Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • smejki
    Lukáši, ad Widescreen mod
    http://www.gibberlings3.net/widescreen/
    je to na všechny hry na Infinity enginu - Baldury, Icewind Dale, Planescape
    • nemas neco podobneho pro heroes 5? jsem to nedavno nainstaloval, ze si zavzpominam, ale ono je to jaksi na 4:3 na polovine meho monitoru .)
      • Ringwraith
        http://widescreengamingforum.com/node/559

        Mělo by to podporavat širokoúhlá rozlišení.
        • to neni pravej 16:9, obraz, interface, texty - vsechno se jen roztahne a stane se nekoukatelnym

          ale i snahu cenim, sam jsem reseni nenasel - naivne jsem si myslel, ze vysel patch co to resi... holt kazdej vyvojar neni polskej cd projekt .)
          • Ringwraith
            Hmm, no jo, když se tam podíváš, tak uvidíš:
            Screen change: Stretch
            Widescreen Method: Native
            Hud Stretch: Stretched


            Asi to většině lidí nevadí a tak se nikdo neobtěžoval s módem, co by to udělal lépe.
          • No počkej, HOMAM 5 hrajeme se známým na widescreenu naprosto normálně...
            • v tom bude jadro pudla - mam jen zakladni verzi, kdyz jsem to kupoval, zadny datadisky nebyly. ale dik za tip, jestli tim ziskam nezdeformovany 16:9 tak to pokoupim :)
            • Jo, navíc to jede i bez crackování bez DVD v mechanice a v MP i SP mapách máš i nový jednotky, předměty a funkce z TotE a počet jednotek se vlastně zvětšil o třetinu, navíc s CZ dabingem, hraju to dodnes *3*
            • No jo. Nechápu, jak může někdo hrát jen tu základní verzi :D
            • TotE podporu widescreenu mají určitě, ty mám teď na ntb, takže tam je to jistý, základka a HoF si myslím, že ji nemají, takže tak.....
  • janchor

    k mikrofonum

    Na Michalovi jsme otestovali headset s dynamickym mikrofonem, kterej z principu nema tak dobrej zvuk, jako ty ostatni (kondenzatorovy), ale ty zas ze svyho principu silene berou ruchy a navic nejdou poradne vybudit, cimz nas dost zklamaly.

    Proto snad uz do priste prejdeme komplet na dynamicky, ale jinou znacku / vyssi radu, takze ten kompromis (kvalita za prakticnost) by mel byt tak akorat. A samozrejme odpadne problem s otacenim hlavy atd.
    • nechápu, co s tím pořád laborujete, vždyť v dnešní době se dá dobrej zvuk vykouzlit fakt s málem (v nejhorším to vymastruješ a pořádně ošetříš v programech, to je toho) :)
      • Kvalitně zaznamenat zvuk chce prostě vhodný mikrofon... Pokud mikrofon nevyhovuje, tak nějaký mastering až tolik nepomůže.
        • prosímtě, tady nejde o kvalitu pro audiofily, tady jde hlavně o to, aby každý neměl mikrofon pod bradou, ale mluvil přímo do něj a aby byl mic směrovej, to ostatní už si pořešíš bez problémů.. Jde jen o podcast, ne projev prezidenta :))
          • janchor
            Ano, přesně proto měníme mikrofony, protože ty stávající tohle nesplňovaly, nic víc. Nehoníme nějakou audiofilskou kvalitu, nicméně je důležitý, aby byla solidní už do živýho streamu - mastering se týká až střižený verze, jejíž zpracování zároveň kvalitní základ jen ulehčí.

            A zrovna projev prezidenta ošéfuješ za hubičku spíš, narozdíl od cca dvouhodinovýho potlachu více lidí, kterej pořádně zmixovat chce fakt krapet víc, než mikrofon od Logitechu a trial verzi Goldwave.
            • janchor
              Konzolista: Na studio ani nemíříme, když taky točíme v obyčejným kanclu, žejo. Do streamu to ale leze už víceméně cajk, jak budou dynamický headsety, jsme za vodou.

              A na stopy už právě jedeme, aby šlo v záznamu odpalovat, když na někoho zrovna přijde bronchitida apod.
            • Ještě by teoreticky šlo každému připnout na ucho odposlechové sluchátko, aby se sám slyšel...
            • jako můžeš si to rozdělit na stopy a hrát si tam ještě s tím, ale důležitý je stejně co ti vyleze z final gainu/masteru..

              Každopádně přišij jim ty micy k hlavě a máš pokoj :))
            • LOL, Logitech, tak to byl fakt hustý joke! *1*
            • tak v tom živým streamu budeš mít vždycky problém, víš jak.. Tam fakt nemůžeš čekat, že se dostaneš na studio, to bys do toho musel nasypat ještě sakra víc. A i pak máš výsledek nejistej, co se ti dostane do streamu - ví bůh.

              S tim zbytkem souhlasim, mikrofon od Logi snad doufám nepoužíváte jakože:))
              Goldwave stačí, ne sice trial (:D), ale na podcast hele - v poho..
          • S tím se dá v podstatě souhlasit - jenže směrový pravděpodobně nebude, ale tak čert to vem... (jináč nějaký řádný mastering např. pomocí Izotope Ozone 5 by též nebyl k zahození :-D )

            Tak nějak už ze své lásky ke zvuku bych redakci přál, aby kvalita záznamu konečně dokreslovala kvalitu samotného obsahu. *4*
            • Přinejhorším si po dokončení poslechu pustím nějakou hudbu na zlepšení audio-nálady. *4*
            • super, jsem zvědav, jak ty dynamiky pomůžou v tom živáku.. Sice si myslim, že budeš trochu zklamanej, ale tak co už :)
    • Koupíte Sennheisery, jo? ^^
      • Proč ne rovnou Shure? *4*
        • Neb jsem neznalý audiotechniky. To mi připomnělo, neví náááhodou někdo co to sakra je K-Band High Power Amplifier a kde to koupit?
          • Podle názvu to bude něco na zesílení (vylepšení) anténního signálu... Zkus:

            http://anteny.digizone.cz/antenni-zesilovace/
    • Takže budete mít všichni headsety? To by mohlo být přesně to, co schází k dokonalosti (viz jak jsem psal)...
    • kde na to pořád berete prachy..??
      • Tak já myslím, že s kytary.cz se dá zaprvé rozumně dohodnout... A za druhé nejsou výběrčí na dětské domovy, takže s poctivým přístupem spát pod mostem nemusí (zvláště s tiscali.cz za zády).
  • Ten mirák co má Rybka pořiďte všem v livestreamu zněl divně ale v záznamu je to super...
    • Trol.diskuzni
      Já teda přidám názor do pléna... Myslím si, že mám docela slušnou sestavu na poslech (audiofilskou) a musím říct, že s těmi mikrofony zakoupenými společně s mixpultem to zní trochu utlumeně. Na kvalitních sluchátkách to není v podstatě problém, více se to však projeví hlavně na reproduktorech, kde je hůře rozumět a člověk se tak musí na poslech neustále soustředit.

      S mikrofonem, který měl na sobě pan Rybka, ten zvuk postrádal rozsah a dynamiku (to sice postrádají i ty původní mikrofony, ale to už je holt finanční záležitost), avšak zabíral středy a výšky tak, že bylo hlasu velmi dobře rozumět i při ne zcela soustředěném poslechu.

      Pokud bych však měl volit z těch dvou, snažil bych se pracovat s těmi stávajícími... Ladit, ladit, ladit. *4*
      • risa2000
        No, když o tom takhle píšeš, tak mě vlastně napadá, že to docela vystihuje můj pocit. Jako by těm novým mikrofonům chyběla dynamika nebo něco a je pravda že na tomhle podcastu to bylo docela dobře slyšet.
        Druhá věc, nevím jak ty mikrofony nosíte, ale je tam dost silně slyšet kolísání hlasitosti, jako kdyby někdo otočil hlavu (ale ne mikrofon). A pak je ta srozumitelnost taky horší.
        Jen pro info, poslouchám to normálně z iPod Touch (někdy na sluchátka, někdy jen tak z repráku).
        • Trol.diskuzni
          Jj, pokud někdo otočí hlavu a mikrofon má stále připnutý ve stejné pozici na krku, tak síla zachyceného signálu jde znatelně dolů... Nejlépe by bylo použít klasicky headsety, jak to měl pan Rybka, ale to zase nevím, jestli by se všem takhle chtělo sedět (alá call centrum :-) ). Na druhou stranu by ten mikrofon lépe chytal signál, který má, a naopak nechytal to, co nemá.
  • ezechiel25-17

    Jedna nepodstatná...

    147 není prvočíslo :D
  • Slotermeyer

    Fight Club #62

    Dneska máte ve videu "bonus" v podobě několika reklam (sorry). Deset podcastů předtím nic a najednou začnou mrchy vyskakovat. O nic strašně rušivýho ale nejde. Příště snad zase ad-free.

    http://speedfile.cz/cs/39628/fc-62-mp4

    Koukám, že se tahle problematika zrovna řeší níže. Dobrá náhoda. *4*
    • Doufám, že to bude delší než střižená verze... Pan Rybka byl super, ale v podstatě za tu hodinu řekli velké kulové (krom přesného vystižení internetových diskuzí). A místo toho pořadatele byste mohli zase jednou pozvat veselou kopu pana Smutného. *3*

      Jinak moc díky kolegovi, dávám plus!
      • Hmm, nevím proč ho mínuskujete, když má víceméně pravdu.

        Michal Rybka je největší borec široko daleko (beze srandy) a když je konečně v podcastu, tak to chtělo ho využít na 100%. V druhé půlce sestříhané verze se skoro vůbec nazapojoval.
        • Trol.diskuzni
          Nestřižená verze od kolegy slotermeyera je nakonec o poznání lepší... Ale stejně mohli kratší dobu řešit myši a Press Start a delší nějaká opravdu zajímavá témata.

          Jinak s těmi mínusy je to klasika - ty mám od armády následovatelů pseudointelektuálního tria Amaroun, Cahir, Coffin Corner, kteří se s "nadhledem" snaží přesvědčit o mém "nedostatku nadhledu". *3*
          • Cool, už ju stahuju.
  • Stihnete to nahrát do 22 hodiny? není mne dobře a ráno stávám ve 4.Díky
    • janchor
      Už se sype, ale nasypáno bude až chvíli po desátý.
      • Už!! ho mám v mobilu.Díky. :D
  • ten týpek z tiscali zkouší, co čtenáři vydrží, nebo co to je ten banner nahoře? Proč tohle nikde ve světě člověk nevidí, jen tady?

    Proč gamespot vydělává na youtube a videa aspoň běžej rychle všem? Hej neblbněte, fakt. Jednou jste mě donutili zapomenout tu registraci, ale tohle už je nějak moc ne?
    • Jakej banner?

      http://i43.tinypic.com/25g7x4m.jpg
      • Kradeš obsah tohoto webu.
        • posila
          Nebo pouzil tlacitko "donate" ...
          • Ten anonym má zapnutý noscript a blokuje reklamy, tudíž games.cz, který platí svoje autory, z něho nemá nic
            • ezechiel25-17
              (Můj pohled na věc) Není to jedno. Není podmínkou, že při prohlížení webu budeš sledovat/klikat na reklamy. Zatímco u všeho výše zmiňovaného je podmínkou za tu službu zaplatit. Až to podmínkou bude, můžem se tu bavit o jejím respektování/nerespektování.

              Druhá věc bude, že se tu nejspíš jedná o způsob pronájmu na počet zobrazení/dobu a jediný způsob, jak by se tomu dalo uškodit by byl tak neskutečně vysoký podíl takových uživatelů ve statistikách, že by to toho inzerenta odradilo, ne?
            • ezechiel25-17: Je úplně jedno, jak to nazveš. Prostě to jsou peníze, které tou blokací ztrácejí. Je úplně jedno, jestli peníze někdo ukradne přímo z pokladny, nají se v obchodě bez zaplacení, přečte si noviny, a pak je vrátí do stojánku, stahuje hry/filmy/hudbu, nebo zablokuje reklamu. V jejich účetnictví budou chybět úplně stejně ve všech případech, což je ta podstatná věc.
            • Ten web funguje na základě tzv. Honor system, jako řada jiných produktů. Jak si asi tak představuješ, že je tenhle web financovaný? Nějaký utajovaný generátor peněz?
            • ezechiel25-17
              A když přepneš TV, když jdou reklamy, tak taky kradeš? *1*
            • Mi řekni, kdo dneska surfuje bez:
              http://i44.tinypic.com/1z4bgia.jpg

              ???

              BTW na Games.cz se dá dostat bez omezení. Jak můžu krást něco, co je zdarma?
        • Cože?
  • janchor
    Střiženo bude dnes odhadem mezi devátou a desátou večerní.
    • Black_Hand
      ja propasnu rybku nazivo....goddamit!
      • má pěkný bříško kluk jeden :) Že by mu ty myšičky tolik vynášely?
        • Amylee.Anderson
          Náhodou, byl druhá nejhezčí osoba v místnosti...:D
  • Skusal som najst v zozname truck web browser alebo kamion web browser nikde som nenasiel tiez by som si poprosil link dik
    • Také bedlivě očekávám informace o tomto revolučním prohlížeči...
  • Fight club 62

    Ahoj, nahrával jste dneska někdo tento díl.
    • FreelancerSVK
      Bohužiaľ ja som musel byť dnes na skúške. Nastavil som automatické nahrávanie ale to som ešte nevedel kedy začínajú takže to nebolo celé. Ale Slotermeyer určite nahodí video.
      • Black_Hand
        lol, ja taky. ale uzil jsem si to "z druhe strany".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit