Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mel jsem moznost chvili to vyzkouset a musim s recenzi zcela souhlasit. Vlastne ne, za tech par desitek minut hrani musim v jedne veci odporovat - ja bych i jeden bod pridal.

    Ta hra je alespon podle moji nedlouhe zkusenosti neuveritelny ukaz. Je to nadherne skloubeni vkusu vyhovujicimu i soucasnemu hraci s poctivou nostalgickou hratelnosti. Navic ve skvelych kulisach pribehu, grafiky, vseho.

    Ocekaval jsem od toho hodne velkou davku akce, silnou koridorovost, hodne hlouposti a mozna lehkou beckovost. Misto toho jsem v tech uvodnich chvilich dostal paradni zazitek, kde se skloubila zabavna akce tak akorat okorenena ruznymi perky, plizenim se a podobnymy bonusy spolu se spickovou prezentaci.

    Ten posledni bod bych mozna jeste vyzdvihl, tohle je totiz regulerni top titul. Bal jsem se takoveho Duke Nukem Forever v hitlerovskem havu. Misto toho je to skutecne ackova, vyborna, velka a predevsim poctiva singleplayerova hra.

    Nutnost pro vsechny, kdo radi vzpominaji na strilecky z let minulych. Tesim se, az budu moci dohrat zbytek.
  • ten steam mne uz vazne stve, je to tam o 20€ drazsi nez v obchode, pritom nekde mužete zaplatit pres net a poslou vam predem steam kod na mail.
    tak o co jim jde na steamu?
    • Veskoslav
      Steam už to psal minimálně 10 krát, proč jsou nové hry v distribuci dražší než v kamenném obchodě. Od té ceny si odečti 15% "marži" Steamu a dostaneš se na cenu 42 euro, což prodává 2/3 obchodů.
      • Lol to je neskutecna pitomost. Steam ma 30% marzi stejne jako retail.
      • ucho
        Steam má marži kolem 30 %.
        • Veskoslav
          Tak to mám staré informace, kvůli vydání jedné hry v roce 2008 jsem si to zjištoval. Tak dík.
          • Steam mel vzdy marzi 30 %.
          • ucho
            http://www.pcgamer.com/2013/05/02/steam-and-gog-take-30-revenue-cut-suggests-fez-creator-phil-fish/
      • aha takže ostatní obchody nemají marži, seems legit
        • Veskoslav
          Opět nepochopil. Ale co, s Jackem se ti dobře povídá, tak se s ním bav dál. Pokud nejsi takový hlupák za jakého Tě považuji, tak si jistě najdeš důvod, proč má Steam dražší AAA tituly v den vydání;)
        • Jack1947
          Hlavne je to tam o 200-300 levenejsi... pokud teda Steam nema sberatelskou edici. *15*
  • Novýho wolfika jsem ještě nehrál, ale co jsem viděl různý gameplaye, tak mě nehorázně štvou ty robotický psi, futuristický zbraně atd... Měli by to zasadit do obdoví 2. světový války. Wolfenstein 2 byl nejlepší z celý série. Tohle má do něj hodně daleko.
    • Veskoslav
      Víš, že jako Wolfenstein 2 je označována hra z roku 2009? A ta rozhodně není nikterak dobrá. A RtoW je plná futuristických zbraní Nacistů. A období 2. světové? Nemyslím si. To téma se v rámci této série vyčerpalo a já si raději zahraji alternativní minulost, kde oživly stroje Nacistů, které bud byly pouze plány (divil by ses, ale systém propojení robota a člověka Nacisté plánovali) nebo pouze prototypy (stíhačka, která je předchůdcem nové generace neviditelných bombardérů;))
      • JohnyTheZik
        Wolfenstein z roku 2009 dostaval prumerne 7,5 z 10, coz nemusi byt nutne znamka kvality, nicmene tvrdit, ze ta hra nebyla nikterak dobra, je taky trochu ostry. Navic bych skoro rekl, ze jestli te New Order bavi tolik, jak tady prohlasujes, tak je prinejmensim velmi podivny, ze te nebavil Wolf z roku 2009.
    • Keyz
      Tak ten robočokl má snad smysl. Jinak by jsi hodil buřta a byl by klid *15*
      • Veskoslav
        No jemu stačí hodit granát a výsledek je stejný *1*
        • proč to tedy nehraješ když je to tak dobrá hra a misto toho se bavis na foru? aha dostavil se stereotyp
          • Veskoslav
            Bože Maxíčku, hru nechci dojet na jeden zátah, mám 4 hodiny hraní za sebou a chci si nechat další hraní na později. Chápu, že dítě jako ty to nechápe, ale jednou, jednou až vyrosteš a půjdeš na střední školu, tak pochopíš, že ne každý hraje 13 hodinovou hru na jeden zátah. Navíc já prolézám všechno včetně tajných vchodů atd. takže jsem teprve u 3. mise.
            • Veskoslav
              Ne nejsem už od roku 2009, ale dobrý pokus;)
            • Pozor na to, pan Veskoslav už je na střední škole, takže se může podělit o moudrost světa, kterou za svůj dlouhý život stihl sežrat. :D
  • Ten, co krade anonymní nicky je Predátor, kdysi tu psal ty svoje srance. V současnosti působí jako hlavní troll a kašpar na extrahardware.cz a obhajuje nVidii srdcem i občas nějakým tým agresivním výpadem.
    • Jack1947
      Na takoveho pc blba velice chabe. *3* Aspon je sranda zase na druhou stranu.
    • Keyz
      Třeba to dotáhne sem: http://www.exotopedia.org
  • Hodně mě tato hra láká, ale pořád nevím jestli pořídit nebo ne. Vypadá to že by to mohla být kvalitní, na dnešní dobu trochu náročnější FPS. Minimálně je to pro mě hodně zajímavý zasazením děje a jeho tématikou, ale byl bych radši kdybych si mohl zastřílet na straně nácků a ne proti nim. Člověk hold nemůže mít všechno. *13*
    • A jeste tak moci hlidat koncentrak a delat obsluhu krematoria, co kreaturo?
      • Astaroth nevim proč mě hned nazýváš kreaturou. Opravdu omezenost dnešních lidí co znají jenom pravdu vítězné strany je hrozná. Člověk řekne že by chtěl hru a nebo film, kde bude hlavní postava Německý voják z období druhé světové války, a okamžitě všichni co moc neví o tomhle období začnou vyřvávat. Ty zrůdo ty ha..zle ty bys tam chtěl dělat člena popravčí čety. Nebo bys chtěl dělat hlídače koncentračního tábora, a vraždit stovky lidí. Ne to fakt ne víš asi to možná pro tebe bude novinka ale druhá světová válka a nacismus to nebylo jenom o holocaustu,v té době se stalo spoustu věcí. Spousta z nich by si zasloužila kvalitní zpracování převyprávění ať už ve hrách, filmech a nebo literatuře. Když už jsme u toho tak příběh jednoho z vedoucích pracovníků koncentračního tábora by byl velmi silný a velmi dobrý námět na příběh nějaké adventury nebo filmu. Kde ten člověk musí rozhodovat o životě a smrti stovek lidí a to i když se mu to vůbec nelíbí protože musí chránit svojí rodinu a blízké. Zrovna nedávno jsem se díval na dokument o koncentračních táborech, který se tíkal života právě takového člověka kterého sem tu popsal. Bohužel jsi nevzpomenu na jeho jméno. Pracoval v Německu v koncentrační táboře jako vedoucí expedice tudíž on rozhodoval o tom kdo půjde na smrt do plynové komory a kdo na nucené práce. Ta práce se mu nelíbila ale musel jí dělat, a asi nejvíc mě dostala výpověď jeho žijící dcery která vzpomínala jak její tatínek přišel z práce domů a nevnímal a nekomunikoval okamžitě šel do sprchy a tam byl hodinu a pořád dokola se mil. Když vylez tak zbytek dne byl jak tělo bez duše až ho to na konec ještě za války dohnalo k sebevraždě. Samozřejmě během celého dokumentu pořád opakovali proč nic neudělal když se mu to nelíbilo, ale co mohl udělat nic, kdyby se o něco pokusil nebo by se snažil zachránit jenom jednoho člověka, a ostatní na to přišli tak v tom lepším případě by ho jenom zastřelili ale v tom horším by do toho tábora nastoupil i se svojí ženou a dětmi. To si myslím je hodně silný příběh který by si zasloužil zpracování jak ve hrách tak i ve filmech, a když by se toho ujal šikovný scenárista a nebo vývojář a dobře by tento příběh zpracovali tak by to byla velmi emotivní a silná hra. Nebo operace Valkýra by byla skvělým námětem na hru. Rád bych si zahrál i za obyčejného vojáka na frontě nebo člena Waffen SS např. divize Das Reich. Který je přesvědčený nacista a věří za to co bojuje to byl také velmi zajímavý a poutavý příběh. Dnes ještě žije spousta pamětníků kteří za války bojovali, kdyby si někdo dal práci a objel pár těchto lidí co za války byli nacisté z přesvědčení a dnes ještě jsou a nemají problém o tom mluvit. Dal to dohromady pořádně zpracoval. Tak by nám po té mohl nabídnout velmi zajímavý příběh který by nám ukázal pohled druhé strany, a možná vysvětli co je hnalo dopředu a proč to dělali. To si myslím by bylo minimálně hodně poučné a ukázalo by nám to že i na druhé straně bojovali lidské bytosti. Na závěr kdyby si mě chtěl nazvat nacistou tak tím nejsem i když je mi např. jejich sociální a ekonomická politika blízká a myslím že by mohla velmi dobře fungovat, ale rasovou politiku neuznávám a mám s ní problém, protože zabíjet stovky tisíc lidí jenom proto že mají jiný tvar lebky nebo jinou barvu je demence. Co se tíká vyhlazení židů tak to neschvaluji ale ani neodsuzuji v tomto ohledu jsem neutrální, kdyby tě zajímalo proč tak proto že nacisté nebili ti kdo přišli s antisemitismem ale zatím poslední z dlouhé řady těch co se o to snažili. Židi se pokoušela vyhladit téměř každá velká civilizace co tu kdy byla např. Starověcí Egypťané nebo Římané a spousty dalších. Takže nenávist k židům je tu už tisíce let, a když to trvá už tak dlouhou dobu tak proto bude zřejmě nějaký pádný důvod o kterém za tím nevím a nebo ho nechápu. Proto jsem v tomhle neutrální. Historie druhé světové války je můj koníček a velmi mě zajímá, proto se snažím zjistit co nejvíce informací o všech stranách a událostech abych pak mohl říct že se snažím být co nejvíce objektivní co se týká tohoto období. Pokud je tu někdo kdo by chtěl o historii druhé světové diskutovat tak budu jenom rád ale za podmínky že to bude slušná debata. Pokud si někdo dá práci a přečte celej tenhle můj román *1* tak doufám že se nad tím co sem tu napsal zamyslí a pak už mě nebude bezdůvodně nazývat kreaturou nebo nějak jinak.
        • Precti si "Smrt je mym remeslem" od Merleho.
          • Kdysi sem přečetl a musím říct že je to velice zajímavá kniha.
      • A zrovna takovy ThemeAuschwitz bych si klidne zahral.
        • "You know its a big town, there is other stuff there..."

          https://www.youtube.com/watch?v=pvz46mWEF-A *1*
          • :D
  • nekdy vám závidím že mate tak nízky vkus, protože nekdo s vyssimi naroky dneska nema co hrát
    • Jack1947
      Povez co by jsis predstavoval za FPS ? *7* Hry na motivy stareho Wolfensteina jsou zadne nebo uplne vyprodane zbozi ( uz to nikoho nezajima).
      • tak treba doom 3 byl dobrej, to melo hustou atmosferu, sci fi zbrane, cool prisery, nej grafiky v ty dobe, i skladacky v podobe audiologu a zprav v pc atd.
        • Ty vole, doom 3 byl po doomu 1 a 2 velke zklamani. Vzdy to byl naskriptovany koridor, zacatek upadku fps zanru.
        • Jack1947
          Nedavno byla BFGedice (nebyla nic moc) takze treba jednou bude ten DOOMIV Konecne a splni tve naroky. Mozna. *3*
        • Ale jinak to byla nuda *13*
          • Prestan! Prosim!
      • Dej si Deli a neotravuj tady puso *Mucq *3*
    • nekdy vám závidím že mám tak nízky vkus, protože nekdo s vyssimi naroky dneska ma co hrát
  • Keyz
    Vypadá to na dobrou FPS bez větších debilit.
    Nové "perky" podle hraní, omezený autoheal a také to vypadá podle obrázků dobře. Jen škoda , že se to neinspiruje Shadow Warrior, kde lze protivníka brutálně likvidovat. Hrůzy války by byly o to větší.

    Btw v recenzi se píše, že na 3 z 5 to je těžké. Já tedy četl opak. Mnoho lékáren a v případě krytí to je lehké.
    • Veskoslav
      Autoheal doplnuje vždy na celé desítky, takže od 1 do 9 života max. Což se dá. No krytí. Ono když se prozradíš a spustíš alarm, tak na Tebe vyběhne opravdu všechno a moc krytí nepomůže. Lékáren je omezeně na 3, ale pořád se to dá. Horší je to s náboji.
      • Keyz
        Dík za info.
        To vypadá, že ten patch toho dost vyřešil a netřeba zvedat obtížnost jak bylo doporučeno před vydáním.
    • Jack1947
      Ty jo lekarnicky... uz si nevzpominam kde sem je naposledy videl (na pc). *15*
  • Jedinu vec ktoru tak uplne nechapem a nesuvisi priamo s kvalitou hry, je komu to chcu vlastne predat. Wolfenstein je stale asi dobra znacka ale mladsiu generaciu uz asi tak netaha. Za tu cenu (hlavne na steame) mi neni jasne kto je cielovka. Nostalgikov zasa tak vela nieje a ta hra je docela kratka, ziaden multiplayer a na mody sa asi moc tesit nemozme (aj keby k tomu casom vypustili editor, vzhladom na pomerne narocny idTech5 asi moc modov nevznikne). Iste beta kluc na Doom 4 potesi ale to je trocha malo. Zasa mi to pride ako skor ze chce Bethesda dohnat straty ktore utopila v ID Softe a preto vydali tohto Wolfensteina. Hra je to vybrona ale 49e je prehnana cena.
    • blitky
  • red.eagle.792197
    Slzy mi tecu od smiechu nad touto diskusiou :)))
    • Jo, GGGayovi se zase zlomila packa, tak prudi
  • Četl sem o potížích s propady framerate a texturami ala Rage. Návdavkem otřesné chování AI. Počkám na širší spektrum ohlasů, patche a zda se podaří "spáchat" použitelné drivery a o okurkové sezóně až to bude za tři kilča koupi znovu zvážím.
    • Nestojí to ani za 300. Ta hra je budget, shit, konzolový patvar.
      • A proto jsem ji koupil za plnou cenu! *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit