. Chtějí rovnoprávnost tak jsem ji zrovnoprávnil ...

              *blik ? nee? nevadí :))
            • Vy byste uhodil ženu? Styďte se vy barbare.
              A mimochodem, tato věta hovoří za vše "Z tohoto období mám načteno dost a mimo kuchařů a techniků černoši moc na vybranou neměli (v řadách US). Leda by to byl legionář, ale v traileru jasně zaznělo, že černoch je amík." čili nepřípouštíte, že by zde "černý" voják mohl sloužit.
              A jenom na okraj, mé výtky k vám nemohou být rasistické, hádejte proč asi?
            • "NEsloužil" ... mám výjmečně jen jednu negaci, což je špatně
            • Hele Einsteine, já jsem nepřipustil, že by černoch sloužil v řadách US jako frontovej voják. A to taky nebylo. Asi máte pravdu a vznikla vyjímka (ze zřejmého důvodu), potvrzující pravidlo. Francouzské a Belgické jednotky, to už bylo o něčem jiném.

              Rasistický jsou vaše reakce na mě. Já jsem vycházel z mě známých zdrojů a doposud jsem se s 369. regimentem nesetkal. Právo svobodně smýšlet máme každý a já tu názory potlačující práva menšiny nepropagoval. Zato Vaše reakce ... no nazvat mě tak z očí do očí, tak si takhle nepovídáme.
            • Nikoliv použité výrazy, ale vaše stereotypizující myšlení. To že byť jen na chvíli nepřipustíte, že by afroameričan mohl v této válce bojovat.
              A to je prosím rasismus. Rasismus není jenom o tom, že budete chovat hanlivě či násilně ke odlišným etnikům, ale je to také o způsobu v jakém kontextu o nich uvažujeme. Stejně tak by bylo rasistické, kdyby obyvatel Indie stereotypizoval obyvatele ČR jako zaprděné balíky s pivními pupky. A na základě těchto chyb v úsudku by třeba prohlásil, že není možné, aby někdo takový kdy byl kosmonautem.
  • svejk na druhy hodine *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit