Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nějak mi nepřijde že by měl Gothic 1 nebo 2 vyloženě nezáživně napsané postavy 😄 podle mě mají první dva Gothicy dobře zapamatovatelné některé postavy (uznávám že ne všechny) a to díky tomu že dialogy byly na svoji dobu (a na dnešní obzvláště) celkem hrubé a takové jaké byste v trestanecké kolonii čekal. Proto jsem měl trochu obavy aby nesahali (tj. ať nesahají) příliš na dialogy a nepředělávají je tak "aby byly poplatné dnešní době" 🥲

  • Elden jsem zrovna včera dotáhnul na 100% achievementů a že bych byl nějak nadšený z toho jakým způsobem byly postavy napsané a příběh vyprávěn, se říct vůbec nedá. Problém ER je že lore je těžce stravitelné mumbo jumbo a jelikož není nikde ve hře knihovna kde by byl lore dostupný vcelku, tak ER spoléhá na to že si hráč vyzobe a sestaví celý lore sám...což je celkem náročné když máte ve hře desítky různých postav a ještě k tomu je příběh podáván kryptickými dialogy které je občas náročné pochopit jako takové natož v rámci světa 😅😄 Jak jsem už tady předtím někde zmiňoval, částečně by s tím pomohl quest log, za takovou herezi mě tu ale někteří skalní fanboys div neroztrhali na kusy 🥲

  • Jakožto člověk co sbírá kolektorky jsem jedna z těch dutých hlav 😊 Ono je těžké tu sběratelskou edici sehnat poté co hra vyjde (myslím že případ KCD2 ukázal že je problém sehnat kolektorku i půl hodiny po vydání) a když je to titul na který se těšíte tak doufáte že ho vývojáři vydají s nejlepším vědomím a svědomím v co nejlepším technickém stavu 🥲 Souhlasím snad jen s tím že u standardních edicí mi přijdou předobjednávky spíše zbytečné, ale dokážu spíš pochopit předobjednávku hry jako je Gothic Remake než nějaké naprosto genericky vypadající nové hry 😌

  • Duté hlavy no. 

  • Derp_1337

    Přesně tak. Lidi nadávají na nedodělané a zabugované hry, ale pak stejně pošlou vývojářům prachy za předobjednávku.

  • Tak snad se nespálíte. Kolikrát si lidi stěžujou, jak vycházejí nedodělané hry…

  • Nicolas je hlavním scenáristou? 😳 Mám doma Dreams of the Dying a těším se na jeho další novou knížku, takže i s Enderalem jsem velmi důvěrně obeznámen 😁 věděl jsem že pracuje na remaku, ale měl jsem za to že dostal nějakou malou roli - tušil jsem že píše jenom vedlejší questy (což vlastně je asi maximum u remaku kde by příběh měl zůstat ideálně nezměněný) 🤔

    A vlastně jsem tím chtěl říct že jelikož se primárně věnuje psaní, tak si myslím že bude spíš "freelancer" a nelze s ním počítat jako s hlavním scenáristou studia Alkimia.

  • Těším se hrozně moc, jako snad na nic už roky!

    No nic, jdu na předobjednávku 🙂

  • Tak oni to necílí jen na fanoušky originálu, ale na všechny fanoušky RPG her.

  • Hlavní scénárista Gothic Remaku je Nicolas Lietzau, kterej napsal celej Enderal (a následně knihu), což je RPGčko s jedním z nejlepších scénářů co jsem kdy hrál, takže o tohle bych se nebál. Imho budou velmi věrní originálu a nový obsah bude pravděpodobně ještě lepší.

  • tuco

    Ne preto, ze ER je len lebo je tiez hardcore, ale i hardcore muze mit uspech.

    Elden Ring je vyvrcholenie série ktorá mala s každou hrou väčší úspech. Gothic séria mala vrchol pri 1 a 2, kde už len upadala a nič nové neprinasala. Štúdio bolo zrušené a roky bola značka mŕtva. 

    Je podle mne irelevantni, pokud hra bude dobra. Nikdo prece neceka, ze proda tolik jako ER. Pointa je, ze relativni uspech muze mit i hra, ktera neni ala Ubisoft, tedy ne hard core a vodi za rucicku.

    K tomu jak ma ER udajne skvely svet a postavy .. jsem osobne skepticky. Kohokoli jsem videl ER hrat, tak nemel/a ten skvely svet a postavy jako prioritu. Nerikam, ze takovi hraci nejsou, ale drtiva vetsina koupila ER kvuli svetu a postavam v nem? Ne, dle toho co jsem videl a slysel.

  • Jenže ER by nikdy neměl takový úspěch bez toho světa stejně jako Zaklínač. ER má absolutně skvěle vybudovaný svět, postavy, vztahy mezi postavami, má dobře napsané postavy viz Ranni, Marika, Miquella. Zaklínač má Geralta, Triss, Yen, Ciri, také má zajimavý svět. Tohle Gothicu chybí, hodně hraje nostalgie.

    Celkově ta hardcore složka je na ER to nejméně zajimávé, i když to určitě může pomoci v hypu.

  • Elden Ring je vyvrcholenie série ktorá mala s každou hrou väčší úspech. Gothic séria mala vrchol pri 1 a 2, kde už len upadala a nič nové neprinasala. Štúdio bolo zrušené a roky bola značka mŕtva. 

    To sa snáď nedá ani porovnať s From Software, len preto lebo to je tiež hardcore.

  • Derp_1337

    Tak se to dělá, když je grafika nic moc. Přidá se tam nějaký filtr, aby se tomu dodal "cinematický zážitek" a už to nevypadá tak hrozně. A tak se lacině zamaskoval problém s chabými texturami.

  • Derp_1337

    Dobrá hra je dobrá hra bez ohledu na to, jak se prodávala v USA.

    Ale pokud člověk očekává nějaké pokračování (nebo další remake) , tak rozhodovat budou jenom tržby. Vydavatele nebude zajímat, jak moc hráči chválí tu hru, ale jaký mají zisk.

  • Remake až na drobný výhrady vypadá dobře, ale nejsem si úplně jistý jestli je to ukazatelem toho že Alkimia bude umět (potažmo jestli budou chtít) dělat podobné hry, jelikož příběh je v podstatě daný, takže těžko říct jestli sami dokáží napsat postavy, svět a příběh tak aby byly zajímavé a atmosferické alespoň jako v prvním Gothicu. To se asi nejvíce dozvíme na nových side questech a postávách které přidají. Jinak herní mechaniky (vč. soubojáku) a grafiku zvládli podle mě dost obstojně (až na těch několik výjimek). Na vydání se těším a držím palce aby měl remake úspěch a mladší generace mohli zakusit stejné pocity jako my kteří hráli originál.

  • Tady jde o peníze ty hlavo. Když hra není úspěšná v USA=nevydělá na sebe. 

  • hulibalda

    Ten trailer je boží. Pokaždý když se na něj dívám, tak jak se ukáže Xen a ta hudba u toho, tak mám husí kůži. Tady pojem epičnost není jen fráze, ale fakt.

    Jinak podepisuju všechno co jsi napsal. Takhle má vypadat remake. Opravdu je vidět, že je to v jádru srdcovej projekt, kde tým co na tom pracoval věděl kam sáhnout, co upravit, kde něco přidat a přitom zachovat ducha originálu (to je ta nejdůležitější věc). Navíc díky Source enginu ta hra bude dobře odolávat zubu času (až na ty loadingy, ale co už).

  • Smegma

    Black Mesa je etalon toho jak má remake vypadat. Je tam vidět, že to dělali hráči originálu, kteří moc dobře věděli co původní hru udělalo tak výjimečnou a to nemluvím o Xenu, kterej v původní hře z časovejch důvodů museli odfláknout. V remaku z něj udělali plnohodnotnou a funkční součást celku. Stačí se podívat

  • Už z toho gameplay traileru bylo jasný že to bude pecka. Dneska jsem viděl hodinu gameplaye a jo, vypadá to skvěle. Piraně možná zemřely, ale Alkimia by je mohla parníkem překonat. Pokud se to tedy bude prodávat a dostanou šanci dělat další projekty.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit