Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Thanquol

  Legendární, neopakovatelná a nepřekonatelná hra, kde jsem objevil Sapkovského a svět Geralta. Nemám ten vztah ani moc k čemu přirovnat. Možná k prvnímu zážitku se značkou Star Wars a Mass Effect. 

 • Tanatonaut

  ÁÁÁÁ...jednička. Jediná Witcher hra, která je opravdu Witcher. Oproti dvojce a trojce to bylo ještě tehdy opravdové RPG😍 a né jenom 3D akční adentura ( i když s výhradami )

  Navic se autoři inspirovali předlohou a vykouzlili tu pravou knižní atmošku. Prcaní horem dolem. Chlastání a filozofování...

  Souboják mi nevadil. A semi-openworld upřednostňuji kdekoliv a kdykoliv pře openworldem.

  Škoda, že další díly šly na ruku US mainstreamu...🤮

  • "A semi-openworld upřednostňuji kdekoliv a kdykoliv pře openworldem."

   Já v tom moc výhodu nevidím. Open world nemusí být monstrózně velký jako u Ubisoftu (nebo W3), ale vždy se mi jím bude lépe procházet než těmi koridory. To mi pak autoři do cesty strčí klacek nebo plot a já kvůli tomu musím obcházet půlku mapy. U prvního Witchera je navíc v questech hodně back trackingu, takže to dojem ještě zhoršuje. U stříleček, kde se jde koridorem pořád dopředu, je to jiná věc.

  • Duchino

   Povedený bylo, jak tenkrát v rámci propagace dvojky dostal Obama sběratelku. Zajímalo by mě, jestli ta busta Geralta je někde mezi Washingtonem a Lincolnem v Oválné pracovně :-D

  • iSpirit

   ta dvojka je taková sporná. Ten souboják je inspirovaný Demon Souls, bohužel ne moc dobře, přitom když kouknete na alphu, tak tam měli souboják z jedničky a atmosféra vypadala o dost více pochmurněji. Já mám z dvojky rád Flotsam, ten hluboký les je zpracován parádně. Příběh je vystavěn komorně bez nějakých epických věcí, což je taky fajn, ale celkově mě to už moc nepřipomíná Zaklínače. Líbí se mi  možnost volby, která ovlivní kompletně druhou kapitolu, čili znovuhratelnost je díky tomu na vysoké úrovni. Jenže ve finále ta druhá kapitola je taky poslední a pak následuje epilog a hra graduje do ztracena. Trojka začala výborně a Bělohrad mi dost připomíná jedničku, pak to šlo ale do kopru a byla to jen další high fantasy mířená na mainstream. 

   " A semi-openworld upřednostňuji kdekoliv a kdykoliv pře openworldem."

   Podepisuji!!!

 • Veskoslav

  Hlavně tým okolo Marka Ztraceného udělal kus práce při překladu a dabing je také legendární:) Jinak balení obsahovalo DVD se hrou, sountrack, manuál, rozložitelnou mapu A4, průvodce hrou a povídku od Sapkowského. Byla to jedna z prvních her, co jsem dostal na PC v takové edici:)


  Fotografie balení

 • Houdini

  Na jednotku mám najkrajšie spomienky a súhlasím s Vaškom je to kvôli atmosfére! Tak ponurá nebola v žiadnej hre. Aj charakter Geralta je tam najlepšie vykreslený + dabing je tiež taký ležérny, melancholický. Nikdy nezabudnem ako Geralt sundal Velebníčka tým mám vás všetkých u p*dele hlasom: "Drž hubu skur*ysynu, to ty to tady vedeš... je mi z vás na blití" alebo niečo také :D Hudba bola TOP a grafika na tú dobu tiež ušla. Viac  mi vyhovovala lebo bola temnejšia. Aj keď samozrejme po technickej stránke sú 2ka a hlavne 3ka úplne inde.

  • Duchino

   Naprosto souhlasím. Pořád se mi bije na prvním místě série jednička s trojkou. Jednička měla podle mého nejlépe zvládnutý UI i alchymii, ale když si vzpomenu, jak jsem ji hrál na Vistách a nevěděl vteřiny, kdy to zas spadne. Např. když jsem konečně asi na pošesté udolal Bestii a crash...

 • Rastyx27x

  Komentář A. Trojanové je dost špatný, je vidět, že to komentuje člověk, který hru pořádně nehrál, a je zvyklý max na 3A tituly.. :-P komentovat hry by měl někdo kdo prošel celou hrou...

  • Proč? Vždyť to byla dost hrozná hra.

   • iSpirit

    Ne, nebyla. Byla a je, navíc tam byl vidět respekt k předloze a opravdu to na mě působilo jako low fantasy a ne jak high jako dvojka a hlavně trojka.

  • Saturo

   Bohužel komentář Trojanové sedí k názoru velké části lidí, které se prostě první Zaklínač nelíbil. Ten hlavní důvod je řekl bych jeho jinakost a nepřístupnost masám. Trojka naštěstí dokázala spojit originalitu a atmosféru z jedničky a přizpůsobit to tak aby se to líbilo i nenáročným masám. Proto slavila takový komerční úspěch. Někdo zkrátka nemá rád složité a odlišné hry a takových lidí je spousta - viz. Trojanová

   • Krásná ukázka ho*na zabaleného v dárkovém papíře aneb jak někoho urážet, ale vydávat to jako chápající, nestranný komentář. Ne, opravdu to, že se někomu nelíbí to, co se líbí vám, neznamená, že je o něco míň než vy. 

    • Saturo

     Když řeknu že někdo nemá rád složité a odlišné hry tak je to urážka? Zaklepte si s hlavou prosím

     • Plebsu to asi nemá cenu vysvětlovat. Navíc něco, co sám napsal. 

      • Saturo

       Pak kdo tu uráží 😉 

 • deejaywolf

  Nedávno jsem si zase dal celou trilogii.

  Jednička je na pohodu, akorát je tam znát budget, např. spousta skoro stejných postav, ale zase na druhou stranu fajn hudba i příběh.

  Dabing průměr.


 • Rekl bych ze prvni Zaklinac je nejhorsi hra se kterou sem kdy mel tu cest, ale... Mel sem tu pochybnou cest byt kdysi premluven at zkusim LOTRO.

  • michaelfoucault

   Co vám na lotro připadalo tak nesnesitelně špatné?

   • Umele protahovani herni doby tim ze questy byly pres tri mapy kdyz sem mel neco donest. To me dovadi k fetch questum (kterych je mimochodem prvni Zaklinac taky plny, protoze v tom neni nic cim by je okorenili). Jo, levelovat byla bolest, co si pamatuju.

    Proste klasika co v cem si predstavim MMO.

 • Jedničku jsem znovu hrál před rokem a fakt hodně zestárla. Grafika mi nevadila, ale imho tam byl i dost špatný dabing (anglický), hrozné UI, nudné fetch questy a tím semi-open worldem se fakt špatně procházelo. Souboják za mě taky příšerný. Hezký balet s mečem byl až ve dvojce. Tady měl zbytečně komplikované ovládání a děsné animace při boji s mečem i pěstních soubojích. Tohle je hlavní adept na remake.

  Dvojka už je v mých očích ve všem lepší (i příběhově). Svět sice pořád sestává jen z blbě přístupných koridorů a blbé vertikality, ale i dnes je to dobře hratelné.

  Oběma hrám btw hodně pomáhají mody zlepšující ovládání i grafiku. Pro dvojku mimochodem čerstvě vyšel super mod "Farewell of The White Wolf", což je epilog celé série. Navazuje na trojku (z ní si bere i textury) a nejspíš vychází z povídky Něco končí, něco začíná. Zatím jsem to jen nainstaloval a odehrál tak 10 minut. Jen pozor, dabing tam logicky chybí, hraje jen hudba a titulky (ty české dělal Ženíšek, co překládal i W3).

 • Prošku vem ho vidlema :D

 • Jack1947

  Jo hlavně ten vyhulenej roker dabing :D koho to tehdá napadlo že by Geralt mluvil jako taková troska lmfao 😂😛

  • michaelfoucault

   Tak on anglický dabing u třetího dílu není zas tak o moc lepší. Zlatá polština. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit