Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Amylee.Anderson
    Skvělý článek! Je prima, že se k takovému tématu ještě někdo vrací. Mě třeba vubec nemrzí, že HL2 je uplně jiné, něž mělo být. Hrála jsem Missing Information a nepamatuju si nic, u čeho bych si řekla "No sakra, to je blbý že tam tohle nebylo". I když co si takhle vzpomenu - Hydry a Crematora (s pokébalem na břiše) je docela škoda. Co bych si někdy opravdu chtěla pořídit je Raising the bar, ale hádam, že než nastane skutečnost, že budu mít tolik peněz (okolo těch $50) a budu vubec ochotná tolik dát za tu knížku, tak už opravdu nebude ani na tom ebayi...
  • Half Life (jak jednička, tak dvojka + epizody) hlavně vedou ve vyprávění příběhu. Nikdy tam nebyla nějaká 15 minutová cutscéna, která by vám polopaticky vysvětlovala: kdo/co/proč/jak ale naopak drtivá většina informací byla rafinovaně rozprostřená v různých náznacích napříč celou hrou a to se mi na tom líbilo nejvíc - koho to zajímalo, tak si všímal různých detailů a bavilo ho to - koho to nezajímalo, tak si střílel, nic neřešil a..... bavilo ho to taky. Touto unikátní esencí opravdu moc her (hlavně z ranku FPS) neoplývá.
    Mimochodem je zajímavé že u této hry ani nebijí do očí ony nenáviděné předscriptované situace - je to hlavně tím, že jsou udělány opravdu promyšleně (když jsem si při dalším průchodu hrou pustil komentáře tvůrců, kteří objasňují jak se snažili udělat aby se hráč díval, kam chtějí oni, nebo kde se upravovalo to co nefungovalo, tak jsem měl vyloženě otevřenou hubu)

    Říkal jsem to a budu to říkat pořád: "Half Life je takový FPS Metal Gear Solid". Je to takový žralok herních titulů - už se narodil perfektní a za dobu existence nepotřeboval v podstatě žádnou změnu - v době kdy většina stříleček přecházela na autoheal, možnost nosit jen omezené množství zbraní apod, tak zrovna HL a MGS si pořád šli (a doufám že půjdou) svou vlastní cestou, protože už od narození byli tihle velikáni dokonalí a žádnou zásadní změnu nepotřebují.

    V jádru je to esence čisté hratelnosti a já z celého srdce děkuju že jsem byl u jejich zrodu a prožíval tyto úžasné události znovu a znovu. MGS ukázal že ve hrách může fungovat filmové zpracování a komplikovaný příběh. Half Life ukázal že i žánr FPS může mít svoji hrdost napříč generacemi - tak sem Valve naval tu trojku!!!
    • Keyz
      To vyprávění příběhu polopatě a video u každé hovadiny mně také dost vadí u FPS her.
      Já se například skvěle bavil u Dooma 3.Čekal jsem klasickou FPS a taky jsem jí dostal.Navíc zvukové záznamy obyvatelů stanici byli zajímavé.
  • Imho valve ztratil invenci a protoze nechce vydat nic blbeho, tak navydal a nevyda zadne pokracovani. Po tech letech jsou i ti lide, co delali puvodni dily uz nekde jinde.
    • Ztratil invenci?Pro me byl jejich Portal 2 jednou z nej her za posledni roky.Tolik invence, skveleho humoru, atmosfery a napaditosti se pohromade zas tak casto nevidi.
      Takze podle me za dlouhym cekanim stoji spise snaha prijit opet s necim novym a zaroven nechteji namlsat komunitu na neco,co pak ve vysledku treba nebudou schopni do hry implementovat.
      • ja len vravim co si myslim o ziadny trolling nejde. Za to ze ty nesuhlasis s mojim nazorom neznamena ze som nejaky troll.
        • Vis,po tu pasaz o arkadove blbosti by se tvuj prispevek dal brat i vazne s tim,ze te proste takove hry nebavi.
          Ale kdyz si pak dodal,ze takove hry se delaji ve flashi uz 10 let,tak to je fakt blabol a trolleni. :-D
      • Jenze portal je jina hra od jinych lidi. Ja to vidim tak, ze Valve si s pokracovanim nevi rady, proto nic nerika a rok za rokem plyne a meni se pomalu generace hracu.
        • Jinych lidi?Co to placas?Uplne prvotni napad neprisel sice z hlav Valve,ale jak prvni tak i druhy dil vytvorilo primo Valve.Zadne externi studio nebo tak neco.
          A ze si nevi s pokracovanim rady?Ja si spis myslim,ze opet zkousi neco noveho,neco co opet posune fps zanr o kus dal,stejne tak jako tomu bylo u prvniho i druheho dilu.
      • wtf? vsak to bola arkadova blbost... take hry robia vo flashy uz hadam 10 rokov
        • Ten trolling ti fakt moc nejde.A to tady moc velka konkurence neni *1*
    • GlaDOS
      Ještě že jsi dodal imho. Moje imho je takové, že Valve vydá pokračování. Možná za rok, možná za dva nebo tři. Ale vydá. Žádná rozumné vývojářské studio nedokončí jednu ze svých nejlepších sérií her.
      • Imho je to spis tvoje prani, aby to tak bylo. Nic tomu nenasvedcuje. A deset let je dlouha doba na pokracovani, to uz bude vetsina hracu novych, to je spis cas na remake, nez pokracovani.
        • vlastik.plaminek
          Jasně, šak Lucas se taky mohl vysrat na dotočení první trilogie. Většina fanoušků už stejně byli fotrové, kteří o to ztratili zájem.
    • No když si vezmeš jak otevřeně skončila druhá epizoda a taky jakou dobu trvalo než se jednička dočkala pokračování, tak bych trojku bral jako hotovou záležitost.

      A pokud jde o lidi, tak o to už bych taky moc strach neměl, protože když jsem hrál Portal, tak jsem ten přísný dohled nad tím jak se má ta hra prezentovat cítil na každém kousku.
      • Jj, taky jsem tu silnou "supervizi" cítil, myslím, že se ve Vlave tahle touha po dokonalosti, jakou chceme my - Valve - prohlubuje s každou další hrou. Je to jak s věcmi od applu: je to dokonale vypilované, designované a zabalené, jenže trochu se z toho vytrácí lidskost. Osobně preferuju anarchističtější přístup k věcem, kdy tvůrci dostanou nějaký jakože geniální nápad a ten dotázhnou bez revizí stůj co stůj a v nezměněné podobě. Jistě, nasekají milion chyb a omylů, jenž omyly přichází objev (viz hry od Ice pick Lodge, první Mafie apod.). To nic nemění na tom, že se na HL3 opravdu těším - HL2 kdysi pro mě uzavřel (doufám, že jen dočasně) jednu etapu stříleček. Od té doby už jsou fps povětšinou jen takové nedomrlé rádoby filmy.
  • walltar
    Jo HL2 podle mě poslední dobrá FPS ... ve své době excelovala asi na každém poli. Když dneska hraju jakoukoliv FPS tak se prostě nikdy nepřiblíží k pocitu z hraní jako měl HL2.
    • misho8723
      A čo tak FEAR ? Battlefield 2 ? STALKER ? Serious Sam 2 ? Condemned: Criminal Origins? Call of Juarez- či jednotka alebo dvojka ? Cryostasis: The Sleep of Reason ? Borderlands ? Left 4 Dead ? The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena ? BioShock ? Metro 2033 ? Singularity ? atď.. to som vymenoval len niektoré kvalitné FPS hry, ktoré vyšli od roku 2004 (čiže od vydania HL2) - podľa mňa samotného ani jedna nie je lepšia ako HL2, ale toto všetko sú veľmi kvalitné FPS hry, ale samozrejme každý máme svoj vlastný vkus a názor
      • walltar
        Abych pravdu řekl, tak ani jedna z těch co sem hrál mě z tohohle seznamu nějak nechytla. Ale přiznám, že některé z toho seznamu sem nehrál. Takže klidně je možné, že se tak schovává nějaký klenot.
      • praveze vsetky su lepsie ako HL2
    • residentevilfans
      Bioshock?,Dishonored? *5*
      • walltar
        Bioshock sem nehrál a dishonored neberu jako klasické střílecí FPS. Ale jinak Dishonored je celkem blízko HL2 minimáílně v pocitu ze hry.
  • Nepatřím mezi HL fanatiky, ale stejně se Valve povedlo ve mě vytvořit pocit, že chci tu hru hrát i v dalších pokračováních. Což se u mě povede jen málo hrám, jako např. serii Deus Ex, Bioshock a teď nově Dishonored.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit