Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Skvělý článek, dík za něj, pobavil jsem se. Ani se vlastně nedivím, že si tehdy společnost myslela o hrách a hráčích takový věci, když jely takovýhle bizárnosti :D

 • Inquisitor

  Kup to, nebo to ta slepice koupí:D

  • Pavel Makal

   Redneck Rampage, zrovna nedávno jsem na tu hru vzpomínal!

 • Derp_1337

  Jo, u nás je to s těmi reklamami hodně špatné. Téměř nic zajímavého.

  Vzpomínám si na to, jak jsem se jednou chtěl dívat na živý přenos Super Bowlu z USA a jedna naše kabelová televize zařídila oficiální stream. Dost jsem se těšil na ty "legendární" reklamy, které se každý rok objeví během vysílání. Když vás 30 vteřinový spot během vysílání stojí několik miliónů dolarů, tak si ty firmy dají záležet na tom, aby ty reklamy byly zajímavé.

  Jenže co čert nechtěl, tak ta kabelová televize si do toho reklamního spotu nacpala své vlastní reklamy!!! Takže žádné zajímavé či vtipné reklamy, ale místo toho se dozvíte, jak vás Vanish zbaví skvrn a špíny. 😂

  A aby toho nebylo málo, tak kvůli posunu časových pásem ten stream u nás probíhál kolem 3. hodiny ráno. V tom časovém období si v tuzemsku moc firem nezaplatí reklamní spot. Takže 4 minutový reklamní spot vypadal tak, že divák viděl 2 krátké reklamy a pak 2-3 minuty koukal na modrou obrazovku s anglickým nápisem "commercial break". Prostě vrchol trapnosti.

  Proč radši nenechali běžet ty oficiální reklamy v angličtině? Po tom fiasku se na českou verzi už nikdy dívat nebudu. To je jako kdyby nás doslova naváděli k tomu, ať si radši najdeme nějaký "neoficiální" stream na netu.

  • palcov

   Různé druhy smluv a autorských práv brání vysílat ty reklamy mimo původní zemi. Ze stejného důvodu nevidíme americké reklamy např. v přestávkách NHL.

   • Derp_1337

    Jo, to mi došlo, že to mají nějak divně nasmlouvané. Jinak by tam asi nebylo vidět to prázdné okno "commercial break".

    Nic to ale nemění na tom, že to byl trapas.

 • Gulivera84

  To je teda poradnej kus prace a herni historie, sam si rikam, kde jim ty reklamy poustely, na MTV?! nebo na normalnich kanalech?, skoda ze tady sme byly ovse ochuzeni, ale opravdu klobok dolu, fajn clanek...ikdyz se o retro hrani zajimam, spousty sem jich neznal, ta stop motion je supr....dik

 • Kdyz to ctu, tak si rikam o co vse jsem byl ochuzen v nudnem Cesko. Moje zkusenosti s marketingem na hry jsou stylu Direct commerce, aneb kamaradi okolo milenia se chlubili kdo co sehnal a dle toho se to pak parilo. Pak se pridali 4 casopisy, kteremu obcas nasi rodice slevili a koupili je, konkretne mluvim o Level, Score, GameStar a Excalibur. Na stredni to bylo o tom jaka hra aktualne byla ke stazene na warez forech a pozdeji na torentech. A az v poslednich par rocich jsem zaznamenal par reklam v TV, pricemz vetsinou to bylo na PS5 ci Nintendo a az loni na God of war Ragnarok.


  Holt cechy asi nejsou zajimave pro viralni herni kampane nebo Vy si z CR neco pamatujete?


  P.S. Pavle poklona, super clanek ;)

  • Pavel Makal

   Díky, jsem rád, že se ti líbil. Já si bohužel taky nepamatuju žádné zvlášť pamětihodné kampaně, snad kdysi v Levelech byly občas reklamy na předplatné časopisu se spoře oděnými slečnami, ale nic závratného.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit