Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • GlaDOS
    Článek mě o opaku nepřesvědčil. Je hloupost domáhat se práva pouze na část jména. I Apple není tak hloupé, aby zakázali všude v USA používat spovo "jablko" (nic proti této firmě). Neznám nikoho ve svém okolí, kdo by mi řekl: "hele, už jsi hrál nové Scrolls?". Vždy, když na tuto značku přijde řeč (což už se skoro vůbec neděje), mluvíme o ní podtitulem. Jakýpak zpletení s jinou značkou? Prostě to vidím tak, že Bethesda si drží svoji značku zuby nehty a nevadí ji, že jde jen o část názvu. Hlavně, aby jim to nikdo neukradl. Navíc, když jde o nezávislé vývojáře. Na ty si troufnou. Vůbec mi nebude vadit, když Notch využije moje peníze, co jsem do Minecraftu investoval, do toho soudního sporu.
    • miker17
      samozřejmě že i za tohle můžou PC piráti *1* tak jako za každou pohromu lidstva
      • A tím chceš jako říct co? .........
  • To je pěkná kokotina. Pořád v tom vidím jen nesmyslnou žalobu a to nejen z důvodu že scrolls se to jmenuje z toho důvodu že se tam používají svitky jako hl. prvek hry, ale i proto že každý díl Elder Scrolls má i podtitul který jasně hru identifikuje(viz. plno lidí se těší na Skyrim, ne na nový Elder Scrolls, nebo se říká Oblivion byl super/srač.a, nikoli Elder Scrolls Oblivon byl...). A srovnání s tím "Eldritch Scrolls X: Skyrim the Love Dragon" je vysoce zcestné. A zbylé argumenty z článku jsou také zcestné jen tak mimochodem. Možná si to někdo splete na první pohled, ale to je tak maximálně co se může stát.
  • miker17
    Beth. má zaregistrovanou značku "The Elders Scrolls" slovo Scrolls reglé nemá a může být použito....a to že Beth. dělá z hráčů idioty že si budou pléts tyto hry je docela ponižující. Podle mého názoru si právní oddělení Beth. snaží nahnat sebevědomí po třech v kuse projetých soudech.
    • smejki
      spor s Interplayem má na starosti externí právnická firma.. už asi čtvrtá
  • miker17
    Stejně to bethesda zase projede. Imbecila američanů nezná hranic
  • prudislav
    přečetl jsem si ten anglickej článek a pořád mi to přijde nesmyslný to už by se teď mohli soudit autoři Streets of rage s bethesdou kvůli Rage
    • dilinja
      tak u Streets of rage jsme s klukama z panelaku uvarili skoro mega drive *1*
    • miker17
      v USA se můžeš soudit o každou kokotinu
  • i tak uz vidim jak se nakupujici vubec nepodiva na obrazky nebo videa ze hry a splete si hru za 200 s hrou za 900 (jen odhad nevim kolik bude stat ten jeho Scrolls)
    • Tak to by si podle mě mohl splest snad jen uplnej...
  • Dlaha
    Kdyby se o The Elder Scrolls mluvilo zkratkou Scrolls, tak bych to možná chápal, ale tahle serie je snad všude známá jak TES, neslyšel jsem jedinkrát, že by ji někdo označil jako Scrolls. Takže nevím, jak by si to mohl někdo splést. Patentový úřad to tak sice vyhodnotil, ale to můžou rovnou říct, že jestli někdo pojmenuje svou hru "Island", tak si to všichni budou plést s Dead Island.
  • fixcz
    http://dl.dropbox.com/u/18832760/bet-hes-da.jpg
  • filias
    Tedy si to shrňme: Spravedlnost není důležitá. Jen právo. A proto se musíme soudit o každou prkotinu...
  • Asi viac ludi bude suhlasit, ze cely system prava zacina kolabovat sam do seba. Nezmyselne patenty, nezmyselne chranene nazvy. Ich hra sa vola "Elder Scrolls:XXX", fajn. Toto spojenie mozeme v danom priemysle brat za ochrannu znamku - meno. Ale pouzit z normalnych slov zo slovnika samostatne slovo ako nazov a este to napadnut, to uz je zvratenost.
    Podla tejto logiky by uz nikto v nazve hry nemohol pouzit slovo "Steel", pretoze uz existuje hra "Beneath a Steel Sky".
    • no máš pravdu, keby bola tá logika že "nikto v nazve hry nemohol pouzit slovo "Steel", pretoze uz existuje hra "Beneath a Steel Sky" tak hry už by nemohli mať žiadne meno *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit