Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pardon jedná se o reakci na FLASHe123456
  • Neřikam že jsou špatné říkám že je to průměr. Tedy až na FFXIII- nedávno jsem to opět pořídi,l ale tentokrát na PC. Pár hodin se i bavil, ale jako JRPG je to hodně špatný jak dějově tak světem. A ten soubojovej system kdy se mačká jen jedno tlačítko a to en aby odkliklo automatickej boj (nevim proc ty souboje rovnou neběží celé automaticky, nebo proč vůbec souboje :D ) Takže na celém FFXIII je nejzábavnější koukat jestli má Vanille kalhotky nebo ne.
    Vkus mam náročnej a o to jsem vždy radši když narazim na něco kvalitního.
    • ja nevim proc jsi mackal jen jedno tlacitko, navic by me zajimalo jak bys porazil treba finalniho bosse mackanim jednoho tlacitka, o nepovinnych bosech nemnluve. Svet je moc peknej, radost pohledet. A pribeh? jednoznacne prevysuje valnou vetsinu zapadnich rpg, to ze je na japonske pomery slabsi bych za chybu nepovazoval. A Dragons Dogma je vysokej nadprumer:)..samo vse je vec nazoru..ale jelikoz Dragons Dogma ma dodnes gigantickou komunitu ktera hru stale hraje, pocchybnosti o tom ze se jedna o prumer jsou dost velke.
  • To muselo být docela peklo pokud to recenzent hral bez ukládání v bitvě. Občas se bitva umí nádherně po*rat i v pokročilé fázi. *4*
  • Fremencz
    Valkyria Chronicles rozhodně stojí za vyzkoušení hra sama o sobě není zas tak těžká jak by se mohlo zdát ač u jistých misí sice musíte zapojit šedou kůru mozkovou,ale pochopit hru dokáže i naprostý zelenáč jenž tahové strategie nikdy nehrál. K samotnému ovládání na PC bych rád řekl že kombinace klávesnice + myš zde náhodou funguje dobře jediný problém je snad v podobě ovládání tanku ovšem stačí pochopit že daný tank zatáčí vpravo a vlevo za pomocí myši a ne kláves A a D.Jediným problémem je Skirmish mód kde stačí na samotných mapách opakovat neustále stejný postup a během chvilky máte vyděláno obrovské množství bodů na upgrade a výcvik vašich vojáků zde bych rozhodně uvítal možnost multiplayeru a to buď po síti nebo na jednom stroji. Ale i tak si stojím zatím že ten kdo Valkyria Chronicles vyzkouší bude velmi mile překvapen.
    • Tak hra je ve své podstatě jednoduchá ale challange je dohrát všechyn mise na A(S) rank. A pak samozřejmě HARD a HARD-EX mise.
      • Fremencz
        Ano to je sice pravda,ale jakmile přijdeš na ten správný postup tak ti ho následně stačí opakovat do zblbnutí a samotný mise už nejsou výzva jako spíše otrava. Přesto je Valkyria Chronicles jedna z těch nejlepších her co v minulém roce na PC vyšli a já jsem rád že nám jí SEGA vůbec dala.
  • deathfish
    Vždy jsem si říkal, že ty nápisy stylu "RATATATA" a "BOOOOM" atd. musí být strašně rušící. Jak je to doopravdy?
    • Nejsou, naopak se cítíš jako v komiksu. Pro mě to krásně dokreslovalo atmosféru.
  • Gamepad je univerzalni herni ovladac napric platformami, mel by ho mit kazdy hrac a nedivit ze, ze nektere hry jsou designovany na jeho optimalni vyuziti. To neni chyba, to je prednost. Vsechny hry by melo jit ovladat gamepadem.
    • Proste nie, niektore hry gamepadom ovladat nejde. Bodka.
    • "Gamepad je univerzalni herni ovladac napric platformami" - souhlas

      "mel by ho mit kazdy hrac" - to bych neřekl (a to gamepad mám)..k čemu bude třeba člověku, který hraje 90% času strategie

      "nedivit ze, ze nektere hry jsou designovany na jeho optimalni vyuziti" - souhlasím, některé hry jsou opravdu designované pro gamepad a ovládání jinými zařízeními bývá maximálně tak kompromisní řešení. Což neznamená, že je to nutně dobře, ale někdy to tak prostě je.

      "To neni chyba, to je prednost." - to není chyba a ani přednost, je to vlastnost

      "Vsechny hry by melo jit ovladat gamepadem" - rozhodně nesouhlasím. Gamepad má svá omezení a tato omezení by přenášel i na hru. Spousta her je s gamepadem nehratelná a není na tom nic špatného..není to chyba, ani přednost, je to vlastnost ..
      • Valkyria je take strategie a gamepad se pro ni hodi, gamepad, jako univerzalni ovladac, by mel mit kazdy hrac. Vyvojarum by to usnadnilo zivot a zlepsilo by se ovladani her.

        Design hry na univerzalni ovladac a vyhnuti se kompromisum ke kterym vede design pro kombinaci ruznych ovladacu je prednost.

        Souhlasim, specificke hry mohou byt designovane na specificke ovladace. Vsemi hrami jsem myslel hry podporujici gamepad, ty by mely byt nekompromisne designovany na gamepad.
    • Tohle je klasicka ukazka cloveka,ktery se bez mozku naucil psat. *1*
  • musím mít *14*
  • Buy it!
    http://i.imgur.com/YrH1v1F.jpg
  • Hodně luxusní a emocemi nabouchaná hra. Taktiky je tak akorát aby to nebyla nuda a jednotlivé mise jsou originální a napínavé. Story je takový příjemný shounen, grafika perfektní a japonský voice acting jako vždy na vysoké úrovni. Pár misí je docela HC. Prostě skvělý kousek.
    Co mě sr*lo odzhora dolů byl pouze fakt, že se tank o kde co zasekl a nepřejel přes půlmetrovou jamku v zemi.
    Isara *13* *13* *13*
    • Ten tank je naprosto šílenej! Po 14 hodinách jsem nad tím zlomil hůl a už to dohrávat nebudu. To mě ani ten správně japonský příběh a postavy nedonutí. Škoda, vždycky jsem si to chtěl zahrát na PS3, kde mě to nakonec minulo. Ale nervy mám jen jedny. Takový pěkný nápady a tak to zazdít něčim jiným
      *7*

      Pak mě dost štve, že jako velitel zahlásíš třeba Damage boost a kulometčík sejme tank rychleji a lépe než maník s bazukou... (strategie mizí v nenávratnu) *1*
      • No, nevím jestlis to hrál na M+K nebo s gamepadem, já to koupil na steamu a okamžitě připnul gamepad. Pak se ten tank dá ovládat. Co mě štvalo, byla jedna mise se spoustou zákopů, tam to bylo s tankem peklo.
        Jinak jak může kulometčík sejmout tank? Myslíš shocktroopera? Ten zničí tank jedině zásahem zezadu do motoru (nebo co jim to tam svítí).
        • Jasně, na gamepadu, K+M bylo docela nepohodlný. Myslel jsem přesně to, co ty, ta nemožnost něco s tím tankem přejet, byť sebemenšího, je na facku. Navíc, když se rád o něco zasekává...

          Jj, to bude ono, ten shocktrooper. Jenže on se pohybuje po bojišti dalece lépe, má víc AP. Takže je snažší doběhnout za tank a nakropit to do něj, navíc když ho s boostem zničí, něž ho ostřelovat bazukou. Nebo ho někam lákat, aby ho mohl raketometčík sejmout do motoru.

          Každopádně hra je to originální, jen musí člověk přistoupit na určitý kompromisy. Ale to by asi jinak nebyla japonská hra... :)
          • Přesně, zas je pravda že jejich tank to do tvýho shocktroopera může prat kulometama a když to chytře nevymyslíš, tak tě sejme dřív, než ho oběhneš.
            Každopádně, ovládání tanku by nebyl takový problém, kdyby se s sním dalo přejet přes víc překážek. Ani vojáky s ním nemůžeš zajet, jen je tak odžďuchnout do strany. Jinak ale si myslím, že bys to měl dohrát.
            BTW:dostals už druhej tank, to je pak pr*el *1*
            • Asi sem o moc nepřišel, když sem ty boosty zapomínal používat *1* *1*
            • Tam zase máš boost na zmenšení obdrženýho poškození a ten tyhle zásahy z kulometů snižuje rapidně :)

              Možná až bude někdy herní sucho... ještě to tu v knihovně nainstalovaný mám. Dobrou
        • Jack1947
          To bych ani o tom neuvažoval kdyby OP machinegunner sundal tank. *7*
          • jacku, samozřejmě že kulometem v reálu nezničíš tank. Mluvil jsem čistě o hře. Kde mají tanky vzadu velký chladič do kterého když to pořádně našiješ, můžeš tank zničit.
            Ta hra si na realitu nehraje ani zdaleka, ale má svá pravidla a je zábavná.
            http://www.rpgamer.com/games/other/ps3/valkyrie/screens/valkyrie52.jpg
            Jak můžeš vidět na přiloženém obrazku všechny tanky mají vzadu velkou modrou zářicí věc, což dává pěchotě bez AT zbraní šanci na útok. Tank je ale i během tvého tahu může sejmout.
            • Jack1947
              Nu dobrá přesvědčil si mne, takže to je spíše na nervy ne? když tě může pozemní pěchota sejmout a ty s tím nic nenaděláš. Nevím to mne může solidně od hraní odradit. O realitu nejde, to že má slabé místo je mínus... proč sakra má jít o realitu to je asi moc reality co? když tank nemá být zničen jinak než raketou, granáty molotovy... *7*

              To máš jako nádrž u auta taky se rozstřílý a auto nevybuchne, tak proč by měl tank (tedy pokud tam není jiskra)

              To že při tahu na tebe útočí je známé z FF... takže ok. Prostě to uzavřeme tak a to je nejduležitější jestli je tank proti pěchotě nějak znevýhodněn nebo jsou síly vyrovnané pokud jsou a není to "kdyby něco bylo/nebylo" ok... pokud ne, nevím nevím.
            • Hlavně že nesrovnáváš hru s realitou

              "je to hloupost žádné op náboje krom těch raketových tedy z děla a jiných by sundat tank neměli a ta hra není ta propracovaná aby měl tank nějaké to místo nebo jo"

              Ta hra je FIKCE, kde tanky jezdí na modrý krystaly, kvůli kterým se přehřívají. Tanky jsou tam (když chceš rozpitvávat lore) ve vývoji a tak mají tanky jednu extrémní slabinu a tou je odkrytý motor (nebo slabý chladič, moc si to nevybavuju). Hlavní ale je že to je tahovka a nepřítel i během tvého tahu po tobě může střílet, což dělá situaci obtížnou a vážně není snadné se s vojákem dostat za tank a střílet do něj, když do tebe šije pět nepřátelských vojáků.
              Prosím dál už to neřeš, v té hře nosí vojáci brnění a taky nikdo nemele, že to je proti logice, tahat do boje plechový armor. S WWII ta hra nemá NIC společnýho, jsou tam dokonce kompletně fiktivní národy a neznají tam pomalu ani letadla. Tank se nemusí bát útoku zezadu, neb ho chrání pěchota.
            • Jack1947
              Naprosto si ignoroval co jsem napsal, nesrovnávám hru s realitou lol to je za prvé, za druhé jsem psal že op kulometčík by tank zničit neměl. Sry ale nelogičnosti jsou něco jiného než realita... tzv... že je to hloupost žádné op náboje krom těch raketových tedy z děla a jiných by sundat tank neměli a ta hra není ta propracovaná aby měl tank nějaké to místo nebo jo? kde by byl tak zranitelný že ho sundá blbej "kulometčík". To není realita alle holý fakt. Toho se držme.
            • U této hry je vážně zbytečné si nějak lámat hlavu s reálnou historií *1* Nepřátelští vojáci tam třeba nosí brnění jak Conquistadors, je to prostě pure fun a realita se neřeší.
              Jinak jistě, je spousta cest jak zničit tank a velice šťastný hod molotovu je jednou z těch opravdu riskantních. Radši mít u sebe pár ATček.
              Ale u této hry bych si realitou hlavu nelámal. *3*
            • Jack1947
              Kulometem možná ne ale molotovem třeba jo, vzopomen na tigry kteří šli tak snadno zničit, jen to nikdo neveděl. Jejich jediná nevýhoda. Že neměli chráněnou nádrž. Tudíž se dali snadno zničit.
  • Jack1947
    Tahle hra mne zaujala a to nikoliv jen stylizací - taková stylizační strategie z alternativně pojaté historie. Snad není moc HC a je vlídnější i k běžným hráčům. Ono není moc co hrát no, takže každá pařba je vítaná. Strategie můžu, stylizaci nějak překousnu rozhodně to není překážka a bavit se snad jakžtakž budu. Počítám že to je delší hra. Takže nějaké to odpoledne/dopoledne +- to sežere.

    Hratelnost bude dobrá nebude skřípat. Hmmm...snad bych překousl i ty tahy no. Nakonec proč nezkusit no... uvidíme jak dlouho vydržím hrát.
    • Bacha na to, strategiu od toho necakaj. Skor to spada do zanru Tactical RPG, nieco ako Fire Emblem, X-Com a podobne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit