Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tilwaen
    Celkem zajímavý článek, proč je Gándhí v Civilizaci takový agresor, přestože by to měl být nejmírumilovnější vůdce *4*
  • Zayl
    Zbytečné hrát demo. Mám zasebou 3 komplet epic hry a je to prostě base Civ 5 se space tématikou. Pokud vás bavila Civ, bude vás bavit i tohle. Ale doporučil bych začít hrát o jednu až dvě obtížnosti výš než původně chcete, protože AI je neuvěřitelně pasivní (za ty tři hry jsem měl nejdřívější deklaraci kolem tahu 300) pokud máte vysoké skóre a aspoň nějakou armádu.
  • Proč stahovat demo, když plná hra je spíš takové demo Alpha Centauri.
    • demo ?? *4* myslíš pre alfa demo demo ? : D .... blbina pro děcka
  • co mne mrzí, že tam nejsou nejaké pokročilé technologie pro ultimatní zbrane, jako byla treba atomovka. chápu že hazet po sobe atomovky ve svete ktery chcete kolonizovat by asi endavalo moc smysl, ale mohli vymyslet neco originalniho, terba když hrajete za harmony, tak nejakou biologickou zbran, supremacy by mohlo mít chemicke zbrane nebo neco, dala by se toho vymyslet spousta.
    • Walldstein
      Jo dal bych si říct mít na orbitě umístěný Ion cannon..:)
    • Supremancy má u špiónů špinavou bombu
  • jdete do zátoky a máte demičko i víc než 100 tahu, pak ve sleve podporime vyvojare
    • Jack1947
      Hele, sám už z principu hry ze zátoky netaháš ale ponoukáš ostatní aby tam šli a hry tahali.. tak nevím jak to tedy s tebou je. *7*
      • ted jsem zmenil názor a začal jsem tahat na zkoušku, ale beyond earth si koupím na steamu protože je to dobrá hra
        • Jack1947
          Takto potom jo. *3*
  • DEMOVERZE? To slovíčko je mi trochu povědomé, není to nějaký typ exklusivního DLC?
    • Tilwaen
      To si pleteš s datadiskem.

      Demo, datadisk... to už jsou hned dvě archaická slova v jedné diskuzi!
      • Chtěl si říct datadisk u hry která neni MMO
  • Jack1947
    Ty jo demoverze? co to je to jsem viděl ... no řeknu vám ani nepamatuji kdy naposledy to bylo ale bylo to teda sakra hodně dávno.
  • co mě na nový civce potěšilo je jak je krásně stabilní, během cca 20 hodin co jsem zatím hrál v single i multi žádný crash, zamrznutí, ani při opravdu častém alt tabování do windows a zpátky, o tom si minulé díly mohly nechat jen zdát a jsem rád že se na to zaměřili
    • davskal
      civ 5 vanilla i BNW u mě jen jeden crash za 233 odehraných hodin
  • Musím říci, že endless legend je lepší. Prvně jsem tomu nevěřil ale pilně makají na patchovaní a hlavně, je to více propracované ale není to pouze pro milovníky tabulek. Naprosto jiné frakce se zajímavým příběhem, počasí a možnost rekrutovat armády.. Tohle je Civ 5 ve vesmíru. Stejně hloupý boj a navíc to je pro mě nudnější, protože se nemohu ztotožnit s nějakou civilizací. V Civ 5 to šlo a bylo zajímavé vidět cestu nějaké Civilizace od skoro opic do dneška.
    Zde je navíc divný boj mezi lidmi na nějaké planetě? Lidstvo si dalo práci aby vyslalo lodě do vesmíru a pak tam mezi sebou bojují :D To je taková blbost.
    • Právě to, že se Lidstvo mlátí mezi sebou i na jiný planetě je na tom to nejrealističtější...neni to tak dávno, kdy byly závod o dobytí vesmíru mezi dvěma světovými bloky a místo spolupráce svět stíl na hraně 3. světové války...takže asi tolik k tvojim sluníčkovým myšlenkám o tom, jak lidstvo po tom, co "dobude vesmíru" strašně moc zmoudří a ustanou všechny války a všichni se buou mít rádi...řekl bych, že neopak ve vesmíru se to ještě 1000x vyostří oproti současnosti
      • Tady ale nejde o nejakou realitu. Jde o evoluci hry. Porad to same uz po seste. Bojovani proti mimozemskym mestum s neznamymi technologiemi,to by alespon serii mohlo ozivit.

        Jestli se chces bavit o realite ve hrach,tak Civilizace opravdu neni dobry priklad. Tolik hlouposti co tady se jen tak nenajde *2*
        • Coffin.Corner
          No vidíš, já mám zase pocit, že základní principy, které se dějí i v reálu, zobrazuje Civilizace naprosto geniálně už od prvních dílů, samozřejmě až na malé výjimky. Proto si také myslím, že ani žádná radikální revoluce přijít nemůže, protože by se rozbila celá koncepce hry. Snažil se o to třeba Call to Power a nedopadlo to zrovna dobře.
          Navíc šest dílů, za téměř čtvrtstoletí, není zase tak mnoho, aby vznikal dojem, že se jen opakují. Po pěti letech od každého pokračování, stačí dorůst nová generace hráčů, která už se ke starším dílům zpravidla nevrátí.
        • Samozřejmě...protože změna skinu oponenta (místo panáčka chobotnici!!!) by hrozně změnila gameplay hry typu civilizace ve vesmíru kde to po sobě místo kamenů pálej laserama už od začátku (huhuhu, tajemné technologie mimozemšťanů, doporučuji si zahrát galactic civilization abys zjistil, jak bývají technologie emzáků tajemné, a nebo ne, já ti to prozradím hned, vždy je to obdoba technologií, co mají "lidé" kvuli vyváženosti)..máš pravdu, hlouposti co tady se fakt jen tak nenajde, hlavně u těch, co dělaj chytrý hlavičky ,)
          • Ja se bavil o hre,ne o prispevcich. Ale to je zrejme nad tve chapani.
            Ale posledni vetou jsi se nahodou solidne vystihnul.
            • V tom případě se omlouvám a doporučuji příště použít konkrétní přísudek, v mluvené podobě je to celkem fuk ale v psané se nekonkrétní označení (tady) dá vyložit všeljak .)
          • hraješ novou galactic civilization? jaké to je?
            • Ne, ne...myslel jsme dvojku...co jsem naposledy koukal na trojku (je to nějaký pátek) tak to byla dost nedodělaná verze, tudíž jsem za to 50 euro (nebo kolik to stojí) nedával (moje nervy dost testuje DayZ SA)
    • Blbost by spis byla kdyby spolu frakce nebojovali , lidi se navzajem vyvrazdovali odjakziva a nikdy s tim neprestanou *1*
      Jinak moc nechapu o jakych tabulkach je rec me to prijde maximalne zjednoduseny, aby to mohl hrat kazdej. Civ 5 ve vesmiru ano presne tak to je a presna tak je to prezentovane, nikdo nam sem nerval pul roku 5 novinek dene o tom jak ultra nextgen hra to bude (narozdil od zkurvene ea a zasraneho ubisoftu)
      Mrknu se na endless legend, nejak sem tomu nevenoval pozornost tak doufam ze to je fakt lepsi.
      • Ale je trochu divne, kdyz kolonizujes nejakou planetu, tak je tam asi dost mista pro vsechny :). A urcite neleti cela planeta. Takze je kapanek nesmyslne se prat o tolik mista. O to se muzou prat potomci :D
        • Přesně tak, lidi by se prvně spojili a vymlátili všechen původní život a až potom by si šli po krku (až se najdou nerostné zdroje)
        • heh klasicka civilizace trva casove cca 6 tisic let. Pokud BE trva jenom polovinu, tak je to dobra stovka generaci, takze to v pohode splnuje tvoji logiku.
          Jinak stejne jako na zemi i jinde existuji mista pro zivot lepsi a horsi a casto za ty lepsi stoji i bojovat, jinak muzes treba chcipnout hlady apod. *3*
    • to nebylo lidstvo ale staty, nebo možna finanční korporace. když se bijeme tady na Zemi proč by nevalčili i nekde ve vesmiru?
      druha vec je že jejich chovani nedáva často smysl, ale to už je zda se v civ seii takova tradice
    • Hmm. O Endless Legend slysim poprve ale vypada to skvele. Ze bych dal sbohem stale stejne Civilizaci?

      EDIT:tedy az na to ze je to fantasy. Coz je skoda
      • Tak si kup Endless Space, je to prakticky identická hrá. (a neb další studio co prodává stejnou hru 2x).
        Jinak musím souhlasit, civka mě zklamala v tom, že se tam nic neděje - má to malý spád, i na nejvyšší rychlost výzkum na 30 tahů a stavba na 15?
      • S tim mam take problem. Fanousek fantasy bohuzel nejsem, ale jinak je Endless Legend sympaticka hra.
        • Za ty 4 stovky jsem to zkusil a uprimne, zatim spise lituji. Samozrejme tomu jeste dam cas. Ale zatim zustavam u nove Civilizace.
        • Já to teda osobně neznám, ale od stejných autorů je i o něco starší titul Endless Space.
    • S posledni vetou se neda nez souhlasit. Proc nemuzeme bojovat proti emzakum? Proc se zase mlati Francouzi s Brazilci a Asii?
      Kdyby ty noce dily prodavali za 500Kc tak nereknu. Ale oni to pokazde vydavaji jako novou hru...
  • Já už "demo" vyzkoušel a za kup mi to stojí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit