Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veny

    Tady si někdo plete štědrost s ne příliš dobrou marketingovou strategií. Ne dobrou pro trh, protože praktiky Epic store by byly na normálním trhu brány jako kartelové dohody s vývojáři, no a teď k tomu přibylo něco, co by se dalo označit jako cenový dumping (což u softwaru není moc reálné, ale budiž).

    Tento krok je byznys... je to investice, reklama, PR. Drahá, ale někdo usoudil, že k nalákání steamerů je potřeba něco extra. Akorát moc lidí nechápe, že jakmile se Epic dostane do stejné pozice v jaké je steam (tzn. dominantní postavení na trhu), s nějakou štědrostí velice rychle skončí.

    Nebo si fakt někdo myslí že bude Epic platit 10$ z každé prodané hry, platit vývojářům za exkluzivity, mít menší marži než steam a ještě bude schopen poskytnout kvalitní služby a na tom celém sám vydělat? 

    • sukovf

      Napořád to nevydrží, to je dost jasný, ale myslím, že zrovna Epic je finančně v pozici, kdy by tohle mohl utáhnout i několik let, kdyby měl dojem, že je to potřeba.


      Jinak ale určitě souhlasím s tím, že tohle je evidentní záměr nalákat hráče, aby si tito na ES vytvořili svý knihovničky her, samozřejmě náhodou těch největších pecek, od kterých se jim pak bude hodně blbě odcházet jinam. Je to jako teď se Steamem.

    • Rozumný Steamer by tam nikdy nešiel. Pretože s takto agresívnym prístupom by mohli časom položiť Steam a ľudia by prišli o stovky hier. Pretože akosi nás nikdy pri nákupoch nenapadlo, že by tu raz Steam nemusel byť a preto sa objavuje riziko virtuálneho vlastníctva. 
    • iSpirit

      "Tento krok je byznys... je to investice, reklama, PR. Drahá, ale někdo usoudil, že k nalákání steamerů je potřeba něco extra. Akorát moc lidí nechápe, že jakmile se Epic dostane do stejné pozice v jaké je steam (tzn. dominantní postavení na trhu), s nějakou štědrostí velice rychle skončí."

      Opakuješ, co všichni ví. Jenže než se do té situace dostane to mohou být roky, ale spíše se tam nedostane nikdy, čili teď z toho můžou těžit hráči.

  • Jambbo

    Kolik odpůrců nyní konečně Epicu podlehne? Co je to za kravinu? Maximálně dělají To co steam již roky. Naopak mi příjde jako kravina že některé hry úplně zmizeli, jelikož se nedokázali dohodnout s distributorama. A to že dávají hry zadarmo? Koukal jsem na seznam co již takhle bylo a kromě prvních týdnů jsou to hry co již někde byli za dolar nebo dva, v bundlu nebo zadarmo. Vy tu pomalu píšete jaká je to bomba, jako by dávali Borderlands 3 zdarma. Proč by měl někdo podlehnout kvůli takové blbosti?

  • iSpirit

    chválím, takhle se dělá konkurence. 

  • TheSuffering

    Kruci, láká mě Heavy Rain a Beyond: Two Souls... Ale když už jsem před lety skoncoval s tím horečným nakupováním na Steamu v průběhu slevového šílenství, tak tady s tím přeci nebudu začínat.😬

    • sukovf

      No ale hele, zrovna tyhle dvě hry by za to rozhodně stály 😉.

      • dworkin

        Beyond teda nevim. Jsem fanoušek studia, ale tohle se jim fakt moc nepovedlo. Detroit už zase super, díky Bohu.

  • A na vánoce se můžeme těšit na MEGA EPIC slevovou akci, kdo si zakoupí hru na Epic store obdrží na svůj účet dvojnásobek hodnoty dané hry. Např. koupíte-li si hru za 15 EUR, příjde vám na účet 30 EUR, takže budete 15 EUR v plusu. A to se už přece vyplatí!


    Prostě svět se v gluteus maximus obrací!

    • Veny

      To bych klidně steam navěky smáznul :D

  • TheSuffering

    Tak to jsem zvědavý, v pondělí jsem předobjednal Borderlands, tak chci vidět, jak budou vracet.😯

  • Marines
    Tak nějak čichám píárko EPICu, je mi jasné, že jdou do toho masivní reklamní akcí a proto tento a jiné podobné článečky, žáby se vaří také pomalu, že... Přeji EPICu a jeho čínským pánům mnoho úspěchů, jen mne straší obava, že až to podtrhnou a sečtou, budou chtít na hráčích co si hry koupili s takto kolosální slevou, nechtěli pak nějaký doplatek i když láskyplnou cestou.... 
  • A co budou dělat až jim dojdou peníze od dětí z Fortnite? Divím se že už se po nich dávno nevozí nějaký úřad za nakalou konkurenci. To co předvádí od vzniku obchodu je jen uplácení na všechny strany, které nemůže být dlouhodobě udržitelné.

    • 2 slova. Unreal engine.

    • No prave dufaju, ze az deti prestanu platit za Fortnite, tak uz budu mat rozbehnutu plnohodnotnu konkurenciu Steamu, ludia budu nakupovat tam a budu zit z toho. Ok, fair enough, ale odomna zatial peniaze ocakavat nemozu (a bohvie, ci vobec niekedy pride ta doba).

    • SalemCZ

      Když dojdou prachy od dětí tak PRC (Peoples Republic of China) jich má dost 

  • Na Epicu slevy jen 100%, viz aktuální Stories Unfold

  • Cvicme_v_rytme

    Tak jsem si ten Epic Store nainstaloval rovnou dvakrát, ať nežeru.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit