Přejít na výpis diskuzí

Zaklínač 3 se po úspěchu seriálu vrátil mezi nejhranější hry na Steamu

2.1.2020 10:39
Šárka Tmějová   61 příspěvků

Když nepočítáme nedávné vydání na Switchi, je Zaklínač 3: Divoký hon čtyři a půl roku starou hrou. To mu ale nijak nebrání ve velkolepém návratu – po premiéře seriálu z produkce Netflixu 20. prosince zaznamenal na Steamu rekord v počtu současně hrajících hráčů. Překonal v něm dokonce i období, kdy původně...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

CDPROJEKT udělá další hru se zaklínačem na 99% ted je otázka kdy a o čem 🙂

• drasta

Prestante uz ten pitomej serial tak opevovat, koukat na nej a uz vubec se u nej jakkoliv bavit. TheGGG napsal ze se mu nelibi protoze ne vsechny postavy odpovidaji svoji podobe v knihach a tim padem je to strasnej fail a nikdy by se na to nemel divat. Dekuju!

• TheGGG

Dík konečně někdo.

• Derp_1337

LOL

Jelikož to byl sarkasmus, tak to znamená, že si z tebe vlastně utahuje 😂

• ja_nic_nevim

Ty jsi génius. Jack tu má konkurenci. 

• TheGGG

néééééé, nepovídej? Ty musíš být nejchytřejší kluk na oddělení... vrchní bojovník netflixu dorazil, teď tady bude pořádek. BTW: jak se smiřuješ s tím, že má witcher score 53%?

• Derp_1337

A jak se smiřuješ s tím, že Zaklínač má v průměru skóre 80% ?

Musí to být kruté zjištění, že se jiní lidé dokážou bavit u seriálu, na který se nechceš dívat.

• TheGGG

rotten tomatoes: 59 %; metacritic: 53 %.... docela meh---

• Derp_1337

Reakce na příspěvek:

Tebou 2 zmíněné weby nic nedokazují, protože Rotten Tomatoes má momentálně 93% uživatelské hodnocení, MC momentálně 78%.

A nebyl jsi to náhodou ty, kdo v diskuzi k nějaké hře tvrdil, že hodnocení "kritiků" se (na MC) nedá brát moc vážně a jediné hodnocení trochu odpovídající realitě je to od samotných uživatelů??

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

samozřejmě, to jsem bohužel tehdá nevěděl, že na metacritic si můžeš vytvořit doslova stovky účtů z jednoho PC a ani nemusíš měnit IP adresu, nebo dělat jiné IT kouzla... a u MT který již prokazatelně podvádí s uživatelskými hodnoceními (viz kauza kolem aktuálních star wars) jsem taky ztratil důvěru.

Takže sice západní journos jsou banda aktivistická, ale alespoň je jasné, že to průměrné hodnocení na RT a MT není podvodné a dá se každý ten web a článek dohledat ke konkrétnímu autorovi. I když ten autor bude třeba hejhula z the guardianu. Oproti tomu uživatelská hodnocení se dají spamovat jak na běžícím pásu (ostatně MT muset mazat tisíce haterských 0/10 recenzí u death stranding)

a BTW: witcher od netflixu se snaží být hodně korektní, ve prospěch Yennefer potlačil i Geralta, z multikultizoval část postav, tlačí silnou woman power myšlenku a stejně ho pokrokoví novináři, kteří si chválili i takovou slátaninu jako the last jedi, nemají rádi. To prostě svědčí o tom, že to je fakt megablbina...

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

A Btw, Ciri a Yen jsou v knihach a hrach takove zapadle postavy, ktere nemaji absolutne zadnou moc. Ciri se svou krvi je vubec takove neskodne stvorenicko a v serialu by vubec nemela byt, protoze si TheGGG nekde precetl frazi girls power!

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

si vážně myslíš, že geralt má v knihách sotva 50 % prostoru a zbytek jde na Yennefer a Ciri? i lidi co mají ten seriál rádi se zhodují, že Geralt měl málo prostoru,,,,

BTW: jak je to s tím Konami a Capcomem?

• iSpirit

to byl sakrasmus. Ale měl by ho zlepšit. Někdy se mu fakt nepovede.

• TheGGG

myslel to jako sarkasmus, ale byla to jedna z mála rozumných věcí co tady zazněla

• iSpirit

skvělé věci střídají průměrné až špatné. Výborná Tissaia(tím jsem si byl jist díky Ripper Street). Celá trojka Geralt, Yen a Ciri jsou bez námitky. Navíc mezi Yen a Geraltem je slušná chemie. Celá ta trojka je pro mě daleko snesitelnější než herní. Tam jsem nemohl vystát ke konci ani jednu z těch postav. Tady se těm postavám dá fandit. Pak jsou tam věci průměrné jako Marigold, Cahir až hrozné Fringilla, Dryády. Takhle je to i s díly s scénami. Skvělý díl je se Strigou, kde je výborná atmosféra a vše vypadá, tak jak má. Pak tu máme díly s papundeklem a mizerným CGI a bolavými dialogy. Ten potenciál ten seriál má veliký, jen to prostě místy promrhali. To ohýbaní předlohy je úplně zbytečné stejně jako u třetí hry. Díky sympatické hlavní trojce bych asi dal palec nahoru.

• WoodyPwx

Knihy sem cetl vsechny a serial mi prijde dobrej. Nekdy se mozna az moc znazi sokovat, podobne jako Game of Thrones, ale cernosi mi tam urcite nevadi. Vic penez do CGI by bylo fajn, ale na herce uz sem si zvykl. Zena je taky nadsena (Witcher je frajer 😛 ) a cetla jen nektere z povidek. 

• Ilusiveman

Mohli by Witchera nakopat do VR. Asi by to znamenalo to dost překopat  ale... Šel bych dotoho. 

• dworkin

Rozehrál jsem ho na PS4 (první dvě dohrani byly na PC) a vedle RDR 2 je to další hra, která hodně tezi z velké obrazovky. Nektery scenerie jsou i po letech dechberouci.

• skaven

ja witchera neviem dopozerat, som pri 6. casti a nic (ani nadherne Yennine kozy )ma nedokazu presvecit aby som to dokoncil.

The Expanse, to je skvely serial.

• Derp_1337

První 3. řady The Expanze byly skvělé. 4. řada ale už tak skvělá není.

Doufám, že tahle tendence klesající kvality nebude pokračovat i u 5. řady.

• skaven

je trosku ina, ale mam ju rad. Avasarala, Amos a kapitan Ashford su topky postavy. A ten svet ma pohltil. A ako pise sankuri ohladom 4. serie (narozdiel od scenaristov zaklinaca), scenaristi the Expanse z howwna dokazali upliest skvely bic.

• sankuri

Ono je to hlavne kvuli kniham, od te kde se vlastne odehrava ctvrta serie jde kvalita pribehu strme dolu a musim rict ze scenaristum se z velmi slabeho nametu povedlo vymacknout docela nevsedni vysledek.

• species

expanse 4ta serie stoji taky za vyliz :(

• v tech poslednich dilech jsi o nic neprisel :D

• TheGGG

přišel o jednu naprosto otřesnou "bitvu"

• je fakt, ze svym zpusobem je to taky zazitek

• TheGGG

rozhodně pokud se budou hledat nejhorší akční scény v seriálu, witcher má slušnou šanci.... a taky o cenu za nejhorší cast, kostými, dialogy, cgi.... je toho hodně

• Jackoslav426

ty máš cenu za nejhorší gramatiku

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

ještě že mě nikdo za komentování na games neplatí... že dostanou ti lidi za witcherem a např. těmi otřesnými kostými peníze, je skutečně směšné...

• Já ho po zhlédnutí seriálu začal hrát na switchi a vypadá to, že ho po pěti letech konečně dohraju.

• BoB.2

úspěchu?

• Ilusiveman

Jop. To je fakt. Nehledě na zdejší lopaty. 

• TheGGG

"úspěchu"

• JohnnyLegend

Ano Justine, prehralo si to 150 milionu lidi a porazilo znacku Star Wars (Mandaloriana).

• TheGGG

džony, džony, džony.... nevím jaká má mandalorian čísla nebo ne, vzhledem k tomu, že legálně je (disney+) dostupný jen ve zlomku zemí oproti netflixu, který má mnohem větší pokrytí... Každopádně já hodnotil úspěšnost důstojného zpracování knih a tam witcher od netflixu selhal na celé čáře.

Úspěšnost divácká a finanční (dlouhodobá) se může hodnotit až tak po třetí sérii....

v současné době by lidi doslova sledovali cokoliv, co má nálepku fantasy seriál...

• JohnnyLegend

Takze knihy jsi necetl... Serial zpracoval vyborne hned nekolik povidek tak, jak jsou. Jedina odbocka je, ze tam nacpali jednu ucelenou story line, aby se tri hlavni postavy potkali a mohli v druhe serii pokracovat uz spolulecne.

• TheGGG

ano, tak strašně věrné knihám... LoL, hlavně ten cast, naprosto přesně sedí na to, jak jsou ty postavy v knihách popsány... a takový vilgefortz a vigo, úplně jak v knihách. A takový Brokilon/Brooklynon hmmm úplné blaho... elfové a dryády, perfekto. A Nilfgaardská pe*isová zbroj byla už v knihách legendární. A Cahir, byl taky naprosto perfektní a ten jeho boj s Vilgefortzem... to byla jedna báseň. A Renfri, taky přesně jak v knihách... máš pravdu, (stejně jako s tím Konami a neexistujícím Capcomem). Witcher od netflixu je naprosto perfektní a věrná adaptace knih, doslova z toho číší ta původní atmosféra...

ano flexo, to byla ironie..

• tomwolf33

Reakce na příspěvek:

ano ano, stale dokazujes ze si knihy necital a len opičkuješ to co si si precital niekde na nete...serial sa knih drzi omnoho viac ako hry...obzvlast treti zaklinac, ktory si s s kniznou seriou nejedenkrat utieral zadok...vtedy to nikomu nevadilo...teraz koli vyberu par hereciek, povyliezali z brlohov vsetci rasisti, pseudofanusikovia, ktori hrali len tretieho zaklinaca...a najviac sa biju do prs "ludia" ktori videli naposledy maximalne tak slabikar, nieze este knihu...vzdy je to uuuplne krasne vidiet podla tych komentarov...a ty si ukazkovy priklad...hry taktiez podla ačivmentov nedohrala ani len polovica ludi, na steame dokonca 3/4 ludi...

knihy mam doma vsetky hned 2x vcetne elektronickej verzie, cital som ich este pred vydanim prveho zaklinaca, hry som dohral niekolko krat, videl som povodny polsky serial...a napriek tomu sa mi serial od netflixu paci, aj ked tiez niesom uplne nadseny zo vsetkeho, tak to neni nic co by mi zazitok zo serialu pokazilo...

takze  vy samozvani čitalkovia, pseudofanusikovia a hlavne rasisti mozete zase zaliezt tam odkial ste vyliezli...

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

aha, takže chtít aby seriál byl věrný předloze je rasismus.... hodně se směji. Díky. Ušetřil jsi mi čas. Alespoň vím, že tě již nemusím brát nikterak vážně. Neboj se, knih čtu hodně, pravděpodobně víc jak ty. Jediní rasisti zde jsou tvůrci seriálu, ale to už ti asi skutečně nemá cenu vysvětlovat... ty si klidně užij směšný fight mezi cahirem a vilgefortzem!!!! já zůstanu u knih.

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

Cili jak ma tvuj prispevek souvislost s tvym puvodnim blabolem o tom, ze serial neni uspesny? Cisla hovori jasne, ze je, reakce taky hovori jasne, ze je vse ok. Stejne tak jako MGS 5 je zapomenuty v propadlisti dejin a nikde na nej pri vyctu her dekady nenarazis, tak serial Zaklinac je slusnej nadprumer. Nevim co to v te hlave mas prepnute, ze nechapes zcela jednoducha fakta. Ale vsiml jsem si, ze obcas na to nejaky autista sem tam prska, ze se mu to nelibi. Tak je to holt se vsim, co slavi uspech.

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

Člověk který se prohlašuje za experta na hry a neví že existuje Capcom by neměl vůbec reagovat na cokoliv... a tvé srovnávání sledovanosti witchera s mandalorianem, který zdaleka není dostupný po světě tak jako witcher, byl taky mega fail. A mimochodem, když tak miluješ recenze, tak si na MT najdi novinářské recenze na seriál witcher.... oh wait, už to vidím, 53 %.... lul, vše je ale v pořádku ok

• uaxpk

Reakce na příspěvek:

Myslím, že ty čísla o "poražení" Mandaloriana jsou brány pouze z USA. Mandalorian překonal Umbralla Academy , který byl třetí nejsledovanější seriál na Netflix: první Stranger things, druhý Zaklínač (a u něho ještě nejsou přesná čísla). Jinak Zaklínač v Evropě dominoval a porazil i Stranger things. Čísla se dají najít na internetech. Jinak co se týče mě, tak oba seriály se mi zamlouvají stejně a na oba se dá aplikovat stejná kritika (že to smrdí korunou atd.). Ale u Mandaloriana je ještě navíc vidět ten důraz na merch jako u každých SW filmů (ano, Baby Yoda je jasný příklad).

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

Mandalorian je tedy po stránce efektů, cgi, kostýmů atd. o několik stupňů lepší jak witcher. A jak jsou ty čísla braná nebo ne, to je jen spekulace, faktem je, že to nejde porovnat ze světového hlediska, protože disney + nemá dostatečné pokrytí. Hodně bych se divil, kdyby byl v USA witcher populárnější jak mandalorian. Možné to samozřejmě je, spousta lidí netflixu naletěla a myslela si, že to bude dobré...

a merch není problém, to je docela logické že SW dává pro merch mnohem větší prostor

• uaxpk

Reakce na příspěvek:

výprava a kostýmy jsou stejné u obou. Efekty neřeším (lasery jako kouzla). CGI lepší Mandalorian - to je fakt, ale zato se zase celý odehrává prakticky v jednom maloměstě někde v poušti a ušetřily na hlavním herci bo není vidět. S tou oblibou bych si nebyl tak jistý, SW už je dost okoukané -skoro každý rok jeden film. To s těmi čísly jsem tu vytáhl pouze z toho důvodu, že jsi se o to párkrát otřel - nic víc. Spekulace to není, jsou to "stramovací" služby a u těch se dají čísla sledovat přesně. Každopádně jsem rád za oba seriály a jsem si jistý, že druhé série budou lepší u obou. A to s tím merchem mě štve z toho důvodu, že to do SW universa cpou neustále horem dolem a celé to pak připomíná Kouzelnou Školku

(musí tam být něco malého, roztomilého a pokud možno chlupatého a natvrdlého).

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

Spletl jsem si Capcom a Konami, ale to je fuk ty odborniku na vse. Do debaty s podobnymi retardy se asi nema cenu zapojovat. Jinak novinarske recenze na Witchera jsou podobnej ulet jako na MGS 5 kdyz tato plitka hra se zmatenym pribehem sbirala desitky. Nekdo si ale treba uziva stokrat po sobe nekoho najit na mape a pripevnit na nej balonek a poustet si hodiny a hodiny "kazet" kde je nejaky "pribeh", kteremu muze rozumet snad jen japonsky silenec co si ho vymyslel.

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

hahaha, všichni jsou re*ardi, všichni jsou autisti, novináři neví co píšou, fanoušci tomu nerozumí, jen džony selfie flexa má pravdu... někdo by měl rychle zavolat do Capcomu a Konami, aby udělali nějaký merger. Očividně totiž Konami řeší DMC a resident evil i když o tom sami ještě nevědí... holt expert s flexou se pozná. 

Bojím se, v čem všem dalším jsi ještě expert, aby tady nenastala nějaká katastrova i irl, zatím je to tedy jen diskuzní katastrofa....

člověk co hrál MGS, DMC i RE si nesplete konami a capcom, jistě, možná v jedné větě, ty jsi na své neznalosti vybudoval celou teorii, u které jsi tvrdil, že jsou to fakta. Myslel jsi si jak mě setřeš, ale jen jsi se ztrapnil... tvůj chorobný boj proti Kojimovi je skutečně tragický čím dál víc

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

Cili pojdme zpet k prvopocatku diskuze. Tvuj blabol o neuspechu. Jak bys tedy hodnotil uspech? Serial videly dve procenta planety vcetne kojencu a autistu v diskuzich. Dle tebe neuspech. Kde je hranice uspechu podle experta na vse?

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

"Každopádně já hodnotil úspěšnost důstojného zpracování knih a tam witcher od netflixu selhal na celé čáře."

Navíc k tomu ty špatné recenze... prostě meh....

pls, ještě bych rád věděl, kdy Konami vydalo ten Resident evil 4, pro experta na hry a autismus to nebude problém odpovědět.

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

Jak pane TheGGG merite "uspesnost dustojneho zpracovani knih". Co je to vubec za parametr. Ja to v te palici nemam prepojene jako ty, takze mi to musis vysvetlit, jak ti to tam srotuje.

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

nevím jak to máš nebo nemáš propojené ty, já bych řekl, že kvalita a úroveň zpracování předlohy se dá posuzovat dobře a lidi to dělají odjakživa. Posuzují jestli je film věrný knize, hra komiksu atd atd. Na druhou stranu, já si roky myslel, že resident evil a devil may cry je pod capcomem a ty jsi s fakty za zády přišel s tím, že je pod Konami. Kenzo Tsujimoto je z toho prý docela nešťastný a asi spáchá seppuku, že mu Konami takto vyfouklo hry kvůli nějakému flexovi....

• tomwolf33

Reakce na příspěvek:

nijak, len sa snazi byt zaujimavy, ako vzdy...a opičkovat cudzie "nazory"

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

Jojo, je to takovej diskuter z novinek co si nekde neco precetl a mysli si, ze je to pravda. Vsadim se, ze ani nema predplacenej Netflix a Witchera sjel nekde v pokojicku na notebooku v hrozivy kvalite a pritom psal do diskuze na Games.cz kraviny, takze ani nedaval pozor.

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

witcher, metacritic, 53 %.... vše je ok, seriál roku. :D :D :D

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

A uzivatelska hodnoceni? Aha, to se panackovi nehodi do kramu :D tech tvych 53 procent je prumer z patnacti recenzi a 50 procent udelil napriklad web RogerEbert.com (ano, taky nevim co to je za web a vidim ho poprve).

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

uživatelské hodnocení na MT, kde si mohu doslova bez problému z jednoho PC založit 200 účtů a začít prosazovat svou "pravdu"? Jo to určitě budu brát vážně. Průměrné hodnocení 5,65/10 na RT ze 65 recenzí taky není žádní sláva. A pokud jde o to MT, tak i přes všechny ty agitky a PC momentky co tam nacpali, tak i takové weby jako the guardian nebo NYT tomu dali jen 60 %. Ukázka toho jak ten seriál je špatný... když se dívám na komenty fanoušků, tak i lidi co se jim to líbilo se shodují, že minimálně cast, armor a cgi je v některých oblastech problémový... takže tak,

• JohnnyLegend

Reakce na příspěvek:

Pokud neveris uzivatelskemu hodnoceni metacritic, muzeme zajit na imdb, 8.6 od 150k lidi (to je tisickrat vic nez u vas na vesnici). Nebo i na csfd. Nebo na jakoukoliv databazi.

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

díky, radši zůstanu u normálních hodnocení.... tedy toho co napsali journalisti, tam to má smysl brát v potaz. Anonym na internetu může napsat cokoliv. Že je witcher dobrý seriál, že pe*is armor Nilfgaarďanů vypadá pěkně, že DMC je pod Konami.... však to znáš...

• SalemCZ

Reakce na příspěvek:

TheGGG bojím se o tebe, aby ti nepraskla žilka.

• TheGGG

Reakce na příspěvek:

to bych vám neudělal a kdyby jo, tak alespoň máte pokoj ;). Zatím mě tady ale nikdo nezvládl naštvat....

• Seriál mi přišel docela v pohodě. Největší problém jsem měl asi jenom s designem zbrojí a s tím, že plátovou zbroj krájeli jako máslo... budiž ale. Pořádně uvidím asi až se druhou řadou. 

Že se ale najednou Twitch rozsvítil Witcherem3, to mě trošku naštvalo :) nebylo moc co sledovat, když ho momentálně hraju a nechci si to moc kazit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit