Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pecka na to se třesu už dlouho. Krásně si tím datadiskem okořením NG+ *5*
  • Nic ve zlém, ale toho hypu už je příliš.. pochopím to před vydáním hry, že se musí tlačit reklama horem spodem, ale teď?
    • Veskoslav
      Vždyť vychází DLC proboha....Chápu, že IQ bude jako u hipsterky hysterky Drizzla, ale nevidím důvod, proč týden před vydáním nepřipomenou vydání. U EA/Ubisoftu se píše o kdejaké kravině. Toto je plnohodnotný datadisk k Zaklínači 3....Nejspíš si ani nečetl článek, což by nebylo vůbec nic překvapivého.

      A hype? Od oznámení 7.4.2015 až do dnešního dne zde bylo šílené 3 články, jak dekadentní a strašné. A teď si dáme konkurenci: AC: S má 16 článků, CoD BO III má 13, Rise of the Tomb Raider má 12 článků a dalo by se pokračovat. Mimochodem klasický Zaklínač 3 má 119 článk+53 videí, GTA V má 122+21 staré konzole a nová generace má 25+7. Tolik k tomu "hype".
      • já nejsem žádný hipísák, vlasy mám krátké a trávu nekouřím. A ty myslíš že je morální dělat reklamu špatnému výrobku? *8*
        • Veskoslav
          Špatný výrobce? Jasně 90% lidí si to nemyslí, CD projekt vyhrál, co mohl, ale jo, je to špatný výrobek. Mimochodem, je vidět, že naprosto netušíš, co je to hipster. Protože ten rozhodně může mít krátké vlasy a nekouřit trávu, to jenom tak na okraj. Pleteš si hipík a hipster... *7*
      • tohle není datadisk ani náhodou. Datadisk vždy navazuje na konec hry, to je pouze DLC.
        • Vždycky se pobavím, jak se games.cz hemží odborníky stanovující si vlastní definice pojmů, které jsou často klidně starší než oni sami *1*

          Datadisk, nebo-li v originále "expansion pack/expansion" (původně zaveden ve stolních, později v počítačových/video-hrách) je prostě a jednoduše rozšíření základní hry.
          Je úplně jedno jestli dodává obsah na začátek, do průběhu a nebo na konec hry.

          Jak se časem změnil u elektronických her způsob distribuce těchto přídavků, tak se postupně datadisky přejmenovaly na "DLC" - neslo to s sebou dobré, ale zároveň i špatné věci (původní datadisky mívaly výrazně větší rozsah, než dnešní "průměrné" DLC .. Srdce z Kamene je bližší původním datadiskům, než dnešním DLC)
        • Veskoslav
          Na to jsi přišel proboha jak, že datadisk musí navazovat na konec hry? *7* Datadisk je rozšíření původní hry. Ať už samostatně spustitelné či s původní hrou. Nebo na co navazuje takový DoW II Retribution? Nebo můj oblíbený Far Cry 3: Blood dragon? Company of Heroes 2: Ardennes Assault? The Last of Us: Left Behind? Shadowrun: Dragonfall? Crusader Kings II: The Old Gods? Prosím, fakt mi definuj to, že datadisku navazuje vždy na konec....
          • prosím tebe. Vše jsou to samostastně spustitelné DLC. Teda např. Last of Us tvl. To je dlc jak vyšité. Když jsem u datadisků a RPG, tak Procitnutí na Prameny je typický datadisk pro RPG. navazauje na konec hry a dává hráčí kolem 30 hodin zábavy. Diablo navazuje na konec hry, StarCraft navazuje.
    • Dyť celá hra je postavena na hypu *4* To byla nejagresivnější kampaň, co jsem zažil. To překonalo Watch Dogs několikanásobně. Ti budou hypovat ještě dva roky...
      • z CD Projektu se pomalu ale jistě nové EA. Z malého studia, které dělalo kvalitní hry, se stalo velké studio (vlastní GOG), kvalita her šla dolů a vsadím se, že jejich další produkce bude čím dál víc cílená na masy a na komerci. Jediné co je na nich zatím sympatické je že nedávají DRM, ale je otázka času než začnou.
        • Zato Drizzt se vůbec nemění a je pořád stejně retardovaný. *9*
          • OT: lol redardovan*j je zakázaný, ale retardovaný projde. *15*

            Dobrá práce Games!
        • A chudáček hipsteráček Drizzt přece nebude hrát něco, co hraje větší počet lidí a co je komerční...
      • Jenže hypu, který je zakončen super hrou.
        • hra je dobrá, ale má spousty chyb a v několika aspektech i selhává(combat), vyváženost hry(začátek poměrné tuhý, konec terminátor i na pochod smrti), utahaný příběh i konec, který graduje tak nějak nikam a o postavy absolutně nemáte strach, spíše naopak fandíte jim smrt. Ale celkově fajn hra, která měla být ale daleko komornější, temnější a hlavně menší.
        • No, tak buďme trošku nohama na zemi, dobrou hrou ano, ale super hrou ne. *1*
  • Ruku na srdce lidičky. Kdyby tam nebyly známe charaktery, poznali by jste, že se jedná o svět Zaklínače. Já osobně bych to dle traileru tipoval na Dragon Age.
  • Podle nadpisu jsem se lekl že jde drahé o DLC poskytujcí nesmrtelnost
  • Svět Zaklínače 3 není mrtvej,jak tu kdosi pravil.Příklad:Jdu si takhle na Skelige kolem Arnbjornu a tam vidím pasáka ovcí jak brání stádo proti sirénám.Pomůžu mu,to se ví a on pak začne vykládat o tom jak jim to nandal.Ten svět žije,jen se stačí rozhlédnout.
    • jasne, to je zivo jak v marnici. Ja ti napisu muj oblibenej priklad jak se ma chovat hra která reaguje na hrace a je ziva.
      TES 4 : Oblivion. Jsem v hospode v Imperial City a jen tak ze srandy se rozhodnu ze mecem srazim z pultu nejakou flasku, omylem tim mecem strejchnu hospodského, ten se naštve a jde rucne po me, jelikož ho nechci zabit tak uhybam a ten debill taky omylem baci nejakou zenskou co se tam pripletla, ta zacne rvat ze ji hospodskej napadnul a zacne volat straze. Ty za chvili vbehnou do hospody a jdou po hospodskym, tomu dojde ze je zle a vybiha na ulici a tam ho straze dobehnou a serezou. A od te doby je hospoda bez hospodského.
      hádejte kolika lidem z tisice se tohle stane, jednomu? kdepak witcher 3 se nechyta ani zabradli. Exceluje jinde, ale k tomu ten open world vůbec nepotreboval.
      • Bezne se me v zaklinaci stava ze potkam treba topivce jak se mlati s harpyjema, nebo topivce co prohani zoldaky a jejich kemp je pak prazdny a muzu ho vyrabovat stejne tak treba sem bojoval na skellige s obrem a k obrovi se pridali harpyje...jasny nezije to jak na vesnickych hodech, ale taky to mrtve urco neni, a hody by se tam snad ani nehodili...
      • Tak jako jasně,jsou živější hry ale jak je to v tom oblivionu?To je hospoda bez hospodského ale npc to neřeší a dál si jedou svoje,posedavaj v hospodě a lemtaj chlast co jim nikdo nečepuje?To samé bylo už v Gothic 1 dodnes pro mě nej hra.
        • tak mohl jsem se za ten pult postavit a roznášet chlast, stejne jsem za to mohl ja :) Jasne ze to je trochu nedomyslene, ale sance ze se to nekomu stane je miziva, a presto si s tim ta hra nejak dokaze poradit. Byl to jen priklad, v TES jsem tehle věci zazil stovky. Witcher tohle proste nemá a jen se snazi tvarit se tak, a proto ten svet pusobi mrtve a nakonec se scvrkne v casualni obihani otazniku které se tvari ze mají na starost tu zivost. není nejmensi důvod se kamkoliv vracet, protože se tam proste uz nikdy nic dit nebude..otaznik je pryc..konec..jde se dal..generika největšího kalibru.
          • Ono hlavne nema smysl obihat ani ty otazniky. Ve 100% pripadu tam totiz najdes jeden z z cca 5ti eventu, a bednu s odpadky. Specielne na ostrovech je to porad totez. Na kazdym rohu ti sice vypadne novej mec nebo nova zbroj, ale ty uz stejne mas lepsi, tak k cemu to je ...

            Jako bonus je to cely zcela mimo lore - jdes neco zabijet a nevis co, takze se na to ani nemuzes pripravit. Co to je zjistis nejdriv az si to doho seknes, coz je trapas.
          • Je to tak. Ve hrách typu Zaklínač svět "žije" a "reaguje", pokud někdo napsal skript, že svět má "žít" a "reagovat" (pasák se vychloubá, jak si poradil se sirénami). V Elder Scrolls (Oblivion mi v tom přišel nejlepší) vytváří situace přímo AI tím, že se v enginu něco semele, umělá inteligence sama nějak řeší nějakou situaci. Tím v Elder Scrolls vznikají unikátní situace, které dodávají světu pocit, že doopravdy žije. Hodně lidí tuhle přednost Elder Scrolls přehlíží. Síla Zaklínače 3 je právě v těch předem definovaných zápletkách, rozhovorech, grafice atd., ale ne v tom, že by tam byl nějaký doopravdy živý svět. Mám nahráno 140 hodin a na nějaké zkoumání světa jsem dávno rezignoval - jsou to prostě jen otazníčky ve stylu Dragon Age nebo Ass Cred, kde je další truhla a v ní další zbytečný meč. Questy, rozhovory, atmosféra je ale pořád super, takže se těším i na datadisk.

            Čili Zaklínač 3 je super hra, ale pořád je to mnohem víc Baldur's Gate (autory předdefinovaný obsahú) než Elder Scrolls (sandbox/freeform.).
            • A ve Skyrimu místo otazníčků máš 155 generickej dungeon se 1589 zombákem kterýho musím sejmout takže to je v konečným důsledku to samé jako ty otazníčky.

              O té AI se pěkně čte na fórech, ale nikdy sem ji v praxi neviděl, vždy mi připadalo, že panáci maj 2-3 místa kde maj stát a tam vždy stojej jako v jiných hrách a koneckonců když v Oblivionu dostanu quest něco ukrást a dokázat tak svoji cenu nad ostatními zloději tak to je stejně celé dopředu předskriptované a jeden zloděj (ten největší č*rák) vždy skončí těsně před ukradením toho dotyčného předmětu a pokud jste náhodou naprosto retardovaní a neseberete ten předmět před ním, tak vás stejně potom vždy iracionálně napadne, protože se přece nesmí stát aby ten quest nedej bože někdo nesplnil.

              Takže děláte tu s flashem TESu pěknou reklamu, ale měli byste si vyndat z p*dele Todovo pér* anebo si dát vedle jména tenhle tag - http://s24.postimg.org/4nqw8giud/bethestard.png ať všichni víme na čem jsme. *6*
          • jo na tohle jsou Elder Scrolls super, já teď nahrál Skyrim a měl jsem mod na takovej vystřelovací hák, kterym se můžeš přitáhnout kam chceš, po chvíli hraní se nad Whiterunem objevil drak a dali jsme si epickou bitku na střecháčh baráků, kdy jsem se přitahoval z jedný střechy na druhou, pálil lukem a uhejbal drakovym střelám, nakonec jsme sončili na střeše Jarlova paláce bitkou na blízko, taky věc co zažije těch 1% hráčů
            • Na Skyrimu je super že máš možnost třeba nalákat draka na obry u kterých si zatím neskrtnes.To pak jen stojíš a kocháš se,říkáš si to jsem vás ochcal a teď se tlučte. :-)
          • Tak jasný je to první zaklínačský openworld,příště to bude lepší.Řeším to jen že slyším všude samej hejt,přitom je ta hra hodně dobrá.Samozřejmě v polštině
  • Nemám rád Skyrim ani Witchera 3, ale co Skyrimu nemůžu upřít je daleko větší svoboda při plnění questů. Witcher je mizerně na level-desingován, questy jsou v podstatě koridory v lese, kde hledáš červené stopy, pak samozřejmě další omezení jsou přesně stanovené levely pro questy, což zase nabourává hratelnost a pak spousty questů plníš nadlevelovanej.

    Nový Metal Gear jasně ukázal, že i repetativní mise můžou být vlastně šíleně nerepetativní, jelikož svoboda jak to budeš dělat, je jen pouze na tobě.
    • "Nový Metal Gear jasně ukázal, že i repetativní mise můžou být vlastně šíleně nerepetativní"

      Nejretardovanější věta co jsem dneska četl, gratuluji.
    • Veskoslav
      Prosím, popiš mi tu daleko větší svobodu questů ve Skyrimu. Strašně rád se směji, fakt že jo.
      • neumíš číst? jasně jsem napsal, že nemusíš sledovat jako otrok červené stopy a pachy a můžeš si tam doběhnout jakýmkoliv způsobem, pokud ve Witcherovi nesleduješ stopy, tak se ti ten script většinou dál nespustí, proto je plnění questů ve W3 koridorovka, která nemá se sandboxem níc společného. JE TO FALEŠNÝ SANDBOX!
        • jakubc
          Jakej sandbox proboha? Pleteš si pojmy, nikdy to sandbox být neměl.
        • Veskoslav
          Jasně, za to Skyrim a plnění misí není vůbec koridor, vůbec jasně daná trasa, kterou musíš jít, aby jsi úkol splnit, tam máš spletité bludiště a tisíce možností postupu. Počkat, nemáš....
          • zahraj si to raději *3* rozhodně nemusíš chodit po vyznačené trase *3*
            • ja povazuju W3 za dobrou hru, celkem me to bavilo, ale proste nedomyslenosti a cela ubohost systemu hry je pro me natolik zasadni ze to na mojem osobním zebřičku na vic jak 8/10 není. To ze mam pripominky ještě neznamena ze si myslim ze to je kravina. Proste ta mnohaleta zkušenost Bethesdy s pojetim open worldu polakum chybi..ale třeba jednou..nekdy..
            • pošlu ti PSN až ty mi pošleš xbox profile(Veska), kde jsi hrál Dark Souls *3*
            • Veskoslav
              Gratulace, už je to 11, mimochodem, můj FB tady už taky zvesela koloval, takže to můžeš zkusit znova. A chápu, moc rád se vyhýbáš odpovědi, který by z tebe udělala pokryteckého pitomce. Protože buď jsi hru hrál legálně a máš důkaz, což bude za hlupáka nebo hru nemáš a ani jsi nehrál, což budeš za hlupáka ty nebo jsi hru upirátil a hrál, což budeš znova za hlupáka:) Takže je 66% šance, že budeš za hlupáka. Vlastně ne, ty jsi sám tvrdil, že na pc hraje jenom hlupák, takže je jenom jedna možnost a to konzole, kde je jasný důkaz, že jsi hru hrál, takže šance, že nejsi hlupák a lhář je fakt naprosto minimální.
            • http://uniteddogs.com/en/dog/Veska
            • Veskoslav
              No když jsme u toho, postneš sem svůj Steam/GoG/PSN aby jsi ukázal, jak jsi hrál zmíněné hry? Moc rád se oháníš, že ostatní danou hru nehráli, tak se pochlub, jak jsi to hrál ty. Protože si myslím, že jsi nehrál nic, jenom blbě kecáš. Jako obvykle. A nebo jsi ten hnusný pirát, co tak strašně moc rád kritizuješ, že je pc scéna pirátský odpad?

              A pamatuješ, jak jsi ve své omezenosti psal, ať se lidé nevyjadřují k něčemu, co je nebaví viz. diskuze Dark soul série? Drž se toho a neotravuj u diskuzí o Zaklínači nebo nechtěl po lidech něco, co sám zvesela nedodržuješ.
            • máš problémy s chápaním psaného textu nebo proč reaguješ jako idioot?
            • Veskoslav
              Co kecáš? Ty jsi podle mě nehrál ani Skyrim, ani Zaklínače 3. Skyrim má většinu misí právě silně koridorových, kdy nemáš možnost jakékoliv volby, tvé činy nemají absolutně žádný vliv na tvé okolí a i vypsaná odměna na tvou hlavu je naprosto k ničemu.
  • Veskoslav
    A obvyklá squadra. Drizz, flash a haha. Neustálá potřeba pod každým článkem o Z3 neustále vysvětlovat, jaká je to nudná hra, jednoduchá, jak se měli na to vykašlat atd. Prostě se smiřte už konečně s tím, že jste naprostá menšina cca 10%, které hra zklamala. Fakt to nemusíte neustále znova a znova sdělovat, obzvlášť Drizz, ten je v tom až chorobně posedlý.
    • o co ti jde? Jako fandá ságy a prvníh dílu snad můžu napsat, že Witcher 3 je generické, hloupé fantasy pro pubertáky, obsahově je to dosplělé pouze sexem a nadávkami, nulový přesah hry.
      • Veskoslav
        Ono je to zrovna od tebe dost úsměvné, když tečeš u Dark Soul. Jinak s tebou nemá smysl jakkoliv ztrácet čas, tolikrát jsi ukázal, že jsi prostě hlupák, co je o krapet chytřejší jak Jack.
  • KO23L souhlas. Osobně Zaklínače 3 nepovažuji ani za Zaklínače a není pro mě hra z toho universa, kdyby tam nebyly charaktery, tak bych to považoval za nějaké generické fantasy pro herní universa na zakázku. Ztratiloto to jiskru a feeling Zaklínačského světa...
  • Zrovna jsem taky trojku rozehrál na PS4, po tom co jsem se konečně dokopal k tomu na PC odehrát jedničku a dvojku (abych mohl pěkně pokračovat podle voleb které jsem vykonal).

    Zatím se nemůžu zbavit dojmu, že jednička byla alespoň příběhově a hlavně atmosférou zatím nejlepší, ale nemohu trojku ještě moc soudit, jsem teprve po prologu na začátku Velenu. Jinak samozřejmě trojka vypadá krásně, volný průzkum velkých lokací má také něco do sebe a jsou celkem hezky udělané různé vyšetřovací mise a přípravy na lov atp :).

    Boj bych řekl je zpracovaný zase o fous lépe, ale co mě moc netěší je přepracování alchymie. Tam si myslím byla jednička nejlepší. S možností pít lektvary kdykoliv, jen míchat při meditaci (to je ve 3 stejné), ale vadí mi že udělali recepty které mají striktní složení nevázané na alchymistické esence (jako bylo Rubedo, Ether atd. ... žlutá, modrá, zelená ... atp.). A k tomu, že se vyrobí lektvar jednou a pak se nabíjí Alkoheistem nebo jak se to jmenuje. To se im nelíbí vůbec. Hlavně proč na výrobu lektvaru je potřeba nějaký konkrétní alkohol, bylo hezčí, když bylo alkoholů dostupných větší množství (bylo to jednoduše uvěřitelnější, a občas to šlo využít i pro nějaký sidequest, kdy někdo měl rád jen určité pití :) ) a na míchání záleželo jen na kvalitě (obsahu alkoholu) .... proč třebas na ten Alkoheist je potřeba jen citronová vodka + třešňový likér to mi vážně hlava nebere :D.

    A od jedničky mi také ve 2 i 3 chybí ta živelnost světa .... každou chvíli se motat ulicema po pijatice s Marigoldem a Zoltánem, nebo vzhled bytostí "jak je magie stvořila" ... nahé nymfy, nebo bruxy atp ... v tom dělá 2 a 3 stále větší a větší ústupky. V jedničce to vše působilo tak přorozeně, syrově a mělo to své kouzlo, i přes starší grafiku,
    • Hele, já mám taky nejradši jedničku, ale třeba zrovna s tou alchymií mi to taky ze začátku vadilo, ale když do hry dáš přes 100 hodin, tak jsi rád, že nemusíš nic míchat ručně. Craftu a alchymii se stejně nevyhneš a každodenní míchání běžných lektvarů typu vlaštovka by podle mě jen zdržovalo.

      A pokud jde o sex a nahotu, tak tady na jednu stranu pracuje mocná (auto)cenzura, takže nahoty a sexu je míň, než v jedničce (která chytila velký hate od recnzentů-paniců jak je "nedospělá"). Na druhou stranu, aby si autoři "zachovali tvář", dali do hry jednu velmi brutální sexuální scénu a jednu trochu mírnější, ale pořád celkem drsnou. Takže vlk se nažral a koza (!) zůstala víceméně celá. Nahotinek je míň, ale hra pro děti to v žádném případě není.

      No a celková atmosféra - už to není poprvé, ale potřetí, tak už jsme trochu otupěli. Ale některé questy i ve trojce podle mého dosahují kvalit jedničky. Prostě je to pořád nejlepší příběhová RPG současnosti a pro mě o dost lepší, než druhý díl.
    • jednička 9/10
      dvojka 8.5/10
      trojka 8/10

      jednička měla rozhodně nejlepší atmosféru, dvojka měla nejlepší souboje a znovuhratelnost (2 paralelní linie), trojka je prostě Skyrim
      • To že považuješ souboje ze dvojky za lepší jen dokazuje jakej seš mentál. *7*
        • dyť je to úplně na stejno, jenom dvojka je na dark prostě těžší hra než Witcher 3 na pochod smrti, proto může být pro někoho větší výzva, čili je to pro něho i lepší
          • A hele mentálův ještě retardovanější brácha. *2*
            • nad n vždy čárka psáti se bude
            • Když chceš kydat do pravopisu, tak si aspoň pamatuj, že nad n se nepíše čárka, ale háček metále. *6*

              A jdi už spát, večerníček už musel skončit i v mentální léčebně.
            • chápu, že Witchera hraje každá opice, ale čárky ve větách by byly fajn, pak bych tvoje kydy aspoń mohl rozluštit :)
            • A co hůř ty ještě to co si napsal předtím považuješ za argument. *8*
            • To že seš na internetovým fóru a hledáš tu argumenty jen dále ukazuje, že tvůj mentální stav není úplně v pořádku. *7*
            • vskutku silný proti argument. Narazil jsem na mistra diskuzí. Jaj
      • Rozdil mezi Zaklinacem 3 a Skyrimem jsou svetelne roky..ve prospěch Skyrimu. Polaci se měli na nejaky open world uplne vykaslat, protože to neumi a drzet se mantinelu co si urcily v prvním a druhem dile, to jim slo fajn.
        • Veskoslav
          Ve prospěch Skyrimu? Mrtvý svět, který je bez módu naprosto nudná záležitost?
          • Ne..Skyrim rozhodne mrtvy svet nemá..zkus si to poradne zahrat.
            • myslis Whiterun? Mozna to nebude presne, ale myslim ze tam je celkem 55 npc, na tech zhruba 12 domu a jarlovu usedlost to je tak akorát. Mimochodem kolek znas NPC jmenem z Witchera..nikoho? A vis ze Jolanda občas chodi na namesti si sednout na lavicku a když si prisednes povi ti pribeh jak byla zamilovana do jednoho debila? No tak hlavne ze ma Skingrad stovky NPC co jsou jak ozivle mrtvoly bez duse. To je jiste ukázka zivouciho světa *7*
            • Ale ma, ved hlavne mesto ma 7 obyvatelov
            • potkal jsi NPC co cosi mrmla o Sheogoratove holi? Potkal jsi bezhlavého jezdce? narazil jsi na karavany trestancu? na orka co bojuje s presilou savlozunejch kocek? na tulaka co nasel draci vejce? videl jsi kolonie mravencu na parezu stromu? chytil jsi straku co nese prsten? zavedla te liska k pokladu? zazil jsi upira co napada koho vidi? souboje odpadlých kouzelniku? a asi dalších 9999 udalosti co se ve svete Skyrimu dejou?..jak rikam mel by sis to poradne zahrat.
            • Veskoslav
              Nemá mrtvý svět? Ale prosím tě, mrtvý je až dost. Sem tam rozmístěná pevnost, příroda králík, liška a medvěd, aby se neřeklo, občas přeběhne los. Velká města či pevnosti jsou pak totální výsměch, co se týče života. Tak prosím tě, neříkej něco o žijícím světě. Skyrim je dobrá hra, ale rozhodně živý svět nemá.
        • Škoda že tu nejsou tagy, tenhle by na tebe seděl - http://s24.postimg.org/4nqw8giud/bethestard.png
          • Hochu az herne vyspejes tak pochopíš, ted se tak maximalne muzes ohánět internetovyma traparnama jako je tenhle tag na urovni prvoka.
            • jsem rad ze si rozumíme..
            • Ajéje já zapomněl že ty seš ten s tou krizí středního věku.

              Promiňte mladý pane a nebojte čeká vás ještě spoustu naplňujících životních zážitků než umřete. *9* .......Kappa
    • Veskoslav
      Zpracování lektvarů je mnohem lepší. Člověk pak nemusí lítat jak blázen pro X surovin a věčně lektvary nemá. A na to, že je ve hře téměř 30 druhů lektvarů a při té ceně surovin, kolik stojí, tak kdyby jsi měl na každý sbírat, tak nebudeš dělat nic jiného.

      A co se týče měst a světa, moc si to růžově maluješ u 1. dílu. Nedávno jsem dojel 1. díl a Wyzima působí hodně mrtvě oproti městům v Z3 a svět jako takový, představa, že potkáš to, co potkávám v Z3, no při hodně štěstí tak 1/10. Říkáš, že jsi teprve ve Velenu a to jsi moc měst a prostředí nemohl potkat, tak fakt nevím, proč to srovnáváš, co se týče života ve světě. Z1 byla skvělá hra, ale co se týče života v okolí, tak to byla docela prázdná hra.
      • A kcemu tam ty kytky sou? K hovnu, jako vsechno. Jednicka byla daleko nejlepsi ze vsech tri, dohral sem vsechny,
      • Ještě dodám, k té "živosti" světa, docla mne začíná štvát, že ve trojce je strašně málo NPC s kterýma se dá konverzovat ... ale děsivě, ve vesnicích většinou krom questerů a krčmáře, kováře ... s nikým. Nedá se s nikým poklábosit, zeptat se na cestu, informace o okolí atd ... Třebas teď mne dostávalo, když jsem dojel do Vranohradu a na horní nádvoří je zavřená brána a ty 2 strážný co před ní stojí Geralta ani nezastaví aby mu řekli, že tam nemůže, nebo co potřebuje aby tam mohl nebo cokoliv ...
        • nebude to lepší, ani s Yennefer či Triss se nedá kecat, jsou jeden, dva dialogy, toď vše. Dokonce po skončení kampaně hlavní postavy zmizí. Interakce s postavami je v podstatě nulová.
      • Tak já sbírám kytky a suroviny pořád a všechny, každý kytky mam kolem 30+ kusů neustále, v jedničce a dvojce jsem nidky neměl problém, že by mi suroviny chyběly, naopak, jsem jich měl tolik, že jsem jich 2/3 vůbec nevyužil. Ve trojce je navíc těch bylinek všude daleko víc než v 1 a 2 a nejsou pak skoro k užitku, což bych řekl je škoda.

        Jinak já jsem vůbec nemluvil o "životě ve světě", ale o atmosféře hry. Myslím, že komornější uzavřená prostředí vždycky udělají lepší atmosféru, než se dá udělat v "open worldu", už jen tím že si "zážitek" vždycky rozmělňuješ okolníma činnostma a poflakováním se :).

        a růžově si nic nemaluju,protože jsem ty 2 hry (1 a 2) hrál teď, hned za sebou, během posledního měsíce :), takže o žádným zkreslení vlivem času a nostalgie nemůže být řeč.
    • Tak, jelikož jsem 3jku sotva začal, nějaký pátek mi potrvá, než začnu nad rozšířením uvažovat :), ale asi do něj později půjdu, přeci jen myslím, že ta hra má co nabídnout. Shani zase rád uvidím, byla to moje "favoritka" v jedničce, oproti "otřepané" Triss :).

      Jinak trojku jsem rozehrál rovnou na "Pochod smrti" po přečtení názorů na netu a hra je občas alespoň ze začátku příjemě obtížná, i když i na lvl 4 dávám skupiny potvor a banditů do lvl 9 ... 10tky "s lebkou" už jsou silnější a potvorám lvl 11+ už se zatím raději vyhýbám. Jsem s volbou obtížnosti zatím spokojen :), alespoň mě to nutí používat pořádně zaklínačský arzenál :). Doufám, že si časem enzačnu nadávat, že jsem měl dát nižší :D.
      • jakubc
        Je to naopak, od určitého levelu už (při rozumném rozvoji postavy) nebudeš mít prakticky problém, i kdybys ho předtím měl - těžší už to prostě nebude.

        Jednička je unikátní, ale trojka je alespoň výrazně lepší než dvojka. *3*
        • ono od uricte chvile je celkem jedno skoro všechno, jen ta narativni část to tahne kupředu. Jinak rozvoj postavy, predmety, a celej systém hry je na urovni matersky skolky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit