Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Let's playe sleduju pravidelně, ale pokud někdo vydělá 4 miliony ročně za streamování cizího obsahu, není to v pořádku. Stojím na straně Nintenda, které tvrdí, že by měly mít herní firmy určitá procenta z výdělku takovýchto youtuberů.
    • takže youtuber by mel jeste platit firme za to ze propaguje jeji hru? *8*
      • Propaguje a zároveň na ní vydělává. Ano, měl by odvádět určité procento ze zisku.
  • Nesnášim ho. Dělá ze sebe dementa a lidi se tomu ještě smějou. U všeho ječí, jak bukvice, který se natrhla prrdel.
    • ucho
      Jednoduché řešení, můžeš ho ignorovat. Jestli píšeš, že u všeho ječí, tak jeho videa zjevně sleduješ.
      • Nebo možná na nějaký videa kouknul aby si mohl udělat názor, tendle pitomej argument: "komentuješ ho, tak na něj asi KOUKÁŠ" je opravdu stupidní, protože to vůbec není pravda .)
        • ucho
          ten youtuber ho nijak neomezuje. pokud na něj má potřebu nadávat, tak z něj mluví závist a nepřejícnost. není na tom nic stupidního. když někoho něco nezajímá, ignoruje to.
          • Ty máš ale dost. :-D Klasický fanoušek, který za každou cenu musí obhajovat svého oblíbence kecama o zakomplexovanosti a závisti.
          • Kecy, ano ten člověk ho neomezuje, to neznamená, že si na něj nemůže udělat názor...to že si někdo myslí, že dotyčný ze sebe dělá dementa kvuli sledovanosti neznamená rovnou závist...je "komik" a pak je komik, dělnická strana mě taky nijak neomezuje, to neznamená, že na ní nemám názor, justin bíbr mě taky neomezuje a přesto na něj mám názor, muslimský fanatici co unášej lidi nebo se odpalujou v autobusech mě také neomezují a přesto na ně mám názor...na všechny tylde věci mám negativní názor, přesto, že mě neomezují...znamená to, že jím závidím?
            • ucho
              příklad s muslimy je zcestný, příklad s bieberem je takový, že se ti nemusí líbit, ale pokud ho hatuješ, tak máš zjevně nějaký osobní problém a komplexy sám ze sebe...
            • Nesrovnávám, je to příklad, příklad že i negativní názor je názor...spíš bys měl uchitit toho justina bíbra...
            • ucho
              je rozdíl mít na někoho názor a na někoho nadávat a urážet ho. obávám se, že ty ten rozdíl ale nevidíš :D a to, že srovnáváš PewDiePie s muslimskými fanatiky, vypovídá o tvé pomatenosti...
  • Ještě poslední věc tady zmíním než tuto diskuzi definitivně opustím... je naprosto normální chtít podíl, pokud umožním někomu mým nástrojem (jako softwarem, ne věcí) vytvořit zisk ...krásně je to vidět na licencích pro domácnost a komerční využití - pro první jsou běžně antiviry a různé programy zadarmo, ale pokud je chcete do firmy a vydělávat s nimi peníze, tak za ně pěkně zaplatíte (=máte správně zaplatit a ne odkliknout při stáhnutí okénko že to máte pro soukromé užití, to se Vám může pak nemile vrátit při kontrole úřady)
    • Tohle je blbost. To je jako kdyby chtěl výrobce štětců kterými byla namalována Mona Lisa z ní podíl :D.
      Nástroj je nástroj. Tvůrce nástroje dostává zaplaceno tím, že ho prodal.
      Ano programy "zadarmo" které nejsou pod svobodnou licencí mají trochu jiný obchodní model. Ale doopravdy "zadarmo" taky nejsou. U antivirů se například jedná o dost významná statistická data které tímto způsobem získávají.
      Celá moderní licenční politika je dost prapodivná věc kde je rovnováha dost výrazně na straně tvůrců a je jen otázka času kdy tento zlatý důl bude výrazně omezen což se děje již dnes.
      A prosím nepleť do toho podporu a další nadstavbové služby které jsou k profesionálním nástrojům dodávané a za které se pořádně a oprávněně platí. Mluvíme pouze o nástroji bez nadstavbových služeb jako je třeba podpora.
  • uzivatel1982
    To je tolik pubertacek co koukaj na letsplaye, ze je bavi tahle herečka? Lets play obcas zkouknu,ale aby mi do toho vřískal nějakej šampon....nějak nechápu uspěch tohohle klučiny. Každopádně mazec, že si dokázal přijít na takový peníze. Docela dreamjob;).
    • Jam97
      Myslím, že ho sleduje spíš mužská část populace a ty jsi rozhodně neviděl od něj skoro nic. Ve většině videí je dost sexistickej (pokud víš, co to znamená.) Prvně si ověř, pak piš :)
  • "Druhou a asi palčivější otázkou je fakt, že Youtubeři skutečně vydělávají na práci jiných. Na jednu stranu jde prostě o svobodné využití jimi zakoupeného produktu, "

    Dovolil bych si nesouhlasit, protože YTubeři (stejně jako jakýkoliv jiný hráč) zakupují pouze licenci na uživání, tehcnicky vzato není koupená hra jejich majetkem, jestli je to dobře nebo špatně nevím, ale EULA v tomto mluví zcela jasně, hra (SW) není vaším majetkem, jen si kupujete licenci na soukromé používání
  • Jen upřesním, že Felix nežije v Londýně, ale ve městě Brighton na jihu VB ;)
  • TheGGG
    My name is Pííídýýýpáááj.
    !!!!BROFIST!!!!
    Odběr
    lajčík
    a de se dál.
  • RangerCZ
    Líbí se mi druh humoru který pewdiepie má.
    Ano sic je mi 15 ale přesto se dokážu vyjadřovat slušněji než někteří lidé zde.
    Dokud zde nevznikl tak zbytečný článek o tom, co zde víc jak polovina lidí zná.
    Lidi, mění se to tu na známý scénář alá Bieber vs celý svět
    Rozdíl je v tom, že nemáme tak málo mozkových buňek jako belieberky.
  • humor ve stylu pitvořící se d*ment moc nemusím, takže opravdu nic pro mě

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit