Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jaký má vůbec smysl Steam Link? Není snažší a levnější připojit PC rovnou k televizi?
    • Není jestliže máš PC daleko od televize nebo v jiném pokoji což se sice dá vyřešit dlouhým HDMI kablem ale kabely zase musíš někde dát. No a kabely jako HDMI jsou celkem dost hrubé na to aby je šlo lehce schovat.
      • Lukyz
        V tomhle případě mi přijde úplně jedno jestli tahám z jednoho pokoje do druhého HDMI nebo síťovej kabel, většina lidí beztak má modem / router někde u PC. Výhodu vidím max. když to budeš chtít řešit v rodinném domku kde je už nějak zařízená síť, ale jinak v tom další plusy nemůžu najít.
        • jedno to vobec nie je, jednak ako pisal Kek, hdmi kable su hrubsie ako ethernet a tiez si ho len tak sam nenakriplujes, ze? budes vrtat dieru do steny taku aby tade presiel cely konektor?

          dalsia vec je ze hdmi dlhsi nez 15 metrov nie je, ethernet moze mat bez problemov ovela viac.
    • wenceslaus
      To mi taky není jasný. Už jsem PC i notebook do tv několikrát bez problémů zapojoval.
    • frantisek_nejezchleba
      není snad faktem, že většina uživatelů nemá ve svém počítači HDMI výstup?
      Samozřejmě, není to jediný možný způsob, jak vyvést obraz i zvuk z PC do televize, ale je rozhodně nejjednodušší.

      Nesupluje Steam Link jednoduchost?
      • Stavím počítače, a pc bez HDMI jsem už dlouho nestavěl, nevím v jakým světě žiješ.
      • chlapci ale ved sa uvedomte, nemozete cely svet sudit podla seba.

        nie kazdy byva v jednej izbe, nie kazdy zije sam.

        co ak mas pocitac v inej izbe ako tv? dlzka hdmi kabla je limitova, maximum je tak 15 metrov a ani to by som uz veru neriskoval. doteraz sa take veci riesili roznymi "hdmi over ethernet" a to veru vyjde viac nez 50 dolarov.

        rovnako moze jednoducho nastat situacia ze mas viac pocitacov a viac steam accountov v rodine a nebudes proste tahat hromady kablov.

        nevidite v tom vyznam? nekupujte to. neznamena to vsak ze je to blbost.
        • frantisek_nejezchleba
          to je vlastně reverzní systém toho, co zavedla Sony s Playstationem.
      • Steam Link bude připojený k PC nebo TV a stream bude přenášet přes Wi-Fi?

        Pokud dnes někdo nemá počítač s HDMI výstupem na co by potřeboval streamovat hry?
        • je to bezdrát může být o patro výš a streamovat
      • maros.goc
        To este existujú PC bez HDMI vstupu? :-D
        • hele a co když někdo má notebook a chodí s ním třeba z postele ke stolu a podobně tohle je bezdrátový prostě člověk nemusí řešit další drát co mu trčí z PC/notebooku. Třeba to bude moc nějak streamovat z mobilu taky možnost i když u Valve o tom trochu pochybuji.
        • No nevim, PC s HDMI vstupem jsem moc nevidel. Ale pokud mluvime o vystupu, PC bez nej bys dnes asi hledal tezko.
          • frantisek_nejezchleba
            kdy zhruba ten standard s HDMI na grafických kartách nastoupil? Jsem to musel nějak zaspat.
            • Tys zaspal nejen HDMI, protoze DVI/Displayport jsou s HDMI zcela kompatibilni. Staci na to koupit redukci.

              Jop, a pokud pudem do dusledku, tak realne HDMI nema ani jedno PC a zadna grafarna, protoze soucasti HDMI je i zpetny kanal. Umi to trebas rpi.
            • frantisek_nejezchleba
              díky za info. Já měl herní PC nové naposledy před 10 lety. V té době to bylo sci-fi minimálně pro peněženku mé rodiny.

              Pak už jsem de facto jen downgradoval, třeba i v práci, byť jsem dostal nový PC, tak to z pochopitelných důvodů mělo bídný grafický čip, bez vývodu HDMI. Pravdou ale je, že jsem se s HDMI výstupem na stolním home PC stekal jen u jednoho člověka za celý svůj dosavadní život. :)
            • Mám základní desku tak 5 - 6 let starou a už na ni jsem měl HDMI výstup. A to byla spíš průměrná deska a to neberu v potaz případné grafické karty.
            • Lukyz
              Rychlý čísla *1* CZC má v nabídce cca 492 modelů grafických karet a z toho 428 má HDMI *3*

              http://www.czc.cz/graficke-karty/produkty
            • Tři roky, možná déle jsem pc bez HDMI nepostavil.
        • frantisek_nejezchleba
          *výstupu.

          Každopádně všechna PC v mém okolí HDMI výstup nemají. Když pominu notebooky, samozřejmě. I když je pravda, že v mém okolí nikdo nemá vyloženě herní PC.
  • frantisek_nejezchleba
    Unifikovat PC platformu mně nepřijde jako něco, co by mělo mít úspěch. Tedy za předpokladu, že PC master race skutečně tolik dbá na high-end kvalitě svého stroje. Jinými slovy: tento výrobek posouvá hraní na PC blíž ke konzolím. A potvrzuje to i fakt, že Valve bude prodávat vlastní gamepad (a tak nyní chápu, že ho prezentují hlavně jako nezbytný doplněk k brýlím).

    Tedy když si udělám jednoduchý sumář:
    - PC již má své exkluzivity a bude jich mít pravděpodobně čím dál víc (i kvůli brýlím);
    - PC se začne hardwarově unifikovat;
    - na PC bude primárním ovladačem gamepad;
    - s nímž se bude hrát primárně na televizi;
    tak vidím výrobu nové konzole. :))

    Ne, samozřejmě to nebude tak černobílé. Popravdě řečeno si spíš myslím, že Valve vyzobává – nebo se minimálně snaží, aby to tak vypadalo – to nejlepší, co již bylo vymyšleno, a lepí to zajímavým způsobem dohromady... Třeba se to nezbortí, třeba ta konstrukce bude revoluční. Uvidíme. Jen se obávám, že klasickým diskuzním válkám konzole vs. PC tímto odzvoní. Což je vlastně dobře. *2*
    • wenceslaus
      Co má společného high-end a unifikace? To jde spíš proti sobě.
      Exkluzivity jsou špatná věc.
      Gamepad jako primární ovladač na PC by byla katastrofa. Od toho tu jsou konzole.
      Proč by mělo být dobře, že PC odzvoní?
      • frantisek_nejezchleba
        já nedával do spojitosti high-end a unifikaci.
        A nepsal jsem, že je dobře, že PC odzvoní.
        • wenceslaus
          Před editem ano.
          • frantisek_nejezchleba
            tak tedy, pokud jsem udělal nějakou chybu, tak věz, že nedávám do spojitosti high-end a unifikaci. A že zastávám stejný názor, jako ty (s reakcí s poslední úpravou takřka hodinu po mé poslední úpravě? WTF?) s tím, že to jde „spíš proti sobě“.
            • wenceslaus
              Omlouvám se, máš pravdu. Špatně jsem jsem si to přečetl.
      • La_Furia_Roja
        Myslím, že nemá cenu reagovat na křeč očividně hloupého vidláka.
      • VaZqeZ_EU
        Doba kdy odzvoní PC bude, až děti ani nebudou vědět, co je to konzole.
  • Robotron3
    Moc těm Steam boxům nevěřim. To už mi přijde mnohem zajímavější co dělá Nvidia s jejich platformou Shield. Teď budou prodávat konzoli s Androidem a Tegra X1, na který poběží jak mobilní hry, tak velký AAA předělávky z PC a i stream. Nakonec Android mi přijde mnohem rozumější OS pro TV konzoli než linux. To samý s aktivitou Valve s VR. Vypadá to, že si někdo ve Valve řekne, všichni na tom dělají, mi musíme taky. Ale to může uplně vyšumět a ani se to na trh nedostane.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit