Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S důchodem jsem spokojena, přestože díky předčasnému odchodu ho mám o 1000 nižší. Po valorizaci nám bude chodit na skoro 27 500 tisíc. Hovoříme o tom s manželem, že pokud jeden z nás zemře tak i ten druhý nebude strádat finančně.
    Manžel jako vdovec by měl důchod 17 800,-- a já 15 000 korun. Krom toho jsme ještě ani nevybrali penzijko, kam stále spoříme. protože nevíme co s tím. Nic nepotřebujeme. Bydlení máme své, chaloupku, nějaký pole po mé mamince. Vnoučatům spoříme stavebko. Neživíme auto. Chodíme pěšky, manžel může využívat místní autobusové dopravy zdarma, protože je mu 71, ale chodí pěšky.
    Manžel je vysokoškolák, já středoškolačka. Platy jsme měly vždy nad celostátní průměr. Stejně je na tom moje sestra i manželova. Takže je mi líto třeba rozvedených žen, když mají pár korun. Člověk musí občas něco zkousnout a žít ve dvou. Můj muž je morous nejvyššího kalibru, ale zaplaťpánbůh - naprosto zodpovědný člověk a já také. Slušně žijí i naše děti. Nikdy jsme nelezli nikomu do zadku, nebyli v žádné straně a na vše jsme si poctivě našetřili.
  • Nic proti ničemu,jen bohužel prezident Zeman ma rad Rusko a je otazka jaký dúchod mají ruští dûchodci,to se radéji nikde neuvádí.
  • Tak v článku se píše,že průměrný důchod v Německu je cca 40 tisíc korun,já se ptám,jak je to možné,KDO podepisoval přístupové protokoly do EU, jsme v unii 14 let a za tuto dobu nedokázala žádná vláda dostat úroveň našich mezd a důchodů dostat alespoň na hladinu zhruba 50% " slavného " západu, proto nás západ označuje jako druhořadou zemi, kde se podle J.C.Junckera " žije tak chudě ",JAK to, že vlády za 14 let nedokázaly vyrovnat naše důchody a mzdy se západem, hlavně, že všichni sborně tvrdili, že ceny všech komodit se musí srovnat podle EU,k čemuž i došlo, alezas někdojaksi pozapomněl na mzdy a důchody, hlavně, že nám všem kterákoli vláda " krmí " uši, jak se vše napraví! *5* *5* *5* *5* *16* *16* *16* *16*
    • Průměrný důchod v Německu je podle jejich statistické ročenky z r. 2016 /důchody vyplacené za rok 2015/ takovýto. Ženy 762 euro a muži 1013 euro. V jednotlivých spolkových zemích se pak o 10 eura liší. Nejnižší důchody má Sársko. To je průměr - tzn. někdo má důchod i 1300 euro a někdo 520 euro. Všude je chlebe o dvou kůrkách, Němci mají vyšší životní úroveň, ale také jsou jednou z nejvyspělejších zemí. Letos Německo přidává na důchodech 3,2 %.
  • Po 43 letech práce,a několika zvýšeních od Kalouska a spol. mám celých 9.5oo kč.Na sipo platím 6000.Také mám tel,internet,pojistění a potřebuji také jíst,oblekat se obměňovat domácí spotřebiče,neboť mají ty tak,zv,Kurvítka.Mám dvě děti,čtyří vnoučata a jedno pravnouče.Myslí si ten kdo toto stvořil,že nepotřebuji jíst?Nechť si spočítá,zda je možné s tímto vyjít,Proto se nedivím p,Zemanovi,že nemůže bandu novinářů ani cítit ,Naštvaná čtenářka.
  • Jsem znechucen s úrovní článků.Jáí jsem vždy dělal ve vedoucích funkcí,abych měl důchod 14-15 tisíc ne průměrných,což je největší svinstvo.Navíc demokraticky hromadně propuštěn z práce a trvale okraden o jeho část i když to byla prosperující firma a měl jsem tam důležitou náročnou funkci v energetice.Vzpomínám si,když šel pan Zeman objímat stromy,tak vyhození měli po vyhození z práce menší důchod ,který se jim při nároku na důchod dorovnával.To bylo opravdu demokratické.Neplivejte po Andrejovi ten vám chce přidat 475 a ne jako Kalousek 40Kč a složenku,že dlužíte 120 000 Kč za jeho lumpárny.
  • Daleko lépe,protože tam nemají Kalouska a jeho žvanivou a destrukční partu.
  • Nevím,kdo je pisálek,který může toto psát.Jedno je jisté,píše totální hlouposti
    zřejmě podle svého IQ.Statisticky je u nás průměrný důchod 11470 Kč.
    .Je tu však ještě jedno ale.Na ten průměrný důchod nedosáhne plných
    76% důchodců,tak jak přišel pisálek k nejčastějšímu důchodu 16 000?
    Kdyby nebyl líný,tak jsou na internetu zveřejněny počety lidí,kteří mají důchody
    v rozpětí po dvou tisících se zvyšující a nemusel se ztrapňovat svými
    hausnumery vycucanými z palce.Takto jeho článek plně vyzněl jako
    někým objednaná propaganda o tom,jak skvěle se naši důchodci mají.
    Opak je pravda,kterou žádní sluníčkáři,nebo kavárníci nemohou svými
    žvásty ovlivnit.
    • felix.julec
      Ad bezejmenný xxx Přesně to stejné (16.000 nejčastější důchod) mně na článku nejvíc zaujalo.Zřejmě provokatér,nebo pod "vlivem".Ta statistika je v úrovni jednoho kuřete a dvou jedlíků,kdy jeden sní celé kuře,ale statisticky snědli oba dva každý půlku.
  • TADY SE OHÁNÍ DŮCHDEM 16000, A CO MY CO MÁME JE OSTUDA, MANŽELKA PO 30ROKÁCH PRÁCE 5000Kč, a já 8200Kč, díky zlodějovi Kalouskovi a Drábkovi.! takže to co se píše považuji za výsměch starým lidem.!
  • Kdyby se každý rok důchod navyšoval o 500,- Kč - tak výše 16 000,- dosáhnu za 12 let - v té době už mě bude téměř 80 let a to už si jich moc neužiju. Takže příště vycházejte ve svých úvahách z rozdílných výší důchodů a ne z průměru který skutečnost dokonale zkresluje.To je asi tak jako kdybych řekla, že je mě v průměru 30 let.
  • Kdo tyto články píše, by měl nejprve vědět, kolik je v které zemi průměrný důchod - ani jedno neodpovídá statistickým údajům. Za druhé by měl pisálek vědět, kolik co stojí v obchodě.
    Uvedený nákup /nepočítám dny, kdy je toto zboží v akci a dá se koupit podstatně levněji/.
    Tak vámi uvedený nákup za běžnou cenu v Lidlu mi vyšel na 133 korun. Pokud mám důchod 11 800, tak si takových nákupů mohu udělat v průměru 88. A proč bych to dělala. Jdu nakoupit max. dvakrát týdně a navíc výhradně ve slevách. Švagrová v Německu má důchod asi 1000 euro a za ten samý nákup by tam dala asi 10 Euro - tzn. dle článku má důchod 2300 euro, protože 230 x 10 euro je dle mých počtů 2300. Tzn. moje švagrová si sice může jít 12 x více na stejný nákup, ale zase dá 100 euro za holiče - já za tu částku mohu 10 x. Autor srovnává nesrovnatelné s nesrovnatelným. I v Německu jsou důchodci, kteří berou důchod 500 euro a naopak v Čechách jsou důchodci, kteří berou 20 tisídůchod.
    Já žiju s manželem a důchod nám bohatě stačí, protože 27 tisíc i po zaplacení všeho - s odpuštěním " neprožereme" a mohli bychom si takový nákup udělat tedy 203 x.
    • felix.julec
      Můj švagr v Rakousku má důchod 1.800 €.Vámi inzerovaných 100 € u holiče nehrozí,protože si přijede do Česka zaplatí u holiče 150 Kč t.j. 5,9 € , v Grandu si dá oběd,zaplatí benzin a ještě ušetří.
      Generalizovat nelze,to s vámi souhlasím.V páru,pokud není jeden nemocný to jde. Nejhůř jsou na tom důchodci sólisté,ti mají žlab vysoko.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit