Přejít na výpis diskuzí

Eragon

FILM 4.3.2007 
85 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Knihu by sis měla přečíst, protože jejich herecké výkony jsou opravdu hrozné a není tam ani 1/4 toho, co v knize. Je to světový bestseller, takže nechápu, proč to takhle uspěchali s natáčením a absolutně to podělali. Film propadák, kniha bestseller. Je tohle normální?! Jsem fanouškem Odkazu dračích jezdců a po přečtení Inheritance si nemůžu pomoct a prostě chci, zby natočili celou sérii. Ale s jinými herci a pořádně!
  • Pocula som ze kniha Eragon je ovela lepsia ako film,no po tom co som toto VELDIELO videla, ju nemam chut absolutne citat.Myslim ze keby sa nevynechaju deleted scenes a ma to ovela prepracovanejsi dej s viacerimi postavami a je to dlhsie mozno by sa celkom dalo.Ale to co natocili je hodné zlatej maliny a necudujem sa preco sa uz nikto nezmoze na pokracovanie.Uplne o nicom,nulove herecke vykony,hlavny hrdina-vyzera horsie ako Zac Efron v High school musical,proti sienne guillory nic nemam ale na ulohu arye sa mi velmi nehodila lebo to bolo prilis vidiet ze je od eragona oovela starsia)+ked uz mala byt arya elfka mohla tak aspon vyzerat(spicate usi akoze nic??? )a nie byt oblecena ako Xena.Pozitivum vidim v Safire ktoru celkom fajne vytvorili(len ten jej neuveritelne rychly rast som celkom nepochopila).Proste cele mi to prislo ako keby reziser chcel urcite sceny urychlit a pri tom tam dat vela veci odpozeranych od inych filmov.Niet divu ze kritici to oznacili ako zlepeninu Pana prstenov,Harryho Pottera,Dracieho srdca ci dokonca Fantaghiro.Koniec uplne zabili s tym dalsim drakom,kde kazdy cakal pokracovanie:Eldestu a tusim Empire alebo Brisingru-tak sa mali volat tie nadchadzajuce casti ale asi by to nedopadlo najlepsie).Takze keby som mala hodnotit davam len dve hviezdicky a to jednu za Jeremyho Ironsa alias charizmatickeho Broma a druhu za Garretta Hedlunda alias sexy tajomneho Murtagha bez ktorych by to bol cisty odpad.
  • Je sprostý, že pokračování se asi nedočkáme!!!!
  • Musím říct, že tohle se tedy rozhodně nepovedlo, kniha je úžasný, smysluplný, fantasy příběh, ale film vůbec nedává smysl!!! Jestli jste četli knihu vůbec se na to nekoukejte - nema to cenu. Jinak kniha užasna a doufam že Paoliny se k příběhu Eragona ještě vrátí... *10* *12*
  • omg kdo řekl že to bude naprosto stejný? nikdo !! žádný film není stejný a herci nevypadaj stejně například percy jackson anabeth je ve filmu bruneta ale v knížce blondýna ZABIJE TO NĚKOHO??????? přiznávám nečetla jsem knížku ale film je naprost užasný herci krajina a safora jsou nadherní (miluju murtága *14* *1* ) takže se uklidněte *3*
  • žádný jiný díl už nebude ;)))) to ba mělo dojít všem *1*
  • Eva toho jelena tam zabíjet nemusíš je to cvičná část.
  • Myslím, že jsi mě úplně nepochopila. Tak za prvé, já to srovnávám s knihou, beru v potaz jiné filmy s knižní předlohou, čili možnost, jak to v ideálním případě mohlo vypadat. Ty hodnotíš samotný film a připadá mi, že jsi nečetla knihu. Navíc film nestojí jenom na režii, i sebelepší režisér nedokáže zázraky, pokud jsou třeba herci špatní. Taky je to nějakou dobu, takže když to vidím s odstupem, něco bych určitě řekla jemněji:) Za druhé, samozřejmě že nechci, aby to bylo naprosto stejné jako kniha, slovo od slova. Ano, kniha to má jednodušší než film. A jak sama určitě víš, žádný film není stejný jako kniha. Vždycky se něco vynechá. Protože jak jsi sama řekla, to by byla nuda. Ale, vem si třeba Harry Potter. Ano, některé věci chybí, ale většina (i detailů) sedí. Jenže tady toho chybí moc. I základy, na kterých jsou postavena pokračování knihy. Jak jsem řekla, jako samostatný film to není špatné, Safira je nádherná, exteriéry, kostýmy jsou skvělé. Ale řekni mi, kdyby to byl dobrý film, nemyslíš že by na něj byli příznivé (odborné) recenze a že by natočili pokračování?
  • Knížka je skvělá, okouzlující, zajímavá, poutavá atd. Herec Edward Speleers hraje skvěle jen scénář trochu moc pokulhává za knihou... Nechci nikoho urážet ale ten film je úděsný, vždyť to má s knihou společný jen název!!! Třeba Arya má v knížce černé vlasy a tam zrzavé ale to by zase tolik nevadilo narozdíl od ostatních věcí, a že bych toho mohla napsat HODNĚ!!! Ten film je pro mě propadák ale nevím jak pro ostatní, zkrátka se jim to vůbec nepovedlo!!! *10* *10*
  • Re: Re: ...pokračování :)

    *9*
  • Re: ...pokračování :)

    Vidím, že tady někdo snídal moudrý párek zřejmě.:) Drahá mischisko, docela by mne zajímalo, jaképak máš vzdělání. Pokud studuješ cokoliv alespoň přibližné filmu, tak v tom případě beru tvůj příspěvek jako názor budoucího odborníka. Pokud ovšem žádný takovýto obor nestuduješ, pak nevidím důvod, aby jsi tady psala takovéto pseudo odborné recenze na film. Já studuji pátým rokem režii a tohle bych si netroufla říci. Po režisérské stránce je film naprosto v pořádku(já to zřejmě od tebe mohu podložit zkušenostmi a znalostmi), menší nedostatky jsou ve střihu, ale takové jsou i v tzv. trhácích jako Harry Potter či Pán prstenů. Co se týče odlišnosti od knihy - kdyby existoval film přesně kopírující knihu, pak by to byl zřejmě nejdelší, nejnudnější a nejnákladnější film všech dob. Knihy jsou tady proto, aby nám dovolily vytvořit si svůj vlastní svět, ve kterém můžeme cokoliv....kniha poskytne plátno a barvy a obraz už je na nás. Film má ten úděl, že už má předurčeno to, že nám musí vytvořit i obraz. A to není vůbec jednoduché. A když už jsme u boje kniha X film....stačí se podívat na Harryho Pottera - četla jsem všechny díly a také jsem je všechny viděla....v každém se jeden či více méně nebo více důležitých faktů liší a přesto jsou tyto filmy naprostými trháky a lákají spousty diváků.Jednoduše to, že film nekopíruje knihu ještě neznamená, že není dobrý. A ber to jak chceš....buď jako útok na tebe, odborný názor, blábol nebo prostě tak, jak to je - já vím o čem mluvím a můj učitel filmové režie je stejného názoru. *3*
  • petik555

    Re: Re: Eldest-?

    Doufám, že co nejdřív výjde 4.díl
  • petik555

    Re: Re: Eldest-?

    Já chci vidět natočenýho Eldesta!!!!!! Vůbec mi nevadí, že by to nenavazovalo.. *14*
  • petik555

    Eldest

    Už by mohli natočit Eldesta a brisingra.. Ikdyž by to byla změna vidět Eda, kterýmu bylo v Eragonovi ( při natáčení) 18 a teď je mu už 23... Ten čas tak letí.. Kde je ten den, když jsem se strašně těšila, že půjdu do kina na Eragona a uvidím tam Jeho *14* *14*
  • film

    Ale lidi no tak. ... když se vám ten film nelíbí tak se na něj nekoukejte ne ? Já si taky myslím, že knížka je lepší ale proti filmu nic nemám. Do filmu se nedá nacpat všechno. A sprominutím, když jste v životě ještě nic nedokázali, tak neurážejte ty, kteří ano nebo aspoň proto něco dělají.!! *7*
  • hra

    hrál někdo hru eragon já jí dostala tedkon k vánocum a nevím jak zabít toho jelena prosím odpovími na to někdo?
    *9*
  • kamila03

    .

    Myslím, že tento je film je úplný propadák...s knihou to nemá téměř nic společného. Je tam vynecháno spousta důležitých věcí.
  • eamell

    Re: Re: ...pokračování :)

    To by se všechno ještě dalo přežít, sice se šrámy, ale dalo. Ale...oni z eragona udlali...egoistického natvrdlého a neposlušného idiota, ale v knížce to tak přece vůbec není! Párkrát udělá chyby, za které ale tvrdě zaplatí...
  • Re: Re: Eldest-?

    Já jsem četla, že 2. díl nenatočili, protože by špatně navazoval na ten 1. V 1. díle tam chybí spousta věcí, třeba Katrina se tam neukázala, Murthaga nezajali a tak. A právě tyto věci navazují na 2. díl. Tak nwm no a souhlasím, že ten kdo to točil byl naprostý blbec! Asi to vážně nečetl!!! *13* *8* *16*
  • Re: nic moc

    Eldest = NEJSTARŠÍ :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit