Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A co děti, které nejsou zůstavitelovy biologické, neadoptované, přijaty novým sňatkem, vyrůstají s ním od útlého dětství, následně vyletí z hnízda a rok před smrtí s ním nežijí ve společné domácnosti.. mají smůlu - pokud není ošetřeno závětí?
  • Já taky dědil a dopadlo to špatně.Bydlel jsem u rodiču a skoro cely barak jsem opravil.Proinvestoval jsem asi 3 mil a po smrti rodicu dosel bratr že ma narok na pulku domu .udelal se odhad a chtel z 4900000 pulku.A ted se rok soudíme.Kdybych ho mel vyplatit tak za 5mil mam novy a svuj.
  • Nejlepší je být nemajetný. Peníze si za života užít.
  • Děti kteří kašlou na rodiče v době nemoci, nebo pomoci v nouzi po všech stránkách, by vůbec neměli dědit. To samé když se nesnesou mezi sebou sourozenci a každý ze sourozenců myslí jen sám na sebe, nebo příbuzní, tak bych určitě takové sobce lidi automaticky vydědila.
    Ten kdo poskytne v nouzi v rodině pomoc ze srdce podotýkám, čistě ze srdce, tak ten bude v naši rodině dědit. Pokud se tak nestane, tak vše by zdědila rodinná přítelkyně vzorná pečovatelka která by nám ve stáři poskytla péči a pomoc až do poslední chvíle našeho života.
    Ale to vše bychom si dohodli společně do smlouvy ten kdo se o nás bude chtít a mít zájem ve stáří postarat a pomáhat. Takový člověk pokud by se našel, tak by měl dědit. To je můj názor. Iveta
    • stímto naprosto souhlasím-proč bych musela dokazovat že chci někoho vydědit dám to třeba i cizímu pokud se bude o nás starat -to tu bohužel ještě uzákoněné není třeba i útulku když na to příjde nelíbí se mi že mi někdo dyktuje co smím a co ne
    • Jestli jste vatě, tak vam helfnu :D
  • A stačí že se zřeknete dědictví po otci ve prospěch matky jediným podpisem na pozvánce...A už nikdy nezdědíte nic ani po otci ani po matce...Protože vyčůraný bratr ji přesvědčí ať dům napíše na něj , aby nemusela platit dědickou daň...Tak málo stačí přijít o dědictví..
    • To samé udělal i můj bratr, o matku se zatím starat nemusí, ale už si zajistil, že všechno napsala na něho. Nikdo totiž neví, jestli nějaké opatrování bude potřeba, smrt může přijít rychle a potom by se musel dělit.
    • Takových případů je bohužel hodně.
  • Zase je to clanek, kteremu se neda poradne rozumet a bezny clovek si z nej moc nevezme. Lepsi by bylo upozornit pripadne dedice na dluhy, ktere dědí a v případě zreknuti se dědictví říct, co nasleduje dále (napr dluh, který vyleze na světlo boží až po zreknuti se dědictví).
  • vše odkázat bordelu
    • v neprávním státě udělat větší zmatek,opět budou mít prospěch takzvaní advokáti,to je jak
      se dělí na 1/6,1/8atd,která část soudruzi "advokáti",,,????
      • Dobrý den pane Jaroslave,
        Naprosto s Vámi souhlasím. Moje kamarádka tvrdí, že notáři a advokáti že jsou stejný nádobí nedá se dneska věřit vůbec nikomu. Přeji hezky den .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit