Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tak tahle adventůrka je hodně dobrá. Vždycky je zajímavé podívat se jak vypadá opravdová revoluce proti diktatuře. Jsem potom rád, že ta naše "sametová revoluce" byla taková pohodička... nevím, nevím jak by to s námi dopadlo, kdyby se do toho komouši tehdy opravdu opřeli... kolik tvrďáků cinkajícíh klíčema by pak zůstalo věrných myšlence demokracie :-)

  Co se týká Islámu, je to pořád to samé dokola. Než abychom řešili opravdové problémy (např. že téměř 50% své výplaty odvádíme státu, případně korupci ve státní sféře), tak se budeme raději zabývat Islámem... :-D Panejo, muslimů jsou u nás 2000 a má jich přijít další 2000... Víte co to znamená? Nic. Viděli jste někdy např. u nás v pohraničí opuštěné vesnice, kde už nikdo nebydlí? Takové ty vísky na konci světa? I kdybychom tam umístili 10 000 muslimů... tak bychom si jich ani nevšimli... ale místo muslimské střední třídy, si sem raději vezmeme 50 000 ukrajinců a budeme koukat jak nám devalvují výplaty, protože pro ukrajince je desítka čistého na výplatu, hotová pohádka...
 • Nevíte někdo prosím zda a kde je k sehnání čeština? *3*
  • Čeština není a vzhledem k současným tendencím v české společnosti asi ani nebude, bohužel.
 • no kdyz nam sem nebudete s dalsima podobnyma tahat islam, tak prezijem spis
 • Hra o 40 let starých událostech a debilci do toho samozřejmě tahají Islám a nejlépe i uprchlíky ne?

  Hru jsem dohrál, je to celkem slušná hra na pár hodin. Nebo spíš interaktivní film ne téma revoluce. A ukazuje i, že Islám byl jen malá část revoluce.

  A jak Chomejný lhal o svých myšlenkách.
 • Horst_Fuchs
  Vypadá to na fajn adventuru, ale ten vizuál alá GTA3 zbytečně kazí dojem.
  • Technicky jo, málo polygonů skloro všude :), ale výtvarnou stránkou tomu libovolný GTA imho nesahá ani po kotníky, aspoň z trailerů a gameplay záběrů.
 • TheGGG
  něčím podobným bych si PC rozhodně nezap*asil... na pro-islámskou propagandu mi stačí horliví neo-liberální novináři, hru nepotřebuji
  • Jack1947
   No vidíš a přitom to není pexlizační adventura ale jen adventura odehrávajicí se na pozadí revoluce.
 • No, jedna z "revolucí", za kterou v pozadí stojí tehdejší šáhovi "spojenci" z USA. V té době iránky chodili po ulicích oblečené v sukních a riflích. Pak proběhla "klidná demonstrace se střelbou" (podobnost s ukrajinským Majdanem jen "opravdu" náhodná), šáh byl "padnut" a z Francie přicestoval Chomejní (ano, francoužští demokraté si hýčkali odporného islamistického šmejda) a změnil Irák v islámskou diktaturu, kde žena může na ulici jen pytli a když ji vykoukne vlas z pod pytle, dostane bičem. *1* JJ, a tak stejně západní svět rozhazuje svá semínka "demokracie", "lidských práv" a "svobody" dodnes.
  • On si neplete Írán a Irák, ale popletl si osoby.
  • Ostatně, kvalitní čtení bylo nedávno odtajněno z archivů CIA. Velice doporučím, aby se člověk blíže seznámil s údalostmi v Íránu

   The Secret CIA History of the Iran Coup, 1953
   http://nsarchive.gwu.edu/NSAEBB/NSAEBB28/
  • Až na to, že si to trošku více pleteš. Nebyl svržen Réza Páhlaví ale Mohammad Mosaddeq. Právě onen Mossadeq byl kupodivu velice pokrokový, bohužel, jal se zestátnit iránský ropný průmysl. To však byla velká rána pro AIOC (Anglo-Iranian Oil Company) a tak Briti ve spolupráci s USA rozjeli akci s názvem "Operation Boot" a nebo "TPJAX", během které se k moci dostal vcelku brutální diktátor Páhlaví.

   Za jeho působení, tajná policie SAVAK unesla, zabila, či mučila stovky tisíc Iránců, vše za tiché podpory západu, neb ropa tekla dále.

   A té skutečné revoluci v 79' se nedivím, to byla pouze odpověď na ty težká léta pod Páhlavího vládou
   • Nene, bavíme se o Páhlavím. V lednu 79 odjel pod tlakem levičáků podporovaných z Franice a za tichého mnutí rukou USA do USA (taková ta standardní "záchrana" made in USA, něco jako bylo nabídnuto Kaddáfímu, který to nevyužil a tak skončil zlynčovaný ve škarpě) a už v únoru Chomejní začal defacto vládnout.
  • MickeyMutant
   Že si pleteš Irák a Írán je v tom tvém příspěvku ještě ten nejmenší problém.
   • Ne. problém je ten, že jsi hlupák. *1* Irák měl svého Saddáma, kterého jeho miláčci u USA podporovali po tom, co jim to v Iránu nějak "nevyšlo" až do útoku na Kuvajt, kdy se změnil ze spojence na zlého diktátora.
    • frajere, pokud napíšeš "přicestoval Chomejní (ano, francoužští demokraté si hýčkali odporného islamistického šmejda) a změnil Irák v islámskou diktaturu" - pak ano, skutečně si pleteš Irák s Íránem a nechápu, co okecáváš:)
     • Tak polopatě, chytráku - píšu o průběhu IRÁNSKÉ revoluce. Ano, "Irák" jsem překlepnul, k je na klávesnici kousek vedle n, nicméně každý trochu inteligentní člověk to pozná.
      • MickeyMutant
       Nic se neděje, Irák je na mapě taky hnedka vedle Íránu.
    • "Ne. problém je ten, že jsi hlupák."

     Není nad kvalitní argumenty...
    • Jack1947
     Díky tomu že ho Amíci dovedli ke "spravedlnosti" nebo aspon pomohli se to celé tam zhroutilo... předtím nebyl problém potom...
 • další masáž že muslimové jsou hodní ? *16* *16*
  • Možná to pro tebe bude šok, ale mezi těmi dvěmi miliardami muslimů co na Zemi žijí jsou hodní i zlí lidé, protože (překvapení!) svět není černobílý ani jednoduchý, ačkoliv jednoduchá mysl by si ho tak někdy přála vidět, protože pochopení hlubších souvislostí vyžaduje přemýšlení a studium faktů i historie a to dá holt práci. I z těch dvou miliard může být 1% radikálů a zbytek chce jen žít klidný život jak nejlépe to jde, tak jak k tomu těch zbylých 99% přijde, že je házíš do jednoho pytle.
   • TheGGG
    možná jedno procento radikálové a pak dalších 10 procent potenciální radikálové, pak nespokojená masa, co se nechá manipulovat imámy a najednou tu máme stovky milionů potenciálně nebezpečných fanatiků... díky, o Evropistán nemám zájem...
    • to nikdo z nás, jen se snažím naznačit, že situace není zdaleka tak černobílá, jak se někteří jedinci snaží tvářit, jakože Islám=zlo, Západ=dobro, to je blbost
     • TheGGG
      no, ale je moc zvláštní, že všude kde jsou ti tví hodní muslimové jsou s nimi problémy. Jistě, dokud jich je pár, tak je to pohoda, ale jak si do oblasti natahaj víc a víc svých kolegů, začne tam pro původní obyvatele peklo. Né každý je terorista to ne, ale čím víc jich je, tím víc začínají být drzí, tím víc se vzpírájí zákonům země do které přijeli, tím víc se straní a zakládají no go zony, víc a víc se snaží protlačovat svoje zákony a víc a víc opovrhují nemuslimi. A také ve většině těch hodných muslimských zemí platí pomalu středověké zákony, nebo nevím, jak jinak chceš nazvat tisíc ran bičem za láhev alkoholu, což je běžný trest v takzvaně pokrokové saudské arábii...
      osobně mě hra, která je nástrojem pro-muslimské propagandy nějak nezajímá, užje toho i tak dost...
      • Blue.Shark
       Vůbec jsi nepochopil moji pointu. Škoda. Ale zkusím to ještě naposled s Giddensem. Až dočteš, přečti si jméno kmene pozpátku.
      • zkus si poradne zamavat nekolikrat hlavou a opakuj si u toho nejakou vymejvarnu mozku, to proste s pokrizovanim ma pramalo spolecnyho, mi nejde o smesnost

       no a pak to opakuj denne 20 let

       samotny slova nemaj zdaleka takovej ucinek, jako kdyz se to napoji na nejakou motorickou cinnost, pokud se ti u ni jeste obcas udelaj mzitky pred ocima, ucinek je dokonalej
      • Blue.Shark
       OK, židé mi připadali při modlení extrémnější a srandovnější. Ale jak říkám, rituál jako každý jiný. Budeš se divit, ale třeba taková sociologie identifikuje rituály jako běžnou součást života. Oběd s rodinou je (v ideálním případě) každodenní rituál. Zanechaly na tobě stovky setkání u rodinného oběda následky? Když je náboženství součástí tvého života, je naprosto běžné vykonávat s ním související rituály a nepozastavíš se nad nimi více, než nad zavazováním tkaniček.
      • nepletu, predklon na kolenou, hlavicka do zeme, narovnani, predklon hlavicka do zeme a nevim kolikrat to opakujou, ale kdyz to delaj kazdej den, tak to musi zanechat nasledky
      • Blue.Shark
       n: Řekl bych, že si pleteš židy u Zdi Nářků s muslimy, ale to je nepodstatné. Náboženské rituály jsou v každém náboženství. Pokud bys nikdy neviděl žádné náboženské rituály, stejně postavené na hlavu ti budou připadat i ty křesťanské, popřípadě jakékoliv jiné. Křižování křesťanů při příchodu do kostela je rovněž rituál. Nepřijde ti divný, protože se s ním potýkáš od dětství.

       TheGGG: On je právě v tom ten problém. Proč se Islám nevyvíjí podobným směrem, jako křesťanství? Co třeba proto, že se věřící stále ve víře podporují a nepociťují téměř žádný vliv zvenčí? Jakmile tuhle jistotu skupiny narušíš, začne změna.

       O videích na internetu se zde nebudeme bavit, protože jde o poněkud patologický jev: nenajdeš slušně chovajícího se muslima, protože...kdo by se na to koukal? Co je na tom zajímavého? Generalizace také není na místě, zrovna tak bys mohl tvrdit, že veškeré křesťanské kněžstvo je pedofilní, že všichni češi jsou hloupí vidláci s pivasem, nebo že každý němec točí fekal p*rno.

       Ano, imigranti sem přišli za lepším životem (za horším zřejmě nepůjdou, že?). Ty bys nešel? Kdyby to jen trochu bylo možné, nesnažil by ses narvat tam, kde se budeš mít co nejlépe? Tohle chování je naprosto pochopitelné, ale většina lidí si řekne: "To ale nejsme my, to jsou oni". Můžeš si ale opravdu říct: "Stačí mi, že mi nelétají kulky nad hlavou, půjdu třeba tamhle pod ten most"?

       Závěrem: Samozřejmě jsou mi středověké metody proti srsti. Rozhodně souhlasím s tím, že se příchozí musí přizpůsobit morálnímu a právnímu systému země, do které přicházejí, ale to už není tak moc chyba imigrantů jako spíš vlád daných zemí. S každým by se mělo jednat stejně. Hmm, nějak jsem se rozjel.
      • TheGGG
       nulový vývoj islámu od středověku. Jediné co se změnilo jsou metody jak zabíjet nevěřící, jinak zde není ani špetka tolerance a ochoty se dohodnout na nějakém kompromisu. Na internetu jsou stovky videí, kde muslimové týrají ženy, popravují, nebo ničí nemuslimské památky. A teď nemluvím o ISIS... Takzvaní imigranti se pěkně vybarvili, s vypláchnutou hlavou si sem přišli pro prachy a luxusní věci... Ve většina arabských zemí, jsou pořád středověké metody a tresty... toto může obhajovat jen naprostý hlu*ák...
      • videls nekdy jak se modli muslimove? ty si to doslova natloukaj do hlavy od detstvi, celkem verim tomu, ze ty kymacyvy pohyby jsou neco jako drogra, takovej ritualek, co se zazere pod kuzi spolu s tim jejich allahu akbar, sekta jak vysita
      • Samozřejmě. To je podstata problému. Křesťanství se přizpůsobuje době, je otevřenější. Islám zamrzl stovky let v minulosti - proto ho nejsem schopný tolerovat, dokud on nebude tolerovat mě. Je to podobné, jako kdyby do Evropy přišli lidi, který choděj nahatý, živí se lovením zvěře a my bysme je museli takhle nechat žít. Prostě by si běhali bez hadrů po ulicích, lovili kočky a kdykoliv bych třeba jel autem, tak bych musel počkat, až přejdou silnici. Nesmyslnost.
      • Blue.Shark
       To ale přece nemá lautr nic společného s rozdíly mezi náboženstvími. Situace vždycky závisí na výkladu. Pokud by se našel někdo, kdo by Bibli vykládal doslova, do pěti let znovu skáčeme po stromech...ale ne moc daleko od domova, abychom nepřepadli přes okraj té naší placky.

       Máš-li k dispozici dostatečný počet jedinců ochotných uvěřit, vychytáš-li příhodnou náladu ve společnosti a přitom budeš oplývat přesvědčivým vystupováním, můžeš jim natlouct do hlavy i to, že židé jsou nečistá rasa, či že vlastně ani nejsou lidé, jak z historie víme, přestože nešlo o náboženství. Ideologie ale funguje na stejném principu.

       Když se zamyslíš, nakonec zjistíš, že náboženství, ač možná založeno s čistými úmysly, se vždy stává mocným nástrojem pro kohokoliv, kdo jej umí přííhodně využívat. Vždy záleží na představitelích a jejich zájmech. Proto rád tvrdím, že náboženství, které se nezaměřuje na jakýsi duchovní rozvoj a morální hodnoty, je středověký přežitek. Islám sám o sobě není zlý, není špatný. Respektive není o nic horší, než křesťanství, podíváš-li se do Koránu a Bible. Problém je v "sektě", která se rozhodla dělat ze života peklo každému, kdo se neřadí k ní.
      • vis jakej je ale rozdil mezi krestanstvim a islamem? ze islam je porad na urovni staroveku a to je ten problem

       prave na krestanstvi je videt, ze kdyz se prestane nabozenstvi dogmaticky vykladat a neni prorostly se statni strukturou, tak se da zit v miru
      • Blue.Shark
       Naprosto jednoduchý argument: extrémní pojetí jakéhokoliv náboženství je vždycky špatné. Momentálně je na odstřel Islám, ale na křesťanství, které v minulosti bylo umírněné asi jako morová rána, se velmi rádo zapomíná. Přesto se na křesťanství mnoho lidí odvolává. Světe, div se, i křesťanství má za sebou nepříjemnou minulost s šílenými sektami a bojovníky za kdoví co, pokud nebudeme rozebírat ještě dávnější minulost. Tady máš velmi zajímavou infografiku.
      • TheGGG
       mínuska a žádné argumenty? BrainFree tady zas jede... Alespoň, že Israel má rozum (v tomto zlatej Vávra a jeho názory), když už evropa tak zdegenerovala...
   • Korán,ne jedinci.
    • Četl jsi ten Korán?
     • Korán je lepší než Bible :-) Ale Vážně, po textové stránce je to mnohem příjemnější čtení než Starý zákon. Co se týká násilí, pak Korán skutečně obsahuje verše (je veršovaný, věděli jste to? :-D ), které mohou být použity k ospravedlnění násilných činů, ale pokud se podíváte do Starého zákona, tak tam je genocida nejoblíbenější Boží činností... mimochodem Wels spočítal, že Bůh zabil ve Starém zákoně 2 476 633 lidí.
  • další trouba, který neví nic o světě kolem sebe *7*
  • Blue.Shark
   Ne, pouze hra, která předkládá historické události. Kukni, možná se naučíš něco nového - podobné hry jsou ideální pro předávání vědomostí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit