Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mart9

    Slušná reklama pro Epic. Mají tak dobré slevičky, že vydavatelé stahují své hry :D Ale stále nenabídli nic, co by zaujalo mě.

  • jindra.veliky

    Vsak epic mel tech 10e za zakaznika doplatit vyvojarum/vydavateli, tak co je tak stve? 

    • Nejsem si jisty, ale myslim si, ze se to tyka jen Oxygen Not Included a jeste jedne hry, kde vyvojari/vydavatele se slavou jejich her v predprodeji nesouhlasili (resp. o ni vubec nevedeli predem) a stahli hry hned par hodin po startu vyprodeje. Epic pak prohlasil, ze ti, kteri predobjednali za slevnenou cenu hru dostanou, Epic vyvojarum/vydavatelum rozdil vyplati. Ostatnich her ve vyprodeji se to netyka, tedy Epic ten rozdil vyplacet nebude vsem. Gearbox to docela dobre mohl udelat vychcane tak, ze tam hru nechal dele a ted bude rozdil po Epicu pozadovat take. Smejdi by na to byli dost velci.


      Jinak co me osobne na takovem vyprodeji vadi je, ze snizuje hodnotu her. Ac nemam rad Activision jako vydavatele respektuji u nich, ze si svych her ceni a ani ve vyprodejich je neprodava tolik pod cenou jako treba Square Enix.

      • Derp_1337

        "na vyprodeji mi vadí,že snižuje hodnotu her"

        Takovýhle nesmysl může vadit jenom pozérům, kteří si to během day 1 koupili za plnou cenu a pak pláčou, že o pár týdnů/měsíců později to lidi koupí levněji.

  • Já si předobjednal Phoenix Point za 22.99€.. Takže spokojenost 😀

  • malachi

    nie je tam nič zaujímavé pre mna...😀

  • prvni davka byla vzdycky zadara

  • Rozumím tomu dobře, že vydavatelé her, které své hry odstranili z EGS po dobu konání akce, nechtějí, aby měl zákazník možnost koupit jejich hru levněji (i přesto, že by své peníze dostali)? Myslím, že je to velice zajímavá informace...

    • Derp_1337

      Ne, rozumíš tomu špatně. Jak už bylo někým řečeno, Epic ten rozdíl ceny nedoplatí každému! Doplatí to jenom těm, kteří si tu hru stáhli z obchodu (kvůli nízké ceny).

      Ti distributoři, co hru ve Epic store normálně nechají, nedostanou žádný doplatek od Epicu.

      • Pokud je to tak, jak říkáš, pak se stáhnutí té hry dá pochopit, ale zase mi uniká důvod dvojí slevy. Pokud to tak opravdu je, určitě si tím svoji pověst Epic nevylepší... Začíná to být zajímavý ještě víc.

        • Derp_1337

          No právě že Epic udělal chybu s tou druhou (kumulativní) slevou, nezeptal se na svolení distributorů.

          Steam hromadné slevové akce řeší tak, že napíše zprávu distributorům "Plánujeme velkou slevovou akci v termínu X , chcete se účástnit? (ano/ne) Jestli se chcete zúčastnit, tak jakou slevu dáme na vaši hru? (10% , 20% , atd)"... ale to Epic neudělal. Jejich čínští overlordi jsou v tomhle noví a ještě nechápou, že na západním trhu si takovouhle manipulaci distributoři nenechají líbit.

    • SalemCZ

      Ono by to pak znehodnotilo cenu pro zákazníka. Vlastně by si nekoupili hru za 50 euro, ale jenom za 40 - sleva. Tak to by znamenalo že pro zákazníka to vlastně má hodnotu 40 euro a ne 50.

      • Harshday

        Tak ještě stále se prodávají krabicové verze. Aby to pak někdo chtěl za vyšší částku, které se u nás v JRC apod. budou pohybovat ještě mnohem  vyšších cenách. To už pak udělá sakra rozdíl.

        • Derp_1337

          Zase to nepřeháněj s tím JRC. Ačkoliv je JRC jeden z nejdražších herních obchodů v ČR, tak dost věcí tam mají levnější než ve většině digitálních distribučních platforem (Steam, Microsoft Store, PS Store, atd.)

          Celé je to způsobenou přehnanou cenovou politikou eshopů, které nadsazují ceny, aby pak později mohly hráče nálakat na "velkou" slevovou akci.

      • Díky za reakci. Já si právě pokládám otázku, jestli je to dobře, nebo špatně a jestli jde opravdu o znehodnocení. Ve "velkých" obchodech (nemyslím ty ostatní, kteří berou klíče kdoví kde) jsou ceny her prakticky stejné, přijde mi, že i jejich cena stářím taky neklesá, tak jak dříve. Pokud chce někdo koupit hru levněji, musí si počkat na časové výprodeje - ty jediné se zvyšují podle stáři hry. Pak se zase cena vrací zpět. Taky se ukazuje, že vydavatelé si ukrojili výhodu nižší marže obchodu jen pro sebe. Zákazník to do teď na ceně nepoznal. Cenu hry, dle toho, jak to sleduji a chápu, určil defakto Steam se svými 30%. Možná se pletu, ale co mě má motivovat koupit hru v jiném obchodě, pokud je cena v těch velkých stejná? Funkce klienta pro mě taky nejsou až tak důležité. Mě až tak popravdě nezajímá, že vydavatel na jedné hře vydělá víc, nebo míň. Přijde mi to všechno takové sterijní. Ale jak jsem psal, možná se pletu.

      • sukovf

        Tak. Určitá skupina zákazníků by to mohla pochopit jako novej standard a na ES tyhle věci příště automaticky očekávat.

  • maros.goc

    neplati tych chybajucich 10e Epic sam vytvarajuc tak dojem zlavy? 

    • Derp_1337

      Pokud vím, tak Epic doplatí těch $10 jenom těm distributorům, kteří se cítili ublíženi a stáhli svou hru z obchodu. (Epic tuhle slevu začal bez vědomi distributorů.)

    • sukovf

      Pro koncovýho zákazníka je ta sleva dost reálná, žádnej dojem.

  • TheGGG

    tenhle šmejd mě na komp nikdy nepřijde...

  • Vakek

    Super slevy :-) hned jsem šel do Satisfactory

  • Jack1947

    Dost brzo, už takhle si kazit reputaci i když to se ani nedá páč tam není tolik blbostí (Zatím!) Jako na Štýmu, jenže za pár let to m,ůže být už zase jiné😬

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit