Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Derp_1337

  Každý správný markeťák ti řekne, že neexistuje nic takového jako "negativní" reklama. Ať už se o něčem mluví v dobrém a nebo špatném, hlavní je, že se o tom produktu mluví.

  Takže i když odložení hry vyvolá u hráčů "negativní" emoce, tak pořád je to do určité míry úspěch, protože hráči k té hře už mají nějakou emocionální asociaci ještě před vydáním. A pak je o trochu větší šance, že ti hráči budou sledovat datum vydání hry a tu hru si zahrají, aby se přesvědčili, jestli to čekání za to stálo.

  Samozřejmě tahle marketingová strategie neplatí na většinu lidí. Ale i boost o pár procent je úspěch pro marketingové oddělení. (Na ty ostatní lidí použijí jiné metody.)


  Tenhle "negativní" marketing má i své problémy, protože všeho moc škodí. Management/vývojáři/marketing si musí ohlídat, ať se hra neodkládá až příliš hodně, protože pak hrozí, že ty "negativní" emoce přerostou v apatii a lidi se raději o hru přestanou zajímat, aby se vyhnuli dalšímu zklámání.


  TL;DR = jedno nebo dvě odsunutí data vydání většinou hře neuškodí. Spíš to naopak lehce zvedne zájem.

 • Gulivera84

  Bylo videt ze ten engine v chodu je  takovej... nevim jak to rict...dojem zanechal vselijakej...

 • Jevo83

  Vo velkych teamoch to je niekedy aj vsetko dokopy a k tomu este vzajomne podrazanie si noh a nedostatok komunikacie. 

  Z pohladu projektoveho riadenia je kazda AAA hra vlastne  niekolkorocny projekt, ktory udrzat v rozumnom tempe a dotiahnut do konca je vzdy tazke..

  Ale mam pocit (mozno nespravny), ze posledne 2-3 roky sa tie odklady stali uz nepeknym standardom... preto sme aj tento odklad uz asi vsetci cakali, lebo prirodzena skepsa..

 • Inferius

  Ne, ze by to nebylo jasny hned od zacatku, ale nevim, proc ty firmy takove akce delaji i u her, u kterych je jasny, ze nestihnou vyjit. Jestli je to marketing stylu, ze vedeni si mysli, ze vybicuje vyvojare k vykonum a nebo jestli je podle marketingu lepsi neco slibit a pak to odlozit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit