Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přirovnání k filmům mi spíš připadá blbost. Film je tu za účelem pouhého sledování, ale hra je tu za účelem hraní. To že se někdo bude koukat jak tu hru hraje může tvořit maximálně tak reklamu, že někdo uvidí jak se ta hra hraje a bude jí chtít hrát taky. (pokud se tedy hra nezaměřuje z opravdu velké části na příběh)
    • S tím nesouhlasím. Osobně už víc jak 2 roky na svým PC skoro nic nerozjedu a jediné, co mě motivuje nekoupit si nový PC, jsou právě letsplaye. Kouknu 8 hodin na letsplay, vidím hru od začátku do konce, vím přesně, co se tam děje a mám z toho úplně tentýž zážitek, jako kdybych to hrál (jasný, jsou hry jako FIFA atd, u kterých to nefunguje. Ale jinak vesměs u všech AAA titulů jsem dosáhl po shlédnutí kompletního letsplaye stejného pocitu, jako kdysi po dohrání hry a tím pádem následně ztratím motivaci si tu hru koupit (nebo v mém případě koupit lepší PC a až následně hru)
      • Wildstonecz
        Pokud mas stejny zazitek jenom z toho jak sledujes jak nekdo jiny hraje pak to znamena ze te hra jako takova nebavi.
        • Já nevím..mě vždycky víc bavilo dívat se na ostatní jak hrajou, než sám hrát. Když mi bylo tak 13, tak jsem jezdil k o pár let staršímu bratránkovi, kterej byl velkej gamer a vždycky mi ukazoval všechny možný hry a asi v tý době jsem si navykl na hry se spíš koukat, než je hrát. Mám rád třeba ty sporty, páč jsem velkej sportovní fanda a nebo závodní hry, u kterých se odreaguju a vypnu mozek, ale jinak vesměs většina her ve mě vzbuzuje stejný pocity at je hraju, nebo se na ně jen koukám. A myslím si, že pokud existuje jeden takovej člověk, tak jich musí existovat víc a tím pádem na letsplayích producenti prodělávají
          • Pořád ale neznamená že když je takový člověk že jich je hodně. A já mam také hry které nerozjedu a proto se na LP nedívám abych si to nespoiloval. A je to HRA od HRANÍ a ne dívání a pokud někoho baví se na ní dívat ale né hrát jí tak by si jí stejně nekoupil, takže si nemyslím že prodělávají. A pokud máš stejný zážitek z dívání jako hraní tak pro tebe líp neutratíš žádné peníze za hry ale myslím si že takový lidí moc není aby měl někdo stejný zážitek z úplně odlišné činnosti.
    • pravda, jenže u nekterých her jde skoro o interaktivní film, napriklad takove call of duty, jdes coridorem a držíš left mouse button. a takových her je spousta
  • Já třeba rád čučím pravidelně na AngryJoeShow.... To je fakt týpek :)
  • Nechapu o co panu Fishovi jde ? Kdyz si tedy youtuber hru koupi legalne tak prece svou cast vyvojarum zaplatil. A on ale dela penize na reklame ne primo na te hre coz je taky dobry fakt.
  • Fenomen ? Neznam a je mi uplne ukradeny, ale dle toho co se zde pise se svet jiz totalne zblaznil.
    • Tak to se raději nedívej na Twitch :D
      • Proč? Twitch je fajn místo Kappa.
  • maros.goc
    proti youtuberom nemám nič, keďže ma nezaujímajú (až na Total Bisucita, jeho fundované komentáre a veľmi správne názory si vždy rád vypočujem) .....ale nechápem ten podpich od games.cz, že tí ľudia žijú predsa len z práce iných ....to potom by malo aj games.cz platiť vývojárom a vydavateľom za to, že informujú o hrách..games.cz tiež žije z toho, že informuje o niečom, kto vyrobil niekto iný, ergo žije z práce niekohko iného ...;)
  • Pilgrim66
    Krome toho ze se obcas podivam na AngryJoe a TotalBiscuit jde tohle dost mimo me, ale ty penize mu preju.
  • misho8723
    Tiež patrím k tým, ktorý úplne nechápu tento fenomén, ale na druhú stranu nechápem, kto z normálnych hráčov, ktorí majú záujem o hry si povie : „a mně bude stačit, když si to prohlídnu na YouTube?“ .. Ja si napríklad pozriem videa od GiantBomb alebo TotalBuscuit, kde hrajú tak polhodinku - hodinku nejakú novú hru, ale hlavne si to pozriem kvôli tomu, že tí ľudia sa vyznajú do hier, majú veľmi vtipné poznámky (nie výkriky a neviem aké rôzne zvuky) a takisto vidím normálne pasáže z hier, kde ich ľudia aj fakt hrajú tak ako sa majú hrať..
    Ak mám o hru záujme, tak isto si nepozriem celý jej priebeh na YT.. aj keď ide o príbehové, krátke alebo kratšie hry s priemernou hrateľnosťou (napríklad naposledy Murdered som si kúpil a aj dohral a bavil som sa pri nej)
    Ak si niekto pozrie video z priebehu celej hry a samotnú hru si nekúpi, tak podľa mňa tá osoba nemá záujem o kúpu tej hry od začiatku a tak firmy si nemajú čo pýtať od tých ľudí čo dávajú tie videa na YT.. skôr im robia reklamu.. a na druhú stranu, ak by si chceli herné firmy za toto pýtať peniaze, tak to už môžu všetci si pýtať od hocikoho peniaze - za recenzie, za názory, za články, za napodobňovanie, za nápady, atď..
    • To je bohužel stejný argument jako že ten kdo si stáhl nelegálně film by na něj do kina/půjčovny stejně nešel.... ale spoustu z nich by šlo, kdyby neměli jinou možnost
      • misho8723
        A ty čo zase porovnávaš? .. sledovanie hry nie je to isté ako hranie hry.. zatiaľ načo slúži film? na sledovanie .. hlavným zmyslom hier je aby ich niekto hral.. čiže či už doma alebo v kine, film stále len sleduješ.. zatiaľ čo, ak si nájdeš hru na YT, tak ju len sleduješ ako ju niekto iný hrá.. chceš mi teda povedať, že niekto kto hráva hry, tak pozerá na YT ako niekto iný hrá hry, ktoré by si inak kúpil sám a hral? niekoho takého by som fakt chcel vidieť a stretnúť teda :D a ešte chceš prirovnať to, že ak si niekto pozrie na YT prejdenie hry, že to je to isté ako keby si tú hru sám upirátil ? lebo ak hej, tak si totálne mimo
    • Nevím jaké zákony platí na Slovensku, ale u nás platí následující. Zkus si pročíst autorský zákon, o nekalé soutěži, patentech, reg. obchodních značkách, duševním vlastnictví... a možná spoustu zatím nepochopitelných věcí pochopíš.
  • Videl som jedno jeho video... vlastne ani to nie.... hneď ako sa začal smiať ako keď kobyla padá po schodoch tak som to v kŕčoch trápnosti vypol....
    Nehovorím že ja som dokonalý a že by som ho vedel hneď nahradiť ale stále neviem prečo ho toľko ľudí sleduje.....
    • P1trs
      polodementni americke deti a jim podobne ve zbytku sveta, kterych je zaplava na YT
  • Phil Fish nemá pravdu, teda z větší části. Jasně hry jejichž těžiště stojí na příběhu na tom mohou tratit, na druhou stranu je zcela očividné že jak velcí vydavatelé tak menší vývojaři tento trend podporují a přizpůsobují se mu (Goat simulator), protože to pro ně nejspíš nese více pozitiv. A ruku na srdce, herní novinařinu to taky celkem ovlivnilo.
  • RockStar
    Je to týpek. Úspěch mu přeju, prostě dokázal zaujmout obrovské množství lidí. Kdyby to bylo jednoduché tak to dělá každý, prostě je v něm nějaké kouzlo a tím on vydělává ty peníze. A jak už tady bylo řečeno, proč by vývojáři měli být naštvaní za takovouhle reklamu? Já udělat nějakou hru tak bych se mu vnucoval, aby si jí zahrál a ukázal tolika lidem. Jeho "reklama" se prostě dostane přímo k lidem, přímo k hráčům...

    Každopádně co mi přjde zajímavý trend dnešní doby. A to ten, že se lidi radši koukají na ostatní jak hrají místo toho než aby hráli sami. Bohužel i já už jsem tímhle chycenej:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit