Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • N0isy
    Colors = barvy, ne odstíny!! Vzpamatujte se už! *7*
    • Ti zdejší pseudo angličtináři mě vždycky dostanou... *1*
  • up_er
    magic is back!!!
  • Dark Souls je docela zábavný hybrid plošinovky/RPG se velmi dobrou atmosférou. Za tím příběhem bych ale žádnou zásadní hloubku nehledal. Když jsem to začínal hrát, tak jsem tam viděl paralely k buddhismu (bell of awakening, říše nemrtvých jako koloběh samsáry, oheň jako symbol osvícení), čím víc jsem to ale hrál, tím víc mi ten příběh přišel jako poměrně náhodné nakupení různých fantasy klišé. Tím netvrdím, že ty jednotlivé lokace nebyly skvělé a atmosférické a to samé bossové - katakomby, Anor Londo, Undead Burg, Ash Lake. Ale ten příběh prostě žádná bomba nebyl. Rozhodně ne v porovnání s vrcholem žánru jako Planescape Torment nebo Xenogears.

    Dark Souls jsem si užil, ale ne kvůli příběhu, hlavně kvůli atmosféře a kvůli opravdu zábavným soubojům - prostě to má hratelnost starých automatových arkád typu R-Type nebo Ghosts-n-Goblins.
    • Drizzte, díky za objektivní a celkem i pravdivé shrnutí této hry. Bohužel i tak dostaneš naklikáno, že sis dovolil nenapsat jen superlativa. Je přece jasné, že ta hra má nejlepší roleplaying, combat, příběh, lore, atmosféru, zvuk, hudbu, grafiku, animace, design, emoce, prostě všechno. TOP 1 RPG ALL TIME. Místní erudovaní anonýmkové tě velmi rychle přesvědčí. *3*
      • objektivní, co se hodí do krámu tobě hejtrovi...
        • Dík, že si potvrdil můj předchozí post. Každý, kdo nenapíše jen superlativa je hater... *15*
    • Viděl's někdy rozbory příběhů DS, DS2 a Bloodborne?
      Příběhy těch her mají takovou hloubku, že z toho člověku padá čelist! Věc je ta, že jsou podané takovým způsobem, že průměrný hráč si jich skoro vůbec nevšimne. Ty hry vytvářejí příběh svým světem, detaily v popisech předmětů, detaily v druzích nepřátel, příběhy a konci vedlejších postav, zásadními rozdíly v tom co se stane pokud uděláš/neuděláš některé činy (např. pravda o Anor Londo, možnost skutečné identity a konec Solaire of Astora).
      Upřímně tématicky a výslednou podstatou děje je imho série DS (+Bloodborne) vcelku podobnou sílu a úrovneň jako tebou zmíněný Planespace Torment a Xenogears - jen své příběhy vypráví úplně jinak...

      Doporučuju ti pustit si některé videa od VaatiVidya - https://www.youtube.com/channel/UCe0DNp0mKMqrYVaTundyr9w , který tyhle hry probírá do detailu. Dost možná si uvědomíš, že z příběhu DS jsou viděl pouze hladinu jezera a možná udělal pár kroků po mělčině, aniž by sis všiml, že kdyby ses potopil pod hladinu, tak nedoplaveš na dno (ne na jedno nadechnutí, kde nadechnutí je jeden playthrough).
      Od VaatiVidya doporučuju hlavně jeho série Prepare to Cry, kde probírá jednotlivé NPC a jejich roli v ději atd...:)
      • Hele, máš na jednu stranu pravdu, že příběhu je v DS víc, než se na první pohled zdá. Na druhou stranu všichni loraři staví svoje hypotézy na takovym množství dohadů a spekulací, že to má stejnou relevanci, jako když já prohlásim, že se Dark Souls odehrávaj v Austrálii po jaderný katastrofě. Můžu to taky podložit pár argumentama.
        1) místní živočichové - prakticky vše, co není nebezpečné, je nebezpečné smrtelně. Najdeš tu pavouky, hady, medůzy (v Austrálii moc ošklivý potvůrky), ještěry, dokonce i nebezpečnýho motýla. Většinou dost zmutovaný, ale to zas vysvětluje vysoká míra radiace (ta vysvětluje i oživlý stromy).
        2) Lidská populace na tom neni o moc líp, místní hollow obyvatelstvo vypadá jako přeživší z Hirošimy.
        3) Taky jsou to pěkný násoskové, léčící se podezřelou tekutinou. Pokud vezmeme citaci přímo ze hry "The Estus Flasks are linked to the Fire Keepers", jde o jasnou narážku na pivovarnicví, a tudíž se lze domnívat, že ve skutečnosti obsahuje ležák. A všichni víme, že Australani si svoje pivko vypijou skoro stejně rádi, jako Irové, nebo Češi.
        4) I běžně nejedovatý věci v DS jedovatý jsou.
        5) Rozvržení Blighttownu přibližně odpovídá vnitřnímu uspořádání opery v Sydney.
        6) Sif je ve skutečnosti vakovlk.
        7) Pokud už se s místníma dáš do řeči, většinou vůbec netušíš, co vlastně melou.
        A konečně 8) cesta z Unded Asylum do vzdálené a nebezpečné země je jasná paralela s využíváním Austrálie jako trestanecký kolonie.
        A teď mi řekni, je to úplná blbost? Je. Je to větší blbost, než VaatiVidyovy lore videa? Řek bych, že i tady je odpověď kladná. Ale zároveň je to asi přibližně stejně podložený faktama.
        • Tohle je špatně. Já mám raději Demon Souls a Bloodborne, ale právě první Dark Souls obsahuje nejvíce konkretních věci, takže právě většina těch teorií se zakládá na faktech. VaatiVidya se dobře poslouchá, má někdy pravdu, ale na druhou stranu to přehání, je plagiátor apod. Epic je rozhodně lepší.
          • Tohle nedokážu posoudit, hrál jsem jenom jedničku, takže jak je to s vyprávěnim u ostatních Souls her netušim. Každopádně ani DS1 bych rozhodně neoznačil za hru, která cpe člověku příběh pod nos. Což neni nutně špatně, tenhle styl vyprávění v náznacích a popiscích u předmětů je vlastně dost dobrej nápad.
            Ale tenhle můj fórek s Austrálií měl hlavně ilustrovat jednu věc. Totiž, že mi ty debaty o genialitě příběhu a lore Dark Souls připadaj praštěný. Protože ani jedno z toho neni vůbec důležitý. Ta hra stojí na soubojích, level designu, atmosféře, obtížnosti a nepřebernym množství herních stylů. I kdyby tam příběh nebyl (respektive byl tam jenom ten základní), nebude to mít žádnej vliv. Dark Souls budou furt stejně dobrý. Ostatně, domnívam se, že spousta lidí to hrála tim stylem, že na nějakej příběh úplně kašlala (včetně mně při prvnim průchodu) a přesto považuje Dark Souls za jedno z nejlepších akčních rpg minimálně poslední pětiletky.
            • Souhlasím s tím, co jsi napsal. Jinak Dark Souls určitě odpovídá na nejvíce otázek z celé série, Bloodborne je více otevřená kniha, proto tu hru mám taky více rád, dá se tam zapojit více fantazie. Jinak k tomu VaatiVidya, doporučuji přečíst diskuzi, kde se autor Paleblood Hunt zmiňuje, jak ho vykrádá, samozřejmě pokud tě to zajímá...
      • Dávat do souvislosti úroveň příběhu a lore BB/DS s PT chce hodně silnou dávku fanboy séra... *15*
      • myslím si, že v tom vidíš větší hloubku než jaká tam ve skutečnosti je. Ano, videa od VaatiVidya jsem viděl. Ten borec si za nemalé prachy cucá polovinu lore z prstu.

        Zeptám se jinak: co konkrétně na tom příběhu je dle tvého názoru "hlubokého"?
        • A ty máš rád hloubku? Že nick Drizzt svědčí o opaku?
          • co s tím má co společného nick Drizzt? Drizzt je sympatická postavička ze Salvatoreho románů (které pochybuji, že jsi četl) a mimo jiné má drobnou vedlejší roli v Baldurs Gate - nejlepšímu RPG všech dob.
    • příklad těch klišé?
      • http://aminoapps.com/page/anime/5028329/dark-souls-vs-berserk
        • wow, tak to je slušná vykradačka, bejt autor toho berserkera uvažuju o žalobě
          • Vogon
            Kdyby Kentaro Miura žaloval všechno co nese známku Berserka, tak by sice nikdy takový soudní proces nevyhrál, ale taky by mohl žalovat téměř každé temné fantasy, které vyšlo od roku 2000 a výše. Jen tak namátkou například Hru o Trůny a Zaklínače 3.
            A Dark Souls je s odkazy na Berserka ještě v pohodě, minimum věcí je příma kopie(Např. Siegmeyerova zbroj sice byla inspirována vzhledem Bazusy, ale osoba Siegmeyera si není vůbec s Bazusem podobná. To samé by se dalo říct o Artoriasovi a Gutsovi, nebo Griffithovi a Gwyndolinovi) a hodně věcí je prostě klasický středověk. A tvůrci se k oblibě Berserka otevřeně přiznávají.
            Ale když se podíváme třeba na takového Zaklínače 3, tak tam už je to mnohem podezřelejší. Eredinova zbroj je prakticky přímá kopie Skull Knighta z Berserka. A navíc mu v úvodní cutscéně svítí oči červeně. Samo o sobě tohle by mělo nulovou váhu, ale teď bacha : Oba mají koně co cestuje mezi světy. Oba jsou králové. Oba jsou prastaří. Oba mají své uhlavní nepřítele v jiné dimenzi. Oba jsou lovci. A tak dále. To samé by se dalo udělat u Potracenky, a několika dalších věcí. A u Hry o Trůn stačí porovnat Gutse a Horu, a v knihách se jmenuje vůdce žoldnéřů co che být králem Gryf a v berserkovi je vůdce žoldnéřů co chce být králem jménem Gryffith.
            Ale snižuje to kvalitu díla? Ne. Jsou za to fanoušci Berserka rádi? Ano. Vypadají věci inspirované Berserkem hustě? Ano.
          • Stejně jako Bloodborne je vykradený Nightmare Creatures a Brotherhood of the Wolf...
            • aspoň tam neni yeti co po tobě metá obří sněhové koule *4*
        • Tohle jako má být něco k těm klišé? Tvůrce je velký fanda Berserka a Dark Souls dává poctu této sérii. V čem je jako problém? Bloodborne je zase pocta Lovecraftovi...
          • zahrej Darkness Within, ať víš, co je to skutečně lovecraftovská atmosféra
            http://store.steampowered.com/app/298930/?l=czech
        • Uvědomuješ, že máš nick z Forgotten Realms, čili asi nejvíce klišodiní série?
          • Lol. Svět FR je promakanější, než jakákoliv hra, která kdy vyšla, včetně Xenogears...
      • draci, bohové, kletby, temnota a vyvolený co to dá vše do pořádku *1*
        • Huh, hrdina který dá vše do pořádku? To nemluvíš o Dark Souls, ne? Protože tam se nic takového nestane...:D
        • Draky a bohy má i Malaz a nikdy by mě nenapadlo, že je to klišoidní, ale tak asi jo, ty jsi expert...
          • jo a zombíci, co by to bylo za fantasy klišé bez zombíků, že
            • Ne, Záchranu světa na základě otcovských rad nic nepřekoná, to je vrchol žánru fantasy!
            • což ovšem hravě nahrazují kryptické bláboly, které vychází z úst skoro každého NPC ve hře
            • tak aspoň tam není záchrana světa na základě otcovských rad *15*
  • Vypadá to grandiózně. Nejlepší atmosféru, architekturu, level desing a gameplay dělá FS! Jo a hudba je taky skvělá!!! Teď ještě jestli koupím na PC nebo na PS4....
  • Ta hudba je glakticky hustodémonská. *1*
  • To vypadá příšerně ve všech ohledech.. Haló, Japonsko?? Máme rok 2016, proberte se!! *1*
  • sranda by bola, keby v trojke bolo treba zabit vlastne postavu, ktorou ludia hrali dvojku :)
  • Ať už je to tu. Jsem rád, že mi zůstalo aspoň něco, když moje oblíbené série byly odpískané(Riddick) nebo se změnily v hnuj(Splinter Cell, FF atd.)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit