Přejít na výpis diskuzí

Kouzla Králů

FILM 23.12.2008 
52 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Fanfán ? Ani náhodou...

    Musím předeslat, že pana režiséra Zelenky si velmi vážím. Filmy Nesmrtelná teta, Requiem pro panenku, Karlínská balada, Rebelové, Hodina klavíru nebo nejnověji Kanadská noc, ukazují šíři a rozmanitost jeho režisérské práce. Kouzla králů se však ne zcela vydařila. Čím začít? Apelem na profesory JAMU, neboť mluva (dá-li se tak nazvat šumlování a drmolení) hlavního představitele Tadeáše byla otřesná. Není mi jasné, jak s takovou artikulací mohl projít do třetího ročníku. Místy mu nebylo rozumět vůbec a pokud promluvil, veškerý dojem (z jinak docela slušné pohádky) byl pryč. Martin Kraus má výraznou mimiku, neokoukanou tvář, ale to je bohužel vše. K tomu, aby se mohl řadit mezi herce, mu zbývá ještě předlouhá cesta. Mluvený projev, ať se vám to, milé fanynky, líbí nebo ne, totiž k hercově výbavě neodmyslitelně patří. Možná Tadeášovi a pohádce uškodila i přehnaná prezentace - člověk pak očekával něco velmi výjimečného a to se bohužel nekonalo, do Fanfána Tulipána má Martin Kraus skutečně hodně daleko. Překvapilo mě, že tak zkušený režisér, jakým pan Zelenka bezesporu je, se spokojil s takovým huhňáním, a že se o nápravu nepokusil ani režisér zvuku při postsynchronech. Co se týče samoúčelně vložené taneční scénky v pekárně, ptám se - proč? Takovéto choreografické "lahůdky" jsme vídávali ve filmech v 70. letech a pár základních kroků a la Ogoun už teď bohužel nikoho nenadchne. Když už tanec, museli by ho oba hlavní představitelé zvládnout, což se nestalo. Díky alespoň za herecký výkon pana Abrháma, který s věkem neztrácí nic na svém charisma, spíše naopak. Paní Šafránková se při tak malém prostoru (obrazně i doslova), který jí byl dán, vryla do paměti asi každému divákovi. A tak kromě již zmíněných manželů pana Abrháma s paní Šafránkovou zanechali pozitivní dojem i oba rodiče - p. Smutná a p. Skopal a samozřejmě kejklíř p. Dejdara. Tadeáš celkový dojem bohužel spíše rušil a princezna - půvabná, ale nemastná, neslaná. Škoda, snad příště. Budu držet palce.
  • Kouzla králů

    Lidi,Martinu Krausovi je dokonce 26 let...to byste neřekli co? *1*
    • armygirl

      Re: Kouzla králů

      no to teda ne, hlasem možna ale vzhledem ani omylem *1*
      • Re: Re: Kouzla králů

        to je blbooost aby mu bylo 26 , kdyz nekde psali rozhovor s nima a petra ( princezna ) rikala ze martin i kdyz je mladsii by byl uzasny zenich a petre je snad 22 bo 23 takze blbost aby mu bylo 26 *3* ale nevim neviim je to moznee
        • armygirl

          Re: Re: Re: Kouzla králů

          ted sem zas na internetu nasla ze petře je teprve 19 *1* a pak se v tom vyznejte *1*
          • Re: Re: Re: Re: Kouzla králů

            no ja vcera nasla ze on po maturite dva roky pracoval a sel az potom na vejsku a ze mu je 21 coz je blbost estli je tedka v tretaku a pred tim dva roky pracoval takze internet vladne svetu nu
  • Naprostý děs

    Něco tak hrozného se hned tak nevidí. Poslední opravdu pěkná česká filmová pohádka byl Třetí princ. Pak až Anděl páně. A jinak nic. Všechny nesmrtelné tety, princezny ze mlejna a podobné slátaniny mají jednoho společného jmenovatele: naprosté nepochopení toho, že v pohádce má být tajemno, napětí, romantika. Písničky a jiné estrádní kousky patří do jiného žánru. A pokud už humor, tak snad leda jemný, nevtíravý, situační - žádná sranda za každou cenu, pitvořící se čerti a podobné obludnosti. Prostě - jedině klasická pohádka je opravdu pohádka. Všechny pokusy o "vynalezení" něčeho nového jsou předem odsouzeny k tomu, aby se staly nesnesitelnou slátaninou. Hodnotit výkony herců v Kouzlech králů nemá smysl. Když není dobrý scénář, ani výborní herci to nezachrání.
    Chcete vidět opravdu dobrou pohádku? Podívejte se na Panna a netvor!
    • mishqa

      Re: Naprostý děs

      teda ty jsi dobře marný.. ta Pohádka bylo moc krásná... třetí princ a anděl páně.. mno tak to byly teprve blbosti... *5*
      • Re: Re: Naprostý děs

        Třetí princ je fajn, ale anděl páně?Beru Tadeáš(Martin) je krásnej, ale jeho hereckej výkon nestál za nic...nesmrtelná teta?nepochopím jak si tuhle pohádku někdo může vzít do pusy...jinej kraj...
    • Re: Naprostý děs

      tak byla bych docela zvedavaa jak bys ty natocil ( a) necoo cemu se rika pohadkaa .....a pokud si myslis ze do pohadky nepatri pisnicky tak mi rekni jediny důvod prooc nee ..pohadku to zpestrii a doda ji to smrnc a v cem je jednoducha pohadka tak uzasna mi rekni ..takhle byla vynikajici ze je zase nicim jina nez ostatnii a to je plus preci nemůzou byt vsechny stejnee obycejnee ..... *4*
  • martin kraus

    martinu krausovi by mělo bejt v rozmezí 21-23 když studuje třetí ročník na JAMU ;) jinak pohádka suprová, pořád na ni koukám. Hudba taky moc hezká a o hlavním herci ani nemluvim:D fakt moc peknej kluk, stestí meli ti co ho už nekdy potkali:D..všechy písničky jsem sehnala jen závěrečnou "Kouzla Králů" kterou nazpívali Jiří Škorpík a Dasha, nemůžu nikde sehnat tak kdyby tu někdo našel dobrou kvalitku, tak dejte vědět. jinak pohádka má u mě 100% :-* *14*
  • kolik je tadeasovi ( martinovi krausovi)

    faaakt sladkeej hele lidi a nevi nekdo kolik tadeasovi jee ??
  • _vandulik

    herci

    ty jo.. dejte tam herecký obsazení ne?? hraje tam pár mejch kamarádů.. apoň hlavní role by tam mohli bej ne??=)jinak pecka pohádka *1* *14* *15*
  • vanessa

    *1* ta pohádka je moc krásná... *4* a ta písen taky....a to mu herci dávam 68procent ze 100.... *14* a byla to sranda *1* *1* těšim se až natočí nějakou krásnou pohajdu *4* *3* *15* *3* *1* *1*
  • konečně kluk co o mě zájem má,přitažlivost je jistě vzájemná..=)

    opravdu se tato pohádka povedla....ale ten herec....krásnej...fakt že jo....ale ta písnička buchet je spousta....skvělá....=)
    • mishqa

      Re: konečně kluk co o mě zájem má,přitažlivost je jistě vzájemná..=)

      joo tadeaš je hezuu!! *14*
  • sladkeeej

    jojo tadeas je sladouckej...krasneho herce vybrali :)
  • uzasnaa

    uzasnooooucka pohadka fakt ze ju a slaadkeej martin mela sem tu cest ho potkat nedavno na vanocnich trhaach a je fakt k sezranii .... *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit