Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • me osobne by asi nejvic vyhovovalo, kdyby se Geralt pohyboval ,,normalni,, rychlosti, ale vsichni ostatni byli ,,zpomaleni,, takovy bullet time...pak by Geraltovy pohyby vypadaly prirozene a zaroven by dokazal rozsekat haldu beznych nepratel, nez by se ti vubec vzpamatovali co se deje
    • Jeho pohyby nemají vapadat přirozeně je to mutant který je o hodně rychlejší než normálni člověk :)
      • to neznamena, ze ten pohyb ikdyz je mnohem rychlejsi, by nemel vypadat prirozene...staci se podivat, jak zaklinac bojuje ve videich co CD project vydal...pripadaji ti ty pohyby stejne jako ve hre ? Nebo selmy, ktere se i v nasi ,,realite,, pohybuji a reaguji mnohem rychleji nez je schopny clovek...taky nic neprirozeneho.
        • Však ty pohyby vypadají přirozeně, Geralt dělá piruety, šermuje, odskakuje, kotouluje, kouzlí, to vše pěkné podchycené skrze motion capture, co víc bys chtěl?
          • Krescz
            novou grafarnu, abych si to mohl zahrát
            • Zagro
              No tak hurá na brigádu, místo fňukání na fóru *3*
  • Svet Witchera vypada uzasne. Nemozem sa ale neopytat, preco musime hrat prave za Geralta. Ten ktor precital knihy ba dokonca videl polsky serial, musi mu hned byt jasne, ze Geral je velka osobnost. Je to silny character, ktory kona podla toho ako ho Sapkowski vykreslil v roznych situaciach.

    CD projekt odvadza uzasnu pracu so svedom, celkovym lore ci dokonca subojovym systemom a skillmi, Ale pritomnost volby ktoru poskytuje mi pride cudna... Tak napr zachrani Geralt slecnu v tiesni? No urcite ANO pretoze to Geralt robi...kvoli tomu ako ho pozname. To, ze je pritomna volba nechat slecnu na pospas je sice v hre mozne ale je to nieco co by Geralt nikdy neurobil a tak sa pytam nasledovnu otazku?

    Nemohli sme hrat za nejakeho vlastneho witchera? Nejaky character, ktory by bol vytvoreny nami a jeho osobnost by sa formovala na zaklade rozhodnuti a cinov, ktore vo svete spravi. Take to skutocne odzrkadlenie nasho charakteru... namiesto preddefinovaneho Geralta.
    • Dolero
      Za nemluvnou custom zrůdu jsem hrál v hodně RPG, v Zaklínačovi si můžu zahrát za někoho s pořádným charakterem :)
    • Původně byla hra opravdu vyvíjena tak, že se nebude hrát za Geralta, ale za hráčem vytvořeného zaklínače..později od toho upustili a rozhodli se držet protagonisty knižní předlohy - přesné důvody si už nepamatuju, ale předpokládám, že Geralt jako osobnost byl v Polsku, ČR, SK, Rusku apod. velmi populární a nechtěli riskovat, že by lidé neměli zájem o nějakého bezejmenného zaklínače.

      No a když už holt první dva díly vyšly v kůži Geralta, tak je snad jasné, že jeho příběh dokončí a nebudou nám najednou před gradací příběhu cpát jinou hl.postavu *4*
      • Je jasne, ze teraz uz cakat nejaky character creation je marne... Ale pevne verim, ze v buducnosti, to jednoducho bude mozne... Ze CD projekt naserviruje nejake OPEN WORLD RPG so super svetom kde mozes byt naozaj skoro ktokolvek...(uz sa neviem dockat na CYBERPUNK lebo tam character creation bude) Hold pekne temne fantasy je best :D
        • Holt. Je to holt. Z německého halt.

          Hold je projev úcty. Internet je bohužel touto záměnou zamořený.
          • Beriem na vedomie :D
    • Kozy
      To bych bral hned, přece jenom Geralta moc nemusim. Hrát za vlastního zaklínače by bylo mnohem lepší.
  • Kinet1c
    Niekedy nedavno som videl diel mythbusters, kde skusali ci sa da uniest tolko zbrani ako napr. v doomovi a tak pod. Zistili, ze sa da aj pre netrenovanych ale je to vycerpavajuce a neprakticke jak svina. Potom to skusil MMA fighter a hla bol o mnoho rychlejsi a v pohode uniesol vsetky zbrane a TO PRITOM NIEJ E MUTANT ako Geralt v tychto hrach, knihach a pod. Skratka tvrdit, ze suboj je komicky lebo to ci ono a tak ci onak, MYSLITE na to, ze ked clovek je trenovany toho zvladne ovela viac ako niekto kto si sem tam zabeha. Tak isto Geralt nie len ze je vysoko specializovany a trenovany v tom co robi, ale je to aj mutant a tym sa neda povazovat ho celkom za obycajneho cloviecika a posledna vec, TOTO JE IBA HRA. Je zaujimave, ze napr. DS nikto nevycita, ze sa tam bijete ako lemra, doslova. Ja viem ze v podstate ste nemrtvy a tak, ale udierat z 2sek opozdenim je sila, ktoru som nemohol zniest, to keby som tak v nejakej fps hre mal z pozdenie vystrelu napr. so snipou o 2sek, hru by som rovno mohol odinstalovat a ist pozerat hviezdy. Tu Geralt urobi kotul sem kotul tam a kazdy uz je uplne mimo a niektory dokonca odmietaju hrat ako citam, len kvoli TAKEJ stupidnosti. OMG niektory ludia su fakt akoby na hlavu. (btw. nemam nic proti DS, iba som si vsimol par drobnosti, co ocividne asi nikomu nevadia). Hram teraz Blade of Darkness (znova po xty krat) a nehorazne dobra zabava (az na uz samozrejme slabsiu grafiku) a tu ked stlacim sek, tak sakramentsky seknem a nestoji my postava a cumi do prazdna. From sa ma co ucit este, ich hry maju skvelu atmo, ale co sa podla mna subojoveho systemu tyka je uplne v niektorych aspektoch az zaostaly. A fakt sa neviem dockat na W3.
  • J jen doufám, že to nebude jako ve dvojce, kde se na mě vrhla desítka utopenců nebo tři desítky těch potvor z jeskyní, není legrace běhat dokola, jenom kvůli tomu, že i se svou výbavou nemůžete dát nějakou hodně početnou skupinu nestvůr, chtělo by to něco ve stylu Dark Souls her, kde na vás naběhlo maximálně 5 oblud. Samozřejmě lehčí.
    • A ještě by to chtělo IDDQD a IDKFA. A speciální tlačítko na automatické splnění questu, aby to člověk nemusel procházet. A jedno na instantkill jakékoli potvory, aby to nebylo moc těžký.

      Oba Zaklínače jsem prošel několikrát na nejtěžší obtížnost (a už se těším na přesun těch několika verzí save z 2 do 3). Kromě několika konkrétních bojů mi to nepřišlo nijak zvlášť obtížné ve chvíli kdy člověk po pár minutách pochopil mechaniku hry, a nebo místo aby rozhovory odklikával tak je i četl aby věděl co jsou slabiny kterého bosse.

      Na lehčí obtížnosti jsem nehrál, ale počítám, ale pro hráče jako ty by tam možná mohli přidělat nějakou "autowin" obtížnost, aby to nebylo moc těžký.
  • Koukam, ze je to tu samy kotoulovy valecny mistr. Zajimalo by me, jestli z techto expertu nekdo cetl treba Mushasiho pet kruhu, ci obdobnou literaturu? Takove aikido z kendzucu (boj s mecem) vychazi a koutly jsou zaklad, ktery se uci. V boji je to ale toposledni, k cemu se uchylite. Ja vim, Zaklinac je RPG, ale na me soubojovy system pusobi take komicky a je necim, kvuli cemu si jej necham (stejbe jako dvojku) ujit.

    Jinak si z knizek nevybavuji, ze by Geralt kotouloval....zlaty soubojovy system s Gothicu, kdyz to hral clovek na klavesnici...nebo Riddick.
    • starý hry jako gothic měli otřesný těžkopádný a neplynulý soubojový systém, z čisté nostalgie to tu říkat nemusíš
      Riddick byl docela v poho, dokud tam byli slabší protivníci, jak si se měl rvat s někým silnějším, kdo před sebou držel ruce a všecho vyblokoval, stala se z toho zdlouhavá nuda. Kdypak se asi ve hře dočkáme soubojů na úrovni filmů ala Raid nebo Fearless, zatím je nejblíž batman arkham série.
      • Otřesný? Spíš bych řekl že to byl systém, který na hráče kladl trochu větší nároky než třeba Morrowind. A skýtal taky větší možnosti.

        Nevím co je potom otřesné, jestli Gothic, který řada z nás hrála a užila si, nebo třeba Skyrim - moderní hra - která defacto přebírá soubojový systém z Morrowindu.
    • Geralt je smyšlená postava, přesvědčení o tom, že tohle dělat nemůže je hloupost. Postava zvládne provést to čím ji tvůrce obdaří, nehledě na to, zda to je nebo není reálné...
      • To absolutně nemění nic na tom, že to vypadá komicky. :)
        • Proč komicky?
    • Chce to číst trochu s nadhledem... Jasně, že člověk po nějakém tréninku tohle zvládne... Ale takto ve zbroji s několika zbraněmi u sebe a kdykoliv venku během souboje a ještě xkrát po sobě? To prostě působí strašně komicky.... Navíc je dle mého takhle při kotoulu člověk o dost více zranitelnější a lze to provést jen jako úhybný manévr před chystaným útěkem, když si je člověk jistý, že k tomu má prostor...toť má domněnka.
      • Ty si asi knihy nečítal čo
      • Jak výš co zaklýnačský mutant zvládne? Já ještě žádného nepotkal...
        • Asi jsi nepotkal ani učebnici češtiny.
  • slavek.skara
    Gryf je menší potvora? Ježíši marja jak vypadá větší?!
    • Kajran, Drak, Gryf, Královská Wyverna, atd.

      I když jasně, to "menší" je tady dost pochybné, protože ta Wyverna opravdu drobek není :)
      • Gryf by měl mít tělo lva. Copak je lev větší než wyverna, tj. drak na dvou nohách?
    • fallanga
      Kayran?
    • To je Wyverna ty Gryfe *15* *15* *15* *15*
  • Witcher je bezesporu super, oba predchozi dily byly super. Ale prosim Vas uz zadna videa a zadne informace. Ty podle me muzou v teto fazi hre uz jen uskodit. Kazdymy je jasny ze i treti Witcher bude s nejvetsi pravdepodobnosti super, ale kazdy dalsi video nebo informace moc hypujou. Tahle hra uz nic dokazovat nemusi a neni vubec potreba lidi kosit dalsimi a dalsimi informacemi. Nechte hrace aby se sami prekvapili a zaujali hrou jako takovou..
    • Ta hra bude mít přes 200hod takže tam bude dost a dost překvapení. Zatím nebylo odhaleno nic zásadního.
  • jen pro radost, prodavam zaklinace 3, vice http://steamcommunity.com/id/main_cz/
  • Dufam len, ze HUD sa bude dat vypnut... nechcem mat na obrazovke nic.. ziadny HealthBar, ziadne statistiky poskodenia a blbosti.
    Len Geralt, mec a monstra.
    • Môžem ťa upokojiť - Áno, Zaklínač 3 sa dá hrať aj bez celého HUD.. alebo si môžeš nechať tie ukazovatele len, ktoré chceš a tie ktoré nechceš si vypneš
    • a co nějakou krajinu okolo?
      • Obavam sa, ze to mi PC uz nezvladne :P
  • Ty rychlé kotouly s mečem v ruce musely chtít hodně tréninku...
    • to že umí dělat kotrmelce je strašnej problém, ale to že mu z rukou šlehaj plameny je naprosto ok.. *7* make sense
      • Good point. Ačkoliv i fantasy může dávat smysl, ne? Tím myslím: dovedu si představit fikční svět kde je mág nebo třeba zaklínač schopný přimět své ruce aby z nich šlehaly plameny, ale nedovedu si představit fikční svět, kde je dobrej nápad při souboji metat kotrmelce a piruety. Ačkoliv ty piruety má v knížkách i Sapkowski.

        V souboji s monstry s pařáty to možná smysl dává, ale jakmile bude tvůj partner třímat meč a ty otevřeš kryt a otočíš se k němu defacto zády, jako při kotoulu, nepřežiješ. Prostě tě zabije. Proč? Protože se zády k němu nemůžeš bránit. Takže chápu výtky vůči kotoulům. Na druhou stranu kotouly vypadají efektně (když už nejsou efektivní) a navíc bez nich by soubojový systém Zaklínače byl až příliš tupý a přímočarý. (Nepochop mě špatně, na hru se těším a mám ji už rok koupenou, na druhou stranu na samotný gameplay, zejména boje se moc netěším, protože v předchozích hrách byly prostě... prostě béčkové.)
        • nevíš nic *6* PROs fajtí takhle.. http://i.imgur.com/KfUiZ.gif
          • Zkus to proti soupeři s mečem. *1*
    • Tyhle cool animace jsou jako pěst na oko a souboje pak působí až legračně. Alespoň, že KC:D se v tomhle vydal dobrou cestou.
      • VaZqeZ_EU
        https://www.youtube.com/watch?v=Qsv7f_0WZHM
        • Jako vypadá to hezky, ale kde berete jistotu že se to bude i dobře hrát?(Což je taková malá nepodstatná věc u hry, že ano?)
          • Toho se bojím i já. Jistotu nemám, jen doufám. Ale jako backer s přístupem k alfě se o tom budu moci brzo přesvědčit. :D
        • wenceslaus
          To je úplně jiná liga, to beze sporu. Už se těším na další alfu.
    • wenceslaus
      Teď tě nějak nechápu. Jak to myslíš?
      • Obdivuji píli Pana Geralta, kterou musel při tréninku vynaložit. Přeci jenom...takový rychlý "kotoul" s mečem v ruce do všech stran se jen tak nevidí, musí to být dříč. Čáry máry kotoul.
        • Geralt je mutant s nadlidskými reflexy, silou a výdrží, to co tobě přijde hustý je pro něj brnkačka
        • wenceslaus
          Kotoul s mečem v ruce je stejný jako bez meče...
          • VaZqeZ_EU
            Ne, není...
            • Ad Wenceslaus: teď ukaž video, kde šermíř plynule přejde ze základního postoje (krytu) do kotoulu tak aby se vyhnul úderu soupeře. To by mne opravdu zajímalo. *3*
              • wenceslaus

                Reakce na příspěvek:

                Je to Youtube, ne kouzelné zrcadlo :-D Navíc jsem reagoval na to, že jestli se dá udělat kotoul s mečem v ruce, ne jak je použitelný.

                To bychom mohli ještě probrat i smysl těch výskoků a otoček.

                Kotoul s mečem jako zbůsob jak se dostat od nepřítele se používá například v Bujinkan. Ovšem asi těžko z krytu.
            • VaZqeZ_EU
              Tak samozřejmě v pohodlném oblečení, na žíněnce, bez nožů a dalších věcí kolem pasu a těle, na rovném povrchu bez žádných překážek kolem (např. keřů), bez protivníka atd, atd.....
              • wenceslaus

                Reakce na příspěvek:

                https://m.youtube.com/watch?v=zvCvOC2VwDc

                Ale jak už jsem psal. Původně to bylo o kotoulu s mečem - ukázal jsem video a najednou je to kotoulu a překážkách
            • wenceslaus
              https://m.youtube.com/watch?v=ZFaCqTtbMNc
              • wenceslaus

                Reakce na příspěvek:

                A v kroužkovce při západu slunce, že? Bez žíněky je jich tam dost, jen trochu proklikej odkazy nebo zadej rolls with sword.
                Pokud jsem viděl dobře, Gerald dělá jen kotoul dopředu. Jen se vždycky před tím (a potom) otčí.
                Aby bylo jasno - kotoul v boji na kamenech v řece je pitomost, ale kotoul s mečem problém není - o tom jsem mluvil.
              • Reakce na příspěvek:

                Ještě dozadu, bez žiněnky a několik po sobě prosím.
            • wenceslaus
              Pravda, s mečem je to trochu nepohodlný - ale nijak závratně náročnější.
        • dal si nejaky dryak a kotule isli same, skus si to niekedy s 6timi pivami v sebe
          • Vyzkouším...jen nevím, jestli seženu pořádný meč.
            • Telimektar
              Po pár kotoulech s pivem v sobě budeš mít místo meče šavli.
            • Proboha vzdyt je to jen hra!!!! :D :D To kyselo je moc kyselý, ty brambory jsou moc bramborový!!! OMG
            • wenceslaus
              Mám trochu těžší jednoručku (cca kilo a půl) a jde to i bez lektvaru :-)
              • wenceslaus

                Reakce na příspěvek:

                Je to omyl, který jsem si koupil v době, když jsem se šermem začínal. Jinak bych takhle težký meč nekupoval.
              • Reakce na příspěvek:

                Řekl bych, že taková 1,5kg jednoručka je váhově i velikostně úplně jinde než meč.
            • staci aj taky ryl(ryc), vahovo to bude sediet
              • Reakce na příspěvek:

                To by šlo...mohl bych to spojit s opékačkou na zahradě a ještě porýt záhony. Dobrý napád!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit