Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prednaska samotneho Kissa z 2013 v Prahe o vzniku pmd
    https://www.youtube.com/watch?v=LitYDyvJwjM
  • Moc pěkný článek.
  • Keyz
    Ty křápy ze sovětského bloku měly vždy tak strašné názvy. Většinou zkratky významu daného křápu.

    Piešťanský Mikropočítač Displejový... Strašný *15* PMD 85 je také šílenost. Tohle si nikdo nemohl pamatovat. Natož aby to bylo světové.

    Comodore je normální název a ně nějaký Piešťanský Mikropočítač Displejový.
    To samé Amiga apod.

    Kdyby se to jmenoval Lenin a další Stalin tak by to bylo lepší. Navíc by to bylo chronologicky přesné. *3*

    Co kdyby vymysleli nějaký operační systém. To bylo něco jako Sovětský operační systém počítačový *15*
    • O kolik je název PMD 85 horší než Atari 800 xl? IBM je taky zkratka pro Mezinárodní Podnikové Přístroje a dle mého to zrovna žádné terno není.
      • Keyz
        Význam dané zkratky je naprosto zoufalý.
        Tohle je klasická sovětská zkratka. Ty pořád zkracovali významy do zkratek.
        • A nedělá se to náhodou všude po světě?
    • Technicky je to tesla pmd 85 podobne ako commodore vic-20, atari 800 xl, sinclair zx 80, sharp mz 800 a mnoho inych typov.
      • technicky bylo pmd stejne jako v dnesni dobe mp3, zacit vyrabet walkmen na kazety
        • To není zrovna šťastné přirovnání.
  • TheGGG
    Ten geek na obrázku je nějak příbuznej s tímhle týpkem nebo co?
    http://www.camaro5.com/forums/attachment.php?attachmentid=239550&stc=1&d=1305116392
  • TESLA - TEchnicky SLAbé *3*
    • Coffin.Corner
      Opatrně s tím, aby ti Elon Musk nepřiletěl rozbít ústa *3*
  • Ach, ty sváry mezi herními tábory. Nejdůležitější je nabídka a poptávka. Holt, to asi k velkému byznysu patří.

    Všechny žánry mám rád, i když je pravdou, že strategie a RPG mám nejraději. Sem tam nějaký ten simulátor, střílečka, kde se jen nestřílí nebo sport a je to fajn. Nemusím hrát každou novinku, protože j už mě tolik nepřekvapí. Ale to je vcelku logické, když hraju hry s datem vydání cca od roku 1990. Jsem rád za dostupnost díky Steamu a GOG. A jelikož obdivuji modéry, sem tam zkusím vylepšení oblibených starších her. Indie scéna mi také nabídla dost titulů, takže je opravdu výběr dostatečný. Pokud se sem tam objeví izometrická hra, tahovka, dungeon, adventura nebo logická hra s novým nápadem, není nač si stěžovat. Jsem singlový hráč, takže multiplayer, free to play hry a achievementové sběry nechám jiným fandům.
  • Na konzoli jsem presel z duvodu,ze nesnasim,ze nekdo ma lepsi grafiku nez ja.Takhle muj problem odpada,hraju na ps4 Bt4 a vim,ze lide na druhe strane
    co snima hraji maj stejne fps,stejne graficke nadvyhody,stejny ovladac,a samotna hra mi prijde vic ferplay jak na pc.Na pc ma nekdo delo za 40tis tak ma ultra hd prehled na scene,120fps,a druhy typek ma pc za20tis 40fps ma ultra low prehled na scene,to musi byt ferplay hra jak prase!Dik takoveho multiplayeru bych se nikdy nezucastnil.
    • Totální bullcrap to cos napsal.
    • Doufám, že si taky zjistíš, že lidi,se kterými hraješ, mají také stejně velkou televizi se stejným rozlišením. A běda, jestli maj lepší.
      • Chim
        A nebo až se zjistí, že někde v Číně má jeden hráč na levé ruce jen 4 prsty a je tím pádem oproti ostatním znevýhodněný. To pak bude masakr.

        Nechápu, jak někdo může mít takhle retardované názory. I když s tím pravopisem mě to zas až tak nepřekvapuje. Internet se v dnešní době dostane už asi ke každému.
        • Postizeny jsi ty,protoze psat tady na necem jinem nez na pc,je utrpeni,pisu z ps vita,ted cekam nez dobehne b.Sere.s se ze mas drahej komp,a ze vlastne v multaku zas tak dobrej nejsi,jen ze mas nadvyhodu diky drahemu pc.Jinak ze nekdo nema tolik prstu nez ma mit,je jedna vec,a zneuzivani vykonu nad druhymi hraci a tlachat se,jak jsem dobrej,je vec druha.Jinak zkus si na ps vita opravit preklem,kdyz ti pismenka skacou uplne jinam do vety nez maj!
          • Chim
            Postižený nejsem, má matka mě nechala testovat *1* .

            Nauč se pravopis a skládat slova do vět aby to dávalo smysl. Překlepy jsou tvůj nejmenší problém.

            Používej PS vita na to, na co je určené. A na tak složitou věc jako je napsaní pár vět, používej k tomu odpovídají stroj, který to zvládne.
            • to UI:
              1) kvuli tobe si toho draheho kompa koupim
              -> spis si chtel rici, ze rodice koupi, pac nekdo, komu dela rodny jazyk takove problemy by mohl mit zamestnani v podobe lesteni pisoaru, a tam moc velky vyvar nebude, za ty prachy, co bys tam vydelal bys koupil tak akorat pentium 1
              2) dame btf4
              -> takovy konzum? kdybys mel aspon opravdu trochu skillu, tak ho pozves na match napr do quake live, popr. do unrealu a doslova mu zamotas hlavu trick jumpama. Nevim, co to je za trend ty dnesni CoD a BF, krcit se za bednou jak ocas a potupne to snipovat.
              3) a jeste monitor od BeQU,abych te lepe videl i tam kde je stin,aby ses mi tam neschoval
              ->zalezi jaky model, i znacka BenQ (BeQ opravdu neznam) vyrabi low end modely, nicmene se shodneme na tom, ze uplnou spickou jsou monitory od EIZO. Navic, pokud je hra aspon trochu profi naprogramovana, mela by mit konzoli, popr. moznost editovat config soubory. Hrat hru v multi se stinama je jako utrirat si pozadi casopisem zena a zivot s Karlem Gottem na obalce. Ale chapu, ze nekdo jako ty nezna rozdil mezi lightmapama a vertexem.
              4) joj to budu jak terminator.
              -> doufam ze po debaklu skocis do hrnce s varici vodou, coz bude symbolizovat zniceni terminatora v druhem dilu, kdy se spustil do rozzhaveneho zeleza.
            • kvuli tobe si toho draheho kompa koupim,a dame btf4,abys vedel ze mam pravdu,a jeste monitor od BeQU,abych te lepe videl i tam kde je stin,aby ses mi tam neschoval.Joj uz se tesim,znam mapy na spamet,80fps bez trhancu,diky mysi lehce zamirim na hedshot,protoze pri strileni se zbrane neklepou,joj to budu jak terminator.
              • Chim

                Reakce na příspěvek:

                Místo drahého kompa si raději zaplať učitele češtiny aby s tebou dohnal to co se tobě za devět let základy nepodařilo. Nepochybuji, že bys mě v Battle fieldu porazil. Tu hru jsem totiž nikdy nehrál, protože na hraní blbostí fakt nemám čas ani chuť. A abych řekl pravdu, nejsem si jistý, že by tuhle hru můj obstarožní PC ještě utáhnul.
      • To muzou myt horsi tv,ale ctr uz urcite ne ps4 ma jen hdmi port,jinak bude mit stejne detailu,stejne fps,stejnou travicku,stejne stromecku na scene,proste zadne podvody z grafikou,umele snizovani detailu atd.Zadna propastna nadvyhoda jako u pc na konzolich neexistuje!
    • A v čom má akože prehlad? Že tam má detailnejšie textúry, ktoré odvádzajú pozornosť? Že tam má more efektov, ktoré zavadzajú vo výhľade? Profi hráči si v MP hrách dávaju detaily práveže na minimum, aby získali čo najväčšiu výhodu ;)

      Inak k tomu, čo sa tu deje, že si dokážete diskusiu k takémuto článku zahantať hádkou PC vs konzole, to už je vážne trápne, deti...
      • Ale je to ktomuto clanku,protoze vpodstate tyto pocitace se hodne lisili od dnesnich pc!Byli to spise herni konzole!!Myslim Commodore c64,Atari 800xe,Zx spektrum,Amiga 1200,ta mela 2mb ram a stim se pocitalo,co se tyce her,mohl si ji navysit ram atd,ale ve hrach to moc vyznamu nemelo,koupil sis pocitac a rozjel si na tom vse co na to vyslo,ne jako dnes,ze si nekdo neznali koupi pocitac jako notebook a koupi si ktomu cryssis3 a pak cumi,ze to nejede.To byl jen priklad,ponevadz vnesni dobe,kdo nema prehled o pocitacich,tak vnima pocitac prave notebook.
        • v dnesni dobe koupit si bezny ntbk na hry to je jaky driv koupit na hry IQ151 misto Amigy *3*
      • Ted ses prokec,takze profi hraci si schvane snizujou detaili,aby meli vyhodu nad ostatnimi.Jo videl jsem to u kamose,a pak se radoval z toho jak vidi snaipry atd,a jak on ma 80fps a ostatni 40fps a jak je tam vsechny roztrili.Pak to skusil na ps4 a sel z brekem,protoze nestihl ani zamirit.Nebo nevidel ze protivnik lezi vedle nej v trave.Uz mu to tak dobre neslo,jako na pc,kde si snizil vegetaci.
      • A to je prave ono,multiplaer je otom mit vse stejne jako ten druhy hrac!Jak muzes hejbat z detaily atd,to je sebezlepsovani,nebo sebe vyhoda,to bych zakazal!multiplayer bych vtomto uzamknul uplne!jen menit sensivity a tlacitka jak komu vyhovuje,ostatni je prome velky zasah do hry,kde se muzes zvyhodnovat nad ostatni,proste na pc to ferplay nikdy nebude.
    • To je jak komunismus, mate oba stejny houno. *15*
      • Nevim,proc sem pletes komouse,proste v multiplayeru co se tyce detailu,rychlosti by nemel myt nikdo navrch jen zduvodu,ze ma nekdo vic penez na drazsi stroj.Navrch muze mit jen ten kdo spravne taktizuje a ma vice hodin nahrano a tim padem lepsi zbrane atd.
        • Tí zalezi na typu souteze. Jsou souteze, kde jde hlavne o vlastnosti zavodnika (atletika) a jsou souteze, kde rozhoduje spis kvalita vybaveni (rallye).

          Souhlasim, ze na konzolich jde zpravidla o ferovy bojza stejnych podminek, kdezto na pc se vyrazne projevuje i kvalita vybaveni.
        • Komouše sem pelte proto, že ti měli stejně deb**** představy o tom, jak by svět měl fungovat *1*
          Ty bys nemohl dělat ani žádný sport (snad kromě šachů), protože bys nedokázal unést, že Tonda má lepší kopačky, Libor lehčí kolo a Martin rychlejší lyže *9*
          • Ale to jsou veci,ktere neovlivni hru,krom tech lyzi,to je jako by si jezdil formule,ale ty bys mel vyhodu vtom ze mas dvakrat vykonnejsi motor nez ostatni,mel by takovi zavod cenu?Proto jsou urcena nejaka pravidla.Treba ze muzes mit auto do 500koni.Ale v multaku u pc zadna pravidla co se tyce grafiky a fps neexistuji.Jedne ze se sami hraci domluvi,ale to je nerealne,pochybuji,ze clovek z kompem za 40litru bude chtit hrat na stredni detaily a 50fps,jako ostatni,bude toho jen zneuzivat.
  • Super článek, doufám, že ne poslední takový
  • pocitac je pocitac votom zadna,jsem konzolista,ale toto uznavam,ikdyz co se tyce her,tak pc vzdy prohraje,pc uz neni co amiga,nebo atary,nema zadneho chlebodarce,jako xbox microsoft,nebo playstation sony,hry jsou na vyvoj drahe a exluzivity typu uncharted si pc nemuze nikdy dovolit.Zadna firma si nedovoli pustit miliony za hru jen pro pc,nema zadne zaruky,ze se to vyplati,pc si nemuze dovolit sve vlastni vyvojare typu naughty dog,ponevadz pc nikdo nevlastni atd.vyte co tim myslim a jeste tato platforma je bez optizi bez jakekoliv cipove nadstavbi prolmitelna.proto vzdy bude 1,konzole,2pc.
    • Já si myslím, že lidi, kteří si vzájemně nadávají do fanboyů nebo plkají něco o PC master race apod. jsou prostě blbci nebo psychopati *1*

      Každý má jiné nároky a požadavky. To je jako srovnávat auta, někdo chce teréňák, další sporťák jiný auto pro rodinu a někdo dodávku. A hádat se, co je z těch aut lepší, to je fakt pakárna a když vidím tyto diskuse, tak je mi smutno.

      Prostě nejde napsat, že konzole je vždy number one. Podívej se na takový skyrim a co s ním modeři udělali - můžeš si vytvořit hru přesně podle tvých představ, přidávat skoro do nekonečna nový obsah nebo překopat grafiku tak, že to co předvádí dnešní konzole bude proti tomu opravdu nic.

      Tak na konzoli máš vývojáře, kteří makaj na exkluzivitách aby z toho co nejvíc vyrýžovali. Na PC zase celosvětovou komunitu lidí, kteří ty hry vylepšují a neělaj to pro prachy, ale proto, že je to baví (a ono to pak jde na té práci často i vidět).

      Prostě jestli si někdo myslí, že to je lepší než ono, tak je to jen jeho iluze a sen dokázat si, že on je ten nejlepší *7*
      • Moderi,jsou velmi nadani lide,ale vzit dilo nekoho jineho a vylepsovat to jako by to bylo me dilo,to neuznavam!Jsou skuseni a je jich dost,at udelaji svoji hru,at nam spadne celist,at udelaji konkurenci pro gta5,budu jen rad.
        • At mohu rict,seru na konzole,moderi jsou nejlepsi delaji nejlepsi hry,nakej naughty dog,pche.
      • Prave hry jako skirym,nebo farcry,nenibtezke udelat,je to jedna velka mapa,kde nejsou zadna rocni obdobi vse je srejne,pocasi,kere,trava,stromi,skali,atd.Videl jsem to ve far cry3,jen dzungle,udelat par keriku,par palmicek,par zviratek,rozmistit to na jednu velkou mapu a jeto.Ale treba uncarted,ktery je pro vas tunel,je jine kafe,nebo the last of us,tam se meni prostredi,vsude jine stromi,traviny,jaro,leto,podzim,zima.Nebo v original skyrimu je,treba kanadsky les na jedne strane mapy?Ana druhe strane mapy,treba dzungle,nebo hory ze snehem a vanicemi,nebo jeden druh lesa?Rekl bych ze to je velka mapa,kde je vsechno zvirectvo a roztlinctvo uplne stejne.
        • a jaky v tom je zazrak? pouzili jen vicero textur, pokazde jiny povrch ale i nadale to skladaji jako dlazdice. Vzdyt na nekterych mistech vidis stejne textury skal jako o kus dale. Kdyz uz chces vyjmenovat enginy, ktere pouzivaji neco noveho, neotrepaneho, tak bys mel asi zacit u idtech a jeho megatextur. a take je rozdil modelovat svet pro koridorovou hru a open world ala Skyrim.
          • Vona ta koridorovka,je uplne stejna jak otevreny svet,ponevadz ten otevreny svet,se tvari jako otevreny,porad te to vede za rucicku.Akorad jakoby kdyz jdes splnit ukol v otevrenym svete,muzes jit delsi cestou,ale kdo by to delal.
    • koukam, ze technika se jiz dostala i do mist, kde nedavno jeste nebyla elektrina. Nicmene, nez priste vyblijes ze sebe podobny paskvil, chtelo by se to naucit pouzivat mozek. Je logicke, ze kazda platforma ma sve plus a minus. O tom, co je lepsi, zda-li nekdo da prednost exklusivkam na konzolich, jiny zas kombinaci ovladani mys + KB, nebo ze jen zapne konzoli a muze hrat bez zbytecnych instalaci a nekdo se kocha nad tim, ze svuj muze svuj pc upgradovat a drzet se v podstate neustale na horni hranici vykonu, kde za dejme tomu 3 roky zacne konzolim dochazet dech. To at si kazdy prebere sam.
      A co se tyce her a prohry PC. Z ceho vychazis? z hlediska financi? Ano, to je zrejme pravdepodobne. Konzole je kompaktnejsi a jednodussi oproti PC, byt vykoupeno nemoznosti upgradu a tedy postupneho starnuti. Nicmene aby jsi za par let nebrecel, az ti tu nekdo bude psat, ze pc uz je na tretim miste, konzole byly odsunuty na na druhe a na trune budou napr. mobilni hry. Osobne si nemyslim, ze se konzole udrzi na cele vic jak 10 let. Skoda ze pak neuvidim ten tvuj zhrzeny vyraz ve tvari :D
      Nicmene kdyz uz srovnavas pc a konzole, mel bys take brat v uvahu faktor ovladani. Zajimal by me napr duel hracu v akcni hre, kdy by si to rozdal pckar na mysi a klavesnici proti hraci na gamepadu. Ano, mys a klavesnice jde poridit i na konzole, ale ruku na srdce, kdo tohle kombo vlastni.
      • Neuvidis,neboj,konzole jsou delany tak,aby zvladli veskere nove enginy,cryengine3 pocinaje a unreal engine4 konce.A dovolil bych si tvrdit ze tato konzolova generace je natom lepe jak ta minula!Lepsi efektivita,lepsi programovani,zvladani directx11,directx11,2,mattle,directx12,velmi rychla gddr5 ram,176gb,S.ps4 ma pry az 7gb z 8gb na hry.Coz je velky skok oproti 512ram zdilene v minule generaci.A kdyz nekdo bude chtit udelat hru na ps4,tak sony mu vyvojarskou ps4 sama pujci,co vic si prat.
        • samozrejme ze konzolova generace je na tom ted velmi dobre. novy xbox a ps4 jsou pomerne nove zarizeni. Jenomze ruku na srdce, za nejakych 5 let uz uz budou na ceste zase nove enginy, narocnejsi nez uengine4 a nebo cry engine. A pak uz se budou muset delat kompromisy, jelikoz 5 let stara konzole proste nebude jiz nejvykonnejsi, protoze postrada moznost upgradu. S 5 let starym kompem tady u novych her divy neudelas. A sorry, konzole nikdy nebyly high end. Az budou mit v sobe hi endove grafiky zapojene do SLI ci crossfire, drahe RAMky, HDD v podobe 2 raptoru od WD zapojenych do RAID pole, tak pak muzes mluvit o totalni spicce. Jenze to by pak staly neumerny peniz. A to, ze sony zapujci vyvojarskou verzi zas tak nicemu nepomuze. S postupem casu nebude na nove a nove enginy stacit, a nejake zapujcemi to absolutne neovlivni, to je jak kdybych ti dal staraho zigula a poslal te vyhrat LeMans.
          • Na unreal engine4 jsem jeste nevidel ani jednu hru,ani na pc ani na konzolich.Myslel jsem ze prvni vlastovka prijde z pc strany,tvz infiltrator,z toho tech dema,a vono prd!Zas to bude muset udelat Uncharted4 a order1886.At moderi koukaj udelat samaritana,nebo toho infiltratora,chci aby mi spadla celist!
          • Tyhle konzole jsou bohuzel,delane na 5let,proto stoji tak malo,nemuseji myt to co minula generace,blueray je levne,8let stare,ctecku pam karet neni treba,fylmi z flesky neni treba,to uz ma dnes kazda tv,a vse za ne resi internet.
    • Teda, chlape, na takový názor máš samozřejmě právo a já se nebudu pouštět do zbytečných pří, ale proboha, zopakuj si rodnou řeč, než jsem se prokousal na konec, začaly mi krvácet oči.
    • toto ma prenieslo o nieco vyse 20 rokov dozadu ked mi amigisti horlivo vysvetlovali ako je commodore c.1 a pc onedlho zanikne *1*
      • Pokud odhlédnu od pravopisu, na kterým by měl máknout, tak má jinak pravdu. Navíc nechápu, kde jsi vzal nějaké zanikání PC. Pouze píše o tom, že na PC si snad žádný tým nedovolí udělat velkou hru jen pro PC (pokud se teda hlavní chlap nejmenuje Chris Roberts či se nedělá hra žánru typického pro PC - např. strategie). Proto z obchodního hlediska máš větší šanci prodat velkou hru klidně i jen na konzolích a na PC se můžeš vykašlat (což je při celkovém počtu herních PC celkem nic moc výsledek) naopak si to dovolit většinou nemůžeš.
        A tak jsem taky pochopil, že konzole jsou jednička a PC až někde druhý...nikde nepsal PC zanikne, bude se hrát jen na konzolích...
        • pc trh je stale najvacsi, druha vec je, ze je rozbity, co ma svoje dovody... ale 1. stale su tu vysokorozpoctove veci ako onlineovky a pod. 2. s tym "hranim" by som bol opatrnejsi. To kam sa posuvaju drahe hry ma stale menej spolocneho s hranim a viac s interaktivnymi filmami. Aby mnohi neboli prekvapeni kam sa mozu za dalsiu dekadu hladania este priemernejsieho hraca (po slovensky:istych penazi) aaa hry posunut a budu tu same aaa troskoviny, co v pohode pobezia na televizoroch
        • Konzole jsou jednicka pro socialy, co nemaji na kvalitni pc.
          • Kdyz budu chtit kompa za 40litru,tak ho mam!Za litr mesicne z banky jako prd,Za tri roky splacenej,hry z warez a je vymalovano.V dnesni dobe no problemo,za komousu to neslo,nedavali pujcky *2*
            • Uroky jsou v bance male,nechapu lidi,kteri si vezmou na stejnou dobu splaceni neco treba od cetelu.Ja vim ze tri roky,je 36mes,jen jsem tim chtel rict,ze nemusim byt bohac,abych mel pc za 40litru.Nekdo to necha na dize za vikend,ja bych za to mel pc.
              • Reakce na příspěvek:

                tvoje nazory se mi zacinaji libit :D fakt to cloveka pobavi.
                pri pujcce 40k bys bance musel celkem vratit okolo 55k cca. Ty zadnou pujcku nemas ze? jde to videt. a btw, pujcovat si na veci jako je telka, pc nebo tak neco, je nejvetsi blbost, jakou muze clovek udelat. ale to je uz trochu offtopic a pochybuju, ze bys to pochopil. V prepubertalnim veku je clovek jeste nevyvinuty.
            • 3 roky je 36 mesicu, kdyz das kazdy mesic litr, tak 4 budes jeste dluzit. a pocitas uroky? ach ta financni negramotnost...
          • Ale no tak, koukám, že rozumná diskuze s PC fanboyem opravdu není možná. Kdybys alespoň ještě uvedl protiargumenty či mě pověděl v čem se ve svém textu mýlím. Takovýto nesmyslný příspěvek je k ničemu a opět mě akorát utvrzuje v tom, že ta fanboyovská hardcore (díky bohu) menšina je ze všech platforem opravdu nejhorší na PC.
            • Jsi to sam napsal, tak tu ted nebrec. *15*
            • Achjo, koukám, že tady to opravdu nevede k ničemu a opět je potvrzován můj předchozí předpoklad o PC fanboyích.
              Přeju šťastnej novej rok, hodně dobrých her a málo lagů. Sbohem...
            • No, asi bych nechtel byt blb a myslet si ze na PC musi byt windowsy, musi byt skype, musi byt webka a musi byt facebook. WTF? *7* *15*
            • tyto diskuze jsou uplně hloupé. Hry se dají hrát na čemkoliv. Osobně mi o něco víc vyhovuje to PC, protože mám radši ovládání myší (páčky se myši u 3D her nemůžou vyrovnat). Z tohoto pohledu mne trochu "štve", že v dnešní době je spousta her multiplatformová a občas si společnosti nedají moc práce s tím převést konzolovou hru na PC a pak to má pěkně zmršené ovládání (např. Dark Souls je bez gamepadu na PC nehratelné). Primárně díky ovládání (myš+klávesnice VS gamepad) jsou PC hry a konzole jinak stavěné, a můj názor je, že hry na konzole jsou kvůli tomu chudší. Na konzole se hodí dobře 2D plošinovky nebo akční hry typu Assasins Creed, ale pro 3D střílečky, strategie nebo i WRPG se líp hodí PC. Jedním z tradičních problémů JRPG je právě jejich konzolovitost, nudné souboje uzpůsobené právě gamepadům. Z hlediska vývojářů to chápu, ale mrzí mne to. Trh s konzolema je větší, ne u nás, ale třeba v USA, Japonsku.
              Takže abych tu svou tirádu shrnul: největší problém konzolí je omezené ovládání, ane grafika. Rotace kamery myší bude vždycky mnohem lepší a jemnější než páčky
            • A kde jsem popíral, že PC je technicky lepší? Kde jsem psal, že uzavřený systém je lepší? Kde jsem psal něco o konzolích pod televizema? Jelikož ale na PC dominují Windowsy, máš tam Skype, spousta lidí má notebooky s webkamerou, nemluvě o Facebooku, tak v Big Brotherství si fakt nemůžou PC a konzole nic vyčítat...
              A když už hovoříš o ovcích ovlivněných reklamou, nesmíme zapomenout zmínit i ty armády lidí, co si kupují notebooky i když NB pak nepřenášejí a za stejný prachy by měli vyšší výkon na stolním PC. Ale je na to reklama, tak proč to nekoupit, že?
              Ale vážně nechápu, kde jsi vzal ty tvoje "argumenty", které používáš, jako kdybych je snad měl napsat já ve svých předchozích třech příspěvcích.
              Pouze jsem se podíval na AAA herní průmysl realisticky a vidím, že PC zde většinou opravdu hraje páté housle a konzole je jsou ten hlavní trh, ať se Ti to nelíbí sebevíc...
            • Pointa je totiz v tom, ze PC je ve vsech technickych vecech lepsi, uz z principu. Jako bonus nema uzavreny system a neustalou kontrolu big brothera.
              To ze marketing neco vyhypoval a ovce timpadem kupuji na tomhle nic nemeni. Takze je-li objektivne hodnocen nemuze byt PC nikdy na druhym miste.

              To ale (m)Anusove a dalsi konzolovi fanbojove nikdy nepochopi a budou tvrdit veci jako "konzole je lepsi protoze jde dat pod televizi" a dalsi skvele a smysluplne "argumenty" *5*
              • Reakce na příspěvek:

                Neni vetsi big brother nez steam - online drm. Pomer vykon/cena nebo moralni zivotnost rovnez mluvi pro konzole. Nebo treba BD mechanika v kazde konzoli. A ano, jsou na rozdil od pc lepe designovany pro pouziti v obyvaku, i to je jejich dulezita vlastnost.
            • Máš ode mě jeden palec nahoru. Sice to pořád nic nemění na poselství mého předchozího příspěvku, ale aspoň si tím pobavil. Díky moc. *14*
            • Mym argumentem je, ze ses uklepl a napsal na zacatek sveho nicku navic "M". *3*
      • Vsak uvidite sami,nebyt spatne plitiky comodoru a atary,tak pc je game over.Driv hry dalo par lidi,dnes stovky!Nebyt konzoli tak ceska hra z husity by driv skoncila nez vubec zacala,ponevadz kdyby to dali jen pro pc tak nemaj zadnyho vydavatele.Pc vzdy bude co se tyce her vzdy 3.pc melo tu vyhodu ze jako prvni melo internet,ale dnes tuto velkou vyhodu ztratilo.No uvidime jak se bude kupovat gta5 na pc.Dnes internet ma i blba lednicka.Ale je to jen muj nazor.
        • komodor a atary robyly len to co roby soni a konz. dyvyzya ms: vidavaly hri na uzavretu plafotmu
          • *na svoju uzavretu platformu
        • Placas kraviny a ani neumis poradne cesky. Az vyrostes, mozna pochopis, jaky jsi hlupak.
          • Nevydavej se za me, troubo :-).
      • Jo,jo ono ty hádky mezi fanoušky bují pořád. Zvlášť když se v této svaté válce PC vs Playstation vs Xbox neustále přikládá pod kotlem. Nicméně i já býval tak před dvaceti lety zuřivý amigista.

        Bože, jak já nenáviděl ty zpropadené ataristy!!!
        • chudaci ataristi... ataricka skoncili ako prve a navyse ich nenavidel kazdy amigista *1*
  • Ilusiveman
    Chyba hned nadpisu, ach jo.
    • chybi ti tam "v" ty chytraku jeden
      *11* *11*
    • aby jsi se nep*sral

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit