Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • XorxoxTalarius
    A nebude to spise problem nekde jinde? Jelikoz optimalizovat Windows je otazka nastaveni a zakladni znalosti PC. Prece jenom, pokud mam dvakrat vykonejsi HW, tak mne nikdy nemuzete prekonat. To je prosty matematicky a informaticky fakt. Stejne jako to ze cokoliv slozitejsi nez prikazova radka zkratka pada.
  • Na tom macu delam deno dene full hd videa v after effectu, premieře a final catu, grafiku v photoshopu a illistratoru...vcetne vseho rendrovani a zvlada to mnohem lepe nez muj predchozi notas s dedikovanou kartou a cpu s vysimi takty...windows by na stejnem hw takovou praci nezvladly ani omylem...ten system je optymalizovanej na uplne jine urovni je to hw a sw delany primo k sobe a tomu se proste win nemuze vyrovnat v zadne situaci

    Osobne ted uz bych za ten mac dal i dvojnasobnou cenu kdybych musel, toho systemu v tom si cenim klidne i na 30 000

    K cemu mi je levnejsi a parametrama nabusenejsi stroj kdyz bude mit windows ktere to cele pohrbej, presel sem na maca po 15ti letech na windows a stacil den a uz nikdy v zivote neporidim nic s windows
  • XorxoxTalarius
    To co pisu je normalni uzivatelska zkusenost cloveka ktery dela s PC ruzne harakiri jelikoz s nim opravdu pracuje. To o tom ze miliony iOS zarizeni pouzivaji hackeri pro svoje vypocty je fakt, najdete si to ...
    Jenze pokud budu hledat to co chcete vy (vazne mi musite rici k cemu to pouzivate, jsem zvedvy), tak nemam mechaniku ani vykonou grafickou kartu, coz je mi potom takovy stroj platny "Jak mrtvymu zimnik" ... jelikoz v tom pripade se mi k nicemu vic nez brouzdani po netu ono slavne zarizeni nehodi.
    Tak jsem si prave poskladal pocitac od Applu za 76200 Kc (s DPH) ve vysledku dostanu pomale pameti (o tretinu) a integrovanou grafiku (pomalejsi frekvence procesoru i pameti, mene CUDA jader) a to vse za dvojnasobnou cenu, tedy horsi komponenty za daleko vice penez. A to se tedy nevyplati ... jelikoz pokud zaplatim dvakrat tolik za 66% vykonu, tak je to silene predrazene ...
  • to co píšete v prvních par bodech jsou uplně žvasty na to ani nebudu reagovat, nikdy jste nemoh mít počítač od applu v ruce...a sám mám maca už rok a jeste jsem ho nikdy nevypl jen jednou restart kvuli aktualizaci, nikdy se mi nesekl nebo neco nespadlo a jednou i došla baterka že se vypl, po zapojení do síte vše nabehlo tam kde jsme zkončil...co jedu na OSX tak jsem se odnaučil starat o nake ukladaní nebo zalohování, není to třeba akorat to zabírá místo

    Ten počítač co jste našel je uplně jiná kategorie, já psal parametry macbooku air což je ultrabook ten co jste našel má poloviční výdrž, je 3x tlustější a váží o pul kila víc a není to ultrabook

    najdete nakej co má tyto střeva ale váží max 1,3 kg a je tlsutej 6 mm až 10 mm a alespon 13 hodin výdrž, pak až bude moct konkurovat macbooku air

    PS: když ted na apple.cz zkusíte sestavit tu uplně nejdražší sestavu co lze tka se dostanete na 120 000 ale je to xeon 12 jader, 36 gb ram, 3x 1TB SSD atd atd...ale ne 200k...deskop od applu sotjí 15 000, imac začíná na 30ti a macbooky začínaj na 26 000...apple už davno není draha zaležitost ba naopak kam se hrabou nektere ultrabooky za 40-50k
  • XorxoxTalarius
    1.) Doporucuji si precist text jenz zacina slovy "Kdysi davno ..." jednalo se o dobu pred peti lety .... navic iMAC se da kustomizovat a pak vam snadno prehoupne pres 100k (videl jsem i za 200k).
    2.) Viz bod jedna
    3.) a)S Apple produkty jsem se napracoval dost abych vedel ze toto je nesmysl velky mytus. Nejcasteji nahackovane zarizani melo prave iOS. To ze se nemusis restartovat, pripadne ze se nemusi vypinat je stejny nesmysl. A klidne bychom vedle sebe mohli postavit vas novy ultrabook za 28k a moje pet let stare PC a mam jistotu ze vysledek bude nerozhodny.
    b)Mate pravdu v tom ze iOS je optimalizovany na jeden HW a v tom je jeho vyhoda, ovsem neni to vse. Staci 30 minut hledani pres google a dostanete se na stejnou optimalizaci i s Win. Tedy muze byt vykonejsi pouze v pripade ze HW je stejny, ale tento argument ztraci pokud za HW zaplatite nekolikanasobne vice.
    4.) Tomu prece sam neverite :)
    5.) Prosim tady je:
    http://www.alza.cz/sony-vaio-s13-cerny-d459685.htm
    Muzete si tam za par supu pridat ten SSD disk pokud na nem trvate, plus tam mate mechaniku ;)
    P.S.: Vy na praci pouzivate notas? Ja jedine stolni PC, pokud chci neco prezentovat, tak na to mi staci flash disk, pripadne predpotopni notebook. V nejhorsim si udelam vzdalene zdileni a muzu na tom pocitaci delat odkudkoliv (prekvapive se nemusi restartovat ani vypinat)
    P.P.S: Tak jsem se dival a na iMAC, nejlepsi nabizeny (bez kustomizace) ma polovicni parametry nez pocitac ktery budu kupovat a stoji o dvacet tisic vic, tedy v pripade ze bych ho nechal kustomizovat zaplatim za nej tezce pres sto tisic, nevidim zadnou vyhodu
  • 1. nejdrazsi mac je za 71 000 a to je 16 gb RAM hov*do s 3 TB diskem a 750 gb SSD atd atd proste bezkonkurenční stroj po výkonostní strance
    2. na bežnou praci s videem (sám dělám videa) vám stačí i zakladní air kterej je za 28 000
    3. měl jsem lenovo za 35 klacku a vyměnil jsme ho za levnější macbook air a ten macbook je uplně jiná třída počítače než dražší kousky u konkurence, nejde o výkon jde o system a odladenost...mac nemusíte nikdy vypínat, nemusíte ho nikdy restartovat, nemuste nic ukladat vše je vždy 100 v bezpečí a zazalohovano...nikdy vám nic nespadne nebo se nesekne a nikdy se vám do toho nedostane virus...system je na praci mnohonásobně pohodlnější a celkove je prace příjemější...jasne ze výsledku docílíte i na počítači s winbdow ale ne tak příjemně ale to si clovek musí zkusit kevšemu cenově je mac levejší, musíte si taky připočítat to že když dáte macbook vedle jineho PC se stejnejma parametrama je mac díky lepsímu systemu o 50% výkonejší...ten system umí mnohem lepe využít HW než Windows

    jako u androidu vs iOS...ikdyž má samsung s4 8 jader a 4 gb ram tak je iphone 5 s 2 jadrama a 2 gb ram výkonejší..díky optimalizaci systemu

    když mluvíte o te cene...najdete mi ultrabook s haswelem i5, 8 gb ram, HD 5000, SSD, váhou 1,3 kg, tloustkou 6-10mm, podsvícenou klavesnicí, USB 3 za 28 000...nenajdete lepší ultrabook za tak nízkou cenu...na poli přenosných pořítaču nemaj maci konkurenci ve výkonu ani cene
  • Koukám, že to tu vypadá jako kdyby se komentovalo k uplně jinému článku. První komentář ve špatnou dou na špatným místě a diskuze o XCOMu udělala *puf* (teda jestli tu nějaká byla). Vážně bych nechtěl někomu upírat svůj názor nebo bránit se vyjadřovat v diskuzi to vážně né, jen by bylo dobré si uvědomit, že jste na portálu Games.cz a né na Mobil.cz nebo podobných stránkách. A teď ke hře, sám iOS nemám, ale byl jsem poctěn zkouškou na kamarádově telefonu a cestou autobusem (hoodně dlouha cesta) jsem hru projel a užil jsem si jí. Určitě jí doporučuji :-)
  • XorxoxTalarius
    Kdysi davno dostal kamarad v praci pocitac Apple za 100k na strihani/editaci videi (uz si nemapatuju co za soft pouzival) a strasne si pochvaloval jaka je to masinka. Tak jsem si rekl ze zkusime malej test, ja na svuj pocitac za 30k nainstaloval Sony Vegas a udelal jsem to same. A vysledek? Zadny rozdil v rychlosti a kvalite prace. Od te doby se mi vzdy potvrdilo ze jediny rozdil mezi Applem a vsim ostatnim je cena, nic jineho. Lide plati za znacku. Tot cele. Pokud nekdo chce Apple tak at si ho klidne koupi, ja osobne davam prednost ucelnosti.
  • fizola
    Len by som rad prispel, možno už neskoro: Pri telefonoch som mal postupne vsetky iPhony do 4S, potom som presiel na androidacky HTC One X, pri notebookoch som mal Mac, teraz mam Asus. Kedze som pouzival obe viem ze maju aj vyhody aj nevyhody, lenze su takmer uplne rovnake. Pri telefone si teraz neviem android vynachvalit, ale bez problemu by som sa vratil na iPhone, lebo bol dobry a pohodlny, pri androide som si musel pohodlnost nastavit. Pri notebooku bol mac nenahraditelny v pisani diplomky aspol. tym ako vsetko krasne islo a bol vzdy ready, teraz si Asus neviem vynychvalit kvoli hram. Proste sa nehadat ale kupit co vyhovuje viac, ziadne pozerstvo *1*
  • a jako vždy to začal zavistivý zbytek světa :-/
  • bozi bozi bozi ... je na to v budoucnu realna cestina ?
  • Rhulad
    Aspoň by nedestabilizoval vládu a český stát nepřicházel zbytečné o desítky milionů.
  • TheGGG
    A kdo měl vyhrát Schlafengerg? Promiň, možná máš dobrý vkus na knihy a hry, ale do politiky by ses asi motat neměl.
  • Už se tady nakously i notebooky.
    Možná se pletu, ale u mně je mezi nimi TOP - Lenovo, aneb bývalé IBM (a vidim od kamarádů, jaký to jsou neskutečný držáky, i když moje Toshiba by taky mohla vyprávět...)

    (A navíc HW silná podpora Linuxových OS)
  • Jo Rhulane, měl bys to říct třeba Hemingwayovi, nebo Remarquovi ;-) - že to byli ochlastové a socky...
  • Rhulad
    Na žízeň piji tonika a ne pivo. Nechápu jaký má smysl pít na žízeň něco s obsahem alkoholu. Jak říkám Češi neandertálci a jejich zlozvyky.
  • Boha jeho to je názor....piješ vůbec pivo? Mě 10 osvěží, když si dám 14 tak mě zruinuje, blbě chutná a bude mě bolet hlava.
  • FruityLoops, Cubase, Photoshop, After Effects, Sony Vegas... O co máš na tom jabku víc než je tohle?
  • Rhulad
    Naproti Lužánkám, Lužánecká ulic nojo VIP Plac .) když nejdu do klubu, ale na pivo tak jdeme většinou na třinácku Svijany a nikdo z mého okolí nepije desítku, ale chápu, že se pohybuji trošku v jiných kruzích než klasičtí pijáci desítek, a že je v Česku nejoblíbenější desítka krasně vypovídá, že tu kvalitu nikdo neřeší..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit