Přejít na výpis diskuzí

Vybíráme z předběžného přístupu – bitvy čínských armád, konkurent Stardew Valley a příběh autisty

27.1.2018 21:44
Patrik Hajda   8 příspěvků

Uplynulé dva týdny byly z pohledu early accessu opravdu přecpané až k prasknutí. Pěti hrám jsme věnovali zvláštní péči v našich běžných novinkách. Sem patří retro střílečka Dusk (Steam), středověký survival Life is Feudal MMO (Steam), roztomilý openworld My Time At Portia (Steam), akční RTS Forged Battalion...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tiger Knight: PO Kristu! PO! Éra Chan Čuping, tedy Úpadek Chanské dynastie, začala pokusem o reformu daňového systému okolo r. 50 n.l. a znovuzavedením tzv. legismu (který mch potopil i říši "Prvního císaře"), a vyvrcholila povstáním tzv. Žlutých turbanů v r. 220 našeho letopočtu. Éra v níž se tedy odehrává hra, je éra kdy vrcholilo Římské císařství. Pro příklad: U moci v Římě byl na zač. 3. stol Septimus Severus.
  Toto období (tzv. Období tří říší) tedy trvalo 220-280 našeho letopočtu. Nikoli "před" :)
  • V tomto případě není ani tolik směrodatná historie, jako samotná hra. Tvůrci se možná spletli nebo mají jiné důvody, proč svou hru zasadili do uváděného období. Údaj vychází z jejich vlastního textu na Steamu, viz první věta:

   Tiger Knight is an exciting action strategy PVP game which reenacts large-scale warfare set circa 200 BC.
   • Takže si to sami... njn stane se *1*
    Jinak právě ta historie je na tom to "nej" - ono totiž na začátku této éry proti sobě nastupovala vojska s vidlemi a v hadrech, a na konci se ty tři státy válcovaly těžkou jízdou (ne nepodobnou Evr. rytířům 11-13 stol.), a střílely se opakovacími kušemi, balistami a katapulty. Rovněž se v této éře v Číně tvořily vojenské řády, vznikala díla o strategii, taktice, apod. Jen Kniha o umění válečném Mistra Suna je starší - ten žil okolo 500 př.n.l.
    A to v průběhu cca šedesáti let...
    No a ta mnou zmiň. reforma daní - nadále se platilo penězi a ne rýží - ta také znamenala pozdější rozvoj Číny, jakkoli v době Chan Čuping byla neúměrná pro rolníky a vedla k přelivu vlastnictví půdy na pozemkovou šlechtu (a hlavně na ty tři "warlordy" kteří se pak stali vládci států Vu, Šu a Vej a o tom ta hra je).
    Takže pro mě je ta hra zajímavá především díky té epoše, jinak bych se k ní asi ani nedostal *1*
 • Tiger Knight už umí Římané formace ??
  • jop
 • Pozrel som nejaké streamy z My tíme at Portia a crafting tam je na čas. Typek tam dal vyrobiť nejaké dve trúbky a hodilo mu to 14 hodin. Akože nie je to reálny čas, je to zopár minut, no aj tak ma to dosť odradilo. Toto je už dávno prekonané a myslím že v dnešnej dobe takéto techniky nemajú v hrách miesto...
  • Hlavne by to chcelo multiplayer.
 • Tiger Knight paradna hra mozem len odporucit. Neskutocne kombinacie zbrani a brnenia a dobre takticke zapasy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit