Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Naprosto zvraceny a krasny priklad jak lidstvo degeneruje. Neuveritelny plejtvani penez, casu a lidske energie. Ty pravniky bych poslal rekultivovat nekam znicenou zemi.
  • Asi viac ludi bude suhlasit, ze cely system prava zacina kolabovat sam do seba. Nezmyselne patenty, nezmyselne chranene nazvy. Ich hra sa vola "Elder Scrolls:XXX", fajn. Toto spojenie mozeme v danom priemysle brat za ochrannu znamku - meno. Ale pouzit z normalnych slov zo slovnika samostatne slovo ako nazov a este to napadnut, to uz je zvratenost.
    Podla tejto logiky by uz nikto v nazve hry nemohol pouzit slovo "Steel", pretoze uz existuje hra "Beneath a Steel Sky".
    • no máš pravdu, keby bola tá logika že "nikto v nazve hry nemohol pouzit slovo "Steel", pretoze uz existuje hra "Beneath a Steel Sky" tak hry už by nemohli mať žiadne meno *1*
  • Dlaha
    Kdyby se o The Elder Scrolls mluvilo zkratkou Scrolls, tak bych to možná chápal, ale tahle serie je snad všude známá jak TES, neslyšel jsem jedinkrát, že by ji někdo označil jako Scrolls. Takže nevím, jak by si to mohl někdo splést. Patentový úřad to tak sice vyhodnotil, ale to můžou rovnou říct, že jestli někdo pojmenuje svou hru "Island", tak si to všichni budou plést s Dead Island.
  • filias
    Tedy si to shrňme: Spravedlnost není důležitá. Jen právo. A proto se musíme soudit o každou prkotinu...
  • miker17
    Beth. má zaregistrovanou značku "The Elders Scrolls" slovo Scrolls reglé nemá a může být použito....a to že Beth. dělá z hráčů idioty že si budou pléts tyto hry je docela ponižující. Podle mého názoru si právní oddělení Beth. snaží nahnat sebevědomí po třech v kuse projetých soudech.
    • smejki
      spor s Interplayem má na starosti externí právnická firma.. už asi čtvrtá
  • I po prectení članku si porád myslim, že se o to soudit je proste kravina, proste já dám rači na ten selský rozum *1*
  • prudislav
    přečetl jsem si ten anglickej článek a pořád mi to přijde nesmyslný to už by se teď mohli soudit autoři Streets of rage s bethesdou kvůli Rage
    • dilinja
      tak u Streets of rage jsme s klukama z panelaku uvarili skoro mega drive *1*
    • miker17
      v USA se můžeš soudit o každou kokotinu
  • Zayl
    Eldritch Scrolls X: Skyrim the Love Dragon

    Je naprosto, ale naprosto zcestný příklad, jelikož jediné slovo které je problematické je "Skyrim". A to je slovo vymyšlené. Bez něj by ten název byl naprosto legitimní.

    Nikdo by neměl být schopný copyrightovat si všeobecně užívaná slova, jelikož je

    a) Nevymyslel.
    b) Jsou "majetkem" všech.

    I proto bych například nikdy nepatentoval značku "Apple", abych dal příklad. Proč by někdo měl mít právo říct si "toto slovo je moje".
    • Tady nejde o slova ale o značku..
      • Zayl
        Ano, značku která je vyjádřena slovem. Try again.
        • Asi sám nevíš co píšeš "Proč by někdo měl mít právo říct si "toto slovo je moje""
    • Psychotic
      Ačkoli nesouhlasím s Bethesdou v tomto sporu, nesouhlasím ani s tebou.
      Kdyby se někdo rozhodl vyrábět kondomy pod značkou Eldritch Scrolls, neřeknu ani popel, ale kdyby chtěl vydat takovou hru, je to jasný úmysl vydělat podvodem na zákazníka a poškodit konkurenci. A takové prasárny by měly být nezákonné, svoboda stranou.
      Nikdo nikoho nebude žalovat za to, že má v názvu "The", stejně jako jeho hra... zjevně nevadí ani "Call of" (Duty, Juarez, Ctulhu), ale hranice se stanovit musí.
      Nemyslím, že Scrolls a Elder Scrolls je podobnost dostatečná na žalobu, ale určitě by se hodil precedenc proti nějakým podvodníkům.
      • Zayl
        Nesouhlasím. Přelož si co znamená Elder Scrolls a Eldritch Scrolls.

        Dvě naprosto rozdílné věci. Pokud zákazník neumí číst, jeho chyba.
        • smejki
          tak přesně touhle filosofií se řídí paraziti na značkách. Kdo nečte pořádně je deb*l a já jsem z obliga.
          • Zayl
            A není?
            • smejki
              nikoli a priori
  • GlaDOS
    Článek mě o opaku nepřesvědčil. Je hloupost domáhat se práva pouze na část jména. I Apple není tak hloupé, aby zakázali všude v USA používat spovo "jablko" (nic proti této firmě). Neznám nikoho ve svém okolí, kdo by mi řekl: "hele, už jsi hrál nové Scrolls?". Vždy, když na tuto značku přijde řeč (což už se skoro vůbec neděje), mluvíme o ní podtitulem. Jakýpak zpletení s jinou značkou? Prostě to vidím tak, že Bethesda si drží svoji značku zuby nehty a nevadí ji, že jde jen o část názvu. Hlavně, aby jim to nikdo neukradl. Navíc, když jde o nezávislé vývojáře. Na ty si troufnou. Vůbec mi nebude vadit, když Notch využije moje peníze, co jsem do Minecraftu investoval, do toho soudního sporu.
    • miker17
      samozřejmě že i za tohle můžou PC piráti *1* tak jako za každou pohromu lidstva
      • A tím chceš jako říct co? .........
  • Dobra,
    Kdyz uz tedy muzeme registrovat i samostatna slova pokud ja udelam hru co se bude jmenovat "T" - nezazaluje me nekdo ze to moc pripomina "T"(he Elder Scrolls) ?
    Nebo kdyz si zaregistruju "T" jako ochrannou znamku pro hru muzu naopak ja zazalovat vsechny jejichz hry zacinaji na T?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit