Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mechwarrior_bw
    "Dostatečně tvůrčím programováním z ní vymáčknete cokoliv," ... dobre Cliffy takže ak nasledujúca hra od Epicu nebude mať fotoreal grafiku a fyziku, že nám budú padať čeluste, znamená to že sa vam nechce dostatočne "tvůrčně" programovať, ergo ste lenivé lemry ktoré si zaslúžia jednu po papule...
    • bobsh
      jestli to zasponzoruješ, tak věřim, že by ty čelisti klidně padat mohly *4*
  • staci ked vsetci budu mat tak 16GB ram, cim sa nacita cela hra do ram a pojde pekne svizne:)
  • Ved aj ta kvalita je patrna :D
  • Bleszinski tak prestaň plkat až se vymáčkní zatím nicmoc zlatý PC
  • smejki
    tak jo kucí, už vidím, jak programujete Gears of War v assembleru...
  • http://www.petitiononline.com/jkdf4/petition.html
    • A tohle patri do teto diskuse jak?
      • nijak
  • splash
    Když si uvědomím, že dnes mám na stole 30x rychlejší počítač se 160x větší pamětí a 333x větším diskem než před 8 lety a nové programy se na tom dokážou belhat úplně stejně jako tehdy ty tehdejší, je to na pováženou. A když si představím, že jedna operace dnes procesoru trvá cca 0.000000001 sec, že během mrknutí oka dokáže 80.000.000 krát přesunout čísla mezi registry, sečíst a odečíst je, během toho současně pětatřicetkrát překreslit všech 995.328 bodů na obrazovce a ještě si 130.000x ověřit, jestli jsem náhodu mezitím nestiskl klávesu nebo nepohnul s myší - tak se prostě musím zeptat: co ten Word už minutu dělá !!! Software je hrozně pozadu oproti hardware!
    • No poprve treba si uvedomit ze ohromne narastol aj objem spracovanych dat. Staci sa pozriet na rozlisenie textur z cias povedzme 486 a prbych pentii. Priemerna textura mala 64x128, ak berieme ze dnes je beznych 2kx2k tak to je 16 az 32 nasobne vyssie rozlisenie, tak isto audio a dlasie data.Ale staci sa pozriet len na filmy. Prve mpgy mali 320x240 casto 15fps a boli sme uneseny. Dnes je bezne mkvcko 1080p 30fps x264. Ta evolucia je postupna a ludia si to neradi pripustaju ale skuste si teraz spustit w95/98 a pracovat s nim chvilu a hlavne aj s aplikaciami z tej doby. Dalej velky problem nieje len optimalizacia ale aj kompatiblita. To je hlavne to co taha velakrat PC dolu s vykonom. A este by som mohol pokracovati trochu viac low level ako ze su modernejsie API (objektove a pod), ze sa pouzivaju rozne intrpretovano/kompilovane platformy a skriptovacie jazyky...
      Co sa tyka demosceny tak tam je uplne mimo. Vecsina dem je hlavne o nejakom grafickom efekte a je to len naskriptovana ukazka. Hra je interaktivna a riesi ovela viac aspektov (audio,siet, AI, klavesnica/mys atd.)
    • Pod tohle se podepisuju. Nejsem zadna PC bedna takze vsechny souvislosti v compu uplne nepobiram ale nepochopim jak je mozny ze mam x krat rychlejsi a vykonejsi comp nez pred deseti lety ale otevrit blbej word mi trva dvakrat dyl. Fakt to nechapu. Comp mam naslaplej hry na nem skoro nemam ale presto kdyz otviram nakou slozku tak to trva dyl jak pred deseti lety. A neni to jenom u me. Staci se podivat na notasy kamosu za dvacet tisic ktery se zapinaj pet a vic minut. Vykon to ma uplne jinde nez stary PC maj na tom jenom hudbu a filmy a presto jim ten blbej windows nabiha takhle dlouho.
      • Ako tu uz dakto pisal, ono je to hlavne o tom ze windows sa za tych niekolko rokov tiez zmenil. vsetko to zere viac pamate a vykonu a je tam strasne vela zbytocnosti..a taktiez napisat OS alebo nejaky ten program na miliony roznych hardware-ovych kombiniacii pc tiez nieje najlahsie. Je to ine ako pri Macu kde pises programy a os na stroje z takmer rovnakou konfiguraciou. Preto sa aj vatsinou aj hry na konzole nemaju tolko bugov ako tie na pc lebo tam to proste vyladia na tu jednu konfiguraciu a na pc sa stym babru aby kazdemu vyhoveli
        • Ja teda nevim mne prijde ze ten windows dela z devadesati procent furt to samy akorat tomu prekopali grafiku a rozlozeni ovladacich prvku. To je druha vec za co bych je nakopal do rite. Clovek roky pracuje ve wordu kde intuitivne vi kde co hledat a nakou chytrou hlavu po letech napadne to prehazet tak ze cloveku poprve zabere pet minut nez prijde na to jak si vytisknout dokument. To ani nemluvim o tom jak bezvadne se mi opet ucilo formatovani textu a vytvareni obsahu kdyz sem psal bakalarku pricemz sem se tyhle blbosti uz ucil na zakladce na gymplu a mel sem z toho zkousku na dvou vysokejch skolach bohuzel ale jeste se starym officem.
    • nejak ti ty cisla ujizdi mi prijde. Dneska je standart dejme tomu 4GB ram a 4GB/160 = 25MB takze pred 8 lety sme meli jen 25MB ramek?? A procesory mely 200mhz? To by odpovidalo tak roku 95
      • Mam pocit, ze to nevymyslel on. Niekde som to urcite cital a bolo to davnejsie, takze tie cisla nebudu sediet.
    • zx_spektrum
      Zapomínáš na to, že v tom počítači je pevný disk, který je oproti tomu před osmi lety jen v průměru 1.5x rychlejší (ano vyjímečně lze najít ssd či něco jako raptory), popř. při masívní fragmentaci stejně pomalý. Zapomínáš na to, že na tom samém počítači běží pravděpodobně 2x víc procesů než před osmi lety, třeba jen z důvodu toho, že na windowsu běží zbytečné služby a další kraviny. A taky se za těch 8 let nezměnila rychlost objektu mezi židlí a klávesnici *4*
      • Ano, pevný disk je to, co výrazně zpomaluje dnešní počítače. Počkej rok nebo dva, to budeme mít konečně všichni SSD disky.
        • Hlavni je aby cena SSD stale klesala. Jinak to nema cenu. Ja treba klasicky desktop nemam, pouzivam jen laptop. Tam cena a obsah SSD nejsou vubec ruzove.
        • zx_spektrum
          Všichni asi ne, aktuální trend SSD je snižování ceny a snižování nákladů za cenu snižování životnosti a snižování rychlosti. Výsledkem bude, že ty nejrozšířenější SSD disky budou mít cca čtvrtinovou kapacitu oproti stejně drahým HDD, budou cca 4 - 6x rychlejší a budou mít garantovanou životnost 2-4 roky resp. nějakých 3000 přepsání. Já bych pořád šel do HDD.
          • Hele, mě tak napdalo - co kdyby místo ssd disků se do kompů přidalo třeba 20 gb nějaký pomalejší ramky (vedle těch 4gb noromální) a do tý by se vždycky před spuštěním natáhlo z hdd všechno potřebný pro běh právě používanejch programů/hry a všechno by frčelo světelnou rychlostí a né jako z těch prehistorickejch hardisků nebo strašně pomalejch sdd.
            Něco jako virtuální disk uloženej fyzicky v týhle pomalejší ramce - to by snad mohlo fungovat, ne? Cenově by to při dnešních cenách ramky nemuselo bejt tak extrémní, ne?
    • Tady jde predevsim o jedno slovo ... optimalizace. Proste vyvojar si nemuze dovolit napsat komercni program (hra, textovy editor typu Word) ktery ti pobezi JEN na tech Ultra-High-end strojich. Samosebou profesionalni graficke programy jsou nekde jinde, ale to je zase jina pisnicka.
  • zx_spektrum
    CliffyB, známý to žvatlal... Jeho občasné anti-PC pindy mi ale děsně pijou krev. S demoscénou nicméně má částečně pravdu, jenže jedna věc je psát něco velmi low level ve strojovém kódu a druhá věc je programovat třeba v C++ nebo v čem je to zrovna in mezi hlavními gamedevelopery (...indies můžete udělat třeba ve flashi a nikdo vás za to nesežere - Machinarium).
  • trolo
    kratka a pravdiva verzia: nechce sa nam ucit pracovat s novym xboxom a robit kvalitnejsie textury takze nechajte 360tku este tak 5 rokov. diky.
    • splash
      Podle mě je větší umění posouvat hranice SW se zastaralejším HW než tam na*rat Full HD textury a chladit to tekutým dusíkem... *1*
      • trolo
        mozno ale ked tam nacpes 4k textury a zachladis dusikom tak to vyzera bombovo a aj bombovo vyzerat dlho bude (vid crysis a jeho zatial neprekonana grafika)

        a navyse nove grafiky zeru stale menej a menej a aj ked v celku zeru viac tak ked tam pripocitas vykon na tu spotrebu tak je to stale lepsie ako stare grafiky a procaky...
  • genki.sudo
    Troll is trollling a little bit.. Každý jeden program ide optimalizovať ale z XBoxu čokoľvek nevymáčkneš ani keď ho budeš mačkať ako citrón... Proste tam je nejaká jasne stanovená hranica ku ktorej sa súčasné hry blížia a keď ju dosiahnu, nepôjde sa ďalej ani o chlp..
    • Hlavne by predevsim multiplatformari meli mackat vic z PS3. Exkluzivky dokazuji, jak nadherne muze PS3 hra vypadat. Tak proc se o to nesnazit i u multiplatform titulu? A jo ... pockat ... LENOST
      • mno, podle toho, co jsem slysel, programovaci model pro CELL je celkem specificky a neptari zrovna mezi nejjednodussi... cili je celkem mozny, ze mulltiplatformovku, ktera by plne vyuzila potencial PS3, ani poradne udelat nelze.
      • genki.sudo
        To ano, ale u multiplatformových titulov ide o bežný problém (Viď PC vs. ostatné) a trochu mimo tohto článku..
      • RakeW
        Jasně, lenost, určitě. Ach ti líní programátoři pracující 80 hodin týdně (viz Team Bondi).
        • Tak Team Bondi bych do tehle diskuse netahal. Tam to nebyl ani tak problem programatoru, jako managementu. Navic, Team Bondi zapracoval velmi dobre na tom jak optimalizovat hru pro kazdou platformu. LA Noire vypada na PS3 vyborne, ale ani na x360 se neztrati. Tady jsem narazel spis na jedno nejmenovane studio ktere vcera vypustilo jeden nejmenovany blockbuster. Po srovnani screenshotu se potvrdilo ze z tehle nejmenovane hry se pomalu ale jiste stava X360 exclusive. Coz tedy neni velka skoda, alespon pro mne.

          Jde mi spis o to, ze Sony vypustilo nove programatorske nastroje, a navic nabizi ze pro studia za velmi maly poplatek zaridi externiho experta na programovani pro PS3. Pokud se nepletu BF3 to vyuzil a vypada (na statickych screenech) vyborne.
          • RakeW
            Ok.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit