Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Neurazte se ale příjde mi ta grafika vlastně taková vybledlá. Což může opět zhoršit hratelnost a ne nejde o to že je stará a stylizovaná (podivně).
  • up_er
    Tohle je luxusni zalezitost devitkova hra pro me na PS3 jedna z nejlepsich a nejkrasnejsich her. Nic pro PC grafik master race..ti v tom hledaji zase jenom rozliseni a pozlatko. Na mysi a klavesnici bych to taky nechtel kouskat. Jak tam premyslim, tak vlastne nechapu proc to vubec na to PC davali...zeby po tom tolik lidi volalo? Jestli jo tak je to super.
    Tahle HRA ma prednosti uplne nekdy jinde a kdo je nechce najit,tak je nikdy nenajde a prijde o skvelou zabavu *5*
  • Kdybyste si chtěli postavit Edelweiss http://www.hlj.com/product/VOLSWPSSP1/Mil
    nebo Shamrocka http://www.hlj.com/product/VOLSWPSSP2/Mil
    *4*

    Na Edelweisse je i spousta dolňků, plechy, vylešený kanón... i hrdinové http://www.hlj.com/product/VOLSWPSSP01-F01/Mil

    Je i vkusná figurka nejlepšího nepřítele, za strašné peníze sice, ale je http://www.hlj.com/product/VTX47062/Fig
    • Nice asi si něco pořídím k narozkám. Už mám figurku Isary :)
  • Hra me trochu vydeptala faktem, ze mise, aby jejich hodnoceni bylo alespon obstojne B nebo neco takoveho, je nutno odehrat za extremne nizky pocet tahu, coz v podstate znamena pokus omyl, dokud si clovek nenamemoruje pozice nepratel, jejich pripadny naskriptovany skryty pohyb a taky dalsi vlny...rozhodne bych raci na prvni dobrou, sice pomalu ale takticky a s rozmyslem dosahl dobreho hodnoceni diky jinym kriteriim, nez za par rychlych tahu kdy presne vim kam pribehnout, hodit granat, kam se schovat a pripravit atd....to me pomerne prekvapilo no a taky ze po 3-4 misich na cloveka vybali HQ se vsemi moznostmi a at si sestavi tym, to cloveka vydesi kdyz jeste poradne nevi co k cemu a jak...i kdyz to uz je samozrejme detail
  • Ovladaní - Gamepad
    • Ovládání - Gamepad - pro všechny hry, jinak to ani nejde. *2*
      • del0
        Pro všechny "konzoloidní" hry.

        [fixed]
        • Jack1947
          Jak které některé se dají zmáknout i na klávesnici v poho jiné zase radši na gp. *4*
  • Keyz
    Kdyby něco podobného a nové bylo z realistického světa, tak bych si to rád zahrál.

    Japonská holčička se šátkem která střílí po tancích a nějakých divných NPC s kopím....wtf.
    Navíc to vypadá otřesně. To není ani komixová grafika. Celé to je, rozmazané.

    Ovládání na PC podle menu asi také žádná sláva.
    • Styl je naprosto v pořádku, to že se ti nelíbí je samozřejmě taky ok ale neshazuj ho. Zvlášť když se v tom vůbec nevyznáš. Zase hodnotíš ze screenů a let's play. Realisticky by to nešlo protože takhel se nikdy nebojovalo a bojovat nebude. Proto je to z fantaskního světa. Nelíbí se, nehraj.
    • Je to manga styl ty p*čo. Že si anime hater nikoho nezajímá.
      BTW: být tebou bych míň diskutovat a víc trénoval sebeobranu, za chvíli máš před barákem pár towel heads *3*
      • Jack1947
        Sice je Keyz docela konzoloidní ignorant ale není sám kdo neholduje, mango stylu. *3* Tak klid a nohy v teple. Příjdeš k němu na náštěvu jo. To bych chtěl vidět. *2*
        • naštěstí nejsem towel heads, ale tys to zase asi ani nepochopil že?
          • Jack1947
            Ne? ja ani nevím co to je jo takhle... ne fakt jsem ten vtip nepochopil. *7*
            • ale jacku, co je tak těžkého pochopit na tom, že drahému kktku Keyzovy doporučuji, že dle jeho profilovky bude mít v brzské době větší problémy než je hate anime a hádání se s jeho fandama. Towel heads mu zaklepou na dveře.
            • Jack1947
              Vím o co se jedná... ale stále nechápu kam tím míříš takto asi necháme být. Já si myslím že ses vyjádřil nešikovně. Jak říkám můj názor.

              Jop takhle tak to jo... a towel heads je směšné přirovnání. +1 *15*
            • očividně jsi dlouho nebyl v žádné zahraniční diskuzi o charlie hebdo (Keyz asi ano soudě jeho profilovky)
    • To děláš ukvapené závěry z pár screenshotů a rozmazaného. Já to hrál na PS3 na 127 cm plazmě a vypadá to naprosto famózně. Navíc ten příběh je vážně strhující - i to, že Alicia nosí k uniformě šátek, má svůj příběhový důvod.

      Pokud si to nekoupíš jen kvůli tomu, že se ti to na screenshotech nelíbí, připravuješ se o herní perlu. Tvoje škoda.
  • K článku: "Příběh je v jádru vlastně strašně jednoduchý a nijak zvlášť výjimečný" No tak tady se neshodnem.Jestli jste hned odhalil všechny plot twisty příběhu tak gratuluju, mě třeba smrt některých postav opravdu překvapila, stejně jako docela drsně vykreslený rasismus a koncentrační tábory. Jasně není to žádný Hamlet ale i tak si myslím že má solidní základy.
    " Já svůj tým skládal hlavně podle toho, jak mi byl kdo sympatický, a v žádném případě to neznamenalo přílišný nárůst obtížnosti. Tento do detailů propracovaný systém tak částečně ztrácí svou hodnotu a důležitost, což je trochu škoda" Tak pak doporučuju skusit těžší obtížnost nebo zkoušet dohrát na A(S) ranky. To se panečku budete divit.
    " V boji totiž nemůžete ukládat hru a mise se často táhnou opravdu hodně dlouho." V boji jde ukládat. Na taktické mapě kliknete na systém a tam je SAVE...Proto taky existují dvě verze save pozic BOOK mód a COMMAND mód.

    Jinak rád bych ještě doplnil, že hra je výborně optimalizovaná a běží i na slabších systémech. A umožňuje nastavení grafiky a i ovládání (což se opět nezmiňuje v recenzi).
    • SkillJam
      kámo! díky za radu ohledně savu v bitvách, to jsem nevěděl! to mi ušetří hodně trápení, díky :)
  • Valkyria Chronicles je pre mna najlepsia hra z minulej konzolovej generacie, bez akychkolvek pochybnosti! Vyborny pribeh, skvely gameplay, slusne RPG elementy a prepracovane charaktery - jednoducho vsetko co sa na vybornom JRPG ceni. Podla mna prave Valkyria Chronicles sa moze bez problemov postavit aj uplnym klasikam zanru - od Fire Emblem serie, Tactics Ogre a Final Fantasy Tactics az po X-Com.
  • Hrál a dvakrát dohrál jsem to před pár lety na PS3. Je to naprostý klenot - nádherná grafická stylizace, poutavý příběh, vynikající hudba, člověk se skvěle sžije se všemi postavami. Herní mechanismy jsou originální a přitom naprosto funkční. Jediná chyba je absence multiplayeru, protože to by mohla být skutečná pecka.

    Tahovky hraji už od dob prvních Warlords a myslel jsem, že už mě nic nemůže překvapit, ale Valkyria Chronicles mi vyrazila dech.
  • No dobře tak ještě tlačítko pro změnu Paradigmu a par pro pohyb po menu :D

    JAko uznávam, že to zjednodušení souboju umožnuje hrači/divákovi sledovat dění a efekty souboje ale to je tak vše.
    Nebudu tu vytahovat všechny zápory hry počínaje otřesnym level designem... to by tu bylo na dlouhou diskusi pod článkem k jejíž tématu to moc nezapada.
    • Co sa toho combat systemu tyka, nefunguje to tak ako hovoris. Nie v neskorsich castiach hry. Najvacsi problem s FFXIII bolo podla mna to, ze skutocna hra zacala po nejakych 15-20 hodinach - ked si sa dostal do chapteru 11. Neskor, ked dostanes viac moznosti, viac abilit a hlavne viac paradigmov tak je to o dost ine, zlozitejsie. To 'auto-battle' uz potom nestaci a uz vobec nie je optimalne, hlavne pri boss fightoch. Podla mna prave combat system bolo to najlepsie na FFXIII, zatialco charaktery boli slabsie a pribeh ako taky nebol uplne zly ale nebol ani top.
      • Tak nejak. pri slozitejsich soubojich clovek prave naopak nemel cas vubec sledovat nejake efekty souboje, byl rad ze stiha prepinat para. A klikrat prijit na spravny postup na nektere tazsi potvory nebylo taky zrovna nejsnazsi. Ale to se jen tezko vysvetluje nekomu kdo se nedostal dal nez do prvnich kapitol hry.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit