Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • walltar
    Já si osobně myslím, že každý kdo přispívá na KS chápe že takové riziko prostě existuje.

    A každý kdo má s takovým rizikem problémy čeká na Launch.

    Osobně jsem přispěl na dost projektů a vždycky počítám s tím, že to nemusí vůbec vyjít, nebo že to nebude dobrá hra. Ale dost projektů, které z KS vzešli už ukázali že tak vzniknou i velice dobré hry a projekty.

    Vidím, to tak, že sem jim šanci dal a pokud to jedenkrát nezvládnou, tak už jim peníze znova nedám... Ale když někdo vytvoří parádní hru a potom chce peníze na pokračování, nebo na další projekt, tak mu s radostí přispěju. Takže je na každé společnosti jako to dělá... Viz třeba Shadowrun.

    Early Acceess a podobně mě nevadí... Pokud se dělá pořádně. Ale nakonec jde vždycky o přenesení risku na zákazníka/backera. A každý z nás si musí rozhodnout jestli mu za to takový projekt stojí. A dost toho co už z KS vzešlo a co by jinak neexistovalo za to určitě stálo.
    • XorxoxTalarius
      Jak pisu nize, pocitat od porjektu P. Meolyneuxe ze dopadne jak rika, je na vraceni obcanky :)
  • Nic nove pod slnkom, keby mal Molyneux propagovat Skodovku, cely svet by si myslel ze Boleslav vyraba Millenium Falcony.
  • Nechal si to zaplatit od pc hracu, ted je posle doprdele a bude rejzovat na mobilech =)
    Kdyby rekl od zacatku ze to bude pro mrzacke platformy tak by zadne prachy nedostal.
  • XorxoxTalarius
    Za tohle nemuze ani Early Access a ani Kickstarter. Za to muze lidska blbost a zapominani na fakta. Prece jenom zapomenou ze Molyneux je stary tluchuba a neda se mu verit ani nos mezi ocima, je ten nejvetsi problem. Psal jsem to tady uz kdyz tu hru oznamil ze to bude fail a mel jsem pravdu.
    Aspon ted vidite ze faktor s tim ze do toho neinvestuje vlastni prachy plati nejenom v byznysu obecne ale i ve hrach.
    Tak snad konecne dostali ti posledni blazni co mu verili pres drzku a bude zase dobre v hernim svete. Protoze dokud bude nekdo ochotny mu verit a dat mu prachy, tak do te doby ten clovek nic kloudneho nevyvine.
  • MickeyMutant
    S Games to jde z kopce. Už ani Molyneuxovi se tu nevěří. Co bude dál? To už rovnou můžete začít pochybovat třeba o Danu Vávrovi. Přestože tihle titáni třeba nejsou neomylní, vždy dokážou svou chybu pochopit, uznat a normálně lidsky vysvětlit: https://twitter.com/PeterMolydeux/status/564478556441686016
    • Hahaha, díky, pobavil jsi mě.
    • Kolik lidí (diskutujících) vůbec ví, kdo to je P. Molyneux... Populus, Black and White...
      • Tak nějak a i když nebylo splněno uplně všechno, na co jen pomyslel, tak většinou dodal solidní produkt, který byl zajímavý a měl dobrou hratelnost. Kolik velkých studií si řeklo v půlce, tak to nebude a změnime to, protože narazili na nějakou zasadní překážku. Blizzard třeba též několikrát překopal jejich hry a vytvořil "odlišný" produkt.
      • BaW je pro mě dodnes jedna z nejlepších her.
        • Jednička, tedy. Dvojka byla špatná.
  • Ať už jdou se všema těma early accesama do řiti! Sakra, koho to zajímá a baví, že ho pustí do hry, kde není skoro nic hotovýho a ještě za to musí platit ?! Dřív se tomu říkalo beta test a platilo se testerům, pak přišel internet a někoho geniálního napadlo, že by naopak mohli testeři začít platit herním firmám. Akorát tomu musíme začít říkat jinak, třeba early acces. Já si chci zahrát hru hotovou, dodělanou a ne stahovat hned den po vydání giga patchů aby to šlo vůbec dohrát! O early acces ani nemluvě. Vážně by mně zajímalo, jestli tyhle early typy her opravdu někdy vyjdou.
    Mohli by se toho chytit třeba spisovatelé a nechat si zaplatit za to, že mi dovolí přečíst si dvacet stránek z knihy, na které teď pracujou, a která opravdu co nejdříve vyjde, fakt...
    • Nevyjdou, protoze je to dobrej kseft. Muzes porad dokola slibovat dalsi a dalsi ptakoviny, aniz bys na to byt jen sah, a ofci, co zaplatej se najde dost a dost. Schvalne, ukaz aspon jednu podobne vydanou hru, ktera uz vysla a je dodelana a funkcni.
    • S tím jinak nazvaneým placeným betatestem souhlasím.

      Btw už se inspirovaoi i pár dalších vykuků co nabízejí za penize "zážitky", přitom ještě nedávno šel tok peněz opačnou cestou:

      http://www.rajzazitku.cz/24-originalni-darky-pro-muze/551-pasackem-ovci-a-koz.htm

      nebo takové to rodičem na zkoušku za 999,- na den :) - potřebuji pohlídat dítě a nechce se mi platit za chůvu.
    • Shania
      I knihy mají předčasný přístup (e-ARC) a funguje to velmi dobře.
      • Firingo
        Vidíš o tom jsem nikdy neslyšel *1* Nedokážu si to moc představit na to budu asi muset kouknout. *3*
        • Shania
          Je to v podstatě rukopis, bez finalní editace která se dělá před tiskem. Takže je k dispozici o pár měsíců dřív.
    • Ale ono už mnoho Early Access her vyšlo. Máš tedy ve své úvaze faktickou chybu.
    • Firingo
      Nejdříve jsem chtěl dát palec dolu, protože je i několik dobrých titulů, které by bez early ecces nemohly vzniknout. Pak jsem ale na konci přečetl to přirovnání ke spisovateli a musím uznat, že mě to donutilo se nad tím zamyslet a něco na tom bude *1* Protože jak říkáš za 20 stránek z 400 stránkové knihy, nebo 10 minut z dvouhodinového filmu, by přece taky nikdo neplatil *3*
      • Přirovnání ke knize nebo filmu je zcela mimo. Obojí jsou totiž přísně lineární, neinteraktivní médium. Hra ti může nabídnout mnohonásobně více zábavy i v nedodělaném stavu, protože má ve srovnání s jinými médii mnohem méně linearity.
        • ...mnohem méně linearity a více interakce. To znamená více proměnných a tedy více možností a "více zábavy".
          • Firingo
            Jo to je fakt je to uplně něco jiného. Už jen proto že když ve filmu něco pokazíš tak nevydáš opravný patch musel bys to natočit prostě znova *1*
            Ale zůstává problém že platíš za nedokončený produkt který nevíš jestli dokončen bude... ale tak to už samozřejmě závisí na každém z nás jestli tomu budem věřit a ty peníze investujem *3*
  • erikse
    Early acces je mor dnešní doby, zdá se mi, že to využívá čím dál víc studii jen kvůli tomu aby se co nejdřív napakovala a ty hry potom neodpovídají ani z minima co slibily. Nehazím všechny do jednoho pytle, ale bohužel mě přijde, že u většiny to tak je.
    • VaZqeZ_EU
      Za 20 let, budeš se slzou v oku vzpomínat, jaké to byly tehdá skvělé časy, když ještě hry měli Early Acces... *15*
    • XorxoxTalarius
      U vetsiny ne, problem je ze vetsinou ty studia ktera takhle dopadnou, maji za sebou nejakou hodne znamou osobnost a tak se o tom vice pise
      • I tak je % nedokončených projektů docel vysoké a to hlavně háže špatné světlo na všechny.
  • No jo, Molyneux, to už je taková klasika, že naslibuje hory doly a nic z toho. Úplně se mi teď vybavil "Milo". Kam ten se poděl? https://www.youtube.com/watch?v=CPIbGnBQcJY
  • "ve finále se tak mobilním zařízením přizpůsobuje i PC verze"

    rozvoj mobilních zařízení zatím solidně ku*ví hry. Hlavně že jim to sype.
  • super prace... , kdyz pominu PM tvorbu zkrz minulost... tohle je fakt.... dejte nam prachy, at vyrobime neco,co z vas muze dobre zdimat prachy.... sad....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit