Přejít na výpis diskuzí

Ztraceno v procesu: Far Cry, Far Cry 3 a kořeny ságy

21.4.2018 17:40
Ladislav Loukota 33 příspěvků

Letošní jaro jsme zahájili vydáním pátého dílu Far Cry – po fiktivním tropickém ostrově a fiktivní himalájské diktatuře jsme se vrhli... do náruče fiktivního amerického kultu. Na to, že první díl série platil za jakousi moderní, akční variaci Ostrova doktora Moreaua, je markantní změna stylu od jedničky...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prvni FC je predevsim uzasna hra, to si myslim na rozdil od autora recenze ktery ho povazuje za zabavne demo noveho enginu. Nejsem nijak zaujatej, libi se mi i vsechny dalsi dily (kazdej ma nejaky + i -, to je normalni.
  • Jéžiš, zde diskuzi je opět každý druhý osvícený nějakou pravdou o světě nebo nevím *1*
    • Jack1947
      Tak nikdo tě je nenutí číst... vlastně ani bejt tady na webu když se ti tu nelíbí víš kde jsoi dveře *3*
  • První Far Cry mělo v první řadě výborný multiplayer.
  • Odulin
    V den vydání FarCry měl na koleji měl borec kompa za majlant (otec měl firmu s pc hardwarem), tak jsme si od něj FarCry okamžitě stáhlli, šli to pustit na svejch toustovačích ...a pak večer chodili čumět a hlavně závidět k němu. No pak jsem šetřil jak magor a ani ne napřesrok jsem si to ve stejný kvalitě dohrál u sebe...a to už zas jiní chodili slintat ke mně. :D Hezké časy to byly.
    • Já kupoval v tý době nový PC - Athlona XP2500+@3200+, 1,5GB RAM a Radeon9800Pro@XT.
      Far Cry sem mastil na max, stejně jako HL2 a Doom 3 - mimochodem, všechny hry vyšly ve stejnej rok. První hra, která mi na tom nejela na max byl snad Oblivion.
    • 2004? No tehdy to byl stále Athlon XP 1900+ (od roku 2001) a nová Ati 9600Pro .... A jelo se ...
    • Ja som bol borec lebo som mal 512mb ramku *5*
  • Jack1947
    Prostě to byla doba kdy FPS ještě něco znamenali dneska je FPS až moc obecné téma a AI už je mimo téma dlouhou dobu.
    • Jacku, mluvíš tady jak důchodce, přitom ses ještě ani neodstěhoval od rodičů :-D
  • První fc bylo alespoň technicky na vrcholu. Dnes to je zoufalost. To i první fc mělo lepší AI
    • Protoze vyvojari jsou jenom zamestnanci marketeru a marketeri chteji jenom 2 veci: zaplatit co nejmin za vyvoj a dostat co nejvic za prodej.
      A protoze na prodej staci jenom vizual, tak delaji jenom vizual a misto AI pridaji do hry nejakej skript co byl pouzitej uz v 10 hrach co prodali pred tim, nebo to nekdo naskrabal za tejden.

Hrac to zjisti az ve chvili kdy uz to ani nemuze refundovat.
      A to neni to nejhorsi, nejhorsi na tom je, ze dnesni hraci jsou na to zvykli, protoze nic jinyho nezazili.

Proto uz je cela herni scena az po usi v bahne a jediny co z ni stoji za to jsou uchylny vyjimky magoru jako je KCD od Vavry, anebo Mount & Blade o kterym jsem si jistej, ze bude iterativne zlepsovat puvodni M&B.
  • První Far a slepá ulička Primal, ty mě bavili nejvíc.
  • Ach prvni Far Cry... to jsou moc hezke herni vzpominky *14*
    • Ano, vzpomínky cca před měsícem jsem si to v rámci slevy na Steamu pořídíl a nestačil se divit jak je ta hra hnusná a blbá. Zajímavé je, že Doom je dobrý a zábavný pořád.
      • Ne není, je stejně hnusný a blbý jako far cry *3* :-*
  • článek začal dobře, ale tak nějak mi připadá, že to autora přestalo bavit a uspěchal, co chtěl vlastně říct. možná vlastně ani není co říct. je ale pravda, že vývoj sérií far cry a asassins creed by mohl být zajímavou studií.
  • Mne je ľúto značky Far Cry. Keby pridali viac RPG prvkov (v rámci zábavnosti nie hardcorizmu) tak by to mohla byť fakt skvelá hra. Far Cry má rozhodne na viac ako predviedli v 5. diely. 4. diel ani nechcem komentovať to bol slušný reskin.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit