Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • syn se o mne nezajímá a tím si nepřeji aby z něčeho pak měl podíl..mám dceru a vnoučata.
  • Ten kdo vymyslel takove zakony ,by mel byt vymachan v Praze ve Vltave ,aby nikdy nezesmolil takove zakony.
  • Mne je 68 r.,jsem rozvedeny od r.1986 mam jedneho syna ,nevideli sme se 15 roku ,ja ziju sam ,Od rozvodu jsem svou praci a pily ziskal nejaky majetek. Syn mi nepomahal a ani nenavstevoval ,takze se ani nepodilel na tvorbe meho majetku.
    Podle zakona by mel byt neopomenutelny dedic,coz se mi nezda spravedlive .Melo by byt na me dobre vuli ci ho vzpomenu v zaveti a ci ne.Proc stat strka nos do ceho mu nic neni co jako majitel s mym majetkem udelam .
    Zanecham zavet ze odkazu vse tomu a tomu a synovi nic ,tak je to predsa ma vule. Co mi ma stat poroucet.
    • Podle mě pokud o Vás nejeví zájem, můžete ho vydědit. Na to máte právo. Ale je to v zákoně přesně specifikováno. Stačí zajít za notářem a sepsat závěť, on Vám poradí.
      • To Lucka a proc by to nemohlo byt reseno jednoduchsim m spusobem. Jednou kdyz rodic neco napise ,ze to a to odkazuje tomu a tomu ,tak by to melo platit.Naco jeste nejake debilne vydedeni. Akurat se napsanim vydedeni stava ta rodina zranitelnejsi ,ze v te riodine nebyli dobre rodinne vztahy.
        Taky zadna rodina ,kde ty vztahy jsou nastrbene nechodi a nezverejnuje sirokej verejnosti co se tam a proc odehrava .
        otazka je proc mam mit za povnnost odkazovat muj majetek neopomenutelnym dedicom.?roc to mam mit za povinnost. Deti akurat cekaji az rodice umrou a pak se hadaji a zavidi si.T en dostal to a ten nedostal to. Blbe zakony -idiotske ,akurat zamotavaji lidem rozum.
        Proc to nejde jednoduse .
        Ja napriklad nevidel syna a on mne od r.1998 a ted mu je 43 roku. Za cely cas mi nepomohl s nabyvanim meho majetku .
        kdyz jsem ho v r.1998 pizadal aby mi pomohl s nejakema pracema ,tak mi rekl az mi das napsat 1/2 majetku na nej ,tak ze mi bude pomahat.
        A to stat chce strkat nos do mych zalezitosti? nech sa lepe stara o danove podvodniky a ne o cizi majetek.
        Platil jsem dane z nemovitosti ,tak co strkaji urednici nos do mych veci.
    • též mám stejný případ a nechci,aby cokoliv po mne jednou měl..
      • meli by sme vsichni ,kdo nejsou spokojeny s takovymi zakonmi,se zeskupit do jedne rady a primet vladu aby zmenila taketo zakony ,ktere akurat rozdychavaji neshody mezi pribuznimi.
  • Je třeba zanechat dluhy! Potom na vás budou dlouho vzpomínat.
    • souhlasím s posledním komentářem. Mám vlastní zkušenost a potvrzuji. Hlad po majetku po zemřelém je někdy tak velký, že zdravý rozum, zůstává stát. Stát a zákony nezohledňují vztah y osobní, to je v této vážné věci celkem fuk !
  • dcera zdědila pole s tím,že nesmí toto pole 5let prodat ale všichni zapomněli co bylo řečeno.Najednou přišla pokuta z fin.úřadu zaplatit vysokou pokutu jelikož se pole prodalo a tři měsíce chybělo do doby 5ti let .Žije sama s 2dětmi splátky ji nedají jenom na půl roku a neví jak postupovat
    • Já se ptám na řešení ,proč platit sátu za moje dědictví když jsem daň z pole už zaplatila proč čekat 5let jak mě stát chrání před čím nemá to logiku!
    • Marná sláva, tohle jsou prostě pravidla. Za chyby se platí. Zaplatit z peněz, které obdržela za prodej.
  • Lze vydědit dítě které se o vás nestará a dlouhé roky vás nevyděl.
    • DOBRÝ DEN,zajímalo by mne též..
    • Melo by to byt vyhradne na dobre vuli rodicu a ne aby stat se do toho staral.
    • Proc se stat stara o to co by mu melo byt suma fuk.Kdyz mam majetek a dospele deti ,ktere jsou vydelecne cinne ,melo by byt na dobre vuli rodicu ,co udelaji s ich majetkem.Kdyz majetek pred smrti prodaji a rozdaji penize cizimu ,tak predsa by to melo byt i pio smrti a ne psat nejakou zavet.Zavet by mela byt napsana na dobre vuli a ne byt omezovana nejakymi priblblymi zakonmi .
  • Dobrý den, prosím mám dotaz. Moje kamarádka nemá sourozence, ani děti je vdova.Její sestřenice i její děti se ji snaží pomoci.
    Ale ona má švagrovou, která ji občas zavolá, ale jinak se o ní nestará. Má ale dítě.Mám
    dotaz, zda sestřenice nebo její děti by měly nárok na část dědictví.
    Děkuji Věra
    • Třeba by pomohlo, kdyby sepsala u notáře závěť.
  • Dědit by měl ten který z potomků se o rodiče staral a pomáhal když se stali nemohoucími.Jsem si vědom toho že potom by nastali mezi sourozenci nesváry.Měli možnost se starat o rodiče stejným dílem.
    • A co když tu možnost nemají?
  • Dědit by měl ten, kdo s epostará o rodiče ve stáří a nemoci.
    • Plně s Vámi souhlasím...to já říkám taky...at po mě dědí ten.co si můj majetek zaslouží...
    • Jak k tonu přijdou sourozenci, kteří nemají možnost se o rodiče starat?
      • Tak by to melo byt na dobre vuli rodicu,komu co zanechaji. A nebylo by dohadu.Predsa nema byt povinnost zanechavat nejaky majetek detem. Kdo vymyslel takovou ptakovinu. A co malo casu a invetic venovalo sa deckam nez sa osamostaneji ? Jednou vylitli z hnizda ,tak nemaji jen cekat co zdedi po rodicich.Velmi smutne . Kdyby nedelali take blbe zakony ,nemuselo by byt tolik nesvaru medzi sourozenci.
  • A co v případě partnerů v registrovaném partnerství? Posuzuje se to jako první dědická skupina nebo jak?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit