Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dohrál jsem HL2 + epizody, k HL1 jsem se ve své době nedostal a nějak se k němu nemůžu dostat.

    Připadá mi ale, že HL2 vlastně nevybočoval ničím jiným než fyzikou, která byla ve hře jakoby mimochodem a na efekt (gravity gun byla sice hezká hračka, ale praktický použití bylo v podstatě nulový). A jinak se v podstatě běžná koridorová střílečka se skripty, němým hlavním hrdinou, dobrou umělou inteligencí a na svou dobu pěknou grafikou (i když na Source postavené hry vypadají dobře i dneska).

    A vzhledem k tomu, jak se Valve zachoval k epizodám je i 8 let od vydání nedokončený.
    • smejki
      "fyzikou, která byla ve hře jakoby mimochodem a na efek"
      to je pokus o flame/trolling?
      • Ne, to je/byl můj pocit ze hry.
        • smejki
          nemíváš občas v GTA pocit, že je tam málo chodců aut? O_o
          • Už to bude nějakej ten rok, co jsem HL2 hrál naposled, ale pamatuju si na jedno použití fyziky v rámci hry (možná jich bylo víc, ale nevzpomínám si...). Proto jsem psal, že tam ta fyzika byla tak nějak mimochodem, aby bylo co ukazovat na prezentacích.

            ad. GTA: Ani ne *3*
            • Naopak,mnohokrat byl postup hrou zavisly prave na hratkach s fyzikou.Navic GG se dal pouzivat v mnoha situacich i kdyz to hra vylozene nevyzadovala.
              Vyuziti pri soubojich,ziskavani naboju a lekarnicek z tezko dostupnych mist atd.
    • Zkus se dostat k Black Mesa. Nebudeš litovat.
      • Black Mesa jsem zkoušel a až bude čas, tak ho dohraju.
    • Magister_Peditum
      Právě že HL2 s fyzikou opravdu pracoval, což je rarita i v dnešních dobách.
  • uprime, half life 2 nebo 3 me až tak nezajíma. když pominu fyziku, na tu dobu dobrou grafiku, zajimavy leveldizajndizajn, slušnou atmosferu a dobrou hratelnost, tak to byla naprosto prumerna strilecka... *6*
    • To me pos*r *1* *1*
    • MickeyMutant
      "All right, but apart from the sanitation, medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh-water system and public health, what have the Romans ever done for us?"
      • .)))))
    • Heh, pobavil si ma...

      Ked opominieme pri Ferrari vykon, dizajn, brzdy, technicke gadgety, tak je z toho vlastne obycajne priemerne auto...
  • Veskoslav
    Jednou v roce na Vánoce, Half Life znova projedu se:)Na motorovém člunu a k tomu střílet budu:)
    • Seriously?
    • Ve tvém vlastním zájmu doufám, že ve škole ti to jde lépe než tady.
    • Nic moc teda :-D
  • Proč se Half-Life jmenuje Half-Life a proč je ve znaku lambda?
    Jsou dvě možnosti:
    1) Half-Life se v slangové angličtině dá přeložit jako jedním krokem v hrobě (doslova napůl živý napůl mrtvý) a lambda je vlastně zjednodušený obrázek ruky držící páčidlo.
    2) V odborné terminologii jaderné fyziky (Freemanův obor) je Half-Life označení pro poločas rozpadu radioaktivního prvku (T) a lambda (λ) je veličina která určuje rozpadovou konstantu vzorec je T=ln2/λ

    Tyto dvě teorie šef Valve potvrdil jako jediné zprávné, která je ta pravá to už je na hráči :).
    Já se přikláním k druhé verzi protože dává smysl ve spojení s hlavní postavou. První verze mi sedí pouze k HL2.
    • smejki
      "lambda je vlastně zjednodušený obrázek ruky držící páčidlo"
      to to teda drží jak panna vocas
      • Vlastní zkušenost? *1*
        • smejki
          právě že ne *13*
    • MickeyMutant
      Half-Life je jednoznačně poločas rozpadu. Freeman je teoretický fyzik, pracuje v Black Mese, jejíž součástí je i Lambda Complex (logo hry). Opposing Force (opposite reaction) i Blue Shift (modrý posuv) jsou zároveň fyzikální termíny.

      Jak jsi přišel na tu první možnost s jedním krokem v hrobě?*4*
  • life28
    Som rád, že som sa rozhodol svoj herný život zasvätiť Half-Life, mám prečítané snáď všetko, čo okolo toho vyšlo, hry odohraté niekoľko krát a vždy to bude pre mňa najlepšia hra histórie.
    Tá veda, ktorá je s Half-Life spojená je unikátna, Half-Life je jedna z mála hier, kde ma fakt zaujímalo, ako sakra ten teleport funguje, ako funguje Gravity Gun, alebo ako postavili obrovskú Citadelu. Inventár plný zbraní? Half-Life 2 je hra, kde som využíval komplet celý inventár zbraní, pretože počas priebehu hry boli zdravo dávkované nové kúsky, aj náboje. Snáď sa HL3 príliš neodkloní od konceptu hry a bude sa držať toho, čo naštartoval už half-life 1. Reference milí pánové, reference a odkazy.
    • firebug
      Kdyz uz jses ten profik na Half-Life, mohl bys hodin odkaz na nejake shrnuti pribehu obou her, s kterym se ztotoznujes. Ci pokud jsi napsal neco vlastniho, taky bych si to rad precetl. Half-Life take miluji vcetne pribehu, ktery se snazim behem pruchodu hrou ve stripkach vyhledavat. Rad bych si to ale precetl nejak ucelene.
      • life28
        Magister ti poslal link, ktorý podporujem aj ja. Vlastne tam nájdeš všetky známe fakty o príbehu, žiadne špekulácie
      • Magister_Peditum
        http://oblacek.sh.cvut.cz/half-life/historie-half-life/
    • Half-Life 3 především nevyjde.
      • to dá rozum, když byly předešlé dvě hry takové propadáky... to je asi tak na úrovni předpokladu, že nevyjde už nikdy žádný mass effect, protože to byla přece trilogie
        pokud nejsou problémy s právy na pokračování, snad každá úspěšná hra se ho dočká... záleží ale, jestli chtějí sérii jen ždímat (Fallout 3) nebo jim na pokračování záleží, protože je značka zároveň i jejich dílem a nechtějí nic uspěchat, což bude myslím případ HL3
        a to říkám jako člověk, kterého první díl svého čas nijak závratně nebavil a dvojku jsem hrál asi 5 minut.. třeba to bude trvat ještě více než jen několik let, ale divil bych se, kdyby se HL3 nakonec neobjevil
        • Robotron3
          Vzhledem k tomu, jak chtěli a vydávali epizody HL2, tak tady asi nejde o nějakou dlouhodobou rozvahu, aby hra byla co nejkvalitnější... Když se na hře pracuje moc dlouho, tak je to zase spíš ke škodě, protože engin a herní prvky mohou zastarat a musí se to stále přepracovávat. Podle mě měli ve Valve důležitější věci na práci a s Half-Life jim jednoduše ujel vlak a teď do něj budou obtížně naskakovat, pokud vůbec naskočí.
      • x_ander
        Hmm... asi tady máme nějakého programátora z Valve, který má info z první ruky.. *6*
  • Když už jsme u toho příběhu, zamýšlel se někdo z vás proč se to sakra jmenuje Half Life? Je to s příběhem snad nějak spojený? Např. že mezi hl1 a 2 žil gordon jen tak napůl v gmanovo stázi?
    • Magister_Peditum
      Je to anglicky poločas rozpadu (lambda je rozpadová konstanta, jestli se nemýlím). A názvy datadisků mají taky co do činění s fyzikou... Gordon Freeman je fyzik, takže asi tak. *3*
  • Half-life 2 je jako Pulp fiction to se hold musí projít (skouknout) vícekrát až pak teprv deceníte kvality pro mě to jsou doted nejlepší dílka co sem zažil !!!!!!! Gordon Freeman Legend
  • Magister_Peditum
    Snad žádná jiná hra mě svého času nedonutila se tolik pachtit po příběhu, i když ho podávala dost minimalisticky. Když se hráč vyloženě nepřinutil se o něj zajímat, tak mohl proběhnout hrou, aniž by věděl, proč bojuje, za koho bojuje, nebo proč ho všichni znají. *15* G-Man je legenda! *3*
  • Me bavily fps v dobe dooma a duke 3d. Kdyz prisly hry jako doom 3, quake 4 nebo half life, tak me prestaly bavit, linearni postup koridorem je tezke udelat tak, aby me bavil. Prvni hre, ktere se to povedlo, byl FEAR a potom az Uncharted 2. Half life me nijak neoslovil a half life 2 a epizody jsem si poridil do sbírky pozdeji az v ramci orange boxu, kdyz uz to byly stare hry. Zkousel jsem je hrat a proste me to nebavilo. Pamatuji se, ze jeden z tech dilu jsem odlozil, kdyz jsem se musel prohanet v motorovem clunu. To jsou aktivity, ktere od fps necekam, nudi me a nelibi se mi.
    • DangerousDave
      je pravda, že v dobe DNF vznikali fantastické hry hlavne na build engine (ako legendárny Blood) ktoré hratelnosťou prekonajú 95% súčasnej produkcie ... stojím si za tým, že medzi rokom 1993 kedy sa objavil prvý Doom a prelomom milénia bolo najlepšie herné obdobie minimálne čo sa týka FPS žánru. A nie, nie je to o nejakej nostalgii. U mňa sa to inak tiež lamalo niekedy okolo Dooma 3 kedy som mal pociť, že v tomto źánry už namám čo hrať.

      Čo sa týka HL1 je určite v mojej top10, HL2 bol tiež fajn.
      • Nejen ve FPS. Tehdy vznikaly herni legendy, devadesata leta byl zlaty vek PC her, pak to zacalo jit z kopce dolu. Ja jsem primarne hrac taktickych a rpg her, takze pro me jsou herni klenoty hry jako ufo: enemy unknown (proti kteremu je dnesni xcom jen plochy stin, at si rika kdo chce co chce), system shock, fallouty 1&2&tactics, jagged aliance, baldurs gate a podobne. Z fps bych vyzvednul opomijeny terminator: future shock od bethesdy, ktera prinesla mouse look nebo plne 3d otexturovane prostredi. A jeste bych rad zminil simulator mechwarrior 2, zanr sam o sobe, ktery take na dlouhe roky upadl v zapomeni po to co ho pohrbil microsoft. Half Life jsem hral v doby kdy vysel, nerikam ze je to spatna hra, ale nebyl nijak vyjimecny a docela nudil, zvlaste v tom mimozemskem prostredi, to me fakt nebavilo. Imho to hlavni co half life prinesl byl ustup od sand boxu a tuny naskriptovanych scen. Vetsine hracu se to asi libi, a dodnes, jak tu nekdo poznamenal, staci se podivat na oblibu codu, ale ja radsi ten sandbox.
        • Ustup od sandboxu? To vazne?V te dobe snad zadna snadbox fps hra ani nebyla. Ach jo :-D
  • Pan_Klobouk
    x_ander: Jasne, Star Wars: Jedi Knight - Dark Forces II, at je to komplet. JK2 je znam jako Outcast. Timhle to Lucasove dost zamotali, vsechno pokracovani Dark Forces a pritom co hra, to jine jmeno.
    • x_ander
      Jj, ja to pochopil, je to jen detail :) Ale jinak se k tomuhle nemůžu vyjádřit, Dark Forces jsem bohužel minul, hrál jsem až Jedi Outcast.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit