Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • WoW jsem hrál týden, onlineovky mě až na vyjímky nechytají, ale chápu když někoho jo. Jinak svět Warcraftu je super a modlím se za regulérní čtvrtý díl. Největší malér je ten, že i do průměrné hry se násilím dává MP režim, místo toho, aby se vývojáři zaměřili na hru pro jednoho. Viz. komentář u NFS. Ale V drtivé většíně není buď komunita nebo servery. Samozřejmě existují hry jako SWAT, F.E.A.R. nebo AC, kdy multiplayer je nevšední a má nějakou přidanou hodnotu. Dobré RPG, strategii nebo i FPS, která není jen o střílení, si chci prostě zahrát sám. Football Manager je skvělý příklad. Dá se hrát skvěle jak samostatně, tak s kamarády a náhodnými lidmi.
  • Veskoslav
    Není nic snazšího než to napravit, že? Ale to by se pak museli snažit a vymyslet něco originálního. A pakliže už by něco originálního vymysleli, tak musí vymyslet jak přitáhnout a udržet nové hráče. Secret World je toho příkladem. Netypické MMO a bohužel neujalo se. EVE online je skvělé MMO, ale je to spíše nejkrásnější a nejsložitější zobrazení tabulkových simulátorů a nemusí sednou každému. A to nemluvím o tom, že bez znalosti angličtiny je to v podstatě nehratelné. GW2 se drží své cesty a má stálou základnu a ten zbytek "zabijáků" se prostě veze na vlně F2P. Tera či SW TOR jsou toho příkladem. Pakliže hra nedokáže nabídnou slušnou zábavu během expení a kvalitní endgame+obsah, tak každý může vyřvávat jak je WoW zabíják žánru MMO. Pakliže chtějí něco lepšího, nechť se stanou inovátory, ale ať pak nekňučí jako EA.
    • Na GW2 mě osobně drží už jen WvW. Secret World jsem opustitl právě kvůli Fusangu.
      Tera mě ani nechytla. Vkládám věškerý naděje do Camelou Unchained a jeho Tri-realm open world PvP. Možná ještě to ESO, záleží ale jak to velká Bethesda udělá. Jestli pro lidi nebo pro vývojáře. Z toho mám právě obavu že Bethesda se dá cestou Blizzardu. Jednoduchý aby přilákali masy.
      • Bethesda ESO nedela, to dela Zenimax Online.
      • Veskoslav
        Osobně dojedu GW2 na maximální level, WoW dohraji ten měsíc, co mám, protože jsem si řekl, že by byl hřích nevyzkoušet to za tu cenu a s MMO hrami zase na dlouhou dobu končím:) Na EVE není čas vydělávat si měnou na "měsíční" poplatky, Teru jsem zkusil cca hodinu a šla z pc, SW TOR mám na poličce (příběhově to nebylo špatné, ale nic mě "nenutí" se tam vrátit) a SW plánuji až někdy v listopadu nejdřív. Jinak v září vychází R TW II a tak mám zábavu jistou:)
    • To jo, v EVE takoví exploreři, gangy a mission runneři ... to je samá tabulka. *7*
      • Veskoslav
        Je. Proto i mezi komunitou se mluví, že EVE je nádherně graficky zpracovaná obrovská tabulka:) Ale není to špatně, právě naopak. Ale toto není zástupce klasických MMO ala WoW:)
        • Je? A mohl bys mi teda dát nějaký příklad? Mezi komunitou se to říká dost nadneseně a navíc jen kvůli lidem zabývající se výrobou/prodejem.
          • Veskoslav
            No já slovem komunita třeba myslím hráče z Hofylandu například. Ale věřím, že se to liší a někdo bude mít jiný názor než já. A je pravda, že jsem se zabýval výrobou:)
  • Je to pravda, ale zarazi me ze s tim nekdo prisel az ted. Kdyz jsme jeste hravali wowko (doby Ulduaru, Cata uz byl sra..ka) tak nam to vicemene nevadilo. Ale pak jsme (ja + par lidi z guildy) zacli hledat jiny mmo a opravdu nastve kdyz nejaky slibne vypadajici je vskutecnosti kopie wowka. Target klik 123 123 123 loot a jit zabit dalsiho. *9* Zrovna swtor zabilo podle me tohle. Meli to udelat vic jak kotor, zamerit se na litani vesmirem a celej sw svet. Na detaily. Ne 123 123 a porad dokola.
  • No postupem času holt tou modlou, co vedla a bojím se říci stále vede žánr MMO, určili standard i v tomhle, bohužel....lidi nemají rádi změnu ani k lepšímu, takže dnes má každá onlinovka buď možnost dělat to stejně (o ničem) a nebo zkusit změnu (tu zase lidi neradi)....ale budu se těšit, až se to někomu fakt podaří :)
  • Preed
    Wowko uz dlho nehram ale tak napisem si koment,dotycny ma pravdu co sa tyka tych questov,ale WoWko malo vzdy dobry endgame alebo minimalne nejaky edngame zatial co cela ''wowkillerova'' konkurencia nemala vobec nic,to ako ked niekto vydrbe 200mega dolarov na SWTOR a potom napise ze ''my sme necakali,ze ti hraci to tak rychlo vyexpia a potom nebudu mat co robit'' mne to pride ako jasne reklama na tu jeho hru,ktora bude urcite neskutocne revolucna ,MMO ktore budu ludia hrat sa neda urobit bez dobreho endgamu a tak to proste je,expit postavicku a uzivat si pribeh mozem robit v singly, v MMO chcem zabijat obrovskych drakov v 25tich ludoch a nech urobi levelovanie ake chce tak tazisko bude v engame,alebo sa odkloni od toho uplne a urobi nieco ako EVE alebo Secret World ale urcite nie nejaku MMO strielacku.
  • Problem je,ze mate pratele HC MMO hrace a ti samotni chteji mit ten max lvl co nejdrive a vy musite taky,jinak nemate s kym hrat. Takze pokud nehrajete s babkama ze sanatoria, tak veta " je to o způsobu prožívání a dlouhodobém koníčku s mnoha přáteli" ve skutecnosti znamena "Je to o tom závodit, kdo bude dřív na nejvyšším levelu". To by museli ten leveling nejakym zpusobem zamernet zpomalit,ale pak by se nasrali i ti casual hraci, pac by zase nikdy niceho nedosahli...za mesicni poplatky.
  • Keyz
    Tak vydělali na tom a stále vydělávají. To, že chtěli mít více a vykašlali se na některé principy jím za zlé mít nejde. Prostě se ukázalo, že více prachů je hlavní a nějaká touha něco udělat pořádně a trochu proti proudu se lehce opustila. Lide to hrají není moc co řešit.

    To je podobné jako u filmů. Když se dělá například adaptace knihy. Tak jsou v zásadě dvě možnosti. Udělám to pořádně a tak jak to je v knize, ale samozřejmě podle pravidel filmu. Tedy hrdinové budou tak jak mají být, děj bude jak má být atd..
    Anebo to upravím podle trendů. Dám tam hrdinu co naláká davy fanoušků, bude tam více akce a něco vyhodím, protože to dnes neletí. Ideálně vydělám více jak v prvním případě.
    Příklad Pán prstenů anebo Hobit.
    • Ja myslim, ze udelat film podle knihy,zvlast knihy napsany pred XX lety, je daleko narocnejsi, nez vymyslet od zakladu vlastni hru a jeji universum vytvoreny jasne pro jedno medium. Z pohledu pribehu. Moc to nejde srovnavat. Navic, polovina lidi,co radeji cte, bude hatovat vzdy,kdyz se z knihy neco jenom vynecha,i kdyz to bude natoceny sebelip.
      • Keyz
        To je pravda. Kniha je již dost stará ale nový překlad je dobře čitelný. Jak by to bylo na plátně nevím.
        Ale například když tam jsou elfova zobrazení nějak a ve filmu jinak, tak to je to co myslím. To samé ve hře. Jestli by namísto drsného xichtu borce z Matrixu tam byla veselá kopa elfů tak by snad zásadně lidi neodradilo. Bylo to to spíše komické.
        Mně na tom nejvíce vadí ty kecy. Chceme udělat hru/film pořádně a pak tam vidíš ty hovadiny. Kdyby to řekli jak to chtějí tak to beru. Takto to je lež jestliže to je plánované. Hon za výdělkem je OK, ale nekecat, že to bude věrné něčemu. Klidně by wow fungovalo kdyby bylo jako první verze. Sice by to nebylo asi tak masové=zjednodušené ale fungovalo by to. Vybrali si jinak, ale neměli kecat.
  • Skoro mi přijde, že většina toho by se dala vztáhnout obecně na současné hry, nejen na mmo.
  • K tomu poslednému odstavcu- to nie je definícia MMO, to je definícia dokonalej hry, nezávisiac od žánru.
  • MMO má hlavně být sandbox, ne nějaký progress na max level, který je za týden intenzivního hraní hotový a pak bezriskové PVP.
    • Zrovna tyhle faze (levleni, endgame, farma, repete) Blizzard docela hojne vyzneuzival uz ve wowku a krasne tim zkriplil D3. Daji se totiz krasne prelozit jako superlehka nuda, ding a nudny grind. V D2 to bylo krasne nenasilny a hrac opravdu hral hru celou dobu.
      • Však taky D3 je v tomhle ohledu pěkně zprasené, z velké části díky optimalizaci pro aukci.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit