Přejít na výpis diskuzí

Vzpomínáme: F.E.A.R. byl leccos, jenom ne děsivý

17.10.2018 19:31
Ladislav Loukota 53 příspěvků

Ačkoli ve své době F.E.A.R. většina lidí brala jako arciděsivou videohru, osobně se mi v souvislosti s ním vybavuje především jedna specifická vzpomínka - totiž okamžik, kdy jsem poprvé sebral částicovou pušku schopnou oponenty jedinou ránou ohlodat na kost. Po čertech dobrá akce vlivem své přechválené...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • residentevilfans

Monolith by se mohli vysrat už na Pána Prstenů a udělat zase kvalitní FPS. Oživit Blood. Nebo další FEAR, ale nejvíc bych si přál pokračování NOLF. 

• Jack1947

Ani jedno nedostaneš ale 😛

• CainPullo

FEAR na STEAMU za 55 EURO 😀

• Jack1947

Steam je předražením pověstnej ale vida že si hra drží cenu i přes stáří🙂

• CainPullo

1) "Vzpomínáme: F.E.A.R. byl leccos, jenom ne děsivý"

Tak pokud hral jak pise na noteboku (asi u kamarada) - tim se mnohe
    vysvetluje. FEAR jsem paril na tehdy naslapanem Pc jeste ve 4:3 (a byl
    vdecny za 30 fps - pri max nastaveni) za noci v potemelem pokoji. O
    zvuk se staraly sloupove reprobedny. Z Almy jsem dostal malem
    nejednou infarkt (napr.: jak pise Newky - scena na zebriku, kdy se
    nejdriv pos*rete z Almy a pote z jejiho brachy).

2) "Po čertech dobrá akce vlivem své přechválené atmosféry"

Naopak nepamatuji  jinou fps s tak hutnou atmosferou - kombinace strohych
    kancelarskych prostor, v dlc nemocnicich prostor, hudby a zvuku... Vzdy
    jsem byl vdecnej za akcni pasaze (vynikajici AI - alespon ta je v clanku
    objektivne posouzena), kdy jsem vedel za mam na chvilku od Almy pokoj .  V hororove atmosfere je malo her co EEAR prekonalo. Z fps mne ted
    nic nenapada, napric hernim prumyslem: DeadSpace, Alien Isolation.

3) "Víc než Maxe Payna tak první F.E.A.R. připomínal zážitek z prvního Half-Life"

FEAR je jedinecny - nepripominal mne ani Half Live a jiz vubec ne Maxe.

Jiz FEAR 2 byl zklamani, to ovsem jeste nikdo netusil co teprve prijde se tretim dilem. 

• yeniczek

Ad 1) Ta dvojitá lekačka (absolutně geniálně vymyšlená) mě děsí dodnes. Asi moje největší leknutí u hry vůbec.

• TheGGG

slušná fps serie, ale na prvním díle mě nejvíc strašily ty otřesně stereotypní lokace... šedá šedá šedá... rozhodně klady: grafika, fyzika, story, postavy, gunplay, desing některých scifi vojáků, atmoška... no ale horové to moc nebylo, jako u všech podobných her je to trošku děsivé tak první půlhodinu... ještě fear 2 byl ale dost slušnej, pak trochu meh, ale jako celek dobrá sérka... BTW: jedna z mála fps kde se dalo kopat... proč toto není i jinde? WTF WTF WTF

• Jack1947

Slide a kop to je snad už jen v Modern combat 5 lol, to je mobilní hra 😀😉

Fear2 a slušnej ? to jsme hráli asi jinou hru ( ps ještě tehdy běhali hry v pirátské verzi v MP ale anio tam nebylo o co stát)

• residentevilfans

Moje nejoblíbenější Fps, stále ho mám nainstalovaný, dokonce běhá ve 4K a vypadá pořád skvěle. Svoje děsivé momenty určitě má. Ale nejvíc se mi líbí hudba, ten klaustrofobický pocit a samozřejmě střílení. To když dáte někomu kopačku a pak ho vystřelíte do stropu brokou, k nezaplacení. 😀 

Btw nejvíce se mi vryla do paměti scéna ze dvojky, kdy SnakeFistovi vytrhne ten assassin páteř z těla jako Predátor. 😬

• NewKy

Mně v době, kdy to vyšlo, už bylo přes dvacet, ale stejně jsem u toho byl napjatý jak struna a pár lekaček (třeba Alma objevivší se nad žebříkem) mě donutilo vyskočit z křesla. Jedna z nejlepších stříleček všech dob.

Dvojka už děsivá moc nebyla, ale pořád to byla povedená hra. Trojka bohužel úplný propadák.

• ALHAZRED

F.E.A.R. byl strašidelnej teda dost !

Akorad de vo to, zda koukam na blbej horror, kde pobihaj stupidni tinedžeri, nekto je porcuje a ja s tim nemužu nic udelat, nebo hraju horrorovou gamesu, kde se mužu branit a vyjma zakernych lekaček dost ovlivňovat svuj osud.

Podle mne byl F.E.A.R. 1,2+ExPoint, namichan jako vinikajici koktejl horroru a akce, moc se mi libil, jako vubec malo her a rad si ho ješte jednou zahraju...

Bohužel 3ka byl odpad.

• Tak já jsem asi bábovka:) já tu jedničku hrát nemohl, když se mi několikrát nečekaně objevila ta malá holka za zádama apod.. hru jsem vypínal :D Vydržel jsem tak první půlhodinu a po asi dvou pokusech hru hrát, jsem to vzdal a raději si dal něco čistě akčního :)

• drasta

Mne teda jednicka strasidelna neprisla vubec ale ja mam obecne trochu problem se bat u her. Je to ale doted asi nejlepsi strilecka co jsem hral. Demo jsem tenkrat dohral asi 60x a nemohl jsem se dockat plny verze.

• Já myslím, že většina hororových her funguje na placebo efektu. Marketing říká, že je to staršidelné a že se u too budeš bát. A tak to spustíš a celou dobu jsi preventivně podělaný strachy z toho očekávání "teď se každou chvíli určitě něco strašného stane, když je to přece horor". A to i když se tam vlastně absolutně nic strašidelného neděje :-D

Ono i ten RE7 se dá dohrát beze strachu, protože je to většinu času walking simulator, kde se nic strašidelného neděje s pár nepřáteli, kteří jsou éně nebezpeční než protivníci z jiných her. Ale když je to přece resident evil, je to horor, tak jsou všichni podělalní vykouknout za každý roh, protože "tam určitě bdue něco hrozného" :-D

• JohnnyLegend

Tak to jsi kamarade evidentne nehral RE7 ve VR. Ja se u her obecne nejak extra nebojim. Nejvic jsem se bal asi u System Shocku 2, naposledy mne hral na nervy u bezneho hrani na obrazovce Prey.

Ale RE7 ve VR je masakr. Jednou jsem si pri pruchodu tmavou chodbou pridrzoval hrudnik, aby mi neselhalo srdce, jednou jsem lezl do sklepa, odmud vybehla po ctyrech ta zenska a ja malem spadl, naposledy jsem sebou trhnul, kdyz jsem otevrel dvere a vyletely na me dve prerostly vosy. Ja nesnasim vosy a srsne v realu a videt to jejich pulmetrovy zihadlo ve VR bylo moc :) ono vlastne staci prohlizet si ve VR nejakou tu shnilou znetvorenou panenku, ktery se tam valej vsude, aby byl clovek disturbed.

• MalyZeli

Ja to hral teda kdyz mi bylo 11, ale pamatuju si ze sem z toho byl pekne po*ranej. Rozhodne vic strasidelne nez chujoviny ktere vychazeji tedkom.

• Derp_1337

To bylo vaším věkem. Těch 11 let je hodně málo (prakticky jste v té době začínal hrát) a tudíž vám i "ne moc strašidelná" hra mohla připadat strašidelná.

Zatímco teď už za sebou máte ohromné zkušenosti s hrami a jen tak něco vás nepřekvapí/nevystraší.

• MalyZeli

Tak ja zacinal v 5 na ps1, a tam sem hraval taky zajimavy strasaky ktery bych hrat nemel... ale az fear mel nejakej vetsi efekt. Ale chapu co rikas.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit