Přejít na výpis diskuzí

Vampyr v prvním ze čtyř vývojářských deníčků představuje různá monstra londýnského podsvětí

19.1.2018 10:19
Patrik Hajda 15 příspěvků

Vampyr je akční RPG, které si rozhodně zaslouží pozornost. Už loni v létě zaujalo Martina na E3 (viz dojmy) a letos se v redakční anketě týkající se her, které si rozhodně chceme zahrát, dostalo do Vaškova výběru. Jeho vydání posunuté na jaro se kvapem blíží, takže Dontnod rozjíždějí propagační kampaň...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Rozhodně plánuju si to zahrát a to i přes zjevný imbecilní přístup k premise: potrava = zabití. Je to absolutní nesmysl, který je do hry naroubován zcela násilně a zbytečně. Proč by nemohl upír prostě vysát kousek, tak akorát aby se najedl a nechal oběť žít? Vždyť jen fakt, že by se upír potřeboval najíst dejme tomu jednou za měsíc, a pokaždé by tím oběd (ano oběd jako jídlo) zabil, dále, ve městě by bylo dejme domu 20 upírů, tak to jako každý měsíc zabijou 20 obědů a za rok 240 atd atd......a nikdo by na ně nepřišel...? Nikdo by se z města neodstěhoval? S takovou by za chvíli upíři ani neměli kde oběd sehnat.....

Nicméně když odhlédnu od tohoto nesmyslu, hra vypadá velmi dobře a těším se na to
    • TheGGG
      víš kolik vražd, zmizení atd se v takovém městě ročně stane... tam se pár upírů ztratí... kór vté době, kdy měl chudinu každý u zádele
      + nevím co jste se učili na škole vy, ale u nás na moravě každé malé dítě ví, že saní krve není pro upíra jen o tom se nasytit, ale je to taky extrémě vzrušující neukojitelná potřeba a proces, kdy se po zakousnutí dokáže málo kdo z upírů ovládat...
      • :) U nás na Moravě se každé malé dítě přisaje a nepustí se, dokud neukojí svůj hlad... *2*
        • To jo, ale k flašce slivovice...
    • Mně upíři nejsou sympatičtí a radši bych hral za lovce upíru. Navíc roubovat morálku na upíry je nesmysl, kdyby chtěl být upír "správný", tak se prostě pujde udat na policii nebo nahlásit u kněze. Anebo prostě bude vysávat hlodavce nebo krávy.
      • TheGGG
        upíří se považují za nadřazenou rasu, proč by se měl jít udávat stádu... ?
      • Proc by se mel jit udat na polici a jit ke knezi? Kdo urcuje co je dobře a co spatne? Společnost? Svedomi? Prirozenost dotyčného? Když vlk bude zabijet kraliky a lovit je, mel by se jit udat protože proste je to spatne a mel by radeji jist pampelišky?

Pokud by upir mel klasicke emoce, a nestal se z neho nasilny maniak, tak by asi nemusel zabijet, ale jak napsal Esanti, tak by stacilo, aby z lidi vysal jen tu trochu, co potřebuje, pokud by se nemohl třeba krmit na "nelidských" obětech.
  • TheGGG
    sakra toto vypadá dobře... konečně pořádná hra pro pořádný drsný týpky jako jsem já... dark urban fantasy, těch by mělo vycházet víc
    • Drsnaku :D
      • mě se líbí ten roztomilý výraz na fotce na jeho profilu
  • Khanemis
    Na tuhle hru jsem opravdu zvědavý. Nástupce Bloodlines bych v ní asi přímo nehledal, ale pokud nabídne alespoň slušný příběh s dobrou atmosférou a alespoň částečně dostojí proklamované svobodě v ovlivňování světa, tak to bude pro mě bohatě stačit. Nejvíce se obávám především technických aspektů hry (přeci jen je to poměrně ambiciozní projekt), možné nemotornosti soubojového systému a pak toho, že volby obětí budou jen povrchní a jinak vás bude hlavní příběh stejně hnát lineárním koridorem. S trochou štěstí by to ale mohlo vyjít:) Podobných RPG zážitků, jaký slibuje Vampyr, tu zase tolik není.
    • misho8723
      Tak pokiaľ ten súbojový systém bude aspoň na priemernej úrovni, tak to bude pre mňa super.. milujem Bloodlines ale súbojový systém to má otrasný a bugov tam bolo hádam milión a to nerátam bugy technického rázu.. napriek tomu to je jedna z mojich TOP3 hier aké som zatiaľ za život zahral
      • Khanemis
        S trochou štěstí ano. I když u Bloodlines mi ten soubojový systém až tak ani nevadil, horší byla spíše strašně přestřelená četnost bojů, především v pozdějších fázích, což se hrozně bilo s tou jinak konverzačně zaměřenou hrou. Snad si v tomhle Vampyr nebude brát příklad:)
        Osobně Bloodlines do úplné topky svých her nepočítám, ale mám je velmi rád, už jen pro to, že papírové Vampire: the Masquerade a celkově World of Darkness pro mě znamenají hodně. No rozhodně jsem zvědavý:)
  • doporucuju neklikat na video a nechat se prekvapit
  • jamar28
    Ve videu i vývojáři přímo říkají, že mají v záloze další "creatures", takže to nebude jen tahle trojka. Někde jsem četl i něco o tom, že tam budou taky ještě upíři, kteří budou nenávidět vlastní druh a lovit ostatní upíry.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit