Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdyz jsem si nedavno cetl nejake komentare na youtube pod Skyrim trailerem, nekteri lide psali ve stylu "Dalsi dil Oblivionu?", nekteri starsi zminili i slovo Morrowind. Ani jeden clovek nepsal The Elder Scroll.
    Pokud to Bethesada dela kvuli tomu aby si to lide nepletli tak kvuli jakym lidem? Old-school hraci budou vedet vzdycky o co jde a ti novi ani nevi, že tam to přízvisko je...
  • hmm dobře tedy... já mám ale jednu otázku je nějaká reálná možnost, že se z toho vykroutí?
    A pokud ne položí ho to? Pokud ano MineCraft končí .. bez debat vy se tu furt bavíte o tom "proč" mě by zajímalo "co pak"
    • smejki
      Rozhodnutí soudu jen řekne, jestli e Scrolls mohou jmenovat Scrolls a jaký je "právně ochranný prostor" kolem značky TES. To je vše. vy děláte, jako kdyby tu měl jít někdo do vězení nebo někdo někomu platit miliony *7*
  • Prave som si registroval cervenu farbu a zajtra idem vysudit od google 5 000 000$ pretoze v logu pouzivaju cervenu farbu*3*
  • Aha. Pěkné vysvětlení. Proč tedy Blizzard nezažalovat Perssona za název MineCraft? Je tam přece Craft ne? To bude asi tím, že Blizzard má narozdíl od Bethesdy špetku rozumu.
  • Zayl
    Eldritch Scrolls X: Skyrim the Love Dragon

    Je naprosto, ale naprosto zcestný příklad, jelikož jediné slovo které je problematické je "Skyrim". A to je slovo vymyšlené. Bez něj by ten název byl naprosto legitimní.

    Nikdo by neměl být schopný copyrightovat si všeobecně užívaná slova, jelikož je

    a) Nevymyslel.
    b) Jsou "majetkem" všech.

    I proto bych například nikdy nepatentoval značku "Apple", abych dal příklad. Proč by někdo měl mít právo říct si "toto slovo je moje".
    • Tady nejde o slova ale o značku..
      • Zayl
        Ano, značku která je vyjádřena slovem. Try again.
        • Asi sám nevíš co píšeš "Proč by někdo měl mít právo říct si "toto slovo je moje""
    • Psychotic
      Ačkoli nesouhlasím s Bethesdou v tomto sporu, nesouhlasím ani s tebou.
      Kdyby se někdo rozhodl vyrábět kondomy pod značkou Eldritch Scrolls, neřeknu ani popel, ale kdyby chtěl vydat takovou hru, je to jasný úmysl vydělat podvodem na zákazníka a poškodit konkurenci. A takové prasárny by měly být nezákonné, svoboda stranou.
      Nikdo nikoho nebude žalovat za to, že má v názvu "The", stejně jako jeho hra... zjevně nevadí ani "Call of" (Duty, Juarez, Ctulhu), ale hranice se stanovit musí.
      Nemyslím, že Scrolls a Elder Scrolls je podobnost dostatečná na žalobu, ale určitě by se hodil precedenc proti nějakým podvodníkům.
      • Zayl
        Nesouhlasím. Přelož si co znamená Elder Scrolls a Eldritch Scrolls.

        Dvě naprosto rozdílné věci. Pokud zákazník neumí číst, jeho chyba.
        • smejki
          tak přesně touhle filosofií se řídí paraziti na značkách. Kdo nečte pořádně je deb*l a já jsem z obliga.
          • Zayl
            A není?
            • smejki
              nikoli a priori
  • Dobra,
    Kdyz uz tedy muzeme registrovat i samostatna slova pokud ja udelam hru co se bude jmenovat "T" - nezazaluje me nekdo ze to moc pripomina "T"(he Elder Scrolls) ?
    Nebo kdyz si zaregistruju "T" jako ochrannou znamku pro hru muzu naopak ja zazalovat vsechny jejichz hry zacinaji na T?
  • GuruSerpent
    Bethesdy si docela vážím, ale tohle je dost zbytečný...
  • Jak vidíte tak pro tupce to opravdu může být matoucí, jak se dočtete dále v diskuzi tak uživatel "JohnyTheZik" si to spletl a považoval článek "Scrolls" že to bude článek o "Skyrimu"...
    • JohnyTheZik
      Aneb jak ze sebe udelat jeste vetsiho blbce.
      http://diskuse.tiscali.cz/games/clanek/nove-video-a-detaily-ze-soudem-zatizene-hry-scrolls-56819/ -> tady jen tak pro ukazku, ze jsem jedinej, kdo rozklikl clanek kvuli tomu, ze si myslel, ze jde o Skyrim..
      A co si porad stezujes? Mas prece vyhodu, ty nejsi tupec, vis o co jde, protiargumenty te nezajimaji a mas porad tendenci nekoho urazet. Tak si to uzivej a vynech z toho nas, 5ti lety :).. Bud tak laskav
      • Blbce ze sebe děláš opakovaně právě ty...
        • Chytrý člověk napadá to, co někdo napsal, blbý člověk napadá jen (ve svých očích zkreslenou) inteligenci daného člověka.
          Takže minimálně já jsem si o Tobě udělal obrázek.
          • Každý kdo si plete Scrolls a The Elder Scrolls je tupec...
            • JohnyTheZik
              2 miker.. to tvy nevym me docela zazdilo O.o .. a btw tady vubec nejde o to, ze nevim, ze Scrolls neni Skyrim.. Proboha, clovek tyhle clanky cte jen tak letmo, nema cas/nepotrebuje rozklikavat a cist vsechno a tak proste prolitnes stranku a otevres par clanku, co te nejakym zpusobem zajimaji.. Nevim, co je na tom zvlastniho a kdyz clovek scrolluje a vsimne si Scrolls, tak vetsinu lidi prave napadne TES, at si rika, kdo chce co chce..
              Nicmene nerikam, ze to je duvod k zalobe, proboha.. Jen tohle vyjadreni vnasi na vec trochu jiny pohled.
              A kdyby si vlastnil Microsoft a mel pod ochrannou znamkou Microsoft Windows a nejaky borec by zacal delat OS, ktery by se jmenovaly The Windows, tak by se ti to asi taky moc nelibilo. Takze vytvoreni nejaky hranice, kdy to je a kdy jeste neni porusovani ochranne znamky, vubec neni na skodu... Ach ta prava
            • miker17
              to JohnyTheZik : ja nevým ale když si zadáš do gůglu scrolls tak ti to napiše co je co...ale když je člověk slepý *5*
            • JohnyTheZik
              Nekdo, kdo neumi reagovat a jen kolem sebe hazi nadavky v domneni, ze vsechny hrozne hlasi, je tupec..
              http://files.redux.com/images/ccd64dce0cd555719d85f69b9424d6c4/raw
              A timhle s tebou ukoncuji veskerou diskusi, protoze ty si vazne zijes ve svym svete zlejch kralicku a veselejch kukuric. Nic vic, nic min.
      • No, já bych se moc nechlubil tim, že patřím ke skupině lidí, co nedokáže rozeznat rezdíl mezi scolls a the elder scrolls: skyrim. Podle mě je to docela velkej rozdíl. Asi podobný, jako si plést street figter a ghost recon: advanced warfigter..
  • Ja si tedy scrolls a the elders scrolls: (podtitul) nespletu...
  • Naprosto zvraceny a krasny priklad jak lidstvo degeneruje. Neuveritelny plejtvani penez, casu a lidske energie. Ty pravniky bych poslal rekultivovat nekam znicenou zemi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit