Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • LessPh

    Vím co myslíš, taky jsem občas strávil hodně času u vyzobávání obsahu, ale stává se mi to teď málokdy a je to hodně spojený s masovým rozjetím achievementů, protože je rozdíl dojet hru na 100% nebo získat 100% achievementů, což je prostě na mě moc v mém věku. Třeba u Desperados III bych dal 100% achievementů, ale prostě se mi to nechce grindit a ztrácet u toho čas. Stejně tak u remaku Mafie, kde mám asi 90% jen hraním a následnou volnou jízdou.... ale na 100% bych musel projít kampaň znova na "originální" obtížnost, což prostě nechceš. No a vysněno mám, že dokončím někdy FFX na 100% achievementů :D

    Na 100% achievů jsem dojel A Short Hike a naprosto tuhle hříčku doporučuju, čirá hratelnost a vypadá to skvěle.. dá se to 100% dojet asi za 4 hodiny :D

    A v některých sandboxech, strategiích nebo flight simulatorech mi nevadí nechat 100ky hodin, protože je to prostě pořád dobrý a člověk prostě nemá potřebu jít dál jako v singlech, kde se toho brzy přejíš.. mimochodem v CK III jsem nechal neuvěřitelných 21 hodin.. prostě jsem to nepochopil :D

    Animačky Summonerů / Aeonů jsou peklo, ani nevím jestli to šlo v FFX skipnout a kdyby náhodou ne, tak byly relativně krátký, takže z toho nemám trauma.. Ale vzpomínám si na FFIX, kde jsem prošel první CDéčko na PSX emulátoru, tam se načítaly bojový sekvence jakoby s lagem a strašně dlouho to trvalo, i hudba šla zpomaleně a to mě naprosto flustrovalo.. já už chtěl kosit a kamera tam jezdila v 360st a představovala bojiště... no prostě naprostý zabiják hratelnosti :D

  • Bumtaratabumbumbum

    No, já mnoho času trávil grinděním (nasáváním kouzel, abych si co nejvíc zvýšil staty), hledal jsem všechny karty a pak opravdu hodně dlouho jsem s těma kartama hrál. A jak jsem psal, opravdu mě to moc bavilo, jenže třeba sedmička nebo desítka by mě taky hodně bavily a opět bych u nich strávil hrůzně moc času. Ostatně jako u skoro každého jrpg. Naposledy jsem asi před dvěma lety hrál Tales of Zestiria a zase jsem tam nechal asi 180 hodin. Nevadí mi mít v Crusader Kings II pět set hodin a u Warbandu skoro 700, ale u rpgček mi víc jak 100/150 hodin už přijde až moc.

    Mimochodem, možná bych u té FFVIII měl méně, kdyby se daly přeskakovat animačky útoku těch duchů nebo jak se jim říká. Jsou sice pěkný, ale když už je vidíš po sto padesátý, tak už vržeš zubama. Přísahám bohu, že některý trvaj snad přes 30 vteřin. Kdyby šly přeskočit, tak souboj, co mi trval třeba dvě tři minuty by trval dvacet vteřin a to už je dost rozdíl.

  • LessPh

    Dival jsem se na HLTB a takovy stred pro VIII je 55 hodin, tak to si opravdu prochazel dukladne;-) Mozna mas pravdu stravit 200H v pribehove RPG hre je hodne a odradi te to v poracovani.

    Ja mam podobny priklad s P4G na Vite, kde jsem nechal asi 80H, z toho poslednich 10bylo vazne utrpeni a uz jsem fakt nechtel pokracovat. Ale kdyby ted vysla P5 na PC, tak bych si ji stejne zahral s chuti i s vedomim, ze to na konci budu nesnaset.

    Zaroven jsem nedavno jsem dojel ME:LE po 74H a uz Mass Effect nechci videt do konce zivota:D

    Takze asi titul od titul;-)

  • Bumtaratabumbumbum

    VIII je zatím jediný díl, který jsem hrál a byl jsem z toho tenkrát fakt vyřízenej, jak super mi to přišlo. Je vlastně docela zajímavý, že přestože jsem si to tak užil, tak jsem nikdy nezahrál žádný další. Trochu mě na tom děsí ta délka. U té osmičky jsem nechal skoro dvě stě hodin, jen to hvízdlo. To se mi na příběhovou hru rpg zdá trochu moc. 

    Jo a btw. Triple Triad dodnes považuju za nejlepší minihru vůbec.

  • Thanquol

    Haha. Skoro geniální úvod článku.


  • LessPh

    Jeste je tam jedna prihoda, jestli si tohle muj kolega nekdy precte, tak me normalne zabije :D

    Na jejich svatbe si matka meho kolegy prisedla k jeho novopecene manzelce / neveste a rekla ji: “hlavne od toho moc neocekavej” :D

  • gomental5

    😂pobavilo

  • LessPh

    Sausage party mi pripomina zenu meho kolegy, ta s oblibou rika: “Kvuli jedny klobase jsem si vzala cely prase”:D

  • Carnage666

    Pořád je to o něco lepší než když Alžběta řekla v games livestreamu že všechny hry japonský produkce jsou podle ní "japan bullshit" a nehraje je. To mě dostalo do kolen když právě jedny z nejlepších her herní historie vyprodukovalo právě Japonsko.

  • ales.smutny

    Nn, XIII je ryze singl s partou :)

  • Gulivera84

    Aha, ja sem prave mel zato ze 13ctka ze ciste online multiplayer jako 14...tak to je teda prome novinka

  • gomental5

    Zboznuju vsechny FF, ktere jsem hrala. Nektere mene, nektere vice. Nektere me nelakaji vubec (treba pokracovani X-2 ci XIII-2), ale je mozne, ze az se do nich pustim, bavit me budou. Treba takova XV me taky moc nelakala, uplna sausage party, ktera mi spise pripominala dmc, nez dalsi dil ff. Ale uz mam nahrano snad 90 hodin a porad me to bavi. na XVI se neskutecne tesim. 

  • ales.smutny

    Třináctka je fakt dobrá, jen ma fakt hrozně dlouhý rozjezd. Další  díly trinsctky jsou ovšem jak nové Star Wars. Neexistují.

  • LessPh

    Myslím, že je to vážně o tom, který díl si hrál jako první. Já třeba XII nepovažuji za FF, nikdy jsem to nehrál, ale viděl na YT a četl hodně komentářů, dlouho jsem se rozhodoval jestli koupit Steam verzi.. ale víceméně mně odradil opakující se názor, že je to offline MMOJRPG a ten hlavní charakter, který je mi naprosto nesympatický..

    Jinak věřím, že ten programovatelný souboják musí být pecka, když do toho pronikneš, plně porozumíš a začneš upravovat algoritmus tak, aby ti vzniknul neprůstřelný autopilot combat... tahle část by mě asi bavila, ale už jsem na to moc starej :D

  • LessPh

    X-2 jsem zkoušel na Vitě pro dohrání X a byla to vážně hrůza.. dal jsem tomu hodinu a pak to už nikdy nepustil.. jako bylo fajn znovu vidět Yunu (v sexy verzi) a Rikku a i tu novou šlápotu, ale ta hratelnost bylo prostě hrozná, prostě ten souboják jsem vůbec nepochopil, ani zadání první mise :D

    Mně se u X nejvíc líbí nastavené soubojáku, prostě kde přesně víš kdo a kdy bude na tahu a můžeš s tím vytvářet neskutečný taktiky a taky manipulovat s pořadím, prostě ten souboják je naprosto taktický p*rno.. podobný souboják je teď v Chimara Squad, ale tam je to takový zmatečný a překombinovaný...

  • iSpirit

    Pripada mi na herním webu poněkud nešťastné psát, ze nesnasis žánr, které vyprodukoval jedny z nejlepších her historie.

    Na druhou stanu, pokud bych takový článek někde cekal, tak prave na aktuálních Games.CZ

  • omiklon

    Já vzal třináctku na milost, ale odmítám akceptovat existenci dvojky nebo LR, obdobně to mám i u X-2.

    Na XV se shodneme, u osmičky naopak ne,.. no máme to každý jináč! 😁

  • Maxianimal

    Můj nejoblíbenější díl je  VIII :) Ale souhlasím s XIII, ta byla strašná.  U mě mezi nejhorší patří třeba ta XV, to sem dohrál se skřípěním zubů . Ten příběh byl šíleně nudnej, a hratelnost po pár hodinách tak strašně jednolitá. Dal jsem tomu víc, než si to zasloužilo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit