Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Teda kupovat to určitě nebudu. To dám radši 10tis. za PS 4 nebo XBOX. Jednak exklusivní hry a je tam jistota, že celej cyklus konzole do ní nedám korunu a jen pohodlně hraju. Gabe se jen snaží nacpat PC hráče pomocí jednoho vyrobeného gamepadu a spřízněných firem na svůj písek. Bude jen otázka času než zablokuje steam na PC nebo budou dělat nenápadný šméčka typu: Tahle hra jde spustit jen na Steam krabici. Asi je jen otázka kolik lidí vymění PC za licencované PC s gamepadem. Jestli jich bude hodně tak PC hraní nejspíš skončí *16*
    • Keyz
      Zapoměl jsi dodat podstatnou věc.

      Celej cyklus konzole platíš drahé hry. Rozhodně stojí více jak na PC. A tím na tom "proděláváš" jestli bereš stejné hry jak na PC tak na konzole.
      • To zalezi na tom, jak ty hry nakupujes. Pokud se spokojis s ps+, vyjde te to dost levne a zahrajes si vysoce kvalitni tituly. Kdyz budes nakupovat v bazaru a prodavat do bazaru, nebo si hry menit ci pujcovat s kamarady, tak te to take vyjde dost levne.
    • Takze ty za cyklus nedas do koznole ani korunu. ROFL. Hranie na konzoli je drahsie nez na pc, pretoze hry su drahe, a cez te hry tu konzolu zaplatis celu.

      Ked mas teraz 100 her na steame, vacsinu z nich v zlavach na pakatel, tak zapojis 499$ konzolu pod televizu a mas tam tych 100 hier uz k dispozici.

      Keby si nebol vypatlany tak by si vedel ze toto je ich ciel. Zameriavaju sa na steam zakaznikov ktory tam maju mnoho hier, a ne na mastňáky ktory si kupia xbone koli tomu ze si tam zahraju jednu exkluzivku.
      • Ale kolik z tech sto her ma ui optimalizovaní na gamepad a grafiku na televizory? A bez toho je to k nicemu, to je pak lepsi hrat hry na konzoli, ktere jsou na tyto podminky adaptovany. Takze pred Valve stoji nelehky ukol presvedcit vydavatele, aby pc hry delali pro linuxovy steam os (tezsi ukol) a byly optimalizovany na gamepad s tv (lehci ukol, zjednodusi (zlevni) to portovani konzolovych her).
        • vsechny hry, ktery maji mrkvosofti razitko maji plnou nativni podporu xboxovyho gamepadu, na steamu jich najdes docela dost. Podpora neni vse, na konzoli je gamepad odladeny pro tu hru a dle meho nazoru vzdy velmi citlive ku prospechu hry, to pri ovladani PC verze gamepadem, ikdyz s podporou, neni a proto je ovladani her gamepadem v PC mnohem tezsi nez na konzoli
          • Proto se take ptam na optimalizaci.
      • jop, mas pravdu, jsou drazsi, ale muje potreba neni mit doma 100 her. Jak jsem psal vejs, kazdou hru, nez si ji koupim, poradne proverim v recenzich, na videich a pak ji koupim, kazdou koupenou hraju az do konce se vsema nebo aspon skoro vsema veldejsima ukolma, uziju si to naplno a kazde hry si vazim, navic nez dojde na radu, vetsinou uz je v nejake slevicce. jasne, porad je drazsi nez na PC, ale z vlastni zkusenosti vim, ze na PC jsem kupoval vic her a vetsinu jsem ani nedohral.
        • Presne tak to mam i ja, souhlasim. Clovek si toho vic vazi. Skoro bych mohl rict, ze ze me konzole udelaly lepsiho cloveka:-D Na pc holduju snad uz jen f2p online hram. Uz par let jsem nic neupiratil:-)
    • To je zase blabol. Celou dobu je jasne dane, ze SteamOS si muze kazdy nainstalovat i na svoje vlastni PC, takze je to co jste napsal vyse naprosta hovadina od zacatku do konce.
      Nepochopil jste zakladni fakt a to ze platformou (pro porovnani treba Playstation4) neni Steam Machine ani SteamOS, ale pouze Steam. Pro Valve je hlavni zdroj prijmu Steam a nikoliv Steam machines. Cim vice zarizeni spusti Steam, tim vice her prodaji a tim vice penez jim pritece. SteamOS je v podstate jen dalsi system na kterem bezi Steam, v zasade pokus obejit Windows pro pripad, ze by se Microsoft pokusil s Windows8+ tento ekosystem pred Steamem uzavrit, to je cele.
      • Netuším proč blábol, jediný je ten váš o Windows8+. Popisuju přesně to co dělá Valve - vytváří svůj ekosystém, který bude zase uzavřený od Windows a jako páku k tomu použije Steam a vlastní licencované PC krabice. Samozřejmě, že dnes Steam musí být na každém systému pro co největší zisk ale cíl je jistě do budoucna pomocí Steam krabic krapet jiný.
        • Valve svuj ekosystem uz ma, je to STEAM. Steam Machines jsou jen dalsi zpusob jak pritahnout k Steamu vice lidi, tentokrat primarne ty, co se orientuji prevazne na konzole tj. zapnu-hraju-vypnu, vic me nezajima.
          • Citujete to jak reklamní sdělení od Valve - přitáhnout více lidí, zapnu - vypnu a podobný bláboly(PC připojíte na jakoukoli HD TV i dnes a gamepad můžete mít u toho taky). Hlavně to je o tom zblbnout dost lidí aby to koupily a až na to dojde tak začneme pomalu přitahovat šrouby: "Bez našich Staem krabic s naším systémem si některé tituly hold nezahrajete..." atd... Děkuji, nechci... sem rád za nynější otevřenou PC platformu. Doufám, že ty prodeje toho budou mít špatný *1*
            • Valve zadne SVOJE Steam Machine nema, to jsou vsechno vyrobky tretich stran, a ty treti strany na tom chteji sami vydelat. Ano museji respektovat nejake mantinely, ktere Valve nastavilo, stejne tak zaplatit licenci a ovladac, ktery to zarizeni musi obsahovat, ale to je nejspis vse. Hlavni prijem Valve neplyne z krabicek ani z licenci, ale nasledneho prodeje her na Steamu, ktery na tom pobezi. Neni to tak tezke, zkuste se soustredit *1*
            • GlaDOS
              Pořád to absolutně nechápeš. Valve nemůže dle tvých slov "přitahovat šrouby". Tím by omezovalo jedině samo sebe. Steam je platforma. Steam machines je jen nástroj, jak tuto platformu rozšířit. Kdyby začali platformu omezovat jen na nástroj, tím by si jen snížili počet aktivních uživatelů. Také by omezovali vývojáře, kteří by začali vydávat své hry jinde, pokud to tak nedělají. A nepíše se hold. Hold s D znamená vzdávat někomu čest.
    • Ano?A čo poplatky za online?A o 30 percent drahšie hry. Za cenu jednej konzolovej novinky mám ja 1 novinku plus jednu pol roka staršiu hru. A ukáž mi koľko percent konzolistov hraje ešte teraz na fat verziách Xboxu a PS3. Určite viacej ako 75 percent konzolistov kúpi za cyklus minimálne dve konzolky o počte ovladačov a iného príslušenstva ani nehovorím.
      • a) poplatky za online preziju, pripadne neplatim, na xbox360 jsem nikdy nemel potrebu hrat multiplayer
        b) jo no, drazsi ty hry jsou, na druhou stranu je/bude spousta zajimavych exluzivit, Order na PS4 me hodne zajima. Krom toho, ja si dost vybiram a kdyz uz neco koupim, vycucam z te hry celej obsah, dohrat mi to pak trva docela dlouho a za tu dobu se nastrada fronta toho, co me zajima + jejich recenze a postrehy hracu a ja si to pak procitam a penize pak investuju celkem s jistotou a nez se k tomu dostanu, trochu se to zlevni. Proste suma sumarum lip vybiram a vic si tech her vazim.
        c) ja teda rozhodne 2 konzolky nekoupim *1* design PS4 mi prijde nadcasovy a pohodovy, pocet ovladacu u me zustava stabilne na 1 (ve dvojici nehraju, ale i kdyby, ty gamepady proste vydrzej celej lifecycle, pokud s tim zrovna v afektu netriskas o zem) a prislusenstvi...to je asi jako s PC, nekdo investuje do kdejaky kraviny na PC a tuni a stejne tak je to i s konzolema, ale obecne plati, ze do HW u konzole neni treba po dobu jejiho zivota prakticky nic investovat, takze tento tvuj argument povazuji za pomerne jalovy
    • Díky konzolím do PC taky nemusíš dát také ani korunu a hrát. Je otázka, zda se ti na low detaily bude hra líbit zatímco ostatní budou hrát na high.
      • Já mám PC a pařím na něm a k tomu konzoly a je to naprosto fajn. To co mi vadí je, že mi chce někdo licencovat do budoucna PC hraní a bude mě nutit do kupování licencovaných Steam krabic 1,2,3, atd... to je evidentně cíl Valve. Budeš si muset stejně jako teď dokupovat vylepšení ale to vylepšení budeš kupovat licencovaný a budeš za to navíc platit.
        • Navic, nevim kde berete informaci, ze musite mit tu jejich krabici "Steam Machine" doma? Lidem co maji jiz doma PC, tak to muzou klidne nainstalovat na nej, pokud budou chtit...
        • Bl;a bla bla, kecy. Steam machines maji jen jakousi minimalni konfiguraci ve stylu 8GB ram, X86-64 procesor atd. + Steam controller a jinak je to plne na vyrobcich hardwaru. Na Steam Machines chteji primarne vydelavat samotni vyrobci tehle krabicek, nikoliv Valve, to pak vydela az na Steamu tim ze si lide koupi hry.
  • Lawliet
    Chápu tu myšlenku. Chce sjednotit spefikica PC, tak jako tomu je u konzolí. Aby studia přesně věděli, na jakou sestavu a na jakých komponentech hru vytváří. Tím by odpadalo co 2 roky aktualizovaní komponent, pro ty co chtějí jen hrát a hrát a hrát. Přidávalo by to takovej malej index. Hra je na SteamBox 1,2.. bla bla.
    • Zajimava myslenka, ale nemyslim ze to je primarni cil Valve. Jak sami pisi na svem webu: "Snažíme se službu Steam přizpůsobit pohodlnému hraní v obývacím pokoji". Nejaka minimalni konfigurace a omezeni jsou samozrejme rozumnou soucasti celeho planu, ale v zasade se Valve snazi uzpusobit vlastni platformu (Steam) tak, aby ji mohla k hrani pouzivat i vase babicka. TJ aby nemusela mit PC, na to si nainstalovat Windows, pak Steam a doufat, ze ji to vnoucata nerozes***u jak si na tom PC budou stahovat a instalovat kdovi co nekde z webu.
      Takhle si zapoji krabicku k televizi stejne jako konzoli, ale pobezi na ni STEAM. Pokud ale nekomu vic vyhovuje bezne PC co ma i na praci, tak fajn, nikdo nikoho nebude nutit prechazet, upgradovat a podobne, o tom to vubec neni.
      • Lawliet
        I tato upravená myšlenka té moji je vskutku zajímavá. Bez tě nutnosti ovladače to zní i celkem rozumné. Za předpokladu, že si budu moct steam os a tzv udělat počítač pouze na hry z jakéhokoliv postaveného kousků.
    • uz ted spousta geeku nadava, ze konozle brzdi technologicky vyvoj her *7*
      PC nikdy nebyla a nebude o optimalizaci (coz je mi sympaticke na konzoli) kdyby vyvojari nebyly liny lemry a venovaly se optimalizaci, na dnesnich prumernych sestavach by bezely veci, ze by oci prechazely.
      a i proto (prestoze akceptuji vsechny minusy konzoli, jako vyssi cena her, pri strileckach horsi presnost nez s mysi a vyhledove krapet horsi grafika) letos ta PS4 domu prijde, nebavi me paranoidne kontrolovat, s jakyma narokama zase prijde ktera hra, jestli si to zahraju na plne, polovicni nebo minimalni detaily, co mam stahnout, co muzu nechat atd. Nejsem geek, jsem konzument a nestydim se to priznat. Jistota klidu na nejakych 5-6 let mi za to stoji
      • Lawliet
        Uvažuji hodně podobně. Už nikdy si nekoupím notebook na hry. Teď mi odešla grafika u ntb za 28 tisíc 2 roky starej a než to dávat znova, tak si radši koupím PS4 s full hd data projektorem a budu mít na 5 let klid bez toho abych si svinil pracovní notebook, mel problém s optimalizací pro moji atinu, nebo Prehrivanim a v poslední řadě, jestli tu hru vůbec rozjedu.
      • To nejsou geekove, ale trolove. Konzole nikdy nebrzdily vyvoj pc her.
        • Lawliet
          PC her určitě ne. To ani netvrdil, ale her obecně ano. Třeba takový SC bude krásný příklad toho nebrzdeneho pc only titulu. Pak si můžeme v roce 2015 říct. '' vypadají všechny hry takto? Jsou takto obsáhlé? ''
          • A na PC jako obecne hry nejsou, to je prece hloupost. Konzole omezuji vyvoj her na konzolich. PC omezuji vyvoj her na PC a mobily omezuji vyvoj her na mobilech. A ze zrovna pc hracum vadi, ze konzole omezuji vyvoj her na konzolich? Neni to zvlastni? Oni si totiz mysli, ze konzole omezuji vyvoj her na pc, coz je proste blbost.
    • To co pises je ale asi nocni mura vsech vyrobcu hw. Navic xkrat upravovat jednu hru na x typu SB asi taky nebude koser.
  • Jam97
    Možná vzhledově moc fajn nevypadaj, ale já se nechci dívat na hardware ale jak vypadá software :) A ta krabička za 10 000 Kč je celkem fajn cena, možná bych o tom uvažoval spíš jak o PS4 nebo Xbox1 .
    • Lawliet
      Taky uvažuji o koupi krabičky, jen možná spíš o té konzoli. Je to něco vychytaného a zajetého narozdíl od SteamBoxu, ikdyž těžko říct, jakou vizi má SB mít, jak to má působit. Já jsem osobně dost rozpačitej ohledně toho, co to má přinášet, ale Valve jako skupinu uznávám a budu sledovat, co se z toho vyklube.
    • jindra.veliky
      hlavne si nemysli, ze za tech 500 dolaru tam budes mit kombinaci Intel + nVidia...maji tam cenu 500 babek "and up"
      • A v ktorej, že to konzolke je intel+Nvidia?
  • jindra.veliky
    hm, takze to je ve finale drazsi nez lasickej PC s Windows

    clovek by rekl, ze to bude naopak - vyrobci nebudou chtit takovou marzi, protoze budou mit zaruceny prodeje a navic se nebude cena navysovat licenci Windows o nejaky 2-4 tisice...

    navic Steam OS je, aspon podle minimalnich naroku, narocenjsi nez Windows...to si koupi jen brainwashed fanboy nebo dmnt. *7* *11*

    ale je to od Valve, takze se na to asi nesmi nadavat a ve skutecnosti je to revoluce, na kterou cekame vsichni uz 50 let... *12*
    • Takze teto kydy maju +5 ? Srsly ?
      "navic Steam OS je, aspon podle minimalnich naroku, narocenjsi nez Windows...to si koupi jen brainwashed fanboy nebo dmnt. "
      http://www.debian.org/releases/stable/amd64/ch03s04.html.cs
      http://www.debian.org/releases/stable/amd64/ch02.html.cs

      Te steam os naroky su koli hram, ne koli OS ty arasid.
    • Tak ja osobne bych si HW jako je steam machine nebo nejakou jinou konzoli nekoupil. Ale nad SteamOS bych pouvazoval jako dalsi OS do PC.
    • Lawliet
      Je moc brzo na to nadávat hlavně. Dej tomu šanci.
      • tomuhle šanci nedávám, pokud steamOS půjde nainstalovat na klasický PC co si postavím za poloviční prachy tak v tom nevidím žádný smysl, design krabice si umím navrhnout a postavit vlastní. Za 1000 doláčů si postavím mnohem výkonější mašinu a do obýváku si jí můžu dát taky, akorát bude větší, kvůli výkonějším grafikám a jejich velkým chladičům
        • smysl je v tom, ze spousta lidi nevi jak si sestavit pocitac, nevi jak nainstalovat windows a nebo treba ani nechteji vedet. Chteji to zapnout a hrat si a k tomu je to presne urcene. Ti ostatni si muzou nainstalovat SteamOS na svuj pocitac, a nebo rovnou jen Steam na pocitac s Windows nebo Linuxem, nebo na svuj Mac. Je to schvalne udelano tak, aby si kazdy vybral to, co mu prijde nejlepsi.
          • spousta lidí asi neví že přinesou kamarádovi flašku kvalitní vodky a on jim PC postaví a furt jsou na tom levně, nebo si koupí hotový počítač mnohem lepší? Dolar dost kolísá ale teď je průměrně na 20,0 korun za 20 000 jenom na bednu pořídím lepší mašinu a to je prostý fakt, proti kterému není argument, maximálně že se mu ta krabička líbí a utírá si s penězi zadek, ale to u mě neospravedlňuje tu cenu
      • jindra.veliky
        treba, kdyz budou lidi nadavat ted, nebudou muset nadavat pak *4*
  • Tolik osklivejch krabicek na jednom miste....
  • Black_Hand
    hmm, tohle uz taky neni pravda: "Jednou ze součástí automaticky požadovaného komfortu konzolového hraní je jistota, že hru spustíte ve stejné kvalitě jako ostatní, což z logiky věci Steam PC garantovat nemůže." viz gta 5 na dvd a gta 5 stazitelne. protoze dvd verze muze cist z dvd a disku zaroven, tak byla rychlejsi, nez gta 5 stazitelne. a navic starsi modely predchozi generace take hure zvladaly novejsi hry.
    • Keyz
      Tak mechaniky nejsou extra rychlé. To by snad mělo být rychlejší z disku. Hlavně tedy s SSD
      • Black_Hand
        mluvil jsem o konzolich, tedy zadna SSD, a vtip je v tom, ze rockstar nacital ZAROVEN z disku a z dvd. v tu chvili to jde samozrejme optimalizovat a ziskat trochu vykonu navic.
        • Do konzole si muzes dat SSD. Jinak mas pravdu, soubeznym ctenim se zvysuje rychlost nacitani dat.
          • Black_Hand
            ssd podporuje jak xbox360 tak ps3 nebo jen jedna? vim ze clovek muze vymenit hdd v konzolich, ale po pravde jsem si nebyl jisty, jak rychlou maji sbernici. dle doby vydani typuju nejrychlejsi PATA.
            • Black_Hand
              fair enough. to vypada, ze u ps4 to neni nejhorsi napad. spis me ale vrtala hlavou predchozi generace a gta 5. uvidime, jak rychle se xbone a ps4 dostanou do teto faze.
            • Psychotic
              Black_Hand Tady jsou nějaké statistiky o PS4. Rozhodni se sám, jestli se to vyplatí.
              http://www.ign.com/wikis/playstation-4/PlayStation_4_Hard_Drive_Speed_Test_Comparison
            • Black_Hand
              diky za informaci, precijen nejsem v detailech konzoli tak kovany, abych tohle vedel z hlavy :). a jakou ma ten disk pak vyuzitou prenosovou kapacitu? vyplati se ten SSD?
            • U xboxu nevim, ale u ps3 je to prakticky vyzkouseno.
  • Tak snad se konecne i pc hry zacnou konecne primarne designovat pro gamepad a televizor. Bez toho se to do obyvaku nedostane. Take se bude muzet vyresit problem, jak oddelit od sebe multiplayerove hrace s mysi a gamepadem. No, valve je teprve na zacatku, jeste ma hodne prace pred sebou a ta skatule je na tom to nejlehci.
    • Whoossain
      Otázkou je, proč by se pc hry měly designovat pro gamepad a telvizor a z jakýho důvodu by se měly vůbec cpát do obýváku. Sám mám jak Xbox 360, tak Playstation 3, a z mýho pohledu můžu říct jediný - hraní na PC (myšleno u stolu na pohodlný kancelářský židli a s odpovídajícím monitorem) se nic z toho nevyrovná. Už jsem to tu někdy dřív psal - pro mě představuje největší problém při hraní na konzoli to, že mě nedokáže sezení u televize vtáhnout do hry. Přeci jenom je rozdíl, jestli jsem v bezprostřední blízkosti monitoru, mám na hlavě sluchátka a prostor pro to, aby mě rušilo okolí, je minimální, nebo když se válim na kanapi a mezi mnou a sedmčtyřicetipalcovou televizí jsou 3 metry místa, který mě odcizujou od toho, co se děje na obrazovce a já se víc, než hráč, cítím jako divák. Je fajn s kamarádama popít, udělat nejakou řežbu v Tekkenu nebo tak a nebo hrát něco, u čeho je přímo žádoucí, aby se člověk do hry ponořil, prtože ta mu chce vyprávět nějakej příběh. Nebo na něj chce aspoň působit emocionálně, vyvolávat strach třeba. Nedokážu si představit, že bych hry, jako Outlast, hrál na telvizi. Televize je zkrátka na koukání. Proto taky moderní hry obsahujou mnohem víc nehratelnej sekvencí, nebo pasáží který se "hrajou samy". Protože jsou primárně dělaný na konzole, kde se počítá s tím, že hráč je spíš už divák, než ten, kdo hru ovládá. Díky multiplatformitě titulů se pak tohle přenáší bohužel i na PC, kde to ale působí přinejmenším rozpačitě, mnohdy ale i trapně a vyloženě nepatřičně.
      • A co se tyce vtazeni do deje, myslis ze je lepsi koukat na filmy nebo tv vysilani na pocitaci misto na poradne tv s domacim kinem? Myslim ze miliardy uzivatelu tv te vyvedou z omylu. Jestli to tak mas, tak jsi vyjimka a treba ja si hru radsi uziju na konzoli v pohodli obyvaciho pokoje s domacim kinem, nez na pocitaci u pracovního stolu s pracovnim posezenim. A to jeste neresim spolecenskou funkci tv a hrani.
        • Whoossain
          Srovnávat film a hru je celkem mimo. Film je pasivní podívaná, která k vtažení do děje používá úplně jiný mechaniky a prostředky, než hra. Ty prostředky jsou poměrně jednoduchý a je hlavně na zručnosti tvůrců, aby je využily tak, že budou fungovat. Nicméně právě proto, že film je jen pasivní podívanou, tak ti zaručuju, že i na sebelepším domácím kině by tě řekněme dvacetihodinovej film přestal rychle bavit. Hra by oproti tomu měla vyžadovat aktivitu hráče, který se přímo podílí na tom, co se na obrazovce děje. Interakce hráče s prostředím/dalšími postavami teprve posouvá děj hry a tak i vytváří atmosféru a vtahuje hráče do probíhajícího dění. To na mě rozhodně na tý televizi nefunguje. A pokud jde o posezení - když nemáš židli za pár stovek z Lidlu, tak si hezky pohodlně posedíš i u PC. A ještě se hezky pohoupeš :-)
          • Neni to mimo, rozdil mezi filmem a hrou je interaktivita, to je pravda, ale ta interaktivita je stejna, at hrajes na monitoru nebo na tv. Ty vtazeni do deje odduvodnujes blázkosti sezeni u obrazovky a to je pak platne pro film i pro hru. A dvacetihodinovy film by me neomrzel, ostatne, serialy jsou i delsi.

            Na pracovni zidli/kresle si nikdy neposedis tak, jako v relaxacnim krexle nebo pohodlne pohovce. Pracovni sedatka jsou designovana za jinym ucelem, a to zdrave sezeni u pracovniho stolu.
            • Protoze s ni nesouhlasim. To ze ti nevyhovuje gamepad je tvuj osobni problem, desitkam milionu hracu vtazeni do deje nebrani. A proto se valve chce dostat se steamem k televizoru do obyvaku.

              A pracovní kreslo je porad jen pracovni kreslo urcene a designovane k praci a pracovnimu stolu, relaxacni kreslo nebo pohovku jím nenahradis (mimochodem, v praci mam pracovni kreslo za 21 litru, vim jak vypada a co umi kvalitni pracívni kreslí, ale mujusak doma to proste nenahradi, natoz pohovku. Pochop, ze na to pracovni kreslo neni designovane a kdyby nabizelo to pohodli jako usak, tak je zcela nevhodne k praci, protoze muj usak se zas vubec nehodi k posezeni u pracovniho stolu. To neni o tom, co je lepsi, ale co je k cemu urceno. Nebo uz jsi nekoho videl, ze by si do obyvaku misto pohovky a relaxacnich kresel dal kancelarska kresla? Kdyz si chci cist nebo hrat, uvelebim se do usaku v obžvaku, kdyz chci programovat, sedam si na pracívníkreslo k pracovnimu stolu, k jidelnimu stolu se hodi zase uplne jine zidle a u klaviru mam zase jinou stolicku. Ke kazde cinnosti se hodi neco jineho a muzes mit stolicku ke klaviru pohodlnou jak chces, relaxacni kreslo s ni nenahradis a pracovnim kreslem take ne. Proto tu take jsou ruzne typy zidli, stolicek a kresel. A ke hre je velmi prijemne se posadit dopohodlneho uvolnujiciho relaxacniho kresla nebo se uvelebit na pohovku, ale nehodi se k tomu potom klavesnice a mys.
            • Whoossain
              Proč se tak upínáš jenom k jedný části informace, kterou jsem tu napsal? To, jak daleko od zobrazovací jednotky sedím (respektive to, jak velký je volný prostor mezi mnou a děním na obrazovce) je jen jednou částí celku, který ovlivňuje to, jak samotnou hru vnímám. Jasně jsem psal, že mi nevyhovuje mimo jiné i samotný gamepad nebo mi vadí téměř nulová možnost nastavení nebo úprav hry. A věř, že v kvalitním kancelářskym křesle, který má nastavitelný područky, bederní opěrku, opěrku hlavy a houpací mechanizmus, si posedíš hodně pohodlně bez ohledu na to, jestli píšeš ve Wordu, pročítáš web nebo hraješ...
      • Na to je jednoducha odpoved, protoze valve chce steam dostat do obyvaku a musi pc hrace presvedcit, ze je to lepsi. Zda se to jako nemozne, ale podarilo se mu uz pc hrace behem deseti let presvedcit, ze online drm a program, ktery neustale kontroluje co a jak hraji a bez ktereho hry nefunguji je vlastne fajn. Stacila mu na to generacni vymena hracu, takze treba zaboduje i v tomto pripade.
      • kdyz radeji hrajes na PC,proc mas obe konzole? *7*
        duvody, co uvadis jsou podruzne, nepodstatne, konzole jde pripojit i k monitoru a vzhledem ke sve velikosti bez problemu prenositelna kamkoliv po byte, takze kdyz chceme atmosku, odneseme si ji do pokoljiku (nebo ji tam mame nastalo, aby nam ji neosmataly deti navstev....)
        me hrani v pokoji vtahne uplne v klidu, pockam az zena usne, nasadim sluchatka, usadlim se do sedaciho pytle, drapnu gamepad a jedu jak drak
        pises "moderní hry obsahujou mnohem víc nehratelnej sekvencí, nebo pasáží který se "hrajou samy"" - ja bych se rozhodne vyhnul generalizovani. jo, treba AC me drazdi jednoduchosti souboju, ale treba Dishonored se rozhodne sam nehral a na tezke nastaveni to byla solidni vyzva, tech her je povicero.
        Ja, kdyz se na to podivam, za cenu konzole bych mohl provest adekvatni upgrade sveho PC jenzto by vykonem nakonec trochu prebil PS4, ale pujdu do PS4 (prestoze aktualne jsem spokojeny majitel X360), konzoli dam prednost prave kvuli optimalizaci a vyladenosti pro gamepad (+ kvuli nekterym exkluzivnim titulum a ze jich na PS4 behem jejiho aktivniho zivota nebude malo)
        gamepad a moznost se u hrani uvelebit jak se mi zachce je proste....luxus na ktery sem si rychle zvyknul
        • Whoossain
          V první řadě - píšu, že se jedná o můj pohled. To neznamená, že se někdo na věc nemůže koukat jinak. Konzole jsem si pořídil především kvůli exkluzivním titulům a kvůli tomu, abych si na nich hraní vyzkoušel. Jak je patrný z prvního příspěvku, tak mě osobně to moc nepřesvědčilo a kromě výše uvedenýho k tomu přispívá i značně negativní dojem z obou gamepadů. Vadí mi jejich nepřesnost, špatně se mi drží a neustále se musím koukat, kde je který tlačítko. jistě, pokud bych hrál častějc, tak si pravděpodobně zvyknu, ale proč bych to dělal, když mě hraní na konzoli kvůli odtržění od děje díky sledování hry na telvizi nebaví? Ano, můžu konzoli vzít a připojit si ji k monitoru a hrát jako na PC. Jenom s tím rozdílem, že nebudu k ovládání používat osvědčenou kombinaci klávesnice a myši, ale gamepad. Ale proč bych hrál konzolový hry na monitoru, když mě bude neustále iritovat neobratnost ovládání právě pomocí gamepadu? Podle mě jsou PC gaming a konzole dva odlišný světy, který není dobrý spojovat. Mimo jiný i proto, že pak vývojáři do hry implementují takový paskvily, jako je kontextový vyklánění u Battlefield 4, který vůbec nefunguje. Co svět světem stojí, tak k vyklánění sloužily klávesy Q + E. Ale protože se jedná o multiplatformí titul a na gamepadu by se jen těžko hledala další tlačítka, která by služila ještě k samostatnýmu vyklánění, tak bylo do hry implementovaný něco, u čeho se vojáček kroutí jak na trní, ale funguje to jenom zřídkakdy. Konzolím sluší mnohem víc bojovky a hopsačky a podobný zábavný kravinky, který může sledovat víc lidí. To je můj názor a ani Gabe, kterýho si jinka řekněme vážím, na tom nic nezmění...
          • mno...koupit si 2 konzole jen proto, abych se i u te druhe presvedcil, ze na gamepad jsem lemra, to klobouk dolu.
            ale jo, gamepad neni pro kazdyho, strategie si s tim nezahrajes a klasicky FPS na tom taky nejsou stejne intuitivni jako s mysidlem.
            Nicmene dishonored, assassins creed, zavody a podobny (resp. vse, co neni o mireni a extra presnym strileni) je na konzoli naopak mnohem intuitivnejsi, aspon pro me. od dob quake (WSAD+mys) jsem nikdy nebyl moc obratnej na klavesnici, o ergonomii nemluve, na gamepadu mi to prijde prirozeny a ani na to nemusim myslet, takze ma zkusenost je uplne opacna od te tvoji :) kazdymu holt sedi neco jineho
            • Whoossain
              Vždyť píšu, že jsem si konzole pořizoval kvůli exkluzivitám a ne "jen proto, abych se i u te druhe presvedcil, ze na gamepad jsem lemra", jak píšeš ty. Po pravdě jsem ale žádnou z her, kvůli kterým jsem si to pořizoval, nedohrál. Některý důvody jsem popsal výš, ale je toho pcochopitelně mnohem víc. Nemožnost upravit si nastavení, nainstalovat češtinu (fakt mě nebaví u akčních scén ještě louskat angličtinu, protože výsledek je ten, že buď mi uteče část dění na obrazovce, nebo část textů) atd. Třeba Dishonored si na konzoli nedokážu představit vůbec. Jadnak kvůli květnatý divnoangličtině, která by se mi jen těžko louskala (myslim tim různý názvy míst a postav, který odkazují na jejich vlastnosti atp.) a druhak kvůli atmosféře, na kterou ta hra hodně sází a je perfektní. pokud sedím před monitorem a ne 3 metry od televize. U AC si nedokážu představit, co na něm může být intuitivnějšího na konzoli, než na PC, protože to je zrovna jedna z her, kde postavička dělá většinu pohybů sama. Ale pravdou je, že jsem hrál jen první díl a ani ten jsem nedohrál, protože to není zrovna hra, která by mě nějak uchvátila. Závodní hry (ale ani strategie) taky nehraju, ale třeba teď jsem se zasek na Batman: Arkham City, do kterýho jsem konečně sehnal češtinu, a ani to by mě na konzoli asi moc nebavilo. Jak píšeš, každýmu sedí něco jinýho, a jediný, co mě zaráží, je to, proč by se měl pc gaming přesouvat do obýváku na televizi. PC gaming má svoje specifika a výhody (a samozřejmě pro někoho i nevýhody) a tlačit ho někam, kde nemá co dělat, mi nepřijde nejlepší nápad. Ostatně - svoje PC mám pochopitelně propojený i s telveizí (a nepotřebuju na to Steambox ani nic jinýho), ale nikdy by mě nenapadlo pustit si na ní z počítače hru a hrát ji na gamepadu. To pak přijdu o všechno, co mě na tom hraní na PC baví...
        • proč by nemohl raději hrát na PC a zároveň mít třeba všechny konzole světa? *7*
          btw. měl by ses po večerech víc věnovat ženě a ne fusaku a gamepadu *1*
          • te se venuju nejdriv, unavit, uspat a pak hrat:)
            konzole samozrejme muze mit vsechny, jen me zarazi, kdyz na ne tak nanasi, ze ma obe:)
  • A měl bych si to chtít koupit protože....?
    • protože chceš? protože můžeš? protože zrovna nemáš na čem hrát a tohle je alternativa?
  • Keyz
    Tak kupce to určitě najde. I když tu věc si většina lidí může složit sama anebo s pomocí. Dokonce za podobnou cenu. A ten ovladač tam pak prostě připojit.

    Anebo jak prodat to již existuje (HW) v jiném balení. I když většina populace nenakupuje racionálně tak se není čemu divit. Jestli to přinese lepší hry tak proč ne.

    - Navíc zde není garance co a jak tam pojede bez sekání a v nějaké kvalitě jako u konzole. Klidně kdyby to zde jelo na low 4 roky tak by to bylo lepší než takto. Lidi hrají na konzolích ve špatné kvalitě a nevadí jím to. Takto to bude dost o náhodě a vlastně se tam klidně může vydat hra co se bude sekat jako prase na každé sestavě...
    • mám GTX 460 1GB OC, což je asi 3-4 roky stará karta, už tehdy těžkej mainstream a dodnes hraju ve fulHD a na LOW to určitě není *3* samozřejmě hry ala Crysis nenatuním na max, ale určitě si ještě nějakou dobu zahraju v hodně slušné kvalitě *4*
  • Chtěl bych si hlavně někde zkusit ten jejich ovladač jak jde dobře ovládat, nevíte někdo jestli je na CESu?
    • milos.bohonek
      Na CESu k ošmatání je, byť stále zatím bez dotykového displeje. Ohlasy jsou celkem slušné, údajně se drží dobře, trackpady prý také fungují překvapivě fajn, akorát ta čtyři tlačítka kolem displeje uprostřed mají být nepohodlně dostupná... zdrcující kritiku jsem zatím nikde nečetl. Nu, fakt bych si to chtěl ozkoušet na vlastní pracky. :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit