Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • První co jsem řekl když jsem viděl ještě prototyp soubojů, že je to katastrofa, špatný nápad a že i když je to možná realistické tak je to velmi chudý a nezajímavý nápad z pohledu herních mechanismů. No zajímá mě jestli to nakonec doladí nebo zůstane pravda, že Zabiják má prostě úžasný odhad.
    Jinak to asi celkem jde až na rozhovory, které jsou tak naprosto basic, že mě nenapadá jak budou vůbec schopni tuhle část hry ještě kompletně překopat. V současné betě když s někým chcete mluvit tak vám to chodí takovou úplně nepřirozenou mluvící custscénku (která se snad dokonce i loaduje) a postavy vám hned vysypou cokoliv na co se je zeptáte.
    • Právě že bez patřičného levelu, nevysypou. Když jsem se ptal na synka, tak mne dědek plesnivá, poslal 3x k šípkům :D ....No co, když šel chrápat, přišel o zlaťáky *5* Jinak cutscéna je úplně přirozená :)

      Je pravda že s lukem jde zabít pomalu jakákoliv přesila, pokud máte kam ustupovat. A to loknutí nepřítele který drží stále stejný odstup a není schopný se k vám přiblížit, by též měli nějak upravit.

      Co se týče hromadných bitev ... to je težký. Buďto zde máme rubačku ala Mount and Blade ...nebo pak reálněji KDC. Nedokážu si technicky představit mix Mount and Blade a KDC. ... Každopádně nikdo nevíme jak takové reálné rubačky třeba 50 na 50 vypadaly ... Dost pochybuji, že jako LARPOVÁ bitva (kde se nezabíjí), nebo hlava nehlava ala Statečné srdce ...

      Jinak les v dešti je něco úžasného. Všechna čest.

      *8* *8* *8* *8* *8* *8*
      • Sledoval jsem pár streamů, takže toto je čistě můj osobní dojem z nich. Ten přestup do rozhovorů mi doopravdy nepřipadal moc dobrý ale pokud existuje i možnost že vás tázaná osoba pošle do pryč tak mě to pouze těší. Já toho svědkem nebyl.
        Teď jsem se koukal na vysvětlenou část v eurogameru a speciálně ta možnost volby vypadá celkem zajímavě
        • Teďkom v betě si na začátku člověk vybere, zda jeho postava je lepší v řeči, boji, nebo myslím v obchodě .... u questových postav je pak v rozhovorech většinou na výběr možnost všech speciálních odpovědí, případně jen 1-2. Dle levelu pak člověku odpověď vyjde, nebo ne.

          Třaba taková sranda: Vzal jsem si osmansky, nebo kdo jsou:) oblečení po zabitém nepříteli. Vejdu do nepřátelského tábora - neútočí na mne, protože mám jejich zbroj :) (ještě ozkouším, ale pokud to tak je, tak hodně dobrá záležitost) a dám se do hovoru s jednim strážným. Kdy mám na výběr:

          1) Mluvit česky
          2) Utéct
          3) Zaútočit
          4) Zkusit mluvit maďarsky *1* *1* *1*
          Zatím mi maďarština moc nešla ... něco na způsob ..Mluvzrny ješto plie *1* *1*
          = Útok strážných.
          • Jj, faction armory měl už starej dobrej Fallout 3 a FNV, stejně jako dialog volby podle speech skillu, když se budou Warhorse hodně snažit, možná se dostanou na úroveň her od Bethesdy před 10 lety *7*
            • Hry od bethesdy mají nějakou úroveň? jako hrál jsem všechno od oblivionu + od nich sprzněný fallouty a jsou to naprosto primitivní RPG... tuctovej příběh, trapný Q, soubojovej systém je jen spam levýho tlačítka a u serie elder scroll jsem vždycky totálně nesnášel magii... vůbec bych do toho bethesdu netahal
    • ve vetsine realtime rpg jsou souboje tragicka soucast, tohle tezko bude horsi

      jsem zvedavej, jak to dopadne, protoze na to ve svych videiich kladou tak velkej duraz, ze to bude jako prvni na rane, az to vyjde
  • wenceslaus
    Nevím, poč neukázal Warhorse i ty kombinace, které do hry pčidal spolu s novými zbraněmi, to ten souboj vypadá hned o dost líp (úder štítem atp).

    Jinak optimalizace se dotýká i AI, kdy NPC trvá pčíliš dlouho, než se rozhodnou (a někteří občas zůstanou přemýšlejí o křemíkovém nebi). To se samozřejmně projevuje i v boji...

    Taky doufám ve větší plynulost přechodu animací, jak mnozí píšou a i tenhle "lag" by tomu mohl pomoci. Warhorse už uvedli, že by do dalšího dílu chtěli do sysému zapracovat různé animace pro různě zkušené bojovníky, takže rozhodně počítají s vývojem jak systému i animací.
  • TheGGG
    Souboje vypadaj teda dost strašně... jak jsem psal, postavy do sebe tím mečem spíš šťouchaj, textury do sebe zapadaj, vojáci se v bitvě rozdělí do dvojic jak děcka na přechodu a pak se nějak krkolomě plácaj mečem po rameni.
    Snad to Vávra nějak odladí a taky by mě zajímalo, kolik vlastně dokáží nacpat do jedné bitvy vojáků, už o tom byla nějaká zmínka? Protože co by to bylo za bitvu, kdyby se tam po pár minutách ta hrstka vojáků pobila... tak jako alespoň 400 vojáků na scéně by být mohlo
    • urcite jo. V pondeli vecer si k tomu sedne a je vymalovano. Jako ze se Dan jmenuje.
    • Vávra je dizajnér, ne programátor. Funkci programátora tam asi zastáva nejaky diletant.
      • ChallengerCZ
        Stejný co tě učí gramatiku.
      • TheGGG
        já vím, pojmem vávra označuju celej ten jejich tým...
  • Vyzkouseno na Phenomu 955, GTX 560Ti, 8GB ram a na plne detaily 10FPS, na LOW 18FPS. Takze asi po dlouhe dobe vec kvuli ktere je cas vymenit zelezo. Jinak grafika vazne kouzelna a atmosfera take. Uvidime jak budou hosi pokracovat.
    • no na fx8300 gtx 970 8gb ram to šlo na medium cca 24+fps (až někam k 40fps) na very high to šlo tak 20+ a low sem nezkousel, prislo mi to že to de dost stejně akorát very high sežere VRAM jak přesnídávku, medium stači tak 2,5gb vram ale stejně se to furt cuká jak to něco nahrává... na very high to taky padalo, medium ci high mi nepadalo. Moc sem to nehrál, nechci si to kazit, komp mi to evidentne moc nestiha, furt to neco nahrava atd. Ale vypada to teda od high včetně a vejs moc hezky o tom nic. Práce je natom furt jak nakostele, driv nez za rok bych to necekal ani omylem, pokud to ma bejt v nejakym rozumnym stavu,
  • Nejvíc na to plivou ti, co nemají železo a shlédnou gameplay ve 480 na youtube. Hraji na high detaily s GTX770(někdy trhá, někdy ne) .... a ta hra je naprosto úžasná. Máme tady vizuální nextgen hru. Pořád čekám kdy po té lesní cestě pojede cyklista a pro dřevo přijede tatrovka :D

    Souboje s 2-3 protivníky, sakra kupa adrenalinu ....ještě že luk. Rozhovory pěkné, spousta možností. Bavím se.

    Každá hra nemusí být o tom, že po lese hledám hloučky potvor, abych se naleveloval, abych měl dostatečný level na další hlouček velkých potvor atd. atd...

    Jo respektp za hudbu v pozadí :)

    A vůbec, kašlu na KDC a zítra jdu do lesa *5*
    • TheGGG
      ty si teda hustomil... proč by to měli lidi sledovat v 480p? A proč myslíš, že to hatujou jen lidi se slabým PC, navíc když dneska kdekdo má doma 970... (já spíš pokukuju po 980, zvlášť když to platí rodiče), ta hra je prostě neoptimalizovaná, ale to není její problém (je to koneckonců beta). Problém je, že jak je na scéně víc jak čtyři bojující vojaci, začne to vypadat super směšně a né jako tvrdá medieval řežba.
      • Hele, super smesne to vypada v DS 2 v bitve s bosem v lavovem poli , kdyz proskakuji 3 metry vysokou rukou.
        • TheGGG
          nice try anonymku, ale toto má být vávrovo reálné geniální a superepické next gen historicky přesné a struhující drama. Pokud to chceš srovnávat s old gen DS2, kde navíc procházení skrz textury bylo ojedinělé, pak je to docela trapas...
          • Ojedinele, tak to bys mel nafasovat k tem cernym brylim i bilou hul.
            • TheGGG
              ta by se hodila na trollíky jako ty. Bylo to víc ojediněle, než v pěti minutách King Kong C*m...
    • Jo a zvuky celkově supr..... jdu lesem, slýším klapání .... a opravdu jsem podle toho zvuku došel k potůčku kde byl dřevěný "mlýnek" a klapátko :) Hustý :D
      • Fordzy
        To klapátko jsem zrovna před chvilkou našel. :D
        Jsem si myslel, že někdo rozbijí šutry, tak jsem hned běžel to zkontrolovat a je to hezký pocit objevit v lese takový malý detail.
  • Všechno co tady hře vytýkáte je mi jedno!!! Nejdůležitější je, aby ve hře šlo otevírat a zavírat hledí přilby. Po tom toužím nejvíc a v žádné hře jsem to neviděl. *1* *1* *1*

    PS: Můj komentář je stejně duchaplný jako 75% zdejších komentářů. *1* *1* *1*
    • vsak jasny. Ja chci take poradne rally, kde nebude videt pres spinave predni okno.
  • Veskoslav
    Spolužáci měli takový nápad, že by jsme novou mobilní hru, co tvoříme ("klasické" RPG v češtině/angličtině ala Baldur) šli přes KC (částka byla na 1000 dollarů). Ale tady vidím, že to není nejlepší nápad. Finance nechybí, spíše je to "zadarmo" marketing, ale lidé vidí defacto všechno co se týče vývoje a neustále jsou zde geniální příspěvky o tom, jak vlastně nic nedělají. Na jednu stranu super, lidé vidí, jak jde vývoj. Na tu druhou je peklo číst některé perly ala bob/max a spol. o průseru atd. Vidím to u další hry, co mám v alphě (The Dwarves) a tam si občas číst ty bláboly Němců je taky docela slušně o hubu. Steam mi zakazuje publikovat jakékoliv obrázky ze hry a přitom jsou fakt nádherné, zejména lesy a louky. Pak je ale uvolněné video okolo bety atd. A to podle mě hře škodí. Lidé si zvykli na "bety" ala Divison atd. Ale měli jste vidět technickou betu od HoTS (ve hře jsem od technické alphy). Obdivuji studia, co do toho takto jdou, já bych na to nervy neměl neustále se obhajovat.
    • Nejsem si jist, jestli s tvým vkusem(Trpaslíci např.) jsi vhodný kandidát na příběh u hry. Na druhou stranu, záchrana světa a hledaní x Postav, skladaní party a poražení všehozla je pořád populární v herní oblasti viz Zaklínač 3 či Dragon Age:I, čili nároky na herní příběhy jsou malé, ti co se snaží vymanit nemají moc na růžích ústláno...
    • ucho
      já myslím, že tyhle podvodné kampaně nemohou na kickstarteru uspět, tohle lidi odhalí.
      • Veskoslav
        Ano Ucho, podváděli by jsme, ty jsi na to 100% kápl. Chtěli jsme na KC vydělat a pak utéct do Argentiny za Hitlerem.
        • Do WH tě nevzali, tak jsi skočil na nějaký pidi projekt?
          • Veskoslav
            Bobíku, zapomněl jsi psát slovensky, už se v tom ztrácíš.
        • ucho
          tak je fajn, že se to nebojíš přiznat. skoro jako kdybys šel do sebe :)
          • Veskoslav
            Tak určitě:) Ono fakt se nám nechce do vězení a když kupuješ letenky dopředu, tak jsou levnější:)
    • Veskoslav production *15*
      To chci vidět a díky za informaci..... To bude bomba!
      • Veskoslav
        Pouze píšu příběh pro tu hru. Nic víc.
        • TheGGG
          o čem je příběh? To by mě fakt hoooodně zajímalo. Já mám taky jeden na skladě... o mladém chlapci z Kanady, co se stal světovou pěveckou hvězdou...
          • Veskoslav
            Světová zdravotnická organizace pomocí viru očkování a genetické manipulaci započala válku v Evropě.
            • Veskoslav
              Děkuji. Budu jenom rád. Čím více lidí mi dá nějakou odezvu, tím lépe se to dá připravit, upravit atd.
            • ucho
              zatím jsem přečetl jen prolog a moc se mi to nelíbí. moc dobře se mi to nečte. během dneška sepíšu konkrétní výtky, ať z toho něco máš.
            • TheGGG
              Good... co takhle mi tam hodit epizodní roli mladého sexi hřebce, kterému kvůli očkování narostl 50 centimetrový p*nis a nyní musí denně uspokojit 50 žen? Může se jmenovat třeba Ignác "Tatarka" Vlašák...
              Kdyžtak jako DLCčko postava...
            • posílat cizím lidem príbeh hry je težce profesionalni, tvi kolegove z toho budou mít jiste radost.
            • Veskoslav
              Posláno. Samozřejmě je toho víc, ale stále to přepisu, takže pak napiš, co si o tom myslíš. Budu jenom rád, zatím to moc lidí nečetlo, ale zatím si nikdo moc nestěžoval:)

              GGG: Jo mám, mám tam jednu ženu a mrtvého černocha.
            • TheGGG
              sorry, ale to zní jak rip off resident evilu... Doufám ale, že tam máš v rámci gender a multi kulti správnej poměr postav.
            • pro ucha
              vzhledem k veskovym literarnim a intelektualnim schopnostem to bude jiste nejaka blbost
            • ucho
              ucho@tiscali.cz
            • Veskoslav
              Dej mi svůj mail a klidně ti pošlu první tři kapitoly:)
            • ucho
              takový srandičky, na takovou blbost, jako že zdravotnická organizace započala válku, ti nikdo neskočí. a teď po pravdě. o čem je příběh?
        • Tak proč fabuluješ že hru tvoříš když jen píšeš příbeh?
          • Veskoslav
            Ano píšu jen příběh, který u RPG není naprosto důležitý a hraje 36. housle:)
          • Tilwaen
            Však příběh je součástí hry, doslovně vzato má pravdu.
        • Tak to bude jistě hodně duchaplné dílo.
          • Veskoslav
            Příklad toho, jak píši, si můžeš přečíst na stránkách u WH, kde byla soutěž na krátkou povídku. Mou přezdívku jistě najdeš. Mimoto nestydíš se vydávat za registrovaný nick a ještě k tomu holku?
            • Tilwaen
              @Tilwaen n.2: Četla jsem to je to literární odpad

              Když už nic jiného, tak alespoň piš spisovně, děláš mi ostudu. Chybí ti tam čárka.
            • Veskoslav
              Jistě onane, zcela jistě:) Ty určitě píšeš jako polobůh a literární zkušenosti máš na úrovni takových velikánů jako DJ Bobo atd. už jenom zvolená přezdívka onan vypovídá o tom, že ochlupení ti nejspíš začalo růst až loni, což? *3*
            • Také jsme to viděli a byla to klasicky sr*čka...Ale hezké vidět někoho jak se veřejně ztrapňuje. To vždy potěší. Bl*ců není nikdy dost.

              A jak víš, že to je ženská? Viděl jsi snad pod její "xx..l" bombarďáky? Nebo jsi jen nadržený Ostravák?
            • Veskoslav
              Anonyme, nekraď nicky, není to slušné.
            • Četla jsem to je to literární odpad *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit