Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak u teto strategie jsem vydrzel hrat spoustu hodin a byla to ma prvni strategie na tehdy mem prvnim PC, ktere jsem si za tezke penize koupil :) Dodnes povazuji AoE II za jednu z nej strategii vubec. Ale kdyz koukam na to videjko, tak krome nostalgickych vzpominek neni nic co by me nutilo si tohle opet zahrat. To ze tam udelaji tzv. hd rozliseni pro dnesni pc sestavy a hodi to za 20 euro na Steam, je jen dalsi fakt, ze uz nevi jak oskubat lidi. Proste AoE II u me zustane uz jen ve vzpominkach.
  • Jestli to vyjde jen na steamu, ktery dela z pc konzoli, tak smula.
    • Už jsem četl hodně nadávek na Steam, ale tohle je fakt hodně mimo *1*
    • Argument hodný pomocnej školy, vieš?
  • Timbr hafandá !!! Safra co my se jich napařili ... to už je 14 let ? No dal bych znovu , ale proč vlastně HD edici ? .... aby se přikutálkely žluťáčky :) No HD grafiku jim fakt neskousnu , co asi ještě vylepší ?
  • Kein
    Must have!
  • U me byly vzdycky Age az na tretim miste Blizzardimi strategiemi a C&C, ale parba to byla i tak hodne slusna :)
  • Myslím, že Forgotten Empires - http://www.forgottenempires.net má dobře našlápnuto - doladěné AI, nové civilizace a technologie a raději dám 20 Euro jim, než Steamu :-D
  • Když jsem EoE kupoval cca před deseti lety +- ve speciální edici, ani jsem netušil, jak často se k ní budu vracet. Edice tenkrát obsahovala 1. a 2. díl se všemi datadisky k nim + soundtracky ze hry a pár manuálů.
    Už když vyšla původní jednička, se kterou jsem se poprvé seznámil z nějakýho disku od Score nebo Levelu, kde byla pouze testovací verze a jedna či dvě hratelný mapy, byl to silný zážitek. Solidní strategie už tehdy vycházely, Duna atp., ale AoE mě tenkrát naprosto uchvátilo grafikou, odlišným prostředím i herními mechanismy.
    K oběma dílům včetně datadisků se pravidelně vracím a kupodivu mě to pořád baví.
    Naštěstí bude strategická herní souš už brzo zažehnána i jinými tituly na výši...
  • 20 ecek je opravdu hodne. Pro mnoho lidi to je ale akceptovatelna cena. Ja sam si to treba koupim, pokud to bude na steamu, az po sleve. Kdyz to srovnam ale treba s novym Tomb Raiderem, ktery stoji na steamu 50 euro a za dva vecery to mate dohrane, tak to zase tak silena cena neni a kdyz vas to bude bavit mate na tydny o zabavu postarano.
    • Jedno z řešení je najít si na Steamu nějakého ruského překupníka (s dobrými referencemi), který hru koupí za rubly (momentálně vyjdou AoE na nějakých 8 EUR) a pak ji jako Gift převede. I s provizí se člověk vejde max. do 10 EUR. Sám jsem již takto pár her koupil. Např. onen Tomb Raider v Rusku vyjde jen na 15 EUR, což je vcelku znatelný rozdíl.
      • davidBray
        četl jsem něco o regionálních zámcích. Že ruské verze jinde nejedou. Napiš mi o tom něco. Zkušenosti a tak. Dík
        • No, já jsem s tím zatím žádný problém neměl. Četl jsem, že když si koupíš hru v zahraničí (třeba v tom Rusku) a i si ji v zahraničí přidáš do své Steam knihovny, tak se může stát, že po návratu domů ti to napíše nějakou hlášku a nepůjde spustit. Také jsem četl, že u některých specifických her existují edice pro různé regiony (např. vím o Sturmoviku, http://www.steamprices.com/eu2/search?sturmovik , existuje americká a evropská verze, které asi v opačných regionech nebudou fungovat). Ale u naprosté většiny her je jedna edice pro celou planetu.

          To jestli má Rusko odlišnou edici od ČR (příp. zda se vůbec v Rusku prodává) se dá například zjistit tak, že si otevřeš ruský Steam obchod ( http://store.steampowered.com/?cc=ru ), vyhledáš si hru a podíváš se, jaké má číslo v adresním řádku (např. u onoho Sturmoviku má americká verze http://store.steampowered.com/app/63950/ číslo 63950 zatímco evropská má 63970, což jsou 2 odlišné verze). Když ti pošle ten prodejce hru jako gift a aktivuješ si ji v ČR, tak je to bez problému. Aspoň se všemi hrami, které jsem takto zatím koupil (asi 5, naposledy Natural Selection 2 v zimě), žádný problém nebyl. NS2 jsem si dokonce aktivoval v Číně a v ČR mi stejně bez problému jede.

          Mám dojem, že by to i mělo být v souladu s pravidly Steamu, maximálně by z toho mohl mít oplétačky ten prodejce, ale plno z nich už existuje několik let, takže to asi je vskutku v pořádku. K čemu by nakonec potom bylo obchodování na Steamu.

          Nějací obchodníci se snad například dají najít tady:
          http://www.steamtrades.com/forum/search/russia
          • davidBray
            díky za vyčerpávající odpověď :)
  • Podle me do dokonalosti vyvedene pokracovani AoE je pomerne opomijene Rise of Nations - podporuje nadstandartni rozliseni, bezi v poho na win 7, umoznuje hrat za imperial age, system generalu atd, i kdyz sem u AoE stravil desitky hodin tak RoN u me vede a i tenhle remake AoE je porad pod urovni RoN
    • souhlas, komplexita RoN prevysuje AoE... navic i proto neumoznuje takovy basecamp
      • a jsou tam atomovky :)
    • smejki
      Rise of Nations byly silně nevyvážené, co si tak pamatuju. Ale je fakt, že netuším, jestli to náhodou neopravili v patchích.
      • sleepless
        Opravili + datadisk to ještě vylepšil.
        • smejki
          \o/
    • sleepless
      Rise of Nations > Age of Empires, Empire Earth (a vlastne i posledni CIVky...)
  • HD jak blazen *1* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit