Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mě by spíš vadilo, kdyby se data z hraní sbírala, odesílala, vyhodnocovala - tak, jako steam o hráči shromažďuje, jak dlouho hru hrál, jestli ji dohrál a na jakou obtížnost... brrr
    • A to ti jako vadí proč? Zaprvé jsou to anonymní statistická data, takže žádné osobní informace. Zadruhé to pomáhá Valve tvořit "lepší hry" resp. zvětšuje zpětnou vazbu a pomáhá při analýze (ne)oblíbenosti určitých aspektů.
      • Amylee.Anderson
        Neni to osobní, ale vlastně vlastní emoce jsou to nejosobnější.
  • Na tyhle technologie Valve nemá. To je daleko složitější než vytvořit hru.

    Ani si to neumím představit. Každy reaguje emocně uplně jinak. Někomu přijde vtipné druhého to vytočí. Umělou inteligenci která by se hodnotně přízpusobovala taky podle mého nemají.

    Hlavně je to hloupost ja nechci aby se mi přizpusobovala obtížnost to pak budou jen tupé hry které vam pomohou ji vubec dohrat. A hlavně k přizpusobovaní obtížnosti se nemusí vubec měřit tep člověka a další biometrické udaje.
    • rage
      "Na tyhle technologie Valve nemá." - Valve na to přinejmenším MÁ peníze, takže už si na to nějakého vědátora najdou
      • No já si myslim že vůbec nevíš o co jde:) Tady nejsou peníze vše.

        A už vůbec bych do toho netahal MRI. Ale spíše něak pořadně upravené EEG. Oni by totiž měli měřit mozkové vlny tam poznají v jakém "vědomí" se člověk nachazí.

        Vědci o tomto mluví delší dobu a přesto řikají že ještě tak 10 let nic takoveho nebude mozné. A proto se ted zabívají spíše smysli které se u her nepoužívají. A to chut a čich.

        Každopadně hra by mě měla zabavit a né zkoumat. A že to není až tak drahé. No pokud by sis takovej přístroj jako periferii měl koupit tak myslim že by jsi svuj nazor rychle otočil.

        Myslím že tohle by se hodilo spíše pro testery. NEdokažu si představit v čem by mé emoce hru vylepšily. Každopadně divat se na testery a na jejich reakce v tvaři už zkoušelo(bez senzoru) i 2K Czech při Mafii. Hře to ale moc extra nepomohlo.
    • smejki
      technologie potřebné k monitoringu fyziologických funkcí jsou poměrně laciné (leda by při hraní někdo lezl do MRI). Problém je právě v nalezení zákonitostí fungování lidských emocí, jejich fyziologických projevů a ve vytvoření spolehlivého rozhodovacího systému.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit