Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • surlys

    já tedy už jsem odehrál hodně her a hodně RPG, ale můžeš mi říci, jak by ti quest log pomohl s tím, že tobě osobně nefunguje kontinuita. Příběh je vždy vyprávěn určitými způsoby, nikdo by neměl soudit, co je lepší a co horší. Jedině můžeš soudit, co je horší a lepší pro tebe. To je jako bys Lynche kritizoval a rovnou i odsoudil, že jeho vyprávění je chaotické, přitom není a má řád, jen na ten řád stačí přijít. U Elden Ring to platí také, jen je to mnohem jednodušší a přístupnější než u Lynche.

  • Proč bych si měl být ve svých argumentech nejistý jenom proto, že posílám odkaz na někoho kdo do hloubky popsal to co jsem při hraní/po dohrání cítil ? 😂 Čekal jsem od tebe úplně přesně takovou reakci jakou jsem i nakonec dostal 🥲 Jen tak pro zajímavost, proč nemělo například Sekiro podobně zmatený příběh jako Elden ? 😄 Dobře, jelikož nechceš poslouchat názory nějakého mrzkého YouTubera, tak ti sdělím sám co všechno mi na té hře vadí:  Jestli chceš jiný konec než ten defaultní, tak musíš googlit abys zjistil co musíš splnit pro zajištění daného konce, u spousty questů je totiž backtracking a nikdo ti už neřekne že se třeba k nějaké postavě musíš vrátit aby quest pokračoval.U Dark Souls fungoval příběh protože jeho ústřední motiv byl srozumitelný a dával v rámci světa smysl, v Elden Ringu jsi vržen do světa kde musíš zabíjet bossy aniž by ti někdo vysvětlil proč to chceš dělat a jestli to chceš dělat. Melina ti nabídne že se obětuje, ale nevysvětlí proč to chce udělat, takže si musíš nějak odvodit že ta jizva na jejím obličeji je od boha zvaného Frenzied Flame jehož služebník je Three Fingers, ale Elden nedělá vůbec nic proto aby to vysvětlil nějak lépe a srozumitelněji než že si to dohledáš na internetu nebo složíš dohromady tím že si přečteš popis třiceti itemů 🥲😀

    Těch myšlenek které bych tady k tomu mohl rozvést je spousta, proto jsem poslal odkaz na video kde "ten mrzký YouTuber" jak si ho nejspíše představuješ vyjadřuje to co by vydalo na několik odstavců kdybych to tu měl všechno vypsat - i ta jeho část videa kde se zabývá zmateným lorem má přes půl hodiny, toť k tomu proč jsem poslal odkaz.

    Stačí si klidně shlédnout část conclusion kde ve shrnuje to co mu vadí, když je pro tebe náročné kouknout na půlhodinové video a pochopit proč může mít někdo jiný názor, to bys ale nesměl být natolik zaslepený 🥲😄

  • to nejsou tvoje myšlenky, tvoje myšlenky jsou už dávno zkreslené.

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Konfirma%C4%8Dn%C3%AD_zkreslen%C3%AD

    Tohle si přečti, tohle je o tobě.


    Klidně tady můžu nadhodit https://www.youtube.com/watch?v=c6vrgrfuAAM. V životě jsem to neviděl, ale podporuje to moji tezi, pravděpodobně ano, podpořím si takhle sám sebe v diskuzi, nikoliv, budu se tak dopouštět konfirmačního zkreslení, ano. 

    Jinak moje video, proč je story v ER Masterpiece(které jsem právě našel) má dvě a půl hodiny, tvoje video má nicotnou hodku a půl. Přece delší esej= lepší esej, ne? 

  • celý ten kanál je založený na bait videjích, kde kritizuje a "analyzuje" populární hry, podobní tvůrci se fakt nedají brát vážně.

  • smysluplnost příběhu není určená tím, jak moc jsi ho ty pochopil nebo ne.... někteří lidé holt potřebují blok textu a 10 minutovou cutscenu kde je vše polopaticky vysvětleno, aby vůbec věděli o co ve hře jde

  • nesnaž se svůj bias zamaskovat nějakým youtuberem. To, že se v diskuzi opíráš o subjektivní názor nějakého youtubera, značí, jak jsi si ve svých argumentech nejistý.

    Samozřejmě pokud se chceš opírat o okolí a diskutující, tak mi dovol taky berličku, můžu klidně argumentovat kritikou na DLC, že příběh Miquelly nebyl takový, jak si to hráči představovali, že v příběhu nefiguroval Godwyn a určitě to bude mít mnohem větší sílu, protože takových stížností je nespočet. Pokud taková masa dokáže sledovat příběh a je nespokojena s koncem své oblíbené postavy, tak bych řekl, že příběh nebude tak chaoticky vyprávěn, jak tu představuje tvůj bias.

  • Koukal jsi vůbec na ten odkaz co jsem zmiňoval? Jestli ne, tak vážně nemá cenu bavit se dále 🥲 Item lore description

  • Na ty side questy jsem záměrně nereagoval, protože to bylo od tebe zcela irelevatní v diskuzi. Ale pokud tedy jinak nedáš, tak bys mohl napsat, o jakých questech přesně mluvíš, bez kterých bys nechopil motivaci Mariky, základní premisu příběhu, ať se tedy můžeme mluvit konkrétně.  Jinak, že ty máš potřebu otvírat prohlížeč, tak přece to neznamená, že to ostatní dělají, to je zase tvůj bias a dá se říci, že je to tvoje selhání jako hráče. 

    Já si nebudu nic dohledávat či pouštět ani pro či proti, protože tohle je snadná cesta ke konfirmačnímu zkreslení, kterého se tady dopouštíš. To, že si vyhledáváš tyhle věci, už značí, že se to dopouštíš, což je první krok byt nerelevatní v diskuzi.


  • Odkaz na video kde jsou moje myšlenky celkem rozumně zpracovány, posílám záměrně v čase 1:17:00 jelikož tam přesně vystihuje můj problém s narativem ER: Elden Ring narrative

  • Kde jsem psal že příběhu nerozumím ? 😂 🥲 

    Navíc jak sis mohl všimnout z ostatních reakcí na můj komentář, bylo nás více kterým přišel chaotický způsob jakým byl příběh ER vyprávěn. Já ho pochopil díky tomu že jsem si musel částečně googlit lore, protože uspokojivě pochopit příběh pouze z toho že budeš číst v ER předměty nelze - ano, jsou hry kde je to požadováno po hráči aby si otevřel internetový prohlížeč a pracoval s ním aby postoupil dál ve hře (např. hra Who's Lila?), to ale opravdu nemůže fungovat u hry která je open world RPG které hráče spíše drží připoutané u obrazovky díky tomu že mají naprosto nádherný svět a artstyle který jiná studia nedokáží vystihnout s takovými nuancemi jako From Software, takže vážně nechceš otevírat prohlížeč abys pochopil o čem ta hra je a hlavně jaké spojitosti mezi sebou postavy mají.

    Navíc jsi (možná záměrně) vynechal část kde píšu že pro pochopení příběhu může být sakra problém když vynecháš nějaký side quest nebo nesebereš nějaký item (o kterých tvrdíš že obsahují doplňující info k lore ER)....a ne, každý vážně nemá zájem hledat zapadlou zbraň někde na konci mapy aby mu prozradila kousek loru 🥲

    Zkus si poslechnout názor od lidí z druhé strany názorové barikády:  Elden Ring is disappointing
    Ideálně než kolem sebe začneš kopat si alespoň chvilku poslechni proč říká to co říká, nemusíš koukat na celý video, ale zkus pochopit proč má s tou hrou problém (záměrně jsem vybral narativ, jinak těch problémů tam rozpitval daleko daleko více).

  • "sorry not sorry, ale opravdu nezkoumám detailní popis každého itemu abych se dozvěděl kompletní lore toho kterého světa...ten má být obsažen srozumitelnou formou v hře samotné. Navíc ta hra má klidně 130+ hodin když chceš vidět všechno, u hry takového rozsahu opravdu není ospravedlnitelné že ti tvůrci dají drobky příběhu a sestav si sám - když mineš nějaký quest, jehož kontinuita je chaotická, tvůj problém že ti tím bude chybět část loru která může být podstatná "

    Úplně zcestný příspěvek, ale od tebe jsem nic jiného nečekal. To, že to není pro tebe srozumitelné, přitom rovnou píšeš, že odmítáš číst popisy předmětů, nehodláš si v hlavě příběh promítnout a tím pádem odmítáš celý systém narace ER, tak o sobě vlastně značíš, jak moc velký ignorant jsi.  

    Nastuduj si pojem konstruktivní kritika, protože když napíší, že se mi libí postavy, příběh a ty vytáhneš, že se ti příběh nelibí, protože tomu nerozumíš, protože narace využívá i jiné formy, než jen klasické dialogy a milion custcén, tak je to vážně dosti úsměvné. 

    Dám ti příklad, abys to pochopil ty, jak je tvá kritika směšně trapná.  Budu hrát textbook hru, hru dohraji na 100% trofejí(mrk) a budu příběh kritizovat, protože jsem mu nerozumněl, jelikož jsem musel číst a mě číst ve hře nebaví, jelikož narace by neměla ve hře být podává formou textu.

  • Derp_1337

    Sto lidí, sto chutí.

    Někoho třeba baví donekonečna hrát Farming Simulator. A tam taky není žádný příběh. Nikdo to těm lidem nebude upírat, když je to baví.

  • Derp_1337

    Dle statistik největší podíl na tržbách video her má právě USA. 

    USA je dokonce před Čínou. (V Číně je sice několika násobně více hráčů, ale oni zase mnohem méně utratí za hry).

    Dle dat na internetu za rok 2022 tržby v USA dělaly nějakých 46 miliard USD. Zatímco celá Evropa dohromady dala asi nějakých 24 miliard USD.

    Takže když si to přepočítáš, tak technicky vzato distributoři her mají šanci vydělat 2x více v USA než v Evropě. Takže žádný vývojář nechce ignorovat americký trh.

  • PPoe

    Ja Elden Ring dohral, desne moc me to bavilo.. A vubec netusim, o cem to bylo.. Tolik k vasi debate jak moc smysluplne to ma podavany pribeh:D

  • Čekal jsem že se nějaký fanboy ozve a netrvalo to dlouho 😂😂😂 To že From Software nezvládli lepší práci s questy je oprávněná kritika nehledě na to jak moc se u ní budou různí fanboys kroutit 🥲😄 sorry not sorry, ale opravdu nezkoumám detailní popis každého itemu abych se dozvěděl kompletní lore toho kterého světa...ten má být obsažen srozumitelnou formou v hře samotné. Navíc ta hra má klidně 130+ hodin když chceš vidět všechno, u hry takového rozsahu opravdu není ospravedlnitelné že ti tvůrci dají drobky příběhu a sestav si sám - když mineš nějaký quest, jehož kontinuita je chaotická, tvůj problém že ti tím bude chybět část loru která může být podstatná 😃

    Jakoby sorry not sorry ale třeba pro získání konce lord of frenzied flame musíš najít na extrémně bizarně odlehlém místě NPC které ti umožní ten konec dosáhnout...to samé konec s Ranni... šílený Quest který ti ani neřekne co dělat dál (nechci ukazatel na mapě, ale obyčejný quest log) 😃😂 tohle může fungovat v "koridorovce" kterou víceméně byla Dark Souls série, ale ne v otevřeném světě 😃

    A jak už jsem tu psal předtím jinde, tu hru mám rád a neznamená to že bych s ní měl problém jako s celkem, jenom se mi nelíbí jak pracuje s questy a příběhem 🥲 smutné že se tu člověk musí takto obhajovat u něčeho co by mělo být zřejmé - to že konstruktivně zkritizuji něco co se mi nelíbí neznamená že se mi na dané věci nelíbí něco jiného 😄

    Konkrétně tvoje příspěvky také sleduju a byl bych opatrný s tím kdo tu šíří jaké nepravdy a zmatečné informace...asi bychom se hodně divili kdybych tě s některými konfrontoval, viď 🥲

  • I kdyby tvořil u průměrné hry 30 % a u Gothicu to kleslo na 10 %, je to velmi nepříjemný výpadek. Navíc podle mého nejde jen o USA. Poměrně velkou část dnešního herního trhu tvoří Asie a Jižní Amerika, kde původní Gothic nebude mít moc velkou fanouškovskou základnu. Pokud se to nebude prodávat ani tam, Evropa to fakt neutáhne.

  • všiml jsem, že opakovaně tady šíříš nepravdy a subjektivní zmaty. Máš tam hlavní linii a okolo toho se točí hlavní příběh a lore. Marika+Godfrey, Marika+ Radagon a Radagon+ Renalla a jejich děti. Malenia, Miquella, Mohg, Morgott, Ranni, Rykard, Radanh, Godwynn, Godrick. To je základ původní hry. Celkově se vejdeš do 15 postav a z toho je tak důležitá polovina. Nic kryptického na Elden Ring není, tohle není Demon Souls, Melina doslova u každého druhého kostela vysvětluje lore + NPC ti doslova popisují celé události, co se děje a stalo. Popisy itemů jsou psané jak pro blbé, máš tam přímo text , jak vznikl Elden Ring, jak příšel Elden Beast atd. 

    Achievmenty jsou tu úplně k ničemu kámo, to o pochopení story značí úplné kulové. 

  • Tak stejným výrazem "cetky" lze označit spoustu dalších věcí - včetně PC nebo TV 🥲 co jsou pro jednoho cetky, mohou pro druhého být věci které mají hodnotu 😄 A ne, v některých případech si nelze koupit dodatečný merch - to možná jen u AAA titulů, u některých menších AA titulů je sběratelka a šmytec. Kdyby lidi žili s tím co je pro život opravdu nezbytné a neobklopovali se cetkami které jim dělají radost, tak by to byl trochu smutný život, nemyslíte ? 🥲 Osobně nedokážu a ani nechci soudit co jsou cetky, jelikož pro někoho mohou mít hodnotu ačkoliv pro mě ji nemají 😌

  • Tak když někdo doma potřebuje cetky 🙂 Je to každého volba. Nějaký ten merch si můžu koupit i dodatečně. 

  • Opravdu je herní trh v USA tak silný že si Evropa bez USA neporadí ? Ptám se, jelikož nemám čísla a zajímalo by mě jaký podíl na ziscích z prodaných her tvoří USA.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit